"Sjećaš li se Dolly Bell"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#26 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by Better Man »

uglavnomja wrote:
Bayone wrote:Najbolji avdin scenario, koji je potrebno obraditi i na neki drugi nacin. Kusturicin film je osvojio zlatnog lava u Veneciji glasovima stranog zirija, koji nije ulazio u detalje govornog podrucja, zahvaljujuci prije svega dobroj prici
Glavna uloga Slavko Stimac je ocajan glumac, koji nije uspio skinuti sarajevski zargon tog vremena vec je sa svojim urodjenim akcentom iz nekog sela u Slavoniji odudarao od ostalih likova. Ni glumica u ulozi Dolly Bell se nije proslavila akcentom prostitutke iz Istocne Bosne ali je dobro dizala noge. Film su iznjeli naturscici u sporednim ulogama.
Mislim da bi osim predstave trebalo uraditi i rimejk filma, u kojem bi recimo Dino u golubarniku na autentican nacin pitao "sha je ba ovo bilo" a Dolly Bell
kroz nos odgovorila "pOsro mi se golub po glOovi".
malo off
slavko je postao zvijezda i "legenda" kao klinac zbog uloge u filmu vuk samotnjak

zbog hunda, naravno, i zbog uloge, ne zbog glume :D

ali tako su ga nekako pratile fine uloge da je opstao na vrhu. a u pravu si, nikakav glumac, a akcent :roll:
mada strancima to ne smeta :-D
Slavko Štimac ubjedljivo najbolji dječji glumac ikada na prostorima ex Jugoslavije. Vuk samotnjak, Salaš u malom ritu, Vlak u snijegu itd.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#27 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by Banksy »

Otto24 wrote:
Banksy wrote:Filač je Vilko, ne Vinko, za početak....
Znam, i mislio sam da bi ta greska mogla podici obrve nekolicini ‘citaca’.

Zato ne treba biti prestrog prema autoru.

Uostalom, ti si njegov jedini citalac pored indisponirane maskote Živote Prdavice.
Taman posla, ne laskaj si, upalo mi u oči boldano.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#28 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Better Man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Kakve veze ti dobri ljudi, Koja i Milan, imaju s Emirom H. i Emirom K.?

Otkud i po kojoj logici oni u ovoj priči?

voli @better pokazati svoju širokogrudnost pa spomenuti neke od tih osoba,iako ni ja ne vidim neku vezu sa temom
Njih navodim kao primjer istinskih časnih ljudi, koji su uvijek bili na pravoj strani za razliku od ovih drugih koji nisu, a koji su Emiru draži od ovih prvih.

ma sve ok,znamo mi to,ali nidje veze sa temom,nece zvati caneta na premijeru ove predsteve
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#29 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by Better Man »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ma sve ok,znamo mi to,ali nidje veze sa temom,nece zvati caneta na premijeru ove predsteve
Naravno da neće, ali sve ovo govorim i pišem samo da ukažem na činjenicu da Emiru nisu bitni ti ljudi, koji su bez mrlje u svom životu, već ljudi koji su se pokazali kao zadnja ološ i koji su izgubili svaki osjećaj ljudskosti i dostojanstva.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#30 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by Banksy »

Savršen primjer i prilika da se aplicira ono Nikšićevo ''ruralno i urbano''.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#31 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by dječak sa šibicama »

Emirov najbolji ili najuspjesniji film je Dom za vjesanje, koji veze nema sa Sidranom.

Tu je i poceo sa bacanjem gusaka i curki kroz kadar i cigama revolverasima. Ovaj zadnji, uspio sam par kadrova pogledati, ko on glavni glumac, jase magarca sa kisobranom, gomila naturscika, padaju bombe okolo, Monika 10 godina prestara da bi je gledao sa uzitkom i naravno svaki drugi kadar neko sa strane ubacuje gusku i leti perje okolo.

Frajer je meni licno smjehotresan, ali filmski svijet ga voli. Bez sumnje najpopularniji reziser sa nasih prostora, bez konkurencije.

