Sirija

Locked
User avatar
svojnasvom
Posts: 297
Joined: 25/07/2011 23:01

#1 Sirija

Post by svojnasvom »

Vidim niko nije pokrenuo temu Sirije. Vijest koju sam jucer ili prekjucer procitao na Sarajevo x a odnosi se na prijetnju irana Turskoj malo me pokrenula da procackam you tube na ovu temu. I ima se šta i vidjet, govor mržnje koji dolazi iz S. Arabije granici sa onu stranu zdravog razuma. S druge strane ni Sirijska vlast nije mala maca, svirepost koja nije od jucer samo je izašla na površinu, s druge strane ni ovi borci za demokratiju nisu baš nešto demokraticni, evo ovdje uhvatili nekog ko je radio za sirijsku vlast i isprebijali hljeb u njemu i onda ga propituju baš "ko na vozuci". Dole opet neko u komentaru predlaže da ga zakolju kao primer i tako "osvete silovane sestre".
Izem ti unutar muslimansko arapsku toleranciju
http://www.youtube.com/watch?v=vX8jVwHL ... re=related
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#2 Re: Sirija

Post by heckler »

Jos jedan primjer gdje naoruzana manjina kontrolise ogromnu nenaoruzanu vecinu. To sto su i jedni drugi muslimani ima veze sa tom situacijom kao i cijena sira u francuskoj.
User avatar
svojnasvom
Posts: 297
Joined: 25/07/2011 23:01

#3 Re: Sirija

Post by svojnasvom »

samo što ta nenaoružana vecina se krajnje demokratski ponaša.
Pogledaj snimke, grebo ti revoluciju gdje narod bijes iskaljuje na igracima nizeg ranga
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Sirija

Post by Truba »

bitno je da su napali libiju jer je gadafi planirao zločine i zbog navodnih napada na zatvorenike 1996.

važno je da imaš zaštitu moćnika
onda možeš činiti zločine

uglavnom dole se nešto opako sprema
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#5 Re: Sirija

Post by heckler »

Kakva jebena demokracija? Od pocetka civilizacije, Mesopotamije i ranog Paleolitskog razdoblja taj dio svijeta ne poznaje demokraciju. Kakvi se to standardi ocekuju od tih masa? Pa sreca je sto ih zubima ne trgaju kad im se ukaze prilika. Sve ostalo je bonus.
User avatar
svojnasvom
Posts: 297
Joined: 25/07/2011 23:01

#6 Re: Sirija

Post by svojnasvom »

Ama znam studiro sam tam u jednoj susjednoj, a gazdu koji mi je dao besplatno stanovanje u stancini kakav možeš samo zamisliti ove vlasti su objesile i tek nakon godinu porodici javile, ali kad je nesto previse, previse, na onim snimcima su bili demonstranti u maltretiranju nekih vladinih placenika a evo ovdje vladini šutaju demonstrante
http://www.youtube.com/watch?v=zhg0DoaM ... re=related

Da nisam ovaj hajvanluk ocima gledo kod arapa u Bosni u ratu, reko bi jevrejska zavjera.
Miša mu previše, a tek saudijska vjerska elita i retorika i krokodilske suze za sirijcima, da ti se utroba prevrne, koga ce oni uciti demokraciji kad pogube ljude za neke prekrsaje gdje ih sigurno u muslimasnkoj tradiciji ( serijatu ) kakvajest, ne bi pogubili a sutra dan igraju lopte na tom istom mjestu. Poslanik ni u bitkama nije dao mrcvariti ljude i savjetovo da se na dženazu / sprovod ustane makar bio čvjek nevjernik...
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#7 Re: Sirija

Post by heckler »

Ne treba dalje ici od Palestinaca da se dokaze Arapsko poganstvo. Jedna jedina instanca apsolutne nepravde oko koje se skoro svako na kugli zemaljskoj moze sloziti (osim izraela) i vidi sta (ne)rade.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: Sirija

Post by Truba »

čitam jutros nakav muftija prijeti napadima ako bude intervencije

bit će "veselo"
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#9 Re: Sirija

Post by citroen »

