Šivaća mašina

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#1 Šivaća mašina

Post by huxley »

Gdje ima za kupiti šivaća mašina u Sarajevu? Neka početnička, ali sa ovim digitalnim dodacima,
a la http://www.amazon. com/7258-100-Stitch-Computerized-Free-Arm-Instructional/dp/B003KK807M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1356007630&sr=8-1&keywords=singer

Naručio bih inače izvana, ali bih da ima neki servis i sl.

Znam za onu Bagat radnju na M. Dvoru, ali mi ne ulijeva povjerenje (mada nisam nikad ušao unutra).
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#2 Re: Šivaća mašina

Post by pukepuke »

Preporučujem www.pik.ba
Ja trenutačno pohađam tečaj šivanja kod gospođe Mire i ona uvijek preporučuje kupnju starih Bagatovih strojeva, jer su od metala, a ovi noviji su od plastike, a znamo što je od to dvoje izdržljivije. U toj Bagatovoj radnji na Marin dvoru ima i novih modela i tu radi čovjek koji ima veliko iskustvo, radio je u Bagatu i prije rata. Radnja jeste otrcana ali je čiko pravi stručnjak za šivaće strojeve. Kod njega bude i polovnih povremeno. Ima također radnja negdje na Baščaršiji, mislim da je negdje blizu butika Badem ali nisam 100% sigurna.
Misterxy
Posts: 67
Joined: 29/09/2012 20:34
Location: north island

#3 Re: Šivaća mašina

Post by Misterxy »

huxley wrote:Gdje ima za kupiti šivaća mašina u Sarajevu? Neka početnička, ali sa ovim digitalnim dodacima,
a la http://www.amazon. com/7258-100-Stitch-Computerized-Free-Arm-Instructional/dp/B003KK807M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1356007630&sr=8-1&keywords=singer

Naručio bih inače izvana, ali bih da ima neki servis i sl.

Znam za onu Bagat radnju na M. Dvoru, ali mi ne ulijeva povjerenje (mada nisam nikad ušao unutra).

A zašto naručivati mašinu"iz vana",puna Bosna mašina :)
Jedino ova pojava novih"bagatica"mi je sumljiva,to je sigurno Kina
meni je većina kineske robe sumljiva
http://www.masinskikutak.com/2012/07/ku ... asine.html
Last edited by Misterxy on 30/04/2014 13:55, edited 2 times in total.
Misterxy
Posts: 67
Joined: 29/09/2012 20:34
Location: north island

#4 Re: Šivaća mašina

Post by Misterxy »

Last edited by Misterxy on 30/04/2014 13:55, edited 2 times in total.
Nur_

#5 Re: Šivaća mašina

Post by Nur_ »

Da li je neko koristio (ima) "šivka" - ona mala mašina koju u posljednje vrijeme reklamiraju na TV-u. Valja li ista, barem za sitnice, početnik? Hvala najljepša :-D .
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#6 Re: Šivaća mašina

Post by njonjica »

Nur_ wrote:Da li je neko koristio (ima) "šivka" - ona mala mašina koju u posljednje vrijeme reklamiraju na TV-u. Valja li ista, barem za sitnice, početnik? Hvala najljepša :-D .
meni rekose da nista ne valja a nisam probala.

bolje kupi polovnu preko oglasa za te novce.
Misterxy
Posts: 67
Joined: 29/09/2012 20:34
Location: north island

#7 Re: Šivaća mašina

Post by Misterxy »

Nur_ wrote:Da li je neko koristio (ima) "šivka" - ona mala mašina koju u posljednje vrijeme reklamiraju na TV-u. Valja li ista, barem za sitnice, početnik? Hvala najljepša :-D .
Ono meni više liči na dječiju igračku :D :D :D :D :D

http://www.masinskikutak.com
Last edited by Misterxy on 30/04/2014 13:56, edited 2 times in total.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#8 Re: Šivaća mašina

Post by njonjica »

Misterxy wrote:
Nur_ wrote:Da li je neko koristio (ima) "šivka" - ona mala mašina koju u posljednje vrijeme reklamiraju na TV-u. Valja li ista, barem za sitnice, početnik? Hvala najljepša :-D .
Ono meni više liči na dječiju igračku :D :D :D :D :D

http://masinski-kutak.blogspot.com

Bas tako.
Nur_

#9 Re: Šivaća mašina

Post by Nur_ »

Hvala mnogo svima na odgovorima :thumbup: . Reklama kao reklama, al' reko' eto možda se potrefi da sam u krivu i da je solidna za neke sitnice (prošiti nešto, ušiti i tako to).
Hvala za link, odoh se malo informisati, izgleda jako koristan. :-D
Misterxy
Posts: 67
Joined: 29/09/2012 20:34
Location: north island

