Sjećanje na majku Zumru

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#1 Sjećanje na majku Zumru

Post by theTruePath »

Protekle sedmice Bihać je potresla vijest o smrti majke Zumre. Majke (nane) Zumre se mnogi sjećaju kao ugodne i srdačne starice koja je sjedila na Korzu u Bihaću, te kojoj su Bišćani davali "milostinju". cazin.net
Možda milostinja i nije prava riječ, više je to bilo ono "za sreću", jer većina se slaže u tome da svaku marku koju su dali majki Zumri, da im se dvostruko isplatila, te da su na kraju dana obavezno bili sretni.
Zbog toga i objavljujemo video prilog "Sjećanje na majku Zumru" kojeg je snimila RTV USK, a sačuvale kolege sa web portala biscani.net
Adnana H. / cazin.net


SaraNasser
Posts: 3
Joined: 12/04/2013 01:57

#2 Re: Sjećanje na majku Zumru

Post by SaraNasser »

Allah joj rahmetile. Da joj Dzennet bude prebivaliste. Dobrim Biscanima koji su pomagali ovoj nani, svaka cast, da im se ukabuli i da im Allah dz.s. da jos vise. Policajcima bi bilo pametnije da hvataju i bdiju nad lopovima,a ne da uznemiravaju ovakve starice, ili su spali na to da nizasta drugo i nisu sposobni! Ovakvi su ljudi Bozji znakovi na putu, i ako im ne mozete pomoci, onda im ne odmazite!
SaraNasser
Posts: 3
Joined: 12/04/2013 01:57

#3 Re: Sjećanje na majku Zumru

Post by SaraNasser »

Evo jos uvijek razmisljam sto je rekla o policajcima - pa kako bi joj kupili kiflu ili sta?! Ja uvijek kazem, stari ljudi ne izadju na ulicu jer im je dosadno ili ceif.I ona je sama rekla slicno. Nije mi jasno kako se nema samilosti spram 80-ogodisnje starice, ma da je i mladja! Kojim slucajem da naletim na situaciju gdje tako policajac prica, cuo bi i sta mu ja imam kazati! Prije nekoliko mejseci je na nekom od portala bila prica, koja je slucajno proistekla tako sto je putnica na aerodromu zabiljezila dogadjaj kamerom. Naime, u jednoj od americkim drzava, na aerodromu, policajac je vidio bosonogog beskucnika. KAko je bila cica zima, otisao je i kupio mu carape i cizme. Momak je u 20-im godinama i kad su ga preko fotografije nasli i intervjuisali rekao je "Ja sam imao na sebi nekoliko pari carapa i cizme,a smrzavao sam se. Mogu misliti kako je njemu (beskucniku) bilo"
Prema tome, dragi nasi osiguraci reda i mira, slijedeci put kakda vidite nanu ili dedu na ulici, bilo ispruzene ruke ili ne, ne dirajte ih! Njih je glad natjerala da izadju i ako ih ne mozete nahraniti ili im uputiti finu rijec, onda im bar ne prisjedajte na muku. Niko ne zna sta mu zivot nosi!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Sjećanje na majku Zumru

Post by insomnia78 »

A jesi gledo sljedecu pricu o tome?
Za par dana su potrazili tog beskucnika i on je ponovo bio bos, prodo gospodin cizme za alkohol

s' moje sokocalo
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#5 Re: Sjećanje na majku Zumru

Post by theTruePath »

insomnia78 wrote:A jesi gledo sljedecu pricu o tome?
Za par dana su potrazili tog beskucnika i on je ponovo bio bos, prodo gospodin cizme za alkohol

s' moje sokocalo
Da to je zapad,vecinom alkoholicari su beskucnici,ali to kod nas nije stanje.OIva nena rahmetli sigurno nije bila alkoholicar,i ne znam sto je to relevantno na ovoj temi
SaraNasser
Posts: 3
Joined: 12/04/2013 01:57

#6 Re: Sjećanje na majku Zumru

Post by SaraNasser »

theTruePath wrote:
insomnia78 wrote:A jesi gledo sljedecu pricu o tome?
Za par dana su potrazili tog beskucnika i on je ponovo bio bos, prodo gospodin cizme za alkohol

s' moje sokocalo
Da to je zapad,vecinom alkoholicari su beskucnici,ali to kod nas nije stanje.OIva nena rahmetli sigurno nije bila alkoholicar,i ne znam sto je to relevantno na ovoj temi
Slazem se. Moja poenta pominjanja policajca je humanost na djelu. Kod nassvoju silu pokazuju na nemocnim umjesto na pravim lopovima.
True path-je li bila bolesna? Ko ce sad brinuti o njenoj kcerci?
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#7 Re: Sjećanje na majku Zumru

Post by theTruePath »

Bila je vec stara,preko 80 godina,vjerovatno od starosti

Za kcerku ne znam,i ja bi to volio znati? mozda neko iz Bihaca zna?
Post Reply