Imam jednog poznanika, njegovih godina, jarani su cijeli zivot. Srbin je frajer, beogradjanin, kaze da se sa Emirom K. razisao u misljenju i bliskosti krajem osamdesetih oko politike, Emir je tada uvjeravao ljude da je Milosevic spasitelj Jugoslavije i da ce Srbija procvjetati sa njim, kad je pocelo u Hrvatskoj uvjeravao ih je da Slobodan i JNA sve to cine za dobrobit gradjana, da su zrtve podnosljive, da je sve to za bolje sutra. Kad je krenulo u Sarajevu, Emir je tvrdio da Milosevic samo treba disciplinovat zaludjele ovcice koje ne razumiju da je Jugoslavija buducnost. Cijelo to vrijeme djepovi su mu bili sve puniji, a i on je uglavnom pametovao iz PAriza dok su njegovi jarani dobijali vojne pozive za klaonicu.

Naravno, preko noci se presaltao iz Jugoslovena u velikog Srbina, a zapravo je samo nasao nove financijere.

To je govno. Emir K. i Emir H. su ista fela. I ovaj drugi je sa Brenom snimao film dok je Sarajevo godilo, pa kad je vidio da je vrag odnio salu, onda se prebacio ni manje ni vise nego u Grude kod Bobana u HVO i to logicno a kako drugacije, u cuveni logisticki stozer. Gdje su pare, tu su i Emiri. Na kraju je dogegao do Tuzle, gdje je postao veliki Bosnjo, a daljnji razvoj ili transformaciju licnosti manje svi znaju. Danas je SDA ministar sa kunama u djepovima ili v zepih. Ne zali on Gregurevica ili Grgurevica kako vec, sto ga voli, vec sto mu je bio jedna od karti za HAVC fondove.
Meni je uvijek smijesno bilo kako raja na balkanu trazi idole u tim glumcima, pjevacima, kaze rek`o nikad u Beograd joj on je meni junak, nas heroj, nas patrijota. Na kraju svi otisli u Beograd, samo pokojni Oliver nikada. A Oliver u sustini nije ni bio neki grlati patrijota, samo covjek sa nekakvim stavom.
Vise cijenim i Boru Corbu nego ove sto kazu "nikad vise u zivotu" pa onda pogaze i rijec i obraz.

Sta ima veze, neka dodje Emir K. u Sarajevo, nacugace se sa rajom sa akademije, malo ce se izbjegavati neugodne teme, ode on u svoj drvengrad i svojim letecim curkama, zivot ide dalje.

Jedino sto ta govna truju narod, ali to je do naroda. Ne uzimaj za idole likove koji zive od glume i imaju 28. lica za svaku upotrebu.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#32 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by dezurni_ucenik »

Arizona Dream je gori od Doma za vjesanje. Nije sto je Kusturicin al taj film je fakat uzasan.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#33 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by dezurni_ucenik »

Banksy wrote:Savršen primjer i prilika da se aplicira ono Nikšićevo ''ruralno i urbano''.

Hos reci da ce na premijeru doci samo oni "urbani" :oops:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by uglavnomja »

djecak, kako si dosao do toga: najbolji i najuspjesniji :? :?:

mozda je bio najgledaniji, propaganda je bila prilicna, to je bilo ono mora se gledati ... ma opsta pomama
nije se postavljalo pitanje kakav je film nego jesi li gledao
kusta, nagrade, folovi, pjev'o se djurdjevdan, gola zenska :oops:

ali da je najbolji - nije
najuspjeniji pogotovo


a sto neko rece arizona dream - veze nemam sta je to :? ni o cemu se radi, a opet je vajda najuspjesniji, nake nagrade je izdobiv'o :roll:

kretenizmi underground i cnra macka beli macak - ne znam, kretenizam je blago receno



i jos - VILJUSKE lete u domu, vec je neko pis'o :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#35 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:ijao teksta
tu nedje s listom gostiju na premijeri...
jos da hoce neko linAk postavit' - teksta mislim.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#36 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by dezurni_ucenik »

uglavnomja wrote:
a sto neko rece arizona dream - veze nemam sta je to :? ni o cemu se radi, a opet je vajda najuspjesniji, nake nagrade je izdobiv'o :roll:

