Sirija vol. 2

Locked
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#125876 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

bilo je vrijeme
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#125877 Re: Sirija vol. 2

Post by Novosti »

U Rusiji ekonomsko stanje loše al' za vojsku uvjek ima :)
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#125878 Re: Sirija vol. 2

Post by DuckZz »

Bit će zanimljivo vidjeti kako izgleda S300 nakon što biva pogodjen iz zraka
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125879 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Novosti wrote:U Rusiji ekonomsko stanje loše al' za vojsku uvjek ima :)
Ali kad neko opravdava silne masakre nad djecom u Siriji od strane Rusije, i onda odjednom počne pisati o nezadovoljstvu ruskih penzionera, popularnosti Putina :thumbup:

To kao masakrirati civile u Siriji je kao otići ba izlet :-) koga briga za 100 hiljada ruskih zračnih udara i stotine velikih masakara koje su Rusi počinili.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#125880 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

Orgijajte do marta
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125881 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

insomnia78 wrote:Orgijajte do marta
:thumbup:

U martu će opet biti nešto, opet neki izgovor. Tako je kada si daleko od stvarnosti, kada se ne vodiš činjenicama već živiš u nekom svom svijetu gdje je režimska vojska jaka, gdje je Asad pobijedio sve, svi su miševi, samo Asad glavni itd.

Istina je naravno da je Asad još uvijek tu jer je međunarodna zajednica tako željela, i da će ga Izrael udarati u glavu kada god želi jer opet tako međunarodna zajednica želi ili jednostavno može im se.

Režim je jedan monstrum, jedan frankeštajn, “umjetničko” djelo moćnika u prvom redu Izraela a zatim arapske elite i zapada.

Jedna ružna igračka koju će Izrael kao dijete što uzme svoju igračku, ili lupati od pod dok je ne rastavi na proste faktore ili baciti negdje u kraj kad joj se dosadi igrati.
Last edited by sarajevoxxxx on 22/01/2019 22:06, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#125882 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

sarajevoxxxx wrote:
insomnia78 wrote:Orgijajte do marta
:thumbup:

U martu će opet biti nešto, opet neki izgovor. Tako je kada si daleko od stvarnosti, kada se ne vodiš činjenicama već živiš u nekom svom svijetu gdje je režimska vojska jaka, gdje je Asad pobijedio sve, svi su miševi, samo Asad glavni itd.

Istina je naravno da je Asad tu jer je međunarodna zajednica tako željela, i da će ga Izrael udarati u glavu kasa god želi jef opet tako međunarodna zajednica želi.

Režim je jedan monstrum, jedan frankeštajn, “umjetničko” djelo moćnika u prvom redu Izraela a zatim arapske elite i zapada.

Jedna ružna igračka koju će kao dijete što uzme svoju igračku ili lupati od pod dok je ne rastavi ba proste faktore ili baciti negdje u kraj jad joj se dosadi igrati.
Cekaj de mozete li se vi vehabije i oni siti dogovoriti koga izrael mrski podrzava - rezim ili pobunjenike ili ipak ISIS... :lol:
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#125883 Re: Sirija vol. 2

Post by Novosti »

sarajevoxxxx wrote:
Novosti wrote:U Rusiji ekonomsko stanje loše al' za vojsku uvjek ima :)
Ali kad neko opravdava silne masakre nad djecom u Siriji od strane Rusije, i onda odjednom počne pisati o nezadovoljstvu ruskih penzionera, popularnosti Putina :thumbup:

To kao masakrirati civile u Siriji je kao otići ba izlet :-) koga briga za 100 hiljada ruskih zračnih udara i stotine velikih masakara koje su Rusi počinili.
Putin i jest popularan u Rusiji, nezavisno od stanja u Siriji. Dovoljno je vidjeti zadnje izbore. Kakva će biti daljna budućnost Rusije vidjet ćemo, možda Putin opet pobijedi.

Pa opozicija je imala 4 godine fore da nešto napravi i šta bi? -Ništa. O njihovoj fragmentiranosti da i ne pričam. Al bitno je nek je ISIL, HTS i FSA oslobodioci. Zapravo jedan od ta 3 :)
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125884 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Novosti wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Novosti wrote:U Rusiji ekonomsko stanje loše al' za vojsku uvjek ima :)
Ali kad neko opravdava silne masakre nad djecom u Siriji od strane Rusije, i onda odjednom počne pisati o nezadovoljstvu ruskih penzionera, popularnosti Putina :thumbup:

To kao masakrirati civile u Siriji je kao otići ba izlet :-) koga briga za 100 hiljada ruskih zračnih udara i stotine velikih masakara koje su Rusi počinili.
Putin i jest popularan u Rusiji, nezavisno od stanja u Siriji. Dovoljno je vidjeti zadnje izbore. Kakva će biti daljna budućnost Rusije vidjet ćemo, možda Putin opet pobijedi.

