Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Da li smatrate da se vjerske institucije trebaju finansirati iz državnog budžeta?

Da
1
8%
Ne
12
92%
 
Total votes: 13

User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#1 Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

Koliko državu košta sjećanje na činjenicu da je turski okupator bio na ovim prostorima?
Koliko državu košta održavanje islamskih vjerskih objekata, plaćanje vjerskih službenika i sl.?

Koliko je plaćen gospodin koji me svako jutro u 05:00h uredno podsjeti da su turski osvajači "mirnim" putem donijeli islam na ove prostore?

Mislim, sve to treba neko da plati. Džamije se ne prave od donacija naroda. Vjerski službenici ne žive od milostinje, već su za svoj „posao“ uredno plaćeni. Institucije koje iz plemenitih razloga služe vjernicima islama, sigurno imaju svoj budžet. Iz kojih izvora, od čijih para, ko, koliko, kada?
Vjera ima svoju cijenu. Kao što je trebalo novca da se islam donese, isto tako teba i da se održava.
Da li je izgradnja džamija zapravo „pranje“ novca?
Za umrle se uzima novac, što je protivno svim islamskim pravilima, ali to je činjenica.
Zašto se o navedenom ne govori kada je očigledno da se radi o javnim pitanjima?

*Tema je izbrisana bez opravdanoga razloga, nekoliko sati nakon što je prvi put postavljena u 05:20h, 11.08.2017. Postavio sam pitanje Nasi i Arzuhalu, zašto je tema uklonjena. Brat Arzuhal mi nije mogao pomoći, ali ipak hvala mu na odgovoru koji mi je uputio.
Da li je objavljivanje ove teme zabranjeno, nije mi poznato. Ukoliko jeste, volio bih da znam zašto. Da li će nakon ponovnog objavljivanja (u proširenom izdanju) ona biti uklonjena, ili će moj „profil“ biti uklonjen, također ostaje da vidimo.
Ova tema nije objavljena kako bi nekoga uvrijedila i kao što vidite nigdje u tekstu se ne nalazi ništa slično. Postavljena su pitanja na koja možete ili ne morate odgovoriti.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

Ti bas navalio ...neznam 'ocel im se ovo svidjeti......smetajul ti jutarnje mise i zvona?
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#3 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:Ti bas navalio ...neznam 'ocel im se ovo svidjeti......smetajul ti jutarnje mise i zvona?
Naravno da smetaju. Vjera je nešto što treba biti privatno, a ne nešto što se na bilo koji način "servira" onima koji to ne žele.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

pussysmoke wrote:Koliko državu košta sjećanje na činjenicu da je turski okupator bio na ovim prostorima?
Koliko državu košta održavanje islamskih vjerskih objekata, plaćanje vjerskih službenika i sl.?

Koliko je plaćen gospodin koji me svako jutro u 05:00h uredno podsjeti da su turski osvajači "mirnim" putem donijeli islam na ove prostore?


Mislim, sve to treba neko da plati. Džamije se ne prave od donacija naroda. Vjerski službenici ne žive od milostinje, već su za svoj „posao“ uredno plaćeni. Institucije koje iz plemenitih razloga služe vjernicima islama, sigurno imaju svoj budžet. Iz kojih izvora, od čijih para, ko, koliko, kada?
Vjera ima svoju cijenu. Kao što je trebalo novca da se islam donese, isto tako teba i da se održava.
Da li je izgradnja džamija zapravo „pranje“ novca?
Za umrle se uzima novac, što je protivno svim islamskim pravilima, ali to je činjenica.
Zašto se o navedenom ne govori kada je očigledno da se radi o javnim pitanjima?

*Tema je izbrisana bez opravdanoga razloga, nekoliko sati nakon što je prvi put postavljena u 05:20h, 11.08.2017. Postavio sam pitanje Nasi i Arzuhalu, zašto je tema uklonjena. Brat Arzuhal mi nije mogao pomoći, ali ipak hvala mu na odgovoru koji mi je uputio.
Da li je objavljivanje ove teme zabranjeno, nije mi poznato. Ukoliko jeste, volio bih da znam zašto. Da li će nakon ponovnog objavljivanja (u proširenom izdanju) ona biti uklonjena, ili će moj „profil“ biti uklonjen, također ostaje da vidimo.
Ova tema nije objavljena kako bi nekoga uvrijedila i kao što vidite nigdje u tekstu se ne nalazi ništa slično. Postavljena su pitanja na koja možete ili ne morate odgovoriti.
Tebe ocito zhulja islam a ne troskovi drzave za odrzavanje iako imalo upucen covjek zna da to drzava ne finansira.....nezulja te ko finansira KC ili SPC.....tebe boli samo ako koji pfening ode onom sto te budi ujutro u 5h......pomiri se sa sudbinom,jer ce te do lopate buditi taj zvuk.....sto prije naviknes da nisi sam na ovom svjetu bice ti lakse
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#5 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:Tebe ocito zhulja islam a ne troskovi drzave za odrzavanje iako imalo upucen covjek zna da to drzava ne finansira.....nezulja te ko finansira KC ili SPC.....tebe boli samo ako koji pfening ode onom sto te budi ujutro u 5h......pomiri se sa sudbinom,jer ce te do lopate buditi taj zvuk.....sto prije naviknes da nisi sam na ovom svjetu bice ti lakse
Očigledno nisi upućen u budžet općina i kantona.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

