Sinteraj..

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

icedog
Posts: 36
Joined: 07/03/2010 19:36

#1 Sinteraj..

Post by icedog »

Pozdrav forumashi

Imam pitanje, kada oni "sintori" ( :x ) odvedu uzmu nekog psa i odvedu u sinteraj, sta se dogodi s njim tamo ?? budel ubijen ?? :( :( :x :x
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#2 Re: Sinteraj..

Post by Dogman »

Koliko mi je poznato, od kako je izasao zakon o Zastiti i dobrobiti zivotinja u Kantonu Sarajevo to vise ne rade - dakle vec 11 mjeseci. Do tada su pse ubijali na najgore moguce nacine, davili su ih zicom, cak su im i vratove lomili. Sve su to radili bez imalo griznje savjesti.
icedog
Posts: 36
Joined: 07/03/2010 19:36

#3 Re: Sinteraj..

Post by icedog »

Dogman wrote:Koliko mi je poznato, od kako je izasao zakon o Zastiti i dobrobiti zivotinja u Kantonu Sarajevo to vise ne rade - dakle vec 11 mjeseci. Do tada su pse ubijali na najgore moguce nacine, davili su ih zicom, cak su im i vratove lomili. Sve su to radili bez imalo griznje savjesti.
:x :x :x :x :x :x

Boze, daBogda im se sve vratilo !!!!!
:(
Nego, ima li neki centar za pse gdje se mogu udomiti psi ? :)
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#4 Re: Sinteraj..

Post by Dogman »

icedog wrote: Boze, daBogda im se sve vratilo !!!!!
:(
Nego, ima li neki centar za pse gdje se mogu udomiti psi ? :)
Nazalost centar ne postoji, ali ako te zanima udomljavanje to mozes preko grupe gradjana Av-Mau. Zaista, imamo veliki broj pasa koji se nalaze na nekoliko lokacija, a najveci broj se nalazi na Butmiru.
icedog
Posts: 36
Joined: 07/03/2010 19:36

#5 Re: Sinteraj..

Post by icedog »

Dogman wrote:
icedog wrote: Boze, daBogda im se sve vratilo !!!!!
:(
Nego, ima li neki centar za pse gdje se mogu udomiti psi ? :)
Nazalost centar ne postoji, ali ako te zanima udomljavanje to mozes preko grupe gradjana Av-Mau. Zaista, imamo veliki broj pasa koji se nalaze na nekoliko lokacija, a najveci broj se nalazi na Butmiru.
Uh steta sto ne postoji, a hvala za informaciju o ovome Av-Mau, vidim da su divni ljudi....
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#6 Re: Sinteraj..

Post by miki27A »

Ne znam gdje ovo da postavim, ali ovaj novi Zakon je sr..je na kvadrat: psi su po ulici, eno na Ilidzi ih ima po desetak u coporu, a prije 10 minuta tata mi udje i kaze da nam je macka Zucu rastrgala tri psa. Tata je i isao da ga spasava, ali nije uspio od toliko pasa. Koliko god sam za zivotinje, ovo nije nacin da se psi samo tako puste da lutaju ulicama. Kome covjek da se obrati? Ima li kakve fajde?
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#7 Re: Sinteraj..

Post by Ajatolah_ »

miki27A wrote:Ne znam gdje ovo da postavim, ali ovaj novi Zakon je sr..je na kvadrat: psi su po ulici, eno na Ilidzi ih ima po desetak u coporu, a prije 10 minuta tata mi udje i kaze da nam je macka Zucu rastrgala tri psa. Tata je i isao da ga spasava, ali nije uspio od toliko pasa. Koliko god sam za zivotinje, ovo nije nacin da se psi samo tako puste da lutaju ulicama. Kome covjek da se obrati? Ima li kakve fajde?
Zakon je u redu, problem je u infrastrukturi.
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#8 Re: Sinteraj..

Post by ja.neron »

miki27A wrote:Ne znam gdje ovo da postavim, ali ovaj novi Zakon je sr..je na kvadrat: psi su po ulici, eno na Ilidzi ih ima po desetak u coporu, a prije 10 minuta tata mi udje i kaze da nam je macka Zucu rastrgala tri psa. Tata je i isao da ga spasava, ali nije uspio od toliko pasa. Koliko god sam za zivotinje, ovo nije nacin da se psi samo tako puste da lutaju ulicama. Kome covjek da se obrati? Ima li kakve fajde?
sve te cuke koje viđaš su pustili ovi koji hoće da ih zaštite i prije toga su ih očistili od buha i vakcinisali
kod mene u C-fazi ih ima desetak, a pojavili su se prije dva-tri mjeseca
nemaš kome se žaliti sve dok nekom ne napadnu dijete pa ih ovaj ne krene tamaniti svojim rukama
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#9 Re: Sinteraj..

