Sirija vol. 2

Locked
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#90301 Re: Sirija vol. 2

Post by zrakomlat »

karakters wrote:
jao_situacije wrote:
salik79 wrote:
Najveci domet dokonih Europskih ublehasa i hipstera, zeljnih medijske paznje, je ta ubleha o "marsu za Alepo". Nakon sto im je u Sarajevu ukradena "tehnika", morali su se mirno razici :D
sabotaža kriptošijja iz sarajeva
Znaci salik pod stare.dane posto tehnicar? :D
Salik zvani sarajevska šebiha
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#90302 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

karakters wrote:
jao_situacije wrote:
salik79 wrote:
Najveci domet dokonih Europskih ublehasa i hipstera, zeljnih medijske paznje, je ta ubleha o "marsu za Alepo". Nakon sto im je u Sarajevu ukradena "tehnika", morali su se mirno razici :D
sabotaža kriptošijja iz sarajeva
Znaci salik pod stare.dane posto tehnicar? :D
Pos'o se uvijek grana...Zena, djeca, svako ima svoje prohtjeve, a samo od ovog' se ne moze zivit' :D

Image
karakters
Posts: 2435
Joined: 29/05/2017 21:16

#90303 Re: Sirija vol. 2

Post by karakters »

zrakomlat wrote: Salik zvani sarajevska šebiha
A ja mislio ono 79 godiste. Kad jok, salik bio revolucionar prije ovih priucenih :D
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#90304 Re: Sirija vol. 2

Post by ioannes »

karakters wrote:
salik79 wrote:

A niko nije organizir'o #saveraqqa, #raqqaholocaust, #raqqagenocide skup ispred BBI-a, ili na onom platou u Zenici. :? A mozda se onaj ublehas Redzic ponad'o da ce opet stoju zasnjirat, ali osta mu samo pusta nada...
Jedino se Kurdi udostojili da nesto konkretno u Raki organizuju, #free_Ocalan. :D

Ma naravno, đezire snnovi kurci palci nemaju veze sa nezavisnim novinarstvom. To sto se nekad interesi za koje rade poklope sa "pravom" stranom, iako je i ta uvijek za nekog drugog "kriva", vidim, kod nekih stvara nekakav meljavi osjecaj zahvalnosti i podrske.

Nije ni da su kuce sa istoka (đezira je zapadna zona uprkos geografiji) objektivne, ali se barem ni ne furaju na takve predstave o sebi.
interesantno zapažanje.... :thumbup:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#90305 Re: Sirija vol. 2

Post by animus »

Challenger__ wrote:
animus wrote:Ok. Ameri su uvijek znali igrati duplu igru. Tu nisu cista posla. Ne mozes nikad znati sta planiraju.
Kao, njih prekriva veo tajne, šatro. Naprotiv! Obični ofirni majmuni koji su naoružali majmune da ponove libijski scenario. Nije dao većinski Sirijac, nije dao Iranac, nije dao Rus i kraj priče.
Slazemo se da oni stoje iza isila i mnoho cega ali nije bas lako skontati sta planiraju. Vidi ovo sada u iraku. Kontra kurda odjednom i uzese im kirkuk. Isto tako i u Deiru odjednom udaraju na branioce. Ni kod njih nije politika konstantna. Ocigledno mijenjaju planove u skladu sa nekim unutrasnjim desavanjima. Svi su ocekivali da udare otvoreno na Asada prije 5 ili 6 godina ali nisu a kasnije je bilo prekasno. Nije sve bas jednostavno.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#90306 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

ioannes wrote:
karakters wrote:
salik79 wrote:

A niko nije organizir'o #saveraqqa, #raqqaholocaust, #raqqagenocide skup ispred BBI-a, ili na onom platou u Zenici. :? A mozda se onaj ublehas Redzic ponad'o da ce opet stoju zasnjirat, ali osta mu samo pusta nada...
Jedino se Kurdi udostojili da nesto konkretno u Raki organizuju, #free_Ocalan. :D

Ma naravno, đezire snnovi kurci palci nemaju veze sa nezavisnim novinarstvom. To sto se nekad interesi za koje rade poklope sa "pravom" stranom, iako je i ta uvijek za nekog drugog "kriva", vidim, kod nekih stvara nekakav meljavi osjecaj zahvalnosti i podrske.

