Sirija vol. 3

User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#551 Re: Sirija vol. 3

Post by Truba »

Ovo je ko ona igrica kad se susretnu nuklearna podmornica i indijanac
Civilizacija mislim
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3140
Joined: 24/07/2013 20:19

#552 Re: Sirija vol. 3

Post by husein_kapetan »

Truba wrote: 14/10/2023 23:57 Ocito irance roka
Njima se ne isplati popravljati taj aerodrom
Bolje krumpir sadit

Sad vise nema spike dogovor putin benjo da ne obara s400 izraelce
Odakle tebi ideja da Sirija ima s-400?..ne sirite gluposti..ono malo s-300 brni prevalentno ruske i strateske ciljeve..
nego..kako se u vasem selu kvalifijuje nicim izazvana kontinuirana agresija lokalnih mocnika na suverenu zemlju..poklopite se bolan usima i makar na minut saberite..balavci indoktrinisani
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#553 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

Ergo...
Ono iranci ce gradit mrezu oko njih a ovi nece poduzet nista heh
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#554 Re: Sirija vol. 3

Post by Truba »

husein_kapetan wrote: 15/10/2023 20:48
Truba wrote: 14/10/2023 23:57 Ocito irance roka
Njima se ne isplati popravljati taj aerodrom
Bolje krumpir sadit

Sad vise nema spike dogovor putin benjo da ne obara s400 izraelce
Odakle tebi ideja da Sirija ima s-400?..ne sirite gluposti..ono malo s-300 brni prevalentno ruske i strateske ciljeve..
nego..kako se u vasem selu kvalifijuje nicim izazvana kontinuirana agresija lokalnih mocnika na suverenu zemlju..poklopite se bolan usima i makar na minut saberite..balavci indoktrinisani
Mislis agresija s teritorija bih na hrvatsku 1991 i 1992 :mrgreen:
Hoce li iko za to odgovarat i biti neke odstete

A za s300 ili s400 puca mi djon
Lazu
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3140
Joined: 24/07/2013 20:19

#555 Re: Sirija vol. 3

Post by husein_kapetan »

Svi mreze grade..na ovaj ili na onaj nacin ..neko kolonijalizmom isrijebljenjem i porobljavanjem..vrijednosti servirane zadnjih decenija nisu nista drogo do blasfemijska utopija..demokratija cipela mojih..a samo sirova sila i nadmoc kontaju..ali svijet se danas nepovratno mijenja..vidjeces..
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3140
Joined: 24/07/2013 20:19

#556 Re: Sirija vol. 3

Post by husein_kapetan »

Truba wrote: 15/10/2023 20:57
husein_kapetan wrote: 15/10/2023 20:48
Odakle tebi ideja da Sirija ima s-400?..ne sirite gluposti..ono malo s-300 brni prevalentno ruske i strateske ciljeve..
nego..kako se u vasem selu kvalifijuje nicim izazvana kontinuirana agresija lokalnih mocnika na suverenu zemlju..poklopite se bolan usima i makar na minut saberite..balavci indoktrinisani
Mislis agresija s teritorija bih na hrvatsku 1991 i 1992 :mrgreen:
Hoce li iko za to odgovarat i biti neke odstete

A za s300 ili s400 puca mi djon
Lazu
To "preslojavanje" jedne zemlje..unutar njenih granica smo mi..bosnjaci..na najtezi i najbolniiji nacin iskusili..nije do njih..do nas je..nismo bili spremni nositi se sa vec dobro razradjenim strategijama inim..od neprijatelja ne mozes ocekivati milost..sta si ti napravio da za milost ne molis..eh..teska je to tema..o drugom pisemo..
Svjedocimo dogadjajima koji mogu biti katalizator sukoba na globalnom nivou..u toj optici bi trebali svi objektivno trebali rasudjivati..ako nista drugo zarad onih koji nijemo i u tisini danas umiru..
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#557 Re: Sirija vol. 3

Post by Mrvice_ba »

Opet nam sbombase uvazenog prasada i njegove jarane orke.
.S200, s300, s400? Iko ista?
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3140
Joined: 24/07/2013 20:19

#558 Re: Sirija vol. 3

Post by husein_kapetan »

Mrvice_ba wrote: 22/10/2023 09:58 Opet nam sbombase uvazenog prasada i njegove jarane orke.
.S200, s300, s400? Iko ista?
Mantra stara najmanje 10 godina.."prasad"..tugo moja..
definisati pojam "orke"..ima nas koji gospodara prstenova gledali nismo..pa nam um konfuzan..
digresija svakako..
Nazvati najponosniju armiju koja se opresiji oduprije..silama bjelosvjetskim u naumu poput Libije..orcima..trebas debelo ili indoktrinisan ili felerican biti..ti ces nesto ovdje reci..odgovori..hajde..
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#559 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

