Sirija vol. 2

Locked
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#109376 Re: Sirija vol. 2

Post by ioannes »

japin_mutapi wrote:
vehabije i sije su iste - ni jedne ne zanima bih, samo iran i saudija im u glavi
opet pitam reda radi jer si ovo već par puta pisao...

zašto izjednjačavaš šiizam i vehabizam?
u islamu postoje dvije velike struje....suniti i šiiti.

vehabije su jedna ekstremna sekta unutar sunitskog islama.

zašto stavljaš šije i vehabije u jedan kontekst i time izjednjačavaš jedne sa drugim.

radiš li to svjesno ili nesvjesno?...ako je svjesno onda je zlonamjerno
ultrajvosa 1987
Posts: 863
Joined: 18/11/2008 17:34

#109377 Re: Sirija vol. 2

Post by ultrajvosa 1987 »

Opetja033 wrote:
ultrajvosa 1987 wrote:Da se vratimo sportskim temama, dosta je vjerskih :D

@ Opetja033
Kakvo pustanje i milost prema njima. Pa zolju bi ispalio u klub. To kod mene ne pije vode. Oni su neprijatelj no.1.
PS. Ti me ubjedljivo najvise iritiras na ovoj temi, jer nisi saxxx on je posebna prica, al maksimalno izbjegavam komunikaciju i ne ulazim s tobom u rasprave jer si nas. Tako je i sa 51, tolerantan sam pravo.
Bogom ti se kunem da je to jedini razlog :lol:
Da ste anamo oni, neuzubillah, svega bi bilo.
Vjerujem ti jer je ista stvar i kod mene u pitanju. :mrgreen:

A sto je najgore sad moram paziti i njemu sta pisem. :lol: :lol:
basar wrote:I ja sam hordaš ako išta znači. Svakako temu treba vratiti gdje treba.

Obzirom koliko ste vjerski obrazovani, ja sam iskreno cafir pravi za vas :D . Al mi je, bez obzira na vase razlike , drago da ste nasi, i nadam se da ce ubuduce biti bolji ton komunikacije izmedju vas dvojice.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14654
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#109378 Re: Sirija vol. 2

Post by DaysleepeR »

moja poenta je bila samo u tome da nema ništa lakše nego uzeti i nalijepiti etiketu na nekoga ili nešto
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#109379 Re: Sirija vol. 2

Post by basar »

ultrajvosa 1987 wrote:
Opetja033 wrote:
ultrajvosa 1987 wrote:Da se vratimo sportskim temama, dosta je vjerskih :D

@ Opetja033
Kakvo pustanje i milost prema njima. Pa zolju bi ispalio u klub. To kod mene ne pije vode. Oni su neprijatelj no.1.
PS. Ti me ubjedljivo najvise iritiras na ovoj temi, jer nisi saxxx on je posebna prica, al maksimalno izbjegavam komunikaciju i ne ulazim s tobom u rasprave jer si nas. Tako je i sa 51, tolerantan sam pravo.
Bogom ti se kunem da je to jedini razlog :lol:
Da ste anamo oni, neuzubillah, svega bi bilo.
Vjerujem ti jer je ista stvar i kod mene u pitanju. :mrgreen:

A sto je najgore sad moram paziti i njemu sta pisem. :lol: :lol:
basar wrote:I ja sam hordaš ako išta znači. Svakako temu treba vratiti gdje treba.

Obzirom koliko ste vjerski obrazovani, ja sam iskreno cafir pravi za vas :D . Al mi je, bez obzira na vase razlike , drago da ste nasi, i nadam se da ce ubuduce biti bolji ton komunikacije izmedju vas dvojice.
Ma nisi ti nikakav ćafir, ne daj Bože. Vjeru Bog ocjenjuje, a ne ja. Ne mogu za sebe tvrditi da sam na ispravnom putu, mogu samo tvrditi da se trudim biti (a i to ne uvijek). Ja samo moram odgovoriti kada osjetim ugroženost, ništa više.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#109380 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

Tisuću i šest stotina džihadista ide iz Haraste u Idlib :-)

Pitam se, koliko bi forumskih trolova - simpatizera revolucije, bilo spremno (makar turistički) posjetiti Idlib, to divno mjesto, srce revolucije?
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#109381 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

Crveni krst/polumjesec asistira u transportu džihadista iz Haraste:

Image

Image

I sad recite da uvaženi predsjednik Dr Asad nije milostiv!?