Black swan wrote:čitam jutros nakav muftija prijeti napadima ako bude intervencije

bit će "veselo"
Koga ce naopasti ?
El_comadante
Posts: 7944
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#10 Re: Sirija

Post by El_comadante »

ozbiljno se kuha u Sirija. mada ovako več traje par mjeseci a niko ništa nepoduzima. a ovde su civili mnogo manje naoružani i spremni kao u Egiptu i Libiji. tako da ovo stanje može potrajati pravo dugo vremena jer su protestani slabo naoružani a izgleda to je jedini način da se ovaj dole svrgne.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Sirija

Post by Truba »

citroen wrote:
Black swan wrote:čitam jutros nakav muftija prijeti napadima ako bude intervencije

bit će "veselo"
Koga ce naopasti ?
ateističko sekularističke križare :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Sirija

Post by Truba »

El_comadante wrote:ozbiljno se kuha u Sirija. mada ovako več traje par mjeseci a niko ništa nepoduzima. a ovde su civili mnogo manje naoružani i spremni kao u Egiptu i Libiji. tako da ovo stanje može potrajati pravo dugo vremena jer su protestani slabo naoružani a izgleda to je jedini način da se ovaj dole svrgne.
čujem da su goloruki ubili 800 policajaca i vojnika
tako da više ne vjerujem u priče o golorukim borcima
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#13 Re: Sirija

Post by ReD aka Socijalista »

Black swan wrote:
El_comadante wrote:ozbiljno se kuha u Sirija. mada ovako več traje par mjeseci a niko ništa nepoduzima. a ovde su civili mnogo manje naoružani i spremni kao u Egiptu i Libiji. tako da ovo stanje može potrajati pravo dugo vremena jer su protestani slabo naoružani a izgleda to je jedini način da se ovaj dole svrgne.
čujem da su goloruki ubili 800 policajaca i vojnika
tako da više ne vjerujem u priče o golorukim borcima
Imam info iz prve ruke, a to je da su blizu 900 policijaca mucki ubijeni u zasjedama po zaseocima i u vecinom manjim jestima. Takodje su isti zakopani u masovne grobnice kako ne bi zasmrdili i tako otkrili bezglavna tijela. To je ono sto je istina, ali istina je isto da agenti rezima mlate i ubijaju "nenaoruzane" civile i hapse redovno svaki dan. Takodje treba istaci da je izbio radikalizam medju stanovnistvom i uglavnom je podjeljenog misljenja, dok jedni zagovaraju intervenciju MZ drugi ih ne zele.
El_comadante
Posts: 7944
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14 Re: Sirija

Post by El_comadante »

ReD aka Socijalista wrote:
Black swan wrote:
El_comadante wrote:ozbiljno se kuha u Sirija. mada ovako več traje par mjeseci a niko ništa nepoduzima. a ovde su civili mnogo manje naoružani i spremni kao u Egiptu i Libiji. tako da ovo stanje može potrajati pravo dugo vremena jer su protestani slabo naoružani a izgleda to je jedini način da se ovaj dole svrgne.
čujem da su goloruki ubili 800 policajaca i vojnika
tako da više ne vjerujem u priče o golorukim borcima
Imam info iz prve ruke, a to je da su blizu 900 policijaca mucki ubijeni u zasjedama po zaseocima i u vecinom manjim jestima. Takodje su isti zakopani u masovne grobnice kako ne bi zasmrdili i tako otkrili bezglavna tijela. To je ono sto je istina, ali istina je isto da agenti rezima mlate i ubijaju "nenaoruzane" civile i hapse redovno svaki dan. Takodje treba istaci da je izbio radikalizam medju stanovnistvom i uglavnom je podjeljenog misljenja, dok jedni zagovaraju intervenciju MZ drugi ih ne zele.
a izvori? što se tiče Sirijske vojske tu imamo na TVu da se vrti kako tenkovi ruše i pale a za to niti sam gdje čuo ni vidio. dakle koji su izvori? možda ste i upravu ali je za to neznam.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Sirija

Post by Truba »

ja sam samo htio reći da ne vjerujem u goloruke borce i branitelje
nismo u osnovnoj niti slušamo o partizanima
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#16 Re: Sirija