Post by Cholina_Lokica »

ja.neron wrote:
miki27A wrote:Ne znam gdje ovo da postavim, ali ovaj novi Zakon je sr..je na kvadrat: psi su po ulici, eno na Ilidzi ih ima po desetak u coporu, a prije 10 minuta tata mi udje i kaze da nam je macka Zucu rastrgala tri psa. Tata je i isao da ga spasava, ali nije uspio od toliko pasa. Koliko god sam za zivotinje, ovo nije nacin da se psi samo tako puste da lutaju ulicama. Kome covjek da se obrati? Ima li kakve fajde?
sve te cuke koje viđaš su pustili ovi koji hoće da ih zaštite i prije toga su ih očistili od buha i vakcinisali
kod mene u C-fazi ih ima desetak, a pojavili su se prije dva-tri mjeseca
nemaš kome se žaliti sve dok nekom ne napadnu dijete pa ih ovaj ne krene tamaniti svojim rukama
ah kad razno razni papci pocnu uciti djecu kako se treba odnositi prema psima, i sami se pocnu kako treba prema njima odnositi nece ih ni napadati...
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#10 Re: Sinteraj..

Post by ja.neron »

znam ja to dobro ali tih tzv.lutalica nikad više nije bilo i sa ovim tzv.kućnim cukama C-faza postade leglo džukela gdje djeca sada nemaju gdje da se igraju bez da nalete na izmet od istih i ne daj Bože kakve zaraze
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#11 Re: Sinteraj..

Post by Cholina_Lokica »

mozemo se kladiti da je pola tog izmeta od ljudske vrste... evo kod mene ispred zgrade park, veceras setam nekoliko upotrebljenih pelena, nekoliko mama pustilo djecu da pored tobogana piske i kake jer im je mrsko preci 10 metara do stana pa da se vrate... takve scene svaki dan vidjam... sve u parku obavljaju po danu djeca, navece razni alkosi i narkomani...
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#12 Re: Sinteraj..

Post by tinchy »

Dile wrote:mozemo se kladiti da je pola tog izmeta od ljudske vrste... evo kod mene ispred zgrade park, veceras setam nekoliko upotrebljenih pelena, nekoliko mama pustilo djecu da pored tobogana piske i kake jer im je mrsko preci 10 metara do stana pa da se vrate... takve scene svaki dan vidjam... sve u parku obavljaju po danu djeca, navece razni alkosi i narkomani...
POTPISUJEM! Svojim ocima sam vidjela da zenturaca jedna u sred djecijeg parka skida svoje dijete koje je tu obavilo veliku nuzdu..
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#13 Re: Sinteraj..

Post by tinchy »

dupli
User avatar
cellisto
Posts: 457
Joined: 21/03/2010 13:32

#14 Re: Sinteraj..

Post by cellisto »

Oni koji se najglasnije zale sto ima puno pasa lutalica prvi bi frktali kad bi pocela izgradnja azila, znate onu dobro poznatu: "ne brinu se za ljude a brinu za neke tamo pse, eto na sta se trose pare a ljudi nemaju sta da jedu..." Obicno misle da se drzava treba na jeftin i zgodan nacin rijesiti beskucnih pasa umjesto da se promijeni stav drustva i rijesi stereotipa i bescutnosti.
Nije to samo s zivotinjama, gledam to svaki dan i usvom poslu i kad dodje do pitanja kulture, sokantno je koliko ljudi misli da je kultura nepotrebna i da je bolje ulagati novac i vrijeme u sve drugo, pa onda sta ostane moze i na kulturu.
Ljudi moze li neko napisati sta je tacno potrebno i koga treba pritisnuti da se izgradi taj azil? Sta bi trebalo da se pokrene inicijativa, kako da se organizuje protest? Ja cu prva biti tamo.
Tinkerbell_Ze
Posts: 54
Joined: 13/03/2009 18:29

#15 Re: Sinteraj..

Post by Tinkerbell_Ze »

Ne postoji adekvatna tema za ovo, ali mislim da bih ovdje mogla pitati...

Koji međunarodni dokumenti o zaštiti i dobrobiti životinja obavezuju našu državu?
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#16 Re: Sinteraj..

Post by BSn »

Dile wrote:mozemo se kladiti da je pola tog izmeta od ljudske vrste... evo kod mene ispred zgrade park, veceras setam nekoliko upotrebljenih pelena, nekoliko mama pustilo djecu da pored tobogana piske i kake jer im je mrsko preci 10 metara do stana pa da se vrate... takve scene svaki dan vidjam... sve u parku obavljaju po danu djeca, navece razni alkosi i narkomani...