Johnny Depp, Faye Dunaway i Jerry Lewis glume. Toliko je dosadan da bih prije opet pogledo Srpski Film. :-)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#37 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by wewa »

hadzinicasa wrote:
wewa wrote:ijao teksta
tu nedje s listom gostiju na premijeri...
jos da hoce neko linAk postavit' - teksta mislim.
na ovo sam mislila :cry:
Otto24 wrote:23. aprila 1981. godine, u Zvorniku je od oca Milorada i majke Ibrime rodjena Svjetlana Seka Aleksic, srpska folk pjevacica. Pet dana poslije, na drugom kraju svijeta, tacno u dva sata ujutro na svijet je dosla americka glumica Dzesika Alba. Izmedju vriskova koji su odzvanjali drinskim kanjonom, bolnog urlanja i prizivanja Dzizusa u Pomoni, Fransoa Miteran se spremao za drugi krug predsjednickih izbora na kojima je pobijedio konzervativca Valerija Ziskara Destena, Bob Marli je prozivljavao posljednje ovozemaljske dane, Predsjednistvo SFRJ je produzilo vanredno stanje na Kosovu zbog demonstracija albanskih studenata, a Emir Kusturica je u Sarajevu zavrsavao snimanje svog prvog igranog filma “Sjecas li se Dolly Bell”.

Ima jedna scena u filmu kad prelijepa Dolly Bell zalijeva vodom glavnog junaka u njegovom sklonistu(golubarniku), istovremeno ga uci ljubiti, dok on opcinjen njenom ljepotom drhtavim glasom izgovara magicne rijeci:”Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem”. Taj isjecak prve ljubavi, kad se djecak Dino zaljubio u rasnu kurvu, urezao mi se u pamcenje i vratio niotkuda poput bumeranga 2014. godine, kad je svijetom zavladala manija zvana Ice Bucket Challenge. Ne zbog masovnog glupiranja i zalijevanja ledenom vodom, nego zbog djecaka koji cuci u svakome od nas, kao sto u svakoj maminoj princezi cuci drolja.

Ko se jos sjeca debelguze babice sa limenim lavorima i vlaznim krpama, koja je prije 38 godina na majcine ruke spustila novorodjenu djevojcicu i plakala zajedno s njom. Rodila se dok je vjecito pripiti spiker TVSA Dusko Oljaca pokusavao da odrzi ravnotezu izmedju najava, citajuci vaznu Tanjugovu vijest o munjevitom povratku predsjednika Regana u Ovalni kabinet, samo nekoliko sedmica poslije ranjavanja.

To je bio plod ljubavi iz kasabe, kao preslikan iz jedne od onih Andricevih visegradskih prica, i shodno tom vremenu, taj trenutak nije ostao zabiljezen kamerom kao kod porodice Alba u suncanoj Kaliforniji, ili na fotografijama prerano preminulog praskog djaka Vinka Filaca.

Ali je zato uz pomoc Sidranovih uspomena rodjen film o ljubavi simpaticnog mahalasa sa naivnom prostitutkom iz provincije, lijepom kao ulje na platnu, koja je ceznula za putovanjima i cvrstom muskom rukom.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#38 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by strong69 »

Maho: Kerim ce voditi sastanak. To da ne mislite da je tata pijan.

Kerim: Otvaram sastanak. Tata ima rijec.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#39 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by hadzinicasa »

wewa wrote:
hadzinicasa wrote:
wewa wrote:ijao teksta
tu nedje s listom gostiju na premijeri...
jos da hoce neko linAk postavit' - teksta mislim.
na ovo sam mislila :cry:
Otto24 wrote:23. aprila 1981. godine, u Zvorniku je od oca Milorada i majke Ibrime rodjena Svjetlana Seka Aleksic, srpska folk pjevacica. Pet dana poslije, na drugom kraju svijeta, tacno u dva sata ujutro na svijet je dosla americka glumica Dzesika Alba. Izmedju vriskova koji su odzvanjali drinskim kanjonom, bolnog urlanja i prizivanja Dzizusa u Pomoni, Fransoa Miteran se spremao za drugi krug predsjednickih izbora na kojima je pobijedio konzervativca Valerija Ziskara Destena, Bob Marli je prozivljavao posljednje ovozemaljske dane, Predsjednistvo SFRJ je produzilo vanredno stanje na Kosovu zbog demonstracija albanskih studenata, a Emir Kusturica je u Sarajevu zavrsavao snimanje svog prvog igranog filma “Sjecas li se Dolly Bell”.