Najponosnija armija koju u zivotu drzi ruski agresor i iranske sitske milicije osovina zla.
Danas su napravili novi zlocin avio bombardovanjem, no prodje nezabiljezeno jer...
go figure
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#560 Re: Sirija vol. 3

Post by swanfilter »

sumirprimus wrote: 24/10/2023 22:19 Najponosnija armija koju u zivotu drzi ruski agresor i iranske sitske milicije osovina zla.
Danas su napravili novi zlocin avio bombardovanjem, no prodje nezabiljezeno jer...
go figure
Tebi krivo. I neka je.

Ko drzi Ukr u zivotu.

Svaki drugi upis ti je neobjektivna provala ..
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#561 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

Tacno mi je krivo, kada vidim kakvi su titani Ukrajinci i kako su stali na crtu rusima, 1 na 1 nema lazi nema pretvaranja ,i evo drugu godinu momackg rokanja kakvog evropa nije vidjela od ww2 i ne posustaju ni jota! nestasica municije na globalnom nivou i ti njih poredis sa ovim jazavcima koje su pasile sitske teroriasticke milicije i brigada ruskih orka? heeeeh
Tacno da mi je nekad bit ko vi da se malo i odmorim
aum :zzzz:
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#562 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

Aleph א
@no_itsmyturn
According to Syrian opposition channels, Aleppo airport's runway was targeted just an hour and half after the end of the maintenance.
ko sto rekoh, niti ih rusi otvoreno brane, niti smiju stati otvoreno na crtu. pordit sa ukrima je krajnje nekorektno.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#563 Re: Sirija vol. 3

Post by swanfilter »

sumirprimus wrote: 25/10/2023 15:28 Tacno mi je krivo, kada vidim kakvi su titani Ukrajinci i kako su stali na crtu rusima, 1 na 1 nema lazi nema pretvaranja ,i evo drugu godinu momackg rokanja kakvog evropa nije vidjela od ww2 i ne posustaju ni jota! nestasica municije na globalnom nivou i ti njih poredis sa ovim jazavcima koje su pasile sitske teroriasticke milicije i brigada ruskih orka? heeeeh
Tacno da mi je nekad bit ko vi da se malo i odmorim
aum :zzzz:
Hahaahaha. Opet ti slijepo.

Vise vojno sposobnih po EU ispija kafe i vozi bijesne đipce nego sto ih brani kucni prag. Kazes, nema pretvaranja, a od 44 milijona ne mogu uvjeriti millijon mudonja da stanu u kraj Putinu. Toliko o pretvaranju.

Od prvog dana im navlace sve sto im je na raspolaganju u skladistima po cijeloj EU i USA. Cak i jadna Slovenija poslala kompoziciju sa tenkovima. Kome ti pricu o municiji.

Samo da podsjetim na St. Javelina koji i zaustavi nadiranje Rusa cijelim frontom u prvoj fazi rata.

Ocemo li o Himarsu? Il Bayarama? Kome ti pricu o municiji.

Bas me zanima da li bi mi pricali o ove dvije godine.

Jazavci su oni koje ti podrzavas, a ti su htjeli i dobrim djelom uspjeli unistiti Siriju pod plastom revolucije. Kakva je to revolucija bila nezadovoljnih Sirijaca, govori cinjenica da se za Assada Alavita, manjinu koja je tlacila vecinu, borili Suniti, Siti, Druzi. Tvojim favoritima ni bjelosvjetski olos nije pomogao, a nadirali ko horde. Ni Kurdi, vjecne prelivode. Ni Turci svojom politikom do Assada.


Krivo je tebi jer Rusi i Iranci unistise koljace u vidu Isila i Nusre. Krivo je tebi jer je upravo takvi ne predadose ovim drugim tvojim favoritima u vidu Izraela.

Kakav si ti, upravo cinjenica da bi volio vidjeti da i danas traje klanje unutar Sirije između ovih manijaka, nego da je rat koliko toliko prosao, govori nesto. Spominjanje Irana i Rusije je samo izgovor.

Isto je po pitanju Iraka. O Libiji da ne govorim.

Kalifat je bio nacin kako lakse ostvariti cilj. Plan propade, a Iran nikada blize.

