Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
preludezalude
Posts: 5625
Joined: 07/03/2012 00:09

#101 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by preludezalude »

basicm wrote:Nije sala, motor najljepse prede kad dodas sae 80 ili 90 u njega, usuti ventile, lezajevi na radilici sute, ugasi lampicu...ali zato naspes normalno ulje i pojavi se sve, osim ulja koje nestane u dimu :)
I jesi li siguran da je uberluf spao ili izbio?
I 2000 je taman mjera da se javi sta se treba javiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bas tako. Vrlo moguce da je taj motor vec za vjecna lovista. Danas postoje svakakvi aditivi...naspe u motor i sve radi i prede kako treba do prve zamjene ulja.
Nadam se da ipak to nije slucaj, radi novog vlasnika... ali prevaranti od prodavaca se svacim sluze.
User avatar
Optimist
Posts: 13650
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#102 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by Optimist »

ByDuric wrote:
bleee_sa wrote:Prvo ne igramo lopte da remiziramo, možemo samo rezimirati.
Drugo, ako kažem za nekoga da je muljator onda to ne govorim iz priča rekla-kazala već iz pouzdanih izvora ( znam bar dvadeset ljudi koji su kupili megana kod njega i svi ko popišani gledali samo što prije da se kutarišu jer su auta kao što sam već gore pomenuo - mezari nezagrnuti).
Treće, jel ti na satu kad si kupio auto pisalo 180 000 ? :lol:
Zanio sam se u tipkanju, razmisljanju, desavaju se lapsusi :))
Kilometraža je provjerena i bila je na 195xxx. Helem, necemo o Juri, tema je vezana za problem sa autom i rješenjima. Mislim necu ni da ga pravdam ni pljujem, važan mi je ko lanjski snijeg ali da mislim da mi je podvalio auto sigurno ga ne bi "štedio" u javnosti. Sa autom presao do ovog kvara 2000km bez apsolutno ikakvih problema, cim sam obavio prvi servis, belaj :-x
Kazes servisna upisana do 60k km. Za koliko vremena je presao tih 60k km?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#103 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by condy »

Popustite čovjeka, ne morate baš sve otkrivati...
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#104 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by shlauf »

Šta uradi Amer ???
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#105 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by klaki »

shlauf wrote:Šta uradi Amer ???
ma jebo francuze...


:lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
ByDuric
Posts: 59
Joined: 27/08/2010 09:45

#106 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by ByDuric »

Kao što sam rekao, zamjenio je turbinu, pumpu za ulje i neke leteće ležajeve tako da sada auto opet fino prede bez ikakvih dimova iza mene. Kasnije smo kontatovali da je jedan od mogućih kvarova i višak ulja kojeg je bilo kada sam dosipao... Helem sada sve radi dobro hvala Bogu :thumbup: :bih:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#107 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by shlauf »

Koliko te došla ta igranka ???
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#108 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by rumenige_brajtner »

ByDuric wrote:Zdravo svima,

Prije mjesec dana sam kupio Renault Megane II 1.9dci 88kw. Auto je zvjerka na cesti, 120ks međutim prije dan dva počeo je da dimi na auspuhu, sivi, bijeli dim.
milim da ti je auto izabrao papu
Image
User avatar
ByDuric
Posts: 59
Joined: 27/08/2010 09:45

#109 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by ByDuric »

shlauf wrote:Koliko te došla ta igranka ???
Oko 8 glava :/
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#110 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by shlauf »

A šta je sa tvojom turbinom? Jeli tvoju reparirao ili drugu stavio?
Polovna turbina je oko 4 joje, pumpa ulja oko petobe a leteći ležajevi 30 kerma ..... ulje oko 50 KM ako ga je mjenjao ...
Nema te na mapi
Nisam sarkastičan ali što je previše previše je.
User avatar
ByDuric
Posts: 59
Joined: 27/08/2010 09:45