#10 Re: Šivaća mašina

Post by Misterxy »

EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#11 Re: Šivaća mašina

Post by EliasVeskot »

Gdje se moze kupiti pristojna kucna endlerica? Ima li iko da uvozi Berninu ili Toyotu
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#12 Re: Šivaća mašina

Post by CherryLips »

Ima li ko da je sam naucio vadjenje krojeva i sl preko nekih stranica i tutorijala,masinu imam koja stoji godinama (tetka nekad davno svasta krojila i sila),tacno me ah posao da nesto sama skrojim i sasijem,materijala tako divnih ima...svaka pomoc dobrodosla..
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#13 Re: Šivaća mašina

Post by muha_sa »

CherryLips wrote:Ima li ko da je sam naucio vadjenje krojeva i sl preko nekih stranica i tutorijala,masinu imam koja stoji godinama (tetka nekad davno svasta krojila i sila),tacno me ah posao da nesto sama skrojim i sasijem,materijala tako divnih ima...svaka pomoc dobrodosla..
ovdje sve imaš--šnitovi i upustva koja su razumljiva i nekom ko zna samo abecedu

Image
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#14 Re: Šivaća mašina

Post by CherryLips »

muha_sa wrote:
CherryLips wrote:Ima li ko da je sam naucio vadjenje krojeva i sl preko nekih stranica i tutorijala,masinu imam koja stoji godinama (tetka nekad davno svasta krojila i sila),tacno me ah posao da nesto sama skrojim i sasijem,materijala tako divnih ima...svaka pomoc dobrodosla..
ovdje sve imaš--šnitovi i upustva koja su razumljiva i nekom ko zna samo abecedu

Image
Ma @Muha ,znam za Burdu:)
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15 Re: Šivaća mašina

Post by muha_sa »

CherryLips wrote:
muha_sa wrote:
CherryLips wrote:Ima li ko da je sam naucio vadjenje krojeva i sl preko nekih stranica i tutorijala,masinu imam koja stoji godinama (tetka nekad davno svasta krojila i sila),tacno me ah posao da nesto sama skrojim i sasijem,materijala tako divnih ima...svaka pomoc dobrodosla..
ovdje sve imaš--šnitovi i upustva koja su razumljiva i nekom ko zna samo abecedu

Image
Ma @Muha ,znam za Burdu:)
fataj se šnita i vozdra :lol:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#16 Re: Šivaća mašina

Post by CherryLips »

Ovo ce biti ko kod mamine prijateljice,sasila hlace a nemas gdje noge provuci :lol:
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#17 Re: Šivaća mašina

Post by Opal_89 »

Da malo osvjezim temu :) sivenje mi je hobi, jeste da sam pocetnik i dosta toga treba nauciti, ali me sivenje smiruje. Btw sta radite u situacijama kada vam prijatelji, rodbina i komsije donesu farmerke "samo da ih skratite" ili "samo da promijenite ferslus"? Mislim jednom-dva puta hajde, ali na kraju donesu kompletnu posteljinu, set salveta i stolnjaka i jos nekih stvari na sivenje, naravno bez placanja...jer to je rodbina :twisted: A nisu svjesni da to iziskuje odredjeni trud i vrijeme.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18 Re: Šivaća mašina

Post by Amazonka27 »

Opal_89 wrote:Da malo osvjezim temu :) sivenje mi je hobi, jeste da sam pocetnik i dosta toga treba nauciti, ali me sivenje smiruje. Btw sta radite u situacijama kada vam prijatelji, rodbina i komsije donesu farmerke "samo da ih skratite" ili "samo da promijenite ferslus"? Mislim jednom-dva puta hajde, ali na kraju donesu kompletnu posteljinu, set salveta i stolnjaka i jos nekih stvari na sivenje, naravno bez placanja...jer to je rodbina :twisted: A nisu svjesni da to iziskuje odredjeni trud i vrijeme.
kažem: krivi mi šavovi, ja to samo sebi jer sebe ne ružim ako šta zajebem. Pošto si ih već navikla - reci da ti je mašina na servisu i da razmišljaš o kupovini nove jer ti ova gužva i dere materijal...
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#19 Re: Šivaća mašina

Post by Opal_89 »

Kad sam vidjela da sam ih navikla rekla sam da se pokvarila (sto zamalo i jeste). Sad imam namjeru ozbiljnije krenuti s tim poslom i kupiti novu masinu :-? Da okacim cjenovnik na kucna vrata? :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#20 Re: Šivaća mašina