Moze Izrael bombardovati danonocno. U svoju jamu upadose. Toliko da Ameri moraju nosace parkirati.

Kad su Rusi tukli po Isilu, Ameri su gledali kako naftna polja okupirati. Vidi se ko je jazavac u ovoj prici.

Bog ti dao, odmori ti. Nosi te u paralele ...
Last edited by swanfilter on 25/10/2023 16:19, edited 2 times in total.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#564 Re: Sirija vol. 3

Post by swanfilter »

sumirprimus wrote: 25/10/2023 15:41
Aleph א
@no_itsmyturn
According to Syrian opposition channels, Aleppo airport's runway was targeted just an hour and half after the end of the maintenance.
ko sto rekoh, niti ih rusi otvoreno brane, niti smiju stati otvoreno na crtu. pordit sa ukrima je krajnje nekorektno.

Rusi su dosli u Siriju da ne izgube Tartus. Jedina morska baza koja im je dodir sa svijetom. I to im je bitno.

Ti nemas sirine u svom pogledu na situaciju ovdje, a ni drugdje ...
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#565 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

bice gudbaj carli i tartusu. ko i ..
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#566 Re: Sirija vol. 3

Post by swanfilter »

sumirprimus wrote: 25/10/2023 16:35 bice gudbaj carli i tartusu. ko i ..
Oce, oce. Kao sto je bilo bye bye Assad, pa isti ti sa njim ponovo za stolom sjede.

Kazem ja, propali vam planovi u Siriji i samo sebi jamu iskopaste.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#567 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

kome nama bolan? :lol:
jel realno koliko ne mozete razluciti :lol: :-)
ovo sad vec shvatam ko proganjanje po temama
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#568 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

Spoiler
Show
">
tajner je ipak bolji kao izvor info, od jednog osudjenog pedofila ritera, za koga kazu da je zena kgb aset. ili jednog proruskog hinkla koji takodje ima ruskinju uz sebe vidi cuda,a bte skonto i semu sa sisanje i strize li strize, ili jednog galoveja, starog rt nisam sda ali...
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#569 Re: Sirija vol. 3

Post by swanfilter »

sumirprimus wrote: 25/10/2023 17:16 kome nama bolan? :lol:
jel realno koliko ne mozete razluciti :lol: :-)
ovo sad vec shvatam ko proganjanje po temama
Bio sam ja na ovoj temi jos kada su padale optuzbe na racun Assada po pitanju kemijskog oruzja. Poznata prica?

Vama, apologetama određenih politika.

Niko tebe ne proganja. Opet glumis zrtvu.

Al ti se nikako ne smije dozvoliti sirenje lazne mantre i diskurza pod plastom pravednosti.

I budi realan. Isto ti, a i mnogo vas radite na temi Ukrajine. Oznacite bilo koga za Udbasa dok si rekao keks. A trazis nesto.

Tvoj i vas diskurz ne smije nikako postati stalnica jer je to opasnost kao i armija Putinovih trolova, razbacanih po internet beznađu.

Sto si ti na temi Ukrajine, Sava X je na ovoj.

Zato se i tjesite.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#570 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

swanfilter wrote: 25/10/2023 17:39
sumirprimus wrote: 25/10/2023 17:16 kome nama bolan? :lol:
jel realno koliko ne mozete razluciti :lol: :-)
ovo sad vec shvatam ko proganjanje po temama
Bio sam ja na ovoj temi jos kada su padale optuzbe na racun Assada po pitanju kemijskog oruzja. Poznata prica?

Vama, apologetama određenih politika.

Niko tebe ne proganja. Opet glumis zrtvu.

Al ti se nikako ne smije dozvoliti sirenje lazne mantre i diskurza pod plastom pravednosti.

I budi realan. Isto ti, a i mnogo vas radite na temi Ukrajine. Oznacite bilo koga za Udbasa dok si rekao keks. A trazis nesto.

Tvoj i vas diskurz ne smije nikako postati stalnica jer je to opasnost kao i armija Putinovih trolova, razbacanih po internet beznađu.

Sto si ti na temi Ukrajine, Sava X je na ovoj.