pussysmoke wrote:
spreca wrote:Ti bas navalio ...neznam 'ocel im se ovo svidjeti......smetajul ti jutarnje mise i zvona?
Naravno da smetaju. Vjera je nešto što treba biti privatno, a ne nešto što se na bilo koji način "servira" onima koji to ne žele.
Nevidjeh da ti smeta nesto drugo.......a nemislis valjada da ako tebi to smeta da ce te poslusati i to prestati
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by insomnia78 »

A dobro. Mozda je čojk rođen đe džamije nema
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

pussysmoke wrote:
spreca wrote:Tebe ocito zhulja islam a ne troskovi drzave za odrzavanje iako imalo upucen covjek zna da to drzava ne finansira.....nezulja te ko finansira KC ili SPC.....tebe boli samo ako koji pfening ode onom sto te budi ujutro u 5h......pomiri se sa sudbinom,jer ce te do lopate buditi taj zvuk.....sto prije naviknes da nisi sam na ovom svjetu bice ti lakse
Očigledno nisi upućen u budžet općina i kantona.
dovoljno da znam da nisi ti upucen......i stranke se finansiraju iz budzeta i njihove izborne kampanje svako 2godine pa ti to ne smeta dok nas sviju guze da nam se polako oci nod toga pomjerju
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

insomnia78 wrote:A dobro. Mozda je čojk rođen đe džamije nema
mozda bi volio da ih uopste nema kao sto ih nestade kao tamo izmedju 92-95
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#10 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:dovoljno da znam da nisi ti upucen......i stranke se finansiraju iz budzeta i njihove izborne kampanje svako 2godine pa ti to ne smeta dok nas sviju guze da nam se polako oci nod toga pomjerju
I toga sam svjestan, ali to je drugi "par opanaka". Mislim da su teme o tome već otvorene.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#11 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:
insomnia78 wrote:A dobro. Mozda je čojk rođen đe džamije nema
mozda bi volio da ih uopste nema kao sto ih nestade kao tamo izmedju 92-95
Ne smeta mi džamija koja je izgrađena gdje je i trebala biti. Očito niste pročitali post ili jednostavno ne razumijete ono što je napisano. U svakom slučaju cijenim vaše mišljenje i gledam na isto kao jedan dio statistike.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#12 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by bosan »

I mene budi voz ili vlak po cijelu noc i to drzava financira a ja to ne zelim da slusam . Pa eto usput da vidimo kako maknuti hodzu i voz :D :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

pussysmoke wrote:
spreca wrote:
insomnia78 wrote:A dobro. Mozda je čojk rođen đe džamije nema
mozda bi volio da ih uopste nema kao sto ih nestade kao tamo izmedju 92-95
Ne smeta mi džamija koja je izgrađena gdje je i trebala biti. Očito niste pročitali post ili jednostavno ne razumijete ono što je napisano. U svakom slučaju cijenim vaše mišljenje i gledam na isto kao jedan dio statistike.
a gdje to mjesto dzamijama?
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#14 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

bosan wrote:I mene budi voz ili vlak po cijelu noc i to drzava financira a ja to ne zelim da slusam . Pa eto usput da vidimo kako maknuti hodzu i voz :D :D
Nigdje nisam napisao da treba "maknuti hodžu", niti mi je to namjera. Samo me zanima koliko to košta. Koja su primanja, nadoknade, i sl.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#15 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:a gdje to mjesto dzamijama?
Imaš temu na forumu: Gradnja vjerskih objekata i gdje treba i ne treba
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

pussysmoke wrote:
spreca wrote:a gdje to mjesto dzamijama?
Imaš temu na forumu: Gradnja vjerskih objekata i gdje treba i ne treba
Pa zasto onda ovdje to komentarises ako vec postoji tema
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#17 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:
pussysmoke wrote:
spreca wrote:a gdje to mjesto dzamijama?
Imaš temu na forumu: Gradnja vjerskih objekata i gdje treba i ne treba
Pa zasto onda ovdje to komentarises ako vec postoji tema
Prijatelju ti očigledno nisi pročitao temu, niti si pročitao ono što si napisao.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