#111 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by ByDuric »

shlauf wrote:A šta je sa tvojom turbinom? Jeli tvoju reparirao ili drugu stavio?
Polovna turbina je oko 4 joje, pumpa ulja oko petobe a leteći ležajevi 30 kerma ..... ulje oko 50 KM ako ga je mjenjao ...
Nema te na mapi
Nisam sarkastičan ali što je previše previše je.
Polovnu je ugradio, 450KM. Ugradnja kao 50KM. Uljnu pumpu mi je zamjenio i te leteće ležajeve kada je skinuo karter, zatim je očistio karter, zamjenio filter za ulje i nasuo novo ulje 5W40 jer je ovo moje istrošeno opet bilo tako da je ujedno i mali servis uradio. Buraz, ja se nadam se će se na ovome sve ovo i završiti. Meni je drago sto je uspio brzo da ustanovi problem i da za dva tri dana završi sve ovo za razliku od ostalih koji su tražili od 7-14 dana da auto bude na servisu. To ti je ono, neka stoji pa ću ga ja pomalo raditi, preči su mi oni što dođu da im zamjenim gumu, ulje i te "brze servise". Kazem, nadam se da ce se aBd na ovome sve završiti.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#112 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by ja1977 »

Nevjerovatno koliko savjeta tipa proda jtaj krs, uvali ga nekome, odamh to na PIK itd :roll:

Uglavom, zahebi nekoga, a onda ocekujemo da svu posteni I da auto koja mi kupimo budu dobra :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40618
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#113 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by konektovan »

shlauf wrote:A šta je sa tvojom turbinom? Jeli tvoju reparirao ili drugu stavio?
Polovna turbina je oko 4 joje, pumpa ulja oko petobe a leteći ležajevi 30 kerma ..... ulje oko 50 KM ako ga je mjenjao ...
Nema te na mapi
Nisam sarkastičan ali što je previše previše je.
Meni se cini, da je ovo puno love?!

Amer mi se cinio k'o posten lik, al' fakat. :?
User avatar
ByDuric
Posts: 59
Joined: 27/08/2010 09:45

#114 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by ByDuric »

ja1977 wrote:Nevjerovatno koliko savjeta tipa proda jtaj krs, uvali ga nekome, odamh to na PIK itd :roll:

Uglavom, zahebi nekoga, a onda ocekujemo da svu posteni I da auto koja mi kupimo budu dobra :-)
Ma vazda imaš takvih ljudi ali eto, iskreno, meni ne pada na pamet da prodajem auto nakon ovog servisa :)) Sve ima svoje zašto i zato tako da ja to gledam vazda sa bolje strane :)) Nek je živa glava a mehanika će se vazda kvariti i popravljati
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#115 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by tempuser »

Super da si rjesio problem, ali sad kad je sve gotovo treba podvuci crtu i biti posten.
Taj auto je bio ulickan za udaju, sve od serv. istorije do kilometraze je pod upitinikom,ta turbina je bila pri kraju puno prije nego sto si ti kupio taj auto.
User avatar
basicm
Posts: 10478
Joined: 16/01/2012 21:38

#116 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by basicm »

Pa ako je sve oko 800 valjda se i rad treba nesto platiti. Dijelova vise od 500 ostalo ruke...ne izgleda bas da je bilo po usima.

Dobro kaze Goran, ti si kriv sto si ulje zamijenio, auto je bilo davno za tog zahvata. Neka je sa srecom sada, ali ubuduce ako se sta javi, nemoj se iznenaditi, moj savjet kad se malo finacijski popravis pogledaj bregastu i generalno gornji dio motora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 40618
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#117 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by konektovan »

tempuser wrote:Super da si rjesio problem, ali sad kad je sve gotovo treba podvuci crtu i biti posten.
Taj auto je bio ulickan za udaju, sve od serv. istorije do kilometraze je pod upitinikom,ta turbina je bila pri kraju puno prije nego sto si ti kupio taj auto.
Svaki polovan auto, slícnog godista i kílometraze moze napraviti isti problem, da se ne lazemo. :wink:
Polovan auto=lutrija,.
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#118 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by sarajevo-x.com »

ja1977 wrote:Nevjerovatno koliko savjeta tipa proda jtaj krs, uvali ga nekome, odamh to na PIK itd :roll:

Uglavom, zahebi nekoga, a onda ocekujemo da svu posteni I da auto koja mi kupimo budu dobra :-)
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#119 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by Truba »

ByDuric wrote:vjerovatno i oni nastoje sto jeftinije proci prilikom servisa pa "svrate kod komšijinog malog" da im odradi manji servis.
i ja sam prošli put išao kod božića na ilidžu :D ali i on mi je upisao podatke i stavio pečat...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#120 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by commendatore »

sarajevo-x.com wrote:
ja1977 wrote:Nevjerovatno koliko savjeta tipa proda jtaj krs, uvali ga nekome, odamh to na PIK itd :roll:

Uglavom, zahebi nekoga, a onda ocekujemo da svu posteni I da auto koja mi kupimo budu dobra :-)
:thumbup:
I od mene :thumbup:

Kakav jadan mi mentalni sklop imamo,drustvo seljackih varalica sitnosicara i mizerije FUJ PLJUV
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#121 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by tempuser »

konektovan wrote:
tempuser wrote:Super da si rjesio problem, ali sad kad je sve gotovo treba podvuci crtu i biti posten.
Taj auto je bio ulickan za udaju, sve od serv. istorije do kilometraze je pod upitinikom,ta turbina je bila pri kraju puno prije nego sto si ti kupio taj auto.
Svaki polovan auto, slícnog godista i kílometraze moze napraviti isti problem, da se ne lazemo. :wink:
Polovan auto=lutrija,.
Nisam siguran da realno ocekivati da se na 200k km mjenjaju turbine, leteci lezajevi i pumpe... Tu je jedini problem sto je auto vjerovatno presao bar 2 x vise nego sto pise, sto vuce novu seriju pitanja, sta je sa katalizatorom itd...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#122 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by tempuser »

basicm wrote:Pa ako je sve oko 800 valjda se i rad treba nesto platiti. Dijelova vise od 500 ostalo ruke...ne izgleda bas da je bilo po usima.

Dobro kaze Goran, ti si kriv sto si ulje zamijenio, auto je bilo davno za tog zahvata. Neka je sa srecom sada, ali ubuduce ako se sta javi, nemoj se iznenaditi, moj savjet kad se malo finacijski popravis pogledaj bregastu i generalno gornji dio motora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Covjek je platio koliko je platio, ali mislim da je presao kljucnu tacku, poslije tolike investicije se ne isplati prodavati taj auto nego dodati jos malo i napraviti taj auto da valja.
User avatar
konektovan
Posts: 40618
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#123 Re: RE: Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by konektovan »

tempuser wrote:
konektovan wrote:
tempuser wrote:Super da si rjesio problem, ali sad kad je sve gotovo treba podvuci crtu i biti posten.
Taj auto je bio ulickan za udaju, sve od serv. istorije do kilometraze je pod upitinikom,ta turbina je bila pri kraju puno prije nego sto si ti kupio taj auto.
Svaki polovan auto, slícnog godista i kílometraze moze napraviti isti problem, da se ne lazemo. :wink:
Polovan auto=lutrija,.
Nisam siguran da realno ocekivati da se na 200k km mjenjaju turbine, leteci lezajevi i pumpe... Tu je jedini problem sto je auto vjerovatno presao bar 2 x vise nego sto pise, sto vuce novu seriju pitanja, sta je sa katalizatorom itd...
Kolegi na 105 hiljada otisao anlaser i turbina, i to u par dana, originalna kilometraza, prvi vlasnik. Sta sad?!

poslano sa Sonija Ze
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#124 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by condy »

@tempuser

Znaš šta je žalosno. Prođeš pored nekog prodavca polovnih auta, ogradio žičarom auto " salon ", ima neku vikend kućicu gdje bude, oko 10-20 auta, većinom stara auta, a među njima i par luksuznih, skupljih. Lik koji ih prodaje, zapušten, vidiš da nema dva razreda osnovne škole. Nakon toga, obiđeš neke malo ušminkanije salone tipa Kramar, Dalmi, il ove neke po sarajevu i sl. ....prime te ljubaznije, znaju fino sa mušterijama, uljudni i prijatni, auta im skuplja nego kod ovih prvih, ali kad pogledaš samo auta i ništa drugo, sve ostalo isključiš ne gledaš nikakve likove koji ih prodaju, žičaru i pjesak, onda skontaš da u autima nema neke razlike, samo što su kod ovih drugih dobro skuplja. Koliko sam vidio loših auta kod Kramara, a na cijeni, a isto tako auto koje izgleda daleko očuvanije od njegovih kod ovih sa žičarama. Tako da ovdje ko kupuje polovno baš mora biti dobro upućen sa autima, ili imati dobru sreću, da mu ne uvale groba. :)
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#125 Re: Sivi dim iz auspuha pri normalnom radu motora

Post by junior3 »

Nije to puno para, nadati se samo da je dobar taj polovni turbo.
Ja sam se ipak odlučio za reparaciju umjesto zamjene za polovnu.

Nek' ostane na tome i dobro je. :thumbup:
Post Reply