Nije ni da su kuce sa istoka (đezira je zapadna zona uprkos geografiji) objektivne, ali se barem ni ne furaju na takve predstave o sebi.
interesantno zapažanje.... :thumbup:
Sva sustina.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#90307 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

Supak Assad nije jaranu dosao na sahranu.

Image
Image
Image
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#90308 Re: Sirija vol. 2

Post by animus »

husein_kapetan wrote: hajde sad..nastavi sa uvjeravanjima.. podastiranjima činjenica..i odgovorima..
evala..
Meni ćeš..kada malo vremena nađeš..objasniti zašto su bjele foke na grenlandu ugrožena vrsta..
e svašta..
Laki je malo nervozan. Sta je u pitanju. Nestalo apaurina.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#90309 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:Image
Secular #Syria in 1 picture, #IssamZahreddine ‘s Funeral: His mother, Grand Mufti, Druze Sheikh, #SAA woman General and Orthodox Bishop Luka
Kakve veze sekularizam ima sa ovom slikom?
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#90310 Re: Sirija vol. 2

Post by jao_situacije »

salik79 wrote: Pos'o se uvijek grana...Zena, djeca, svako ima svoje prohtjeve, a samo od ovog' se ne moze zivit' :D

Image
nisam znao da si milioner :zoka:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#90311 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Kikibombona wrote:
Challenger__ wrote:Image
Secular #Syria in 1 picture, #IssamZahreddine ‘s Funeral: His mother, Grand Mufti, Druze Sheikh, #SAA woman General and Orthodox Bishop Luka
Kakve veze sekularizam ima sa ovom slikom?
Hajde ti prvo nauči šta znači sekularizam.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#90312 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

jao_situacije wrote:
salik79 wrote: Pos'o se uvijek grana...Zena, djeca, svako ima svoje prohtjeve, a samo od ovog' se ne moze zivit' :D

Image
nisam znao da si milioner :zoka:
I u Jugi sam bio, pa me Markovic zahebo :D

Doduse, sad' se sjetih, i kad me je zahebo - opet sam bio milioner! 8-) :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#90313 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:Hajde ti prvo nauči šta znači sekularizam.
Mislim da ti trebas nauciti jer ocigledno nemas pojma sta znaci 'sekularizam'.

Jesu siitske mule iz Iraka, Irana i Libana sekularne? :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#90314 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Kikibombona wrote:
Challenger__ wrote:Hajde ti prvo nauči šta znači sekularizam.
Mislim da ti trebas nauciti jer ocigledno nemas pojma sta znaci 'sekularizam'.

Jesu siitske mule iz Iraka, Irana i Libana sekularne? :lol:
Jesu.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#90315 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Kikibombona wrote:...
Umjesto što se kliberiš kao majmun, ne budi iritantni ignorant nego reci šta to ima nesekularno na onoj fotografiji? Retoričko pitanje, jer niti ga razumiješ, niti znaš na njega odgovoriti.
karakters
Posts: 2435
Joined: 29/05/2017 21:16

#90316 Re: Sirija vol. 2

Post by karakters »

Novus ordo seclorum :D
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#90317 Re: Sirija vol. 2

Post by animus »

Evo sa wikipedie:
Sekularizam (od latinske riječi saeculum, koja ukazuje na sve ono što ne pripada Religiji) je skup društvenih promjena koje jednu naciju vode ka usvajanju sekularne kulture. Pojam 'sekularna kultura' shvaćamo u smislu da država ima male ili nikakve ingerencije u vjerskoj sferi i obratno, da vjera ima male i nikakve ingerencije u državnim poslovima. Drugim riječima, sekularizmom država jamči društvu slobodu od religioznih zakona i učenja. Sekularizam je dakle princip razdvajanja državnih institucija i osoba ovlaštenih za zastupanje države, od vjerskih institucija i vjerskih dostojanstvenika
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#90318 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:
Kikibombona wrote:...
Umjesto što se kliberiš kao majmun, ne budi iritantni ignorant nego reci šta to ima nesekularno na onoj fotografiji? Retoričko pitanje, jer niti ga razumiješ, niti znaš na njega odgovoriti.
Pravo pitanje je sta na slici ima sekularno.

Kakve veze ona slika ima sa sekularizmom?

To je kao da ja postavim slike sebe i svoje djevojke i ispod napisem sekularizam. :D Musko i zensko na slici i odmah sekularizam.

Vidi se da blage veze nemas sta je sekularizam.

Je li Naserlah sekularan?
Ali Hamnei?
Siitske mule iz Iraka?