Ima jedna scena u filmu kad prelijepa Dolly Bell zalijeva vodom glavnog junaka u njegovom sklonistu(golubarniku), istovremeno ga uci ljubiti, dok on opcinjen njenom ljepotom drhtavim glasom izgovara magicne rijeci:”Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem”. Taj isjecak prve ljubavi, kad se djecak Dino zaljubio u rasnu kurvu, urezao mi se u pamcenje i vratio niotkuda poput bumeranga 2014. godine, kad je svijetom zavladala manija zvana Ice Bucket Challenge. Ne zbog masovnog glupiranja i zalijevanja ledenom vodom, nego zbog djecaka koji cuci u svakome od nas, kao sto u svakoj maminoj princezi cuci drolja.

Ko se jos sjeca debelguze babice sa limenim lavorima i vlaznim krpama, koja je prije 38 godina na majcine ruke spustila novorodjenu djevojcicu i plakala zajedno s njom. Rodila se dok je vjecito pripiti spiker TVSA Dusko Oljaca pokusavao da odrzi ravnotezu izmedju najava, citajuci vaznu Tanjugovu vijest o munjevitom povratku predsjednika Regana u Ovalni kabinet, samo nekoliko sedmica poslije ranjavanja.

To je bio plod ljubavi iz kasabe, kao preslikan iz jedne od onih Andricevih visegradskih prica, i shodno tom vremenu, taj trenutak nije ostao zabiljezen kamerom kao kod porodice Alba u suncanoj Kaliforniji, ili na fotografijama prerano preminulog praskog djaka Vinka Filaca.

Ali je zato uz pomoc Sidranovih uspomena rodjen film o ljubavi simpaticnog mahalasa sa naivnom prostitutkom iz provincije, lijepom kao ulje na platnu, koja je ceznula za putovanjima i cvrstom muskom rukom.
ahm. ja autoru od srca zelim kcer. <3
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#40 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Better Man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ma sve ok,znamo mi to,ali nidje veze sa temom,nece zvati caneta na premijeru ove predsteve
Naravno da neće, ali sve ovo govorim i pišem samo da ukažem na činjenicu da Emiru nisu bitni ti ljudi, koji su bez mrlje u svom životu, već ljudi koji su se pokazali kao zadnja ološ i koji su izgubili svaki osjećaj ljudskosti i dostojanstva.

normalno da mu cane nije bitan jer se ne bave istim poslom
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by Banksy »

hadzinicasa wrote:
wewa wrote:ijao teksta
tu nedje s listom gostiju na premijeri...
jos da hoce neko linAk postavit' - teksta mislim.
:lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#42 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by hadzinicasa »

Banksy wrote:
hadzinicasa wrote:
wewa wrote:ijao teksta
tu nedje s listom gostiju na premijeri...
jos da hoce neko linAk postavit' - teksta mislim.
:lol:
jes' jes' najlakse se padobrancu smijati....
dok vas poFatam, zaboravim gdje sam pocela :cry:

:muhadzir:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#43 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by Porodice Foht »

dječak sa šibicama wrote:Emirov najbolji ili najuspjesniji film je Dom za vjesanje, koji veze nema sa Sidranom.

Tu je i poceo sa bacanjem gusaka i curki kroz kadar i cigama revolverasima. Ovaj zadnji, uspio sam par kadrova pogledati, ko on glavni glumac, jase magarca sa kisobranom, gomila naturscika, padaju bombe okolo, Monika 10 godina prestara da bi je gledao sa uzitkom i naravno svaki drugi kadar neko sa strane ubacuje gusku i leti perje okolo.