Post by ReD aka Socijalista »

a izvori? što se tiče Sirijske vojske tu imamo na TVu da se vrti kako tenkovi ruše i pale a za to niti sam gdje čuo ni vidio. dakle koji su izvori? možda ste i upravu ali je za to neznam.
Ovdje imam dvojicu iz Sirije i ponose se time, kao znamo mi da ima ubistava ali hocemo da srusimo rezim. To je ono sto oni kazu i mislim da je istina jer je to izreceno onako inatski. Uglavnom nesmiju javno izaci i da se bore protiv vojske sve do sad. Jer su sad uvidjeli da se je bolje boriti i umrijeti s puskom u ruci nego "ko fol" bez nje na ulici. To su stvari koje javnost ne prikazuje. Na to upozorava i transparency international ali se malo sta cuje o tome u medijima.

Ali kad poslusas obe strane primjeti se veliko muljanje :D Ovi su prvo poceli proteste zato sto biva nemaju sta jesti, a ovi drugi kazu mi smo vojskom samo vani da bi sprijecili eskalacije. Onda ovi prvi kazu hocemo lafo demokratiju, onda rezim veli nama ne treba demokratija jer nismo spremni na to (sto je i tacno...ali). Onda zadnji put vlada kaze mi se borimo protiv terirosta koji zele da uvedu serijat (sto je djelimicno tacno) pa "neduzni protestanti" izjavljuju hocemo islamsku drzavu na nacelima serijata...

To su malo zesce muljaze i jednih i drugih, ovaj sistem nece da padne, jer nema dovoljno jaku opoziciju i logisticki i brojcano i kvantitativno a o kvalitetu da i ne pricam.
User avatar
Mecena
Posts: 173
Joined: 20/09/2011 17:25

#17 Re: Sirija

Post by Mecena »

Još jedan krvavi pir u režiji korporativnog fašizma. Zapadna oligarhija u savezu sa saudijsko-vahabističkim kerovima uvode "demokratiju". Iza njih će, kao i svugdje, ostati krv, jad i bijeda.
Only1
Posts: 267
Joined: 30/06/2010 23:48

#18 Re: Sirija

Post by Only1 »

CIA je cudo
User avatar
svojnasvom
Posts: 297
Joined: 25/07/2011 23:01

#19 Re: Sirija

Post by svojnasvom »

Na jednom arapskom forumu rekao sam im ovo me sve podsjeca na hadis: "Teško arapima od zla koje se sprema" Buharija i Muslim. Ovaj što veli gore da demonstranti ne mrcvare neka pogleda ovaj video na koji sam isaretio, sami su ga postavili, isto ko mujahedini sa vozuce slikali se sa zarobljenicima i odsjecenim glavama i onda sve zavjera.
U svakom slucaju nije dobro
ko zna arapski / a i ko ne zna, neka pogleda jucerasnju emisiju na džeziri "suprotan pravac" http://www.youtube.com/watch?v=AyRjEy_A8N0 , pa da vidi koja doza mržnje postoji među stranama.

S druge strane ni najveci muslimanski autoriteti se više ne štede. Kardavi ( pripadnik muslimanske brace ) dobro poznat svima podržaje revoluciju i žestoke rijeci upucuje ulemi Sirije. S druge strane Buti kao jedan od najvecih muslimanskih danas autoriteta ( pogotvo kod kod onoga što kod nas nazivamo tradicionalni islam, dakle ešarije, maturidije, sufije, mezhebstvo sve nasuprot vehabizma ) stoji uz "režim", a rijeci teške padaju. Turci su se po meni upustili u igru koja im ne treba, pogotovo ne sa vehosima, jer gdje god da ode režim ovi će ko blentavi nagrnuti sa svojom propagandom. A vidi'š onda i kod nas, ( pogotov pred reisbore ), ionako drže dvije akademije i sav sandžak.
http://www.youtube.com/watch?v=SECeE0vG ... re=related

evo potvrdice male za sandžak

http://www.youtube.com/watch?v=LT92mEsK ... 3D6B2A5B1B

Grebali mi sebe ako nam je religijska svijest na ovom nivou. Ove bradonje nisu prije 40 godina helera vrijedile u arapskom svijetu, danas nama u sred evrope pamet prosipaju. Čitam danas neka književna imena koja su bila onako svestrana i religijski i književno prije nekih 80 godina i tako mi lice na našeg Bašagića, kadića, Nametka, a gledaj danas "dubine i pameti."
:x
User avatar
svojnasvom
Posts: 297
Joined: 25/07/2011 23:01

