Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#126901 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

muhafuca wrote:
Kikibombona wrote:
muhafuca wrote:Jah eto Amerika - nema Amerika nista sa tim - vec njihov vojno industrijski komplex koji ima svoje pijune medju politicarima.

Nije to nista novo ni mudro - oni nisu nikad za povlacenje iz nijedne zemlje jer to znaci smanjenje zarade.

Libo njih i za Kurde i za Sirijce i za Venezuelance - njih zanima samo da se oruzje trosi.

Al sve ovisi o Trumpu - mogu oni razvlacit i oduglovacit koliko god hoce - Trump moze presjeci i narediti i to je to.

A s obzirom da se njemu licno zuri da se povuku i Sirije da bi imao jaku kartu u rukama

"obecao sam u kampanji - ispunio sam" 99% je da ce se Ameri povuci.

1% da nece cisto zbog toga sto nista nije 100%

A Ameri kad se povuku - Evropljani sami nece to je valjda svima jasno - jedva su nesto trupa poslali dok je Amerika bila

a kamoli da oni sami nesto petljaju - kiki ne hvataj se za slamke, nego javi svojima nek se okrenu i pregovaraju sa Sirijom o reintegraciji

dok su u jos koliko toliko povoljnom polozaju za pregovaranje ako za nista drugo-
Mene su ovdje godinama ucili da je americka demokratija farsa i da se predsjednik nista ne pita. Sve je u rukama konglomerata, koorporacija, ljudi iz sjene, mnogobrojnih sluzbi, tajnih organizacija, raznih lobija, Zidova, tajkuna i ko zna koga...

To su me ucili rusofili, arapofili, turkofili, iranofili, latinofili, komunisti, ljevicari, antiglobalisti, socijalisti i ostala ekipa koja prezire politiku Amerike i Izraela.

Ti si izgleda jedini advokat Bas diktature koji vjeruje da stvarnu moc imaju demokratski izabrani predstavnici. Aj i to je neki napredak.
stvarnu moc na papiru imaju politicki predstavnici svuda gdje se fura lafo demokratija - to je i poenta demokratije

samo sto je ne provode u korist naroda nego u korist onih koji ih kontrolisu (tj korporacije, banke i generalno ljudi s novcem)

naravno s vremena na vrijeme dodje na vlast neko ko hoce da igra samo u vlastitom interesu

pa onda koliko je sposoban da balansira toliko i uspije. bumo vidjeli.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


U demokratiji i jest poenta izgurat vlastitog covjeka na vrh (gdje je stvarna vlast) kroz izbore i finansiranje kampanje

ne znam sta ti je tu nejasno i toliko komplikovano.

A rupa u sistemu demokratije je sto da bi bio izabran treba ti kamara para - tako da se vrlo rjetko desi da neko dobar ispliva ako nista do parlamentarca ili nesto tako - a i ako dogura dotle u manjini je protiv pijuna.

To su osnovne stvari - nisam znao da si toliko politicki nepismen pa su ti ovo fascinantne stvari - ko da u Svicarskoj zivis (gdje se sve to radi na daleko visem nivou) pa nemas direktan uvid u slabosti i nedostatke demokratskog sistema
Ja to odlicno znam, ali ne zna ekipa koja podrzava rusku, tursku, iransku, arapsku i druge despotije. Ne znaju antiglobalisti, kojekakvi ljevicari nafurani na Kastra i Chaveza, ne zna ekipa sto misli da Izrael vlada svijetom i Amerikom, da vladaju tajna drustva, koorporacije i slicna sranja. Oni ne znaju.

Ili samo pokusavaju ocrniti demokratiju kako bi dali legitimitet zatucanim diktaturama koje podrzavaju?

A ja kako vidim istinski demokratske drzave su svjetlosnim godinama iznad zatucanih i rigidnih diktatura kao sto je Bas diktatura.

I ko kontrolise TraNpa? Izrael, Soros, masoni, Ajfon, gusteri...!?? :lol: :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126902 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

rajv0sa wrote:
Kikibombona wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Osam godina rata, niti jedan izraelski vojnik nije poginuo, sa druge strane milion Sirijaca poginulo i teško ranjeno.