Frajer je meni licno smjehotresan, ali filmski svijet ga voli. Bez sumnje najpopularniji reziser sa nasih prostora, bez konkurencije.

Imam jednog poznanika, njegovih godina, jarani su cijeli zivot. Srbin je frajer, beogradjanin, kaze da se sa Emirom K. razisao u misljenju i bliskosti krajem osamdesetih oko politike, Emir je tada uvjeravao ljude da je Milosevic spasitelj Jugoslavije i da ce Srbija procvjetati sa njim, kad je pocelo u Hrvatskoj uvjeravao ih je da Slobodan i JNA sve to cine za dobrobit gradjana, da su zrtve podnosljive, da je sve to za bolje sutra. Kad je krenulo u Sarajevu, Emir je tvrdio da Milosevic samo treba disciplinovat zaludjele ovcice koje ne razumiju da je Jugoslavija buducnost. Cijelo to vrijeme djepovi su mu bili sve puniji, a i on je uglavnom pametovao iz PAriza dok su njegovi jarani dobijali vojne pozive za klaonicu.

Naravno, preko noci se presaltao iz Jugoslovena u velikog Srbina, a zapravo je samo nasao nove financijere.

To je govno. Emir K. i Emir H. su ista fela. I ovaj drugi je sa Brenom snimao film dok je Sarajevo godilo, pa kad je vidio da je vrag odnio salu, onda se prebacio ni manje ni vise nego u Grude kod Bobana u HVO i to logicno a kako drugacije, u cuveni logisticki stozer. Gdje su pare, tu su i Emiri. Na kraju je dogegao do Tuzle, gdje je postao veliki Bosnjo, a daljnji razvoj ili transformaciju licnosti manje svi znaju. Danas je SDA ministar sa kunama u djepovima ili v zepih. Ne zali on Gregurevica ili Grgurevica kako vec, sto ga voli, vec sto mu je bio jedna od karti za HAVC fondove.
Meni je uvijek smijesno bilo kako raja na balkanu trazi idole u tim glumcima, pjevacima, kaze rek`o nikad u Beograd joj on je meni junak, nas heroj, nas patrijota. Na kraju svi otisli u Beograd, samo pokojni Oliver nikada. A Oliver u sustini nije ni bio neki grlati patrijota, samo covjek sa nekakvim stavom.
Vise cijenim i Boru Corbu nego ove sto kazu "nikad vise u zivotu" pa onda pogaze i rijec i obraz.

Sta ima veze, neka dodje Emir K. u Sarajevo, nacugace se sa rajom sa akademije, malo ce se izbjegavati neugodne teme, ode on u svoj drvengrad i svojim letecim curkama, zivot ide dalje.

Jedino sto ta govna truju narod, ali to je do naroda. Ne uzimaj za idole likove koji zive od glume i imaju 28. lica za svaku upotrebu.
Zar ima neko ozbiljan ko misli da bi Nemanja K. fakat dosao u Sarajevo bilo kojim povodom? :roll:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#44 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by kakavdanakneiskustvu »

sutra na n1 mladenovic i hadžihafizbegovic gosti
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#45 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by julisiz es grant »

Iz vijesti sa Klixa:
Naš dragi glumac i prijatelj Saša Petrović je tokom rada na predstavi doživio jedan ozbiljan zdravstveni problem koji ga je spriječio da nastavi dalji rad.
Možda nije vezano za to, ali davno sam od ljudi koji imaju dodira sa tim umjetničkim krugovima čuo da je Saša težak ovisnik. Zna li neko je li to istina?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#46 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by insomnia78 »

Jasta je
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#47 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by kakavdanakneiskustvu »

a i kusturica je savjetnik člana predsjednistva
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#48 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by julisiz es grant »

insomnia78 wrote:Jasta je
Je li afirmativno ili negacijsko "jašta je"? :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#49 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by Maraschino »

Ko ce pjevati ''Na morskome plavom zalu...''?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#50 Re: "Sjećaš li se Dolly Bell"

Post by insomnia78 »

julisiz es grant wrote:
insomnia78 wrote:Jasta je
Je li afirmativno ili negacijsko "jašta je"? :-D
Oto prvo
Post Reply