Zato se i tjesite.
hoces stvarno reci da asada nije upotreijebio hemijsk oruzje na svom narodu? damn. kao sto su se tada ismijavali bijeli sljemovi, i standovi sa lubvenicama. rusenja gradova i masovno ubjane civila. kao sto hamas nije teroristicka organizacija i saveznik hezbole, i asada.uz iran i rusiju iza ledja. jasno je koju ste stranu odabrali, tako itreba :thumbup:

belingcat je razvalio po pitanju kompletnog otkrivanja gasiranja sirijskih civila od strane krvolocnog diktatora koji na dusi ima stotine hiljada sunarodnika asada.
tu se nema sta dodat niti oduzet. nastavite zivjeti u zoni sumraka i teorija zavjera, i nalijetat ko sivonje na rusku propagandu!

sve ok nema problema.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#571 Re: Sirija vol. 3

Post by swanfilter »

sumirprimus wrote: 25/10/2023 17:46
swanfilter wrote: 25/10/2023 17:39
sumirprimus wrote: 25/10/2023 17:16 kome nama bolan? :lol:
jel realno koliko ne mozete razluciti :lol: :-)
ovo sad vec shvatam ko proganjanje po temama
Bio sam ja na ovoj temi jos kada su padale optuzbe na racun Assada po pitanju kemijskog oruzja. Poznata prica?

Vama, apologetama određenih politika.

Niko tebe ne proganja. Opet glumis zrtvu.

Al ti se nikako ne smije dozvoliti sirenje lazne mantre i diskurza pod plastom pravednosti.

I budi realan. Isto ti, a i mnogo vas radite na temi Ukrajine. Oznacite bilo koga za Udbasa dok si rekao keks. A trazis nesto.

Tvoj i vas diskurz ne smije nikako postati stalnica jer je to opasnost kao i armija Putinovih trolova, razbacanih po internet beznađu.

Sto si ti na temi Ukrajine, Sava X je na ovoj.

Zato se i tjesite.
hoces stvarno reci da asada nije upotreijebio hemijsk oruzje na svom narodu? damn. kao sto su se tada ismijavali bijeli sljemovi, i standovi sa lubvenicama. rusenja gradova i masovno ubjane civila. kao sto hamas nije teroristicka organizacija i saveznik hezbole, i asada.uz iran i rusiju iza ledja. jasno je koju ste stranu odabrali, tako itreba :thumbup:

belingcat je razvalio po pitanju gasiranja sirijskih civila od strane krvolocnog diktatora koji na dusi ima stotine hiljada sunarodnika asada.
tu se nema sta dodat niti oduzet. nastavite zivjeti u zoni sumraka i teorija zavjera, i nalijetat ko sivonje na rusku propagandu!

sve ok nema problema.
Pa, dokazalo se da nije i da je bila laz. Pokusaj diskreditacije sa ciljem jos veceg vanjskog pritiska. Sto je takve kao ti tesko uvjeriti, drugi par opanaka.


Bijeli sljemovi su i danas tema podsmijeha. Ima i film o toj podvali.

Assad da na dusi ima mrtve Sirije?? Da si covjek, taj grijeh bi morao u racun dati mnogim drugim.

Pitaj Bilala Bosnica i druge Sejhove koji u Assadu bosanskoj omladini nađose protivnika.

E, njemu i slicnim na dusu polozi hiljade i hiljade mrtvih Sirijaca i drugih. Njega pitaj zbog cega danas djeca odrastaju kao sirocad. Oznacena za cijeli zivot ...

I za kraj. Hamas do ovog zadnjeg upada nije bio teror organizacija. Klasifikacije pojedinih krugova me ne zanimaju. Ovim upadom su se sami svrstali u tu kategoriju jer su tamanili civile i to im nije bilo potrebno.

Ako ih je 1500 ostavilo zivot na onoj strani granice, trebali su se zabarikadirati u jednoj od baza i tuci se vojnicki do zadnjeg.

Al, isto tako, za mene Izrael nikada nece biti demokratska drzava, nit IDF vojska. Teokratski bastion aparthejda i nista vise.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#572 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »


Ups ovo znaci da je asad opet na radaru, kao kolateral irancima, da li ce ga zalozit ostaje da se vidi :skoljka:
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#573 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#574 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »

"
jako cinicno s obzirom da dolazi od krvavog diktatora koji je odgovoran za smrt stotina hiljada svojih sunarodnika, i koji je gasovo vlastiti narod a sto je dokazano!
ono sto je strahta sto se dobar dio njegovih teza moze cuti i na ovom forumu od strane nasih sunarodnika a vezano za trenutne geopolitikce situacije i ratove... :-) a sve je na fonu one trebamo se okrenuti istoku... da se zapitamo!
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#575 Re: Sirija vol. 3

Post by sumirprimus »



iranska osovina je pod velikim stresom u zadnje vrijeme...

dopuna
"">
Post Reply