#20 Re: Sirija

Post by svojnasvom »

s druge strane slike grada Hame nakon što su ga pohodile snage Rifeta Eseda, brata bivšeg predsjednika, a amidže sadašnjeg. Bio sam u tom gradu jednom i interesantno da se o tom događaju u Siriji nije smjelo ni pisnuti do novijih dana. Slike su sablasne kao da su zombiji pohodili grad. Na jednom zidu piše "Nema boga do otadžbine niti poslanika do ba's partije."
http://www.youtube.com/watch?v=1eRonAsd ... re=related
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#21 Re: Sirija

Post by dezurni_ucenik »

Vazda neka sranja gdje su muslimani.Zasto?
kantazasmece
Posts: 83
Joined: 02/06/2011 19:14

#22 Re: Sirija

Post by kantazasmece »

Cek jel vi fakat vjerujete da neki narod 5 mjeseci svaki dan izlazi na proteste a da je pri tome gazen tenkovima konstantno ? HAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHH Jos jedna propaganda od strane zapadnih cionista u nizu.. Long live Al Assad
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#23 Re: Sirija

Post by heckler »

Mnogi ovdje se provaljuju na raznim temama a da nemaju ni najmanje pojma o temi i vadeci neke teze o tome kako oni "misle" da se stvari trebaju desavati.

Igrom slucaja sam u kontaktu sa osobom u Damasku svaki dan i telefonom i emailom. Nije Sirijac pa nema ni sekunde neobjektivosti. I opet igrom slucaja sjedi u epicentru ovih desavanja ni kriv ni duzan.

Ne provaljujte se vise boga vam sa teorijama zavjere "mrskog zapada" i "svemocnom" CIAom.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#24 Re: Sirija

Post by harač »

heckler wrote:Mnogi ovdje se provaljuju na raznim temama a da nemaju ni najmanje pojma o temi i vadeci neke teze o tome kako oni "misle" da se stvari trebaju desavati.

Igrom slucaja sam u kontaktu sa osobom u Damasku svaki dan i telefonom i emailom. Nije Sirijac pa nema ni sekunde neobjektivosti. I opet igrom slucaja sjedi u epicentru ovih desavanja ni kriv ni duzan.

Ne provaljujte se vise boga vam sa teorijama zavjere "mrskog zapada" i "svemocnom" CIAom.
AGENT MOSADA NA FORUMU! :D
User avatar
Čitalac
Posts: 5709
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#25 Re: Sirija

Post by Čitalac »

Smrt Muamera Gadafija odjeknula je širom Sirije i dala novi podsticaj protestima koji su posustali, piše današnji New York Times.
-Pažnja sveta sada će biti usmerena na Siriju, sada je red na nas - kaže Samir Nachar, aktivista iz Alepa.
...
Najviše pažnje izaziva debata kakav model međunarodne intervencije treba očekivati. Ni sami opozicioni aktivisti više ne veruju da isključivo protesti, bez obzira koliko masovni bili, mogu srušiti vladu.
-Libijski model će biti izazovan - smatra Louay Hussein, istaknuti opozicionar iz Damaska.
Protesti su u petak "eksplodirali" širom Sirije, a aktivisti ocenjuju da su masovniji nego proteklih nedelja i podjednako krvavi. Vladine trupe ubile su najmanje 24 demonstranta. Smrt pukovnika Gadafija ponudila je krvavu lekciju o sudbini diktatora i postala glavna tema na internetu, ali i na samim protestima. Slogan na jučerašnjim demonstracijama glasio je: "Gadafi je gotov, ti si na redu Bašare"!
- Dozvolite nam da budemo sledeći - vikali su protestanti.
Dvadeset petogodišnji protestant u Barzahu, nedaleko od Damaska, koji se predstavio kao Basil kaže: "Danas koračamo istim putem kao Libija...potreban nam je oružani otpor"...
Locked