Post by Amazonka27 »

ili reci, hajde da ti pokazem kako se to radi pa nek drljaju ko sebi. Ako neko ima obraza hladno donijeti i ne pitati "koliko su duzni" sto bi se ti ustrucavala da kazes "nemam ti kad"... Isto tako i da placaju i da njihovo kosta dva sata rada i 5 KM njihovog novca a ti mozes zaraditi za dva sata 50 Km...opet ide "nemam ti kad"...Mircerka je davno otvorila temu sa ovim problemom "tebi je to samo 5 min"
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#21 Re: Šivaća mašina

Post by dobar osjecaj »

Opal_89 wrote:Da malo osvjezim temu :) sivenje mi je hobi, jeste da sam pocetnik i dosta toga treba nauciti, ali me sivenje smiruje. Btw sta radite u situacijama kada vam prijatelji, rodbina i komsije donesu farmerke "samo da ih skratite" ili "samo da promijenite ferslus"? Mislim jednom-dva puta hajde, ali na kraju donesu kompletnu posteljinu, set salveta i stolnjaka i jos nekih stvari na sivenje, naravno bez placanja...jer to je rodbina :twisted: A nisu svjesni da to iziskuje odredjeni trud i vrijeme.
Ja sam se opet zapalila za sivenje ali nikako da nadjem vremena da obnovim znanje o krojenju koje sam stekla uz nenu. Niposto, nikome ne bih "samo prosila" neki komad odjece ili posteljine.

Mojoj, inace prezaposlenoj mami (kojoj je sivenje bio hobi) su tako razni prijatelji, susjedi i rodjaci donosili "samo ovo, samo ono" da prosije, prepravi... Ona nije imala srca da ih odbija dok joj bukvalno nije pozlilo od sivenja i nije dosla u situaciju da vise ne otvori masinu ni za svoje potrebe. Svi su se snasli i nasli nekoga kome ce platiti tu istu uslugu.

Koristi svoju ljubav prema sivenju za sebe. Rodbini i prijateljima tesko mozes naplacivati i uvijek ce ti biti izvor frustracija. Svako ko bilo ciji trud dozivljala kao nesto "samo" ne zasluzuje tvoju ni iciju pomoc. Neka sami licno "samo" usiju sto im treba ili plate za uslugu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22 Re: Šivaća mašina

Post by _BataZiv_0809 »

Amazonka27 wrote:ili reci, hajde da ti pokazem kako se to radi pa nek drljaju ko sebi. Ako neko ima obraza hladno donijeti i ne pitati "koliko su duzni" sto bi se ti ustrucavala da kazes "nemam ti kad"... Isto tako i da placaju i da njihovo kosta dva sata rada i 5 KM njihovog novca a ti mozes zaraditi za dva sata 50 Km...opet ide "nemam ti kad"...Mircerka je davno otvorila temu sa ovim problemom "tebi je to samo 5 min"
Moze li se ta tema gdje pogledati?

P.S. Pratim i ovu :thumbup:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#23 Re: Šivaća mašina

Post by Amazonka27 »

_BataZiv_0809 wrote:
Amazonka27 wrote:ili reci, hajde da ti pokazem kako se to radi pa nek drljaju ko sebi. Ako neko ima obraza hladno donijeti i ne pitati "koliko su duzni" sto bi se ti ustrucavala da kazes "nemam ti kad"... Isto tako i da placaju i da njihovo kosta dva sata rada i 5 KM njihovog novca a ti mozes zaraditi za dva sata 50 Km...opet ide "nemam ti kad"...Mircerka je davno otvorila temu sa ovim problemom "tebi je to samo 5 min"
Moze li se ta tema gdje pogledati?

P.S. Pratim i ovu :thumbup:
ih... :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24 Re: Šivaća mašina

Post by _BataZiv_0809 »

Amazonka27 wrote: ih... :D
Ne bez zeze. Imam taj problem da pocesto ne znam reci "ne" iako me to dovodi u losu poziciju.

A sto se tice sivenja, pa bliska osoba je krenula na prekvalifikaciju kad od diplome nema 'ljeba :-?
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#25 Re: Šivaća mašina

Post by Amazonka27 »

_BataZiv_0809 wrote:
Amazonka27 wrote: ih... :D
Ne bez zeze. Imam taj problem da pocesto ne znam reci "ne" iako me to dovodi u losu poziciju.

A sto se tice sivenja, pa bliska osoba je krenula na prekvalifikaciju kad od diplome nema 'ljeba :-?
"ih.." je reakcija nakon sto sam pokusala naci temu...s obzirom da se ona deaktivirala...ne znam jel tema prezivjela. Pokušat ću od kuće da je potražim.

Ja sam naučila šiti kada mi je dojadilo moljakati ljude da mi nešto prekroje ili sašiju a platila bi :D pa to stoji kod šnajderice mjesecima.

Šivanje je zahtjevno zanimanje...zahtjeva vremena i ono najteže - rad sa ljudima (ženama!). Raditi za sebe i svoj čejf - drugi par cipela.
Post Reply