Peseki se makar sklone negdje kada to rade. Na Ali-pasinom ne mozes povjerovati sta ljudi rade kada prodjes iza zgrade. Kao da niko nije cuo za smetljarnik, kao da bas cijela zgrada baca smece kroz prozor. Jednostavno, covjek se mora istrenirati da kada hoda ovim gradom gleda, a ne vidi nista osim onoga sto mora. Ovdje evolucija ide u kontra-smjeru.

Sto se tice pasa, ovo samo kod nas moze. Donja je opet sitna buranija (psi i obicni ljudi).
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#17 Re: Sinteraj..

Post by Cholina_Lokica »

BSn wrote:
Dile wrote:mozemo se kladiti da je pola tog izmeta od ljudske vrste... evo kod mene ispred zgrade park, veceras setam nekoliko upotrebljenih pelena, nekoliko mama pustilo djecu da pored tobogana piske i kake jer im je mrsko preci 10 metara do stana pa da se vrate... takve scene svaki dan vidjam... sve u parku obavljaju po danu djeca, navece razni alkosi i narkomani...

Peseki se makar sklone negdje kada to rade. Na Ali-pasinom ne mozes povjerovati sta ljudi rade kada prodjes iza zgrade. Kao da niko nije cuo za smetljarnik, kao da bas cijela zgrada baca smece kroz prozor. Jednostavno, covjek se mora istrenirati da kada hoda ovim gradom gleda, a ne vidi nista osim onoga sto mora. Ovdje evolucija ide u kontra-smjeru.

Sto se tice pasa, ovo samo kod nas moze. Donja je opet sitna buranija (psi i obicni ljudi).
znam kako je, na alipasinom sam :D
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#18 Re: Sinteraj..

Post by BSn »

Dile wrote:
BSn wrote:
Dile wrote:mozemo se kladiti da je pola tog izmeta od ljudske vrste... evo kod mene ispred zgrade park, veceras setam nekoliko upotrebljenih pelena, nekoliko mama pustilo djecu da pored tobogana piske i kake jer im je mrsko preci 10 metara do stana pa da se vrate... takve scene svaki dan vidjam... sve u parku obavljaju po danu djeca, navece razni alkosi i narkomani...

Peseki se makar sklone negdje kada to rade. Na Ali-pasinom ne mozes povjerovati sta ljudi rade kada prodjes iza zgrade. Kao da niko nije cuo za smetljarnik, kao da bas cijela zgrada baca smece kroz prozor. Jednostavno, covjek se mora istrenirati da kada hoda ovim gradom gleda, a ne vidi nista osim onoga sto mora. Ovdje evolucija ide u kontra-smjeru.

Sto se tice pasa, ovo samo kod nas moze. Donja je opet sitna buranija (psi i obicni ljudi).
znam kako je, na alipasinom sam :D
- Ne, ne znate.
- A, znaaam.

:D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#19 Re: Sinteraj..

Post by Cholina_Lokica »

BSn wrote:- Ne, ne znate.
- A, znaaam.

:D
:thumbup: :lol:
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#20 Re: Sinteraj..

Post by ifus »

Volim zivotinje! Protiv sam nasilja, ali sta da se radi sa coporima koji lutaju sarajevskim naseljima i koji predstavljaju opasnost ako im udjes na teritoriju?
Neku noc sam bas vidio, nisam siguran u tacan broj jer je bio mrak, 12-15 lutalica u mojoj basti!!!??? Sta s njima covjek da radi. Je li to treba cekati da neko dijete napadnu, pa da se pocne posvecivati paznja ovom problemu?!
Mislim da su veliki licemjeri u drustvima za zastitu zivotinja! Kao bore se za prava zivotinja, a od kad je usvojen Zakon o zastiti zivotinja, stotine pasa lutalica tumara Sarajevom.
Naravno da nisam za to da ih se ubija, ali vjerujte da nije lijep osjecaj kada se kuci vracam kasno i kada gatam hoce li me pred kucom cekati deset lutalica. Ne znam, mozda da uvijek u djepu imam paket petardi ili macetu kakvu? :(
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#21 Re: Sinteraj..