Pa opozicija je imala 4 godine fore da nešto napravi i šta bi? -Ništa. O njihovoj fragmentiranosti da i ne pričam. Al bitno je nek je ISIL, HTS i FSA oslobodioci. Zapravo jedan od ta 3 :)
Mislio sam prije svega na Chelengerova dva lica i njegove dvostruke standarde.

Prvo lice potpuna odsutnost na ogromne ljudske patnje, jednu katastrofu iz koje Sirijci ne izlaze 8 godina, i svaki put kada se suoči sa masakrima Asadovog režima hladno pređe preko toga, kao šta su ti masakri u poređenju sa uzvišenim ciljevima, Iran, Rusija, i Hezbollah bitno je sačuvati Siriju.

I drugo lice toplo i brižno, hamam na ranu ga staviti, mehlem koji je osjetljiv na patnje ruskih penzionera, potpuno ih razumije :-)

Masakri nad desetinama hiljada djece Asadovim barel bombama su opravdani, ali nedopustivo je da ruskim penzionerima vlada nešto uskrati.

Takvo razmišljanje je bilo i kod nacista. Totalna odsutnost nad strašnim masakrima i patnjama drugih i pokazivanje sentimenta u nekim njihovim stvarima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#125885 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

Image
Doso tobe
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#125886 Re: Sirija vol. 2

Post by Novosti »

Mislio sam prije svega na Chelengerova dva lica i njegove dvostruke standarde.

Prvo lice potpuna odsutnost na ogromne ljudske patnje, jednu katastrofu iz koje Sirijci ne izlaze 8 godina, i svaki put kada se suoči sa masakrima Asadovog režima hladno pređe preko toga, kao šta su ti masakri u poređenju sa uzvišenim ciljevima, Iran, Rusija, i Hezbollah bitno je sačuvati Siriju.

I drugo lice toplo i brižno, hamam na ranu ga staviti, mehlem koji je osjetljiv na patnje ruskih penzionera, potpuno ih razumije :-)

Masakri nad desetinama hiljada djece Asadovim barel bombama su opravdani, ali nedopustivo je da ruskim penzionerima vlada nešto uskrati.

Takvo razmišljanje je bilo i kod nacista. Totalna odsutnost nad strašnim masakrima i patnjama drugih i pokazivanje sentimenta u nekim njihovim stvarima.
Nisi ni ti puno bolji od Čelija. Ista priča samo drugčije strane.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125887 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Novosti wrote:
Pa opozicija je imala 4 godine fore da nešto napravi i šta bi? -Ništa. O njihovoj fragmentiranosti da i ne pričam. Al bitno je nek je ISIL, HTS i FSA oslobodioci. Zapravo jedan od ta 3 :)
Što se tiče ovog dijela tvog posta, uspjeh opozicije je po meni mnogo veći nego uspjeh režima. Ako ovako ostane giganti nad gigantima. Uspjeh se mjeri prema sili sa kojom si se suočio u ovih osam godina rata. Stanovnici Idliba i drugih slobodnih gradova niko nikada nije se borio protiv tolike sile i ostao uspravan, njima je to uspjelo. Ugromna hrabrost i požrtvovanje njihovih boraca koji su uspjeli da se odbrane i da opstanu i pored toliko podmetanja i igri igrica međunarodnih faktora.

Uspjeh režima da se do sada održi je uspjeh međunarodne zajednice, prije svega Rusije i Amerike. Za tu priliku žrtvovali su sve živo. Nakon sirijskog rata smješno ili neozbiljno je govoriti o međunarodnom pravu, ženevskim konvencijama, zabrani masakara. Spašavanje Asada nije moglo bez gaženja svih onih civilizacijskih vrijednosti. 12 ruskih veta, stotine masakara uživo koje je cijeli svijet gledao, hemijsko oružje, izgladnjivanje, improvizirane barel bombe, 100 hiljada ruskih zračnih udara, sto hiljada šijitskih sektaša, milijarde zaljevskih dolara šiitskim formacijama prije svega Hezbollahu itd.

Asadov režim je notorni fašizam koji je poslužio velikim silama u njihovim planovima, ali mislim da je on čak i za ovako pokvaren svijet u kojem živimo da je previše.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125888 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Novosti wrote:
Mislio sam prije svega na Chelengerova dva lica i njegove dvostruke standarde.

Prvo lice potpuna odsutnost na ogromne ljudske patnje, jednu katastrofu iz koje Sirijci ne izlaze 8 godina, i svaki put kada se suoči sa masakrima Asadovog režima hladno pređe preko toga, kao šta su ti masakri u poređenju sa uzvišenim ciljevima, Iran, Rusija, i Hezbollah bitno je sačuvati Siriju.

I drugo lice toplo i brižno, hamam na ranu ga staviti, mehlem koji je osjetljiv na patnje ruskih penzionera, potpuno ih razumije :-)

Masakri nad desetinama hiljada djece Asadovim barel bombama su opravdani, ali nedopustivo je da ruskim penzionerima vlada nešto uskrati.