Od 2006. Nasrallah stražari na granici sa Izraelom, nema sukoba, nema eskalacije, poštuje dogovoreno. Dobio je keš od Saudije, odradio posao, sve pet, sve ok, svima dobro.
Izraelski analitičar: Ako je Nasrala bolestan, želim mu da se oporavi – on ubija sunije u Libanu i Siriji

http://saff.ba/izraelski-analiticar-ako ... -i-siriji/

:D
Hahahhahaha kakve gluposti, i kakav prevod, cohen i ehli sunnet. Saffić posljednji bastion vehabizma, tolike godine i još su im prevodi na nivou gugl translejt.
Savin, kikijev i saffov omiljeni izraelski novinar, Edy Cohen, o samitu u Varsavi: "Ono sto je "procurilo" s Varsavskog samita me uvjerilo da su pojedini arapski ministri vanjskih poslova veci cionisti i od Ben Guriona."
Image

Hoce li ovo Saff objaviti? :oops:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126903 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

A sta je to ? Sarajevoxxx na arapskom a ti na herbrejskom.. pa dokle :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#126904 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

salik79 wrote:Hoce li ovo Saff objaviti? :oops:
Jašta će. I oni i njihovi osnivači i finansijeri i mentori su sa iste sise.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126905 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

славянин wrote:A sta je to ? Sarajevoxxx na arapskom a ti na herbrejskom.. pa dokle :D
Ti si stvarno veza s vezom. Pa dokle? :-)

Cuj ja "na hebrejskom"?! :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126906 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:A sta je to ? Sarajevoxxx na arapskom a ti na herbrejskom.. pa dokle :D
Ti si stvarno veza s vezom. Pa dokle? :-)

Cuj ja "na hebrejskom"?! :lol:
Pa na kojem pismu pise ime tog sto je objavio.. mozda je klingonsko :? :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126907 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
славянин wrote:A sta je to ? Sarajevoxxx na arapskom a ti na herbrejskom.. pa dokle :D
Ti si stvarno veza s vezom. Pa dokle? :-)

Cuj ja "na hebrejskom"?! :lol:
Pa na kojem pismu pise ime tog sto je objavio.. mozda je klingonsko :? :lol:
Znas li ti, uopce, razlikovati pisma?! Recimo, arapski od hebrejskog?!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126908 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

Challenger_ wrote:
salik79 wrote:Hoce li ovo Saff objaviti? :oops:
Jašta će. I oni i njihovi osnivači i finansijeri i mentori su sa iste sise.
Ma, niiiiisssu! :oops:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126909 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

славянин wrote:
salik79 wrote:
славянин wrote:A sta je to ? Sarajevoxxx na arapskom a ti na herbrejskom.. pa dokle :D

Pa na kojem pismu pise ime tog sto je objavio.. mozda je klingonsko :? :lol:
Znas li ti, uopce, razlikovati pisma?! Recimo, arapski od hebrejskog?!
Image
Ponavljam :lol:
User avatar
Čitalac
Posts: 5712
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#126910 Re: Sirija vol. 2

Post by Čitalac »

Asad je nesumnjivo odneo vojnu pobedu, ali njegovi saveznici Rusija i Iran nisu partneri koji mogu da poprave katastrofalnu ekonomsku sliku Sirije, piše Financial Times.
Prema studiji UN-a, čak 69 odsto Sirijaca u ovom trenutku živi sa manje od 2 dolara dnevno, srednja klasa praktično više ne postoji, a prema podacima Svetske banke 56 odsto sirijskih poslovnih ljudi ugasilo je ili preselilo svoje kompanije u neku drugu državu. Oni koji i dalje posluju, žale se na endemsku korupciju, visoke poreze i nedostatak stručne radne snage.
Za obnovu ratom razorene zemlje (procenjuje se da će samo kompletno raščišćavanje ruševina u Alepu trajati šest godina) biće potrebno najmanje 250 milijardi dolara pa se, po ko zna koji put, postavlja pitanje gde i kako pronaći ta sredstva.

https://www.ft.com/content/fb2263e8-247 ... e6ceb5ffdf
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126911 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

славянин wrote: Image
Ponavljam :lol:
I, ovo je hebrejski, je l'?!
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126912 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

Procitaj ponovno.. ono rijec po rijec pa pogledaj sta si postao :shock: :zekzek:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#126913 Re: Sirija vol. 2

Post by rajv0sa »

Kakav smiješan lik hahahhahahahah
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126914 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

славянин wrote:Procitaj ponovno.. ono rijec po rijec pa pogledaj sta si postao :shock: :zekzek:
Postavio screenshot Cohenovog tweeta na arapskom, da bi ti, genije, konstatovao da ja prevodim tweetove sa hebrejskog. :-)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126915 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:Procitaj ponovno.. ono rijec po rijec pa pogledaj sta si postao :shock: :zekzek:
Postavio screenshot Cohenovog tweeta na arapskom, da bi ti, genije, konstatovao da ja prevodim tweetove sa hebrejskog. :-)
Da sebe jednom qutoam :
a na kojem pismu pise ime tog sto je objavio.. mozda je klingonsko :? :lol:
Oci i kognitivna funkcija samo to da poradis :lol:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#126916 Re: Sirija vol. 2

Post by rajv0sa »