Post by minjonja »

ifus wrote:Volim zivotinje! Protiv sam nasilja, ali sta da se radi sa coporima koji lutaju sarajevskim naseljima i koji predstavljaju opasnost ako im udjes na teritoriju?
Neku noc sam bas vidio, nisam siguran u tacan broj jer je bio mrak, ali 12-15 lutalica u mojoj basti!!!??? Sta s njima covjek da radi. Je li to treba cekati da neko dijete napadnu, pa da se pocne posvecivati paznja ovom problemu?!
Mislim da su veliki licemjeri u drustvima za zastitu zivotinja! Kao bore se za prava zivotinja, a od kad je usvojen Zakon o zastiti zivotinja, stotine pasa lutalica tumara Sarajevom.
Naravno da nisam za to da ih se ubija, ali vjerujte da nije lijep osjecaj kada se kuci vracam kasno i kada gatam hoce li me pred kucom cekati deset lutalica. Ne znam, mozda da uvijek u djepu imam paket petardi ili macetu kakvu? :(
nadležni organ za provođenje ovog zakona je Ministarstvo vanjske trgovine i
ekonomskih odnosa BiH (u daljnjem tekstu: nadležno ministarstvo);
nadležni ministar je ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa;
(iz zakona o zastiti i dobrobiti zivotinja)

evo kome se mozes obratiti sa svojim pitanjima. pitaj ih zasto jos nema azila, zasto nema akcija kastracija.
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#22 Re: Sinteraj..

Post by darprirode »

ifus wrote:Volim zivotinje! Protiv sam nasilja, ali sta da se radi sa coporima koji lutaju sarajevskim naseljima i koji predstavljaju opasnost ako im udjes na teritoriju?
Neku noc sam bas vidio, nisam siguran u tacan broj jer je bio mrak, 12-15 lutalica u mojoj basti!!!??? Sta s njima covjek da radi. Je li to treba cekati da neko dijete napadnu, pa da se pocne posvecivati paznja ovom problemu?!
Mislim da su veliki licemjeri u drustvima za zastitu zivotinja! Kao bore se za prava zivotinja, a od kad je usvojen Zakon o zastiti zivotinja, stotine pasa lutalica tumara Sarajevom.
Naravno da nisam za to da ih se ubija, ali vjerujte da nije lijep osjecaj kada se kuci vracam kasno i kada gatam hoce li me pred kucom cekati deset lutalica. Ne znam, mozda da uvijek u djepu imam paket petardi ili macetu kakvu? :(
A sto se ne pitas ima li sanse da tebe ili djete napadne kakav narkoman, ili ona dvojica sto ubise neduzno djete u tramvaju, manja je sansa da ce te cuko napasti nego kakav horsas :x :x
gjde mi zivimo i kako ljudi razmisljaju..svima smetaju cuke, nikom ne smeta nezaposlenost, delikventni maloljetnici, narkomani,politicari...Otidji u Grcku pa da vidis koliko pasa ima na ulici i niko nista,ne gledaju oni ljude,ljudi ni njih i zive u apsolutnoj slozi...
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#23 Re: Sinteraj..

Post by ja.neron »

cellisto wrote:Oni koji se najglasnije zale sto ima puno pasa lutalica prvi bi frktali kad bi pocela izgradnja azila, znate onu dobro poznatu: "ne brinu se za ljude a brinu za neke tamo pse, eto na sta se trose pare a ljudi nemaju sta da jedu..." Obicno misle da se drzava treba na jeftin i zgodan nacin rijesiti beskucnih pasa umjesto da se promijeni stav drustva i rijesi stereotipa i bescutnosti.
Nije to samo s zivotinjama, gledam to svaki dan i usvom poslu i kad dodje do pitanja kulture, sokantno je koliko ljudi misli da je kultura nepotrebna i da je bolje ulagati novac i vrijeme u sve drugo, pa onda sta ostane moze i na kulturu.
Ljudi moze li neko napisati sta je tacno potrebno i koga treba pritisnuti da se izgradi taj azil? Sta bi trebalo da se pokrene inicijativa, kako da se organizuje protest? Ja cu prva biti tamo.
meni nisu krive cuke već ljudi koji su ih prvi pustili na ulicu i ovi koji su ih poslije vakcinisali, očistili od buha i sl. te nakon toga kao i ovi prvi pustili OPET na ulicu
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#24 Re: Sinteraj..

Post by madner »

Pa nisu ti ljubitelji zivotinja krivi sto vlasti izglasaju zakon ali ga ne sprovedu. Ako nisu imali para nisu ga trebali izglasat, a ne vako.

vau vau itd su pogresne adrese :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#25 Re: Sinteraj..

Post by Cholina_Lokica »

ja.neron wrote:meni nisu krive cuke već ljudi koji su ih prvi pustili na ulicu i ovi koji su ih poslije vakcinisali, očistili od buha i sl. te nakon toga kao i ovi prvi pustili OPET na ulicu
a hajd mi molim te reci gdje ce ih? treba ih pustiti nevakcinisane, i da ih razni paraziti ubijaju?
Locked