Neki dan, grupa boraca NDF-a izginula braneći firgoše od turske invazije. YPG traži od sirijske vlade od otkupi tijela poginulih boraca i da dovede nove borce koji će ih zamijeniti, kao naknadu za predaju tijela!? Ma i treba im Tajip 8)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109382 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

basar wrote:Pao je dogovor sa Ahrarovima Šamovima u Harasti, autobusima napuštaju enklavu i prebacuju se u Idlib

Image

:lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109383 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

ioannes wrote:chelli...
lik 2007 navodno za izbore od gadafija dobija 50 mil.
3-4 godine poslje isti lik zajedno sa drugim članovima NATOa predvodi zločinački poduhvat čiji je rezultat devastiranje libijske države i nabijanje gore navedenog donatora na kolac.

zanima me kako
bi ti ovo sve opisao?
Sociopata. Notorni sociopata i kriminalac. Lik koji se popišao na volju građana Francuske, napravivši ih majmunima sa Lisabonskim sporazumom, iako su ga ti isti ljudi izabrali za šefa države. Ako se popišao na volju građana "svoje" Francuske (takvi su u osnovi apatridi), kako tek neće prevariti svoga donatora, ubiti ga i tako "poništiti" dugovanja.

Sociopata, mizantrop i kriminalac.


O toj nezapamćenoj prevari koju je priredio građanima Francuske i Evrope u sljedećem komentaru...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#109384 Re: Sirija vol. 2

Post by The 51st State »

ultrajvosa 1987 wrote:Da se vratimo sportskim temama, dosta je vjerskih :D

@ Opetja033
Kakvo pustanje i milost prema njima. Pa zolju bi ispalio u klub. To kod mene ne pije vode. Oni su neprijatelj no.1.
PS. Ti me ubjedljivo najvise iritiras na ovoj temi, jer nisi saxxx on je posebna prica, al maksimalno izbjegavam komunikaciju i ne ulazim s tobom u rasprave jer si nas. Tako je i sa 51, tolerantan sam pravo.
Bogom ti se kunem da je to jedini razlog :lol:
Da ste anamo oni, neuzubillah, svega bi bilo.

@ Cheli
Pa sami ste krivi za delirijum.
Prvo, suspendovali ste 5-6 sudija i tako ste dosli u priliku da se borite za titulu, znaci odron, o Kupu sa Listicom i vasim penalima da ne pricam. Onda kukate na sudjenje u Bijeljini. Ljudi vas pobjedili vasim oruzjem.
Drugo, arogancija i kurcenje poslije suspenzija za sudije poslije vasih utakmica, kao ko gubi ima pravo da se ljuti i sl, a cijela drzava vidi sta se desava, pa podcjenjivanje nas, kao vi ste beton a mi 0... i milion drugih primjera. Samo nas dodatno nafuralo. Sve vam se obilo o glavu. Vidim i ove sezone je isto sudjenje, ne zna se ko je gori vi ili zrinjski. Zato ima uvijek lijek, zadnje kolo , kad se nogice svezu, a nama nista ne treba , rastereceni. Kukala vam majka ako od nas budete zavisili. :D
Naravno da volim FKS, to je clan familije, i nista se ne moze porediti s tim, a da vas mrzim, pa i to je naravno, necemo se lagati.
Ti si jedini plavi decko koji je normalan ...za mene, i ovdje se slazemo u 95% stvari :mrgreen:

Izvinjavam se na offu, nece se ponoviti.
Pustimo se vjerskih i sportskih problema, tema je Sirija. Dokle su nasi i uvazeni dr :D
chellenger odbaci svoj strumfovski zabludizam odmah bi se prebacio u tabor asadista.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109385 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

Dakle, riječ je o EEZ, odnosno EU kao supranacionalnoj strukturi.