To je tvoja ekipa...

:izet: :D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#90319 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

animus wrote:Evo sa wikipedie:
Sekularizam (od latinske riječi saeculum, koja ukazuje na sve ono što ne pripada Religiji) je skup društvenih promjena koje jednu naciju vode ka usvajanju sekularne kulture. Pojam 'sekularna kultura' shvaćamo u smislu da država ima male ili nikakve ingerencije u vjerskoj sferi i obratno, da vjera ima male i nikakve ingerencije u državnim poslovima. Drugim riječima, sekularizmom država jamči društvu slobodu od religioznih zakona i učenja. Sekularizam je dakle princip razdvajanja državnih institucija i osoba ovlaštenih za zastupanje države, od vjerskih institucija i vjerskih dostojanstvenika
Po ovom ispade da je Sirija više sekularna od Kurda :D

Jer Asadu je biće svedno jel se neko zamoto, umoto, odmoto, podmoto, smoto
Dok Kurdi vazda slikaju ono skidanje nametnutih nikaba, dakle petljaju se u vjersku sferu jelte ? :D
Last edited by Krokodajl on 20/10/2017 21:47, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#90320 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

animus wrote:Evo sa wikipedie:
Sekularizam (od latinske riječi saeculum, koja ukazuje na sve ono što ne pripada Religiji) je skup društvenih promjena koje jednu naciju vode ka usvajanju sekularne kulture. Pojam 'sekularna kultura' shvaćamo u smislu da država ima male ili nikakve ingerencije u vjerskoj sferi i obratno, da vjera ima male i nikakve ingerencije u državnim poslovima. Drugim riječima, sekularizmom država jamči društvu slobodu od religioznih zakona i učenja. Sekularizam je dakle princip razdvajanja državnih institucija i osoba ovlaštenih za zastupanje države, od vjerskih institucija i vjerskih dostojanstvenika
Aj neka Cheli danas nesto nauci, da dan ne pordje u bezveznom piskaranju...
karakters
Posts: 2435
Joined: 29/05/2017 21:16

#90321 Re: Sirija vol. 2

Post by karakters »

Kurdi se nakon izlaska iz biznisa s naftom ponovo vratili klitorezackoj industriji. Kad sam to spomenuo jaranu na radu u Erbilu, zamuca, kaze "sta jebote?". Smirio se tek kad sam mu razgovijetno ponovio.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#90322 Re: Sirija vol. 2

Post by jao_situacije »

salik79 wrote:
jao_situacije wrote:
salik79 wrote: Pos'o se uvijek grana...Zena, djeca, svako ima svoje prohtjeve, a samo od ovog' se ne moze zivit' :D

Image
nisam znao da si milioner :zoka:
I u Jugi sam bio, pa me Markovic zahebo :D

Doduse, sad' se sjetih, i kad me je zahebo - opet sam bio milioner! 8-) :D
a je li ? :mrgreen:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#90323 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Kikibombona wrote:
Challenger__ wrote:
Kikibombona wrote:...
Umjesto što se kliberiš kao majmun, ne budi iritantni ignorant nego reci šta to ima nesekularno na onoj fotografiji? Retoričko pitanje, jer niti ga razumiješ, niti znaš na njega odgovoriti.
Pravo pitanje je sta na slici ima sekularno.

Kakve veze ona slika ima sa sekularizmom?

To je kao da ja postavim slike sebe i svoje djevojke i ispod napisem sekularizam. :D Musko i zensko na slici i odmah sekularizam.

Vidi se da blage veze nemas sta je sekularizam.
Ne vjerujem da imaš i srednju školu završenu. Bolji gimnazijalac poznaje te stvari. Sekulurizam i ateizam nisu isto. Ako me ljubazno zamoliš, objasniću ti ta dva pojma, razliku između njih, pa ću ti objasniti zašto je onaj prizor izraz sekularizma sirijske države.
karakters
Posts: 2435
Joined: 29/05/2017 21:16

#90324 Re: Sirija vol. 2

Post by karakters »

jao_situacije wrote:
salik79 wrote:
I u Jugi sam bio, pa me Markovic zahebo :D

Doduse, sad' se sjetih, i kad me je zahebo - opet sam bio milioner! 8-) :D
a je li ? :mrgreen:
Vazda neki Abu Havla zajebe :D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#90325 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Kiki na onoj fotografiji imaš najmanje 3 detalja koja upućuju na sekularizam, probaj pronaći :D
Locked