Sitni alati za poboljsanje rada kompjutera

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Baracka

Sitni alati za poboljsanje rada kompjutera

Post by Baracka » 07/04/2011 12:38

Nisam nigdje na forumu pronasao pomoc, za instaliranje alata, ili programa koji bi mogli da poprave i ubrzaju rad kompjutera. Konkretno laptop je u pitanju sa Windows 7 OS. Svi savjeti i preporuke su dobro dosli..zajedno smo jaci - hvala zajednico :-D

.Irfan.

Re: Sitni alati za poboljsanje rada kompjutera

Post by .Irfan. » 07/04/2011 14:10

tune up utilities - lagan install, lako nadjes key

http://www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/

kod65

Post by kod65 » 08/04/2011 21:27

CCleaner http://www.piriform.com/ccleaner i Disk Defragmenter (dolazi uz windows) jednom mjesecno odradis i nema frke :)

dr.gog
Been thanked: 1 time

Post by dr.gog » 08/04/2011 21:58

Advanced system care, Tune up utilities(posebno funkcija za oslobađanje prostora kojeg zna biti po 11 GB viška, samo windows backup-a), CCleaner.

Najviše pospremanja izvrši Advanced system care. Besplatnu verziju skini kao i obično,a PRO verziju preko torrenta.
Razlika je u dubini čišćenja registra i dodatku alata za optimizovanje internet pretraživača, brisanje fajlova itd itd..

Tune up utilities
je dosta našminkan program, posebno 2010 verzija, ali jedino zaista dobro što sam primjetio je upravo funkcija (clean up disc space), koja pronađe silne gigabajte nepotrebnih "back up" i restore pointa.I briše ih naravno, osim zadnjeg restore pointa :wink:

Free verzija ne postoji, dakle obrati se torrentima.

Sve što sam napisao je potvrđeno od nekolicine mojih prijatelja koji su također koristili ove programe, unazad 4-5 godina.

Za pospremanje diska , jako dobrim se pokazao potpuno besplatni Smart defraggler,a opciju dubinske defragmentacije odnedavno posjeduje i CCleaner(u opciji Alati)

Sve programe možeš pronaći preko Googlea(free verzije) ili preko Torrentz pretraživača na istoimenoj stranici.

Ako ti je mrsko, pošalji pp , pa ću ti poslati linkove na pp u odgovoru.

Baracka

Post by Baracka » 10/04/2011 21:08

.Irfan. wrote:tune up utilities - lagan install, lako nadjes key

http://www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/

Hvala kralju :thumbup:

Baracka

Post by Baracka » 10/04/2011 21:09

kod65 wrote:CCleaner http://www.piriform.com/ccleaner i Disk Defragmenter (dolazi uz windows) jednom mjesecno odradis i nema frke :)

probacu , hvala ti care :thumbup:

Baracka

Post by Baracka » 10/04/2011 21:12

dr.gog wrote:Advanced system care, Tune up utilities(posebno funkcija za oslobađanje prostora kojeg zna biti po 11 GB viška, samo windows backup-a), CCleaner.

Najviše pospremanja izvrši Advanced system care. Besplatnu verziju skini kao i obično,a PRO verziju preko torrenta.
Razlika je u dubini čišćenja registra i dodatku alata za optimizovanje internet pretraživača, brisanje fajlova itd itd..

Tune up utilities
je dosta našminkan program, posebno 2010 verzija, ali jedino zaista dobro što sam primjetio je upravo funkcija (clean up disc space), koja pronađe silne gigabajte nepotrebnih "back up" i restore pointa.I briše ih naravno, osim zadnjeg restore pointa :wink:

Free verzija ne postoji, dakle obrati se torrentima.

Sve što sam napisao je potvrđeno od nekolicine mojih prijatelja koji su također koristili ove programe, unazad 4-5 godina.

Za pospremanje diska , jako dobrim se pokazao potpuno besplatni Smart defraggler,a opciju dubinske defragmentacije odnedavno posjeduje i CCleaner(u opciji Alati)

Sve programe možeš pronaći preko Googlea(free verzije) ili preko Torrentz pretraživača na istoimenoj stranici.

Ako ti je mrsko, pošalji pp , pa ću ti poslati linkove na pp u odgovoru.

Stvarno si mi pomago Doktore... nije mi bilo mrsko traziti, skidati i pospremiti sve, stvarno sam ocistio oko 12 GB bespotrebnih restore pointa, od win back upa..... :D :D :D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

dr.gog
Been thanked: 1 time

Post by dr.gog » 12/04/2011 22:13

Baracka wrote:Stvarno si mi pomago Doktore... nije mi bilo mrsko traziti, skidati i pospremiti sve, stvarno sam ocistio oko 12 GB bespotrebnih restore pointa, od win back upa..... :D :D :D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

:kravata: sjooo :D što me nafali 8-) ...tišu ,12 giga....

Post Reply