- Ona je nastajala tako što su nacionalne države Evrope etapno prenosile dio svojih nadležnosti na suprancaionalnu strukturu, na Brisel, na EU. Transfer nadležnosti je u skladu sa temeljnim opredjeljenjima išao striktno demokratskim putem, odnosno putem referenduma građana zemalja članica.

- Tako je evropski ustav prošao (odobren) čitav niz referenduma u zemljama članicama ALI JE ZAPEO U FRANCUSKOJ I HOLANDIJI, koje su ODBACILE PONUĐENA RJEŠENJA. Ponovljeni referendumi nisu dali željeni rezultat (Francuska i Holadnija ga odbile) i predsjednik Francuske postaje ovaj žohar, po struci advokat...

- Izbore je dobio na jakoj nacionalnoj retorici i analogno demokratskoj paroli - vox populi, vox Dei - trebao je čvrsto da brani odluku građana Francuske. Ali, malom, ružnom đavoljem advokatu "Bog" nije bio glas naroda Francuske već nečiji tuđi glas i lik stvar prelama preko koljena. Sadržaj Ustava (uz kozmetičke izmjene) predlaže da preimenuje u Sporazum, a sporazumi ne idu na referendum već ih ratifikuju vlade i parlamenti! A vlade nisu narodne, već - Jakubove i Jakubovih...

Rečeno, učinjeno, sastaju se u Lisabonu, usvajaju tekst "Sporazuma" koje vlade i/ili parlamenti zemalja članica usvajaju i ustav EU pod imenom Sporazum stupa na snagu 1. 12. 2009 godine.

Sad ja tebe pitam Ioannes, šta možeš očekivati od čovjeka koji je dobio izbore na talasu većinskog francuskog sentimenta da bi se po istom popišao, za račun ljudi iz sjene i svoj lični račun? Zar očekuješ da osoba koja se piša na glavu Francuza bude fer prema jednom Arapinu??


Nema teorije.


Tako to rade mizantropi, kriminalci i sociopate a on sve to jeste.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109386 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

Takav prezir prema volji građana Francuske nije pokazao ni Hitler. On je pokazao više poštovanja. Ova malena, ružna nakaza primjenjuje trećerazredni trik, ustav naziva sporazumom i hladno zaobiđe referendum građana zemlje koji su ga izabrali, da bi postigao cilj koji su zacrtale elite iza scene.

Takav je u stanju prepustiti čitavu Francusku ,recimo Arapima, bez trunke kajanja, a ne ubiti jednog Gadafija.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109387 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

Šta su tek u stanju uraditi nekome trećem, UPRAVO GLEDAMO U SIRIJI. Samo, ovaj put imaju nekog ko ih sve može pretvoriti u prah i pepeo. I može i hoće ako bude primoran.

Otud histerija.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109388 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

Sve drugo je šuplja, sve drugo je trla baba lan.


_______
User avatar
Superhikk
Posts: 648
Joined: 22/12/2010 23:20

#109389 Re: Sirija vol. 2

Post by Superhikk »

Opetja033 wrote: Dalje, povezivanje feminizma, LGBT prava sa zoofilijom i pedofilijom je stari, otrcani trik koji nema veze sa realnim stanjem niti naucnim dokazima. Po pitanju prava zena sam radikalan (u progresivnom kontekstu).
Po pitanju LGBT prava zalazem se za pravo svakoga da medju svoja cetiri zida ili u bilo kakvom drugom privatnom vlasnistvu - radi sta zeli, sve dok ne krsi zakone ove drzave. Strogo se zalazem za sankcionisanje svih vidova diskriminacije LGBT populacije (mobing, fizicki nasrtaji, itd). Prvi sam spreman stati u odbranu, fizicku odbranu, ukoliko ikada neko preda mnom napadne homoseksualca. Cak sam i za to da se njihove veze legaliziraju, tj da imaju pravo naslijeđivati jedni druge i sl.
Ohoo. Handžar, Salafixxx, Solar. Jes'te ga čuli šta je reko? Čuste li šta je reko?
Ma to vam ja kažem.
Meni u Belgiji to da reknu za Flamade :zid:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#109390 Re: Sirija vol. 2