Pa piše mu ime i na arapskom :mrgreen:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126917 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

rajv0sa wrote:Pa piše mu ime i na arapskom :mrgreen:
Arapskom , Hebrejskom ili Engleskom :?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126918 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

Čitalac wrote:Asad je nesumnjivo odneo vojnu pobedu, ali njegovi saveznici Rusija i Iran nisu partneri koji mogu da poprave katastrofalnu ekonomsku sliku Sirije, piše Financial Times.
Prema studiji UN-a, čak 69 odsto Sirijaca u ovom trenutku živi sa manje od 2 dolara dnevno, srednja klasa praktično više ne postoji, a prema podacima Svetske banke 56 odsto sirijskih poslovnih ljudi ugasilo je ili preselilo svoje kompanije u neku drugu državu. Oni koji i dalje posluju, žale se na endemsku korupciju, visoke poreze i nedostatak stručne radne snage.
Za obnovu ratom razorene zemlje (procenjuje se da će samo kompletno raščišćavanje ruševina u Alepu trajati šest godina) biće potrebno najmanje 250 milijardi dolara pa se, po ko zna koji put, postavlja pitanje gde i kako pronaći ta sredstva.

https://www.ft.com/content/fb2263e8-247 ... e6ceb5ffdf
Vjerovatno bi situacija bila daleko "izglednija", da su pobijedili "pobunjenici". Tada bi ruze cvjetale kao u Libiji, a zemlje "sposobne" da finansiraju obnovu bi se saplitale koja ce prije uloziti/donirati svoj kapital.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126919 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
славянин wrote:Procitaj ponovno.. ono rijec po rijec pa pogledaj sta si postao :shock: :zekzek:
Postavio screenshot Cohenovog tweeta na arapskom, da bi ti, genije, konstatovao da ja prevodim tweetove sa hebrejskog. :-)
Da sebe jednom qutoam :
a na kojem pismu pise ime tog sto je objavio.. mozda je klingonsko :? :lol:
Oci i kognitivna funkcija samo to da poradis :lol:
Jesi li ti, zaista, ozbiljan?! :?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126920 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

salik79 wrote:
Čitalac wrote:Asad je nesumnjivo odneo vojnu pobedu, ali njegovi saveznici Rusija i Iran nisu partneri koji mogu da poprave katastrofalnu ekonomsku sliku Sirije, piše Financial Times.
Prema studiji UN-a, čak 69 odsto Sirijaca u ovom trenutku živi sa manje od 2 dolara dnevno, srednja klasa praktično više ne postoji, a prema podacima Svetske banke 56 odsto sirijskih poslovnih ljudi ugasilo je ili preselilo svoje kompanije u neku drugu državu. Oni koji i dalje posluju, žale se na endemsku korupciju, visoke poreze i nedostatak stručne radne snage.
Za obnovu ratom razorene zemlje (procenjuje se da će samo kompletno raščišćavanje ruševina u Alepu trajati šest godina) biće potrebno najmanje 250 milijardi dolara pa se, po ko zna koji put, postavlja pitanje gde i kako pronaći ta sredstva.

https://www.ft.com/content/fb2263e8-247 ... e6ceb5ffdf
Vjerovatno bi situacija bila daleko "izglednija", da su pobijedili "pobunjenici". Tada bi ruze cvjetale kao u Libiji, a zemlje "sposobne" da finansiraju obnovu bi se saplitale koja ce prije uloziti/donirati svoj kapital.
Ali kako kaze Challanger kakav samar izraelu :shock:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126921 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

славянин wrote:
rajv0sa wrote:Pa piše mu ime i na arapskom :mrgreen:
Arapskom , Hebrejskom ili Engleskom :?
A na kojem je pismu/jeziku tweet, koji sam citirao/preveo?!
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126922 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

salik79 wrote:
Jesi li ti, zaista, ozbiljan?! :?
Ajde da jos pokusamo dalje da rastumacimo... da se zadubimo u temu :) ima li hebrejskom pisma na screenshot u sto si stavio :? :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#126923 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

salik79 wrote:
A na kojem je pismu/jeziku tweet, koji sam citirao/preveo?!
Ja vidim 3 :?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#126924 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
Jesi li ti, zaista, ozbiljan?! :?
Ajde da jos pokusamo dalje da rastumacimo... da se zadubimo u temu :) ima li hebrejskom pisma na screenshot u sto si stavio :? :D
Ti si rekao da prevodim tweetove sa hebrejskog, a na onom tweetu nema nista osim imena (koje je, takodjer, napisano i na arapskom i na engleskom) na hebrejskom!
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#126925 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

славянин wrote:Ali kako kaze Challanger kakav samar izraelu :shock:
Gdje sam to napisao? Ili opet lažeš.
Locked