Kazes da dzamije treba graditi gdje im je mjesto a nisi napisao gdje im je mjesto pa sam te pitao gdje im je mjesto...mozda ti mislis da im je mjesto samo u Saudiji i turskoj?......ma de ti ba otvori dusu i reci sta te muci...sve nesto okolo pa se moraju rijeci chupati iz tebe
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#19 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:Kazes da dzamije treba graditi gdje im je mjesto a nisi napisao gdje im je mjesto pa sam te pitao gdje im je mjesto...mozda ti mislis da im je mjesto samo u Saudiji i turskoj?......ma de ti ba otvori dusu i reci sta te muci...sve nesto okolo pa se moraju rijeci chupati iz tebe
Sva pitanja na koja treba odgovoriti se nalaze u postu kojim je tema otvorena.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#20 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by bosan »

Pa zar ti stvarno mislis da ovdje neko zna koliko se tacno izdvaja novca za vjerske zajednice ? Novac se izdvaja za mnogo stvari pa mi to ne mozemo ukinuti bez obzira slagali se ili ne . Zato mislim da otvaranjemove teme neces nista postici . Novac se izdvaja i za sport , kulturu itd . Koliko ti imas koristi od hodze toliko i ja imam od fudbala . Mislis da ce se nesto promijeniti samo zato sto nas nesto nervira ?
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#21 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

bosan wrote:Pa zar ti stvarno mislis da ovdje neko zna koliko se tacno izdvaja novca za vjerske zajednice ? Novac se izdvaja za mnogo stvari pa mi to ne mozemo ukinuti bez obzira slagali se ili ne . Zato mislim da otvaranjemove teme neces nista postici . Novac se izdvaja i za sport , kulturu itd . Koliko ti imas koristi od hodze toliko i ja imam od fudbala . Mislis da ce se nesto promijeniti samo zato sto nas nesto nervira ?
Prijatelju što se tiče fudbala, košarke i drugih sportova, to je narodu i više nego poznato. Zna se koliko ko zarađuje.
Ako dobro pročitaš uvodni post vidjet ćeš da nisam napisao da ne treba biti džamija i da u njoj ne treba biti hodža. Samo me zanima koliko novca se ta potreba plaća.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#22 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by spreca »

pussysmoke wrote:
bosan wrote:Pa zar ti stvarno mislis da ovdje neko zna koliko se tacno izdvaja novca za vjerske zajednice ? Novac se izdvaja za mnogo stvari pa mi to ne mozemo ukinuti bez obzira slagali se ili ne . Zato mislim da otvaranjemove teme neces nista postici . Novac se izdvaja i za sport , kulturu itd . Koliko ti imas koristi od hodze toliko i ja imam od fudbala . Mislis da ce se nesto promijeniti samo zato sto nas nesto nervira ?
Prijatelju što se tiče fudbala, košarke i drugih sportova, to je narodu i više nego poznato. Zna se koliko ko zarađuje.
Ako dobro pročitaš uvodni post vidjet ćeš da nisam napisao da ne treba biti džamija i da u njoj ne treba biti hodža. Samo me zanima koliko novca se ta potreba plaća.
a ti si uvjeren da to drzava finansira ...mislim na dzamije i 'odze...pa de nam to malo prikazi i protabiriri
toska
Posts: 2986
Joined: 26/09/2016 14:08

#23 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by toska »

evo ih sledeći fašisti dok si reko piksla...

ne interesuje tebe utrošak novca
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#24 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by pussysmoke »

spreca wrote:a ti si uvjeren da to drzava finansira ...mislim na dzamije i 'odze...pa de nam to malo prikazi i protabiriri
Prijatelju, ako si ti drugačije informisan slobodno reci šta je u pitanju, pa da brišemo temu. U suprotnom dozvoli onima koji imaju tačne informacije da nas malo poduče.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#25 Re: Sjećanje na turskog okupatora u 05:00h - Cijena vjerovanja

Post by zagortenej »

@pussy

Ako se dobro sjećam, ti si izrekao šehadet i vratio se u islam. Bio si nada mnogih forumaša, jer si spoznao istinu. To je tada bio mali korak za tebe, ali veliki za ummet.Poslije te nije dugo bilo, kontam duhovna obnova, meditacija i to i sad ova tema.
Šta je reć'? :D
Locked