Post by kockakockica »

Proslo je tacno 25 godina od poznatog Erdoganovog govora u vezi Bosne. Bas me zanim kako Vi "o analiticari"
tumacite taj govor u kontekstu zbivanja koja su na globalnoj sceni, ali ne iskljucuju ni Balkan kao sastavni dio. Frtalj vijeka :thumbup:


User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#109391 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

Harasta

Image

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#109392 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger_ »

Challenger_ wrote:Šta su tek u stanju uraditi nekome trećem, UPRAVO GLEDAMO U SIRIJI. Samo, ovaj put imaju nekog ko ih sve može pretvoriti u prah i pepeo. I može i hoće ako bude primoran.

Otud histerija.
- Zapeli su u Siriji koja je između ostalog iznjedrila izbjegličku krizu a ona generisala Brexit ali još i jednu sistemsku grešku - Donalda Trumpa. Trumpov problem je u tome što ne shvata da USA nisu jake i moćne za narod Amerike već su jake i moćne samo zato da budu oružje u rukama transkontinentalne, višenacionalne oligarhije. Njihova funkcija je da vode ratove za oligarhiju, a oligarhija ih plaća povlaštenim ekonomskim statusom. Njihova funkcija danas je vrlo delikatna, naime, oni trebaju da POGINU u obračunu sa jednim ozbiljnim oponentom crne oligarhije, Rusijom i saveznicima.

- Trumpu se to ne sviđa, on priča da su "USA na prvom mjestu" i oligarhija se hvata za glavu. Hvata se za glavu jer sistemska greška - Trump - ništa ne shvata. Neće da pogine u obračunu sa Rusijom.

- Ali, tu su neke druge službe, tu je deep-state, ako se donese odluka biće sprovedena, ovako ili onako.


A narod Amerike ko *ebe, neka crknu, njihov je rezon. I ne postoje ni za šta drugo osim da služe samozvanu elitu, višenacionalnu, transkontinentalnu globalnu oligarhiju.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14654
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#109393 Re: Sirija vol. 2

Post by DaysleepeR »

Harasta je velika škola za euforiju jer jako nedavno se najavljivao pad SAA baze koja je bila pod opsadom nakon ofanzive pobunjenika.

Isto kao što se sada sa ushićenjem sanjaju neke ofanzive na Aleppo pa i na Mosul :-) treba biti jako oprezan šta se priželjkuje.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#109394 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

meni smeta pogrdni naziv kozojebi i smatram to uvredom na nacionalnoj osnovi!
Image
:D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#109395 Re: Sirija vol. 2

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

The 51st State wrote:zato sto su ih bombonama i baklavom gadjali ovih sedam godina, a i inace da pokusaju izbjeci likvidacije i odvodjenja koja se desavaju, nadrobi on o vjeri i jedinstvu pa onda postavi ovaj propagandni pamflet, jadno.
sve je ona curica rekla kad su dedu intervjuisali, na spomen asada pljuc, dijete iskreno, ne moze isfolirati.
Dobro si, isto se desavalo i kod nas. Sve mahali ljudi cetnicima, cisto veselje bilo. Znaci potpuno ista situacija.