Takvo razmišljanje je bilo i kod nacista. Totalna odsutnost nad strašnim masakrima i patnjama drugih i pokazivanje sentimenta u nekim njihovim stvarima.
Nisi ni ti puno bolji od Čelija. Ista priča samo drugčije strane.
:-)

Svaki masakr sam osudio, jesi li ikada čuo da je Cheli izgovorio ovu rečenicu, a ja jesam stotinu puta i to je najnormalnija stvar. Cheli je neće nikada izgovoriti jer sve što u Siriji Asad drži, svaki njegov metar kvadratni, izgrađeno je ili napravljeno je na masakrima hiljada sirijske djece.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#125889 Re: Sirija vol. 2

Post by Novosti »

Ti to trudiš se da budeš stand-up komičar :-D
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#125890 Re: Sirija vol. 2

Post by Novosti »

Cekaj de mozete li se vi vehabije i oni siti dogovoriti koga izrael mrski podrzava - rezim ili pobunjenike ili ipak ISIS... :lol:
:-D
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125891 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Novosti wrote:Ti to trudiš se da budeš stand-up komičar :-D
Cheli brani notorne zločince, veliča Asada i slične likove, gdje sam to veličao nekog zločinca na ovom forumu :-)
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#125892 Re: Sirija vol. 2

Post by Novosti »

sarajevoxxxx wrote:
Novosti wrote:Ti to trudiš se da budeš stand-up komičar :-D
Cheli brani notorne zločince, veliča Asada i slične likove, gdje sam to veličao nekog zločinca na ovom forumu :-)
Džulani, Bagdadi :D
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#125893 Re: Sirija vol. 2

Post by rajv0sa »

Hajd sve al Idlib slobodan grad :lol: :lol: :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125894 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Novosti wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Novosti wrote:Ti to trudiš se da budeš stand-up komičar :-D
Cheli brani notorne zločince, veliča Asada i slične likove, gdje sam to veličao nekog zločinca na ovom forumu :-)
Džulani, Bagdadi :D
Nikada, nađi moj jedan post da sam ih veličao ili hvalio ili sa ushićenjem postavljao njihove slike kao što rade Asadovci sa Bešarom :-)
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#125895 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

DuckZz wrote:Bit će zanimljivo vidjeti kako izgleda S300 nakon što biva pogodjen iz zraka
Možda. Ali ne kao Faza 317 vehabizacije Alepa, za koju si papagajski ponavljao "nije pitanje hoće li se desiti, već za koliko dana".

A što se tiče cionističke tvorevine, ja ne znam gdje puca, na Golanu ili u Isfahanu? Jesu li iranci na granici s cionistima, ili su cionisti na granici s Iranom? Pred čijim vratima mečka igra?
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#125896 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

rajv0sa wrote:Hajd sve al Idlib slobodan grad :lol: :lol: :lol:
Slobodan od sirijskog režima, nije kao Pariz, ali jesu usluge, struja, voda, plin, i ostalo, daleko bolje i jeftinije nego na teritoriji režima.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#125897 Re: Sirija vol. 2

Post by rajv0sa »

Ha čuj, u Kalinoviku je jeftinija i struja i voda nego na Čvili :mrgreen: Plina nema, al su drva besplatna.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#125898 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

sarajevoxxxx wrote:
rajv0sa wrote:Hajd sve al Idlib slobodan grad :lol: :lol: :lol:
Slobodan od sirijskog režima, nije kao Pariz, ali jesu usluge, struja, voda, plin, i ostalo, daleko bolje i jeftinije nego na teritoriji režima.
:lol:

ovo je u rangu oksigena :D

Singapur je spao s vrha liste najkvalitetnijih gradova za život, potisnuo ga je "slobodarski" Idlib

Image
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#125899 Re: Sirija vol. 2

Post by Novosti »

Nikada, nađi moj jedan post da sam ih veličao ili hvalio ili sa ushićenjem postavljao njihove slike kao što rade Asadovci sa Bešarom :-)

Nebrojeno si puta veličao Nusru i ISIL. Ja neznam igdje da si osudio njihove zločine. Ako jesi postav onda komentar. Protiv IS-a si samo kad ratuje protiv opozicije. Neznam na čijoj si strani sada kad je bilo HTS protiv FSA.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#125900 Re: Sirija vol. 2

Post by славянин »

Maystor wrote:
DuckZz wrote:Bit će zanimljivo vidjeti kako izgleda S300 nakon što biva pogodjen iz zraka
Možda. Ali ne kao Faza 317 vehabizacije Alepa, za koju si papagajski ponavljao "nije pitanje hoće li se desiti, već za koliko dana".

A što se tiče cionističke tvorevine, ja ne znam gdje puca, na Golanu ili u Isfahanu? Jesu li iranci na granici s cionistima, ili su cionisti na granici s Iranom? Pred čijim vratima mečka igra?
Zavisi sta brojis pod cioniste.. dal ameri spadaju tu znam da se stalno kuka da su i oni ono cionisti valjda. :D A fino je sto se priznalo da je Iran zapravo dobro zagazio u Siriju - to i Izraelci tvrde.. dakle upravu su.
Locked