Koliko si godina imao kad je bila agresija na BiH. Jednu ili bio tek u planu ?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#109396 Re: Sirija vol. 2

Post by The 51st State »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
The 51st State wrote:zato sto su ih bombonama i baklavom gadjali ovih sedam godina, a i inace da pokusaju izbjeci likvidacije i odvodjenja koja se desavaju, nadrobi on o vjeri i jedinstvu pa onda postavi ovaj propagandni pamflet, jadno.
sve je ona curica rekla kad su dedu intervjuisali, na spomen asada pljuc, dijete iskreno, ne moze isfolirati.
Dobro si, isto se desavalo i kod nas. Sve mahali ljudi cetnicima, cisto veselje bilo. Znaci potpuno ista situacija.

Koliko si godina imao kad je bila agresija na BiH. Jednu ili bio tek u planu ?
da su cetnici rokali intezitetom ko sto assad i rusi rokaju pjevali bi od topole u terci, treba biti objektivan.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14654
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#109397 Re: Sirija vol. 2

Post by DaysleepeR »

e stvarno si ga prećerao

jarane da ti roknu samo dvije, sve bi ti se samo kazalo
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#109398 Re: Sirija vol. 2

Post by sumirprimus »

DaysleepeR wrote:e stvarno si ga prećerao

jarane da ti roknu samo dvije, sve bi ti se samo kazalo
iz fisa??? :skoljka: :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8270
Joined: 25/05/2013 23:49

#109399 Re: Sirija vol. 2

Post by apsidejzi »

apsidejzi wrote:Image
Ovo ce biti veoma tesko zauzeti bez velikih civilnih zrtava. Mislim sa Rusi pregovaraju na terenu sa pdbranom da im posalju zelenw autobise. Ovo je premal prostor da bi se izbjegao masakr i mislim da rusi ne zele vise negativnog publiciteta. Ovako se zavrsilo i u Alepu. Presjece ih na pola a onda ostaviti par dana bez pucanja i ovi ce moralno pasti i predati se.
Ne znam da li da mi bude drago sto sam procitao igru koja se vodi u Siriji ili da mi bude zao sto na kraju ispasta narod... Nekako mi oba osjecaja istovremeno naviru i smjenjuju se. Zalosno sta se radi sa jadnim narodom koji je zarobljen izmedju razlicitih interesa.

Ja sam citirani post napisao prije pola mjeseca i ispostavilo se da sam upravu. OPET. Kako vrijeme vise prolazi sve vise bivam zapanjen u kakvom svijetu sam se rodio. U svijetu gdje vlada surovi interes. Oduvijek je vladao i jos dugo ce vladati. To je tako jadno i mizerno ali tu se ne moze mnogo uraditi.

Mnogo prevarenih i naivnih ljudi izgubi zivot u sirji zbog nekih ideala. Mnogo neduznih civila izgubi zivot zbog toga sto se ova ili ona svjetska sila nije mogla dogovoriti hoce li gasovod proci ovuda ili onuda. A vojska... za vojsku me nije briga. Nek svi izginu: i Asadovi, i nusrini i isilovi i kurdi, i raznorazni ahrari i rusi i iranci i strani placenici i stranci i svi koji su uzeli pusku da nesto zauzmu...

Zaista, ne znam da li mi je vise uopste drago sto razumijem kako ovo funkcionise. Bude drago mom egu ali je to tezak teret humanizmu koji lezi u meni... Moja jedina zelja sada je da neko pobijedi. Bilo ko. Samo da sve stane.
Last edited by apsidejzi on 22/03/2018 12:54, edited 1 time in total.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#109400 Re: Sirija vol. 2

Post by The 51st State »

DaysleepeR wrote:e stvarno si ga prećerao

jarane da ti roknu samo dvije, sve bi ti se samo kazalo
haj objektivno, gledo si stepen razaranja gdje su rokali asadovci, jedino sto je sa sarajevom uporedivo je ona cetnicka julska ofanziva na zuc 93, a to je daleko bilo od naseljenih mjesta, pa grad "izludio", e sad to multipliciraj u mjesece, godine.
Last edited by The 51st State on 22/03/2018 12:56, edited 1 time in total.
Locked