Sindikat Radnika u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
shae_ba
Posts: 103
Joined: 08/03/2013 15:14

#1 Sindikat Radnika u BiH

Post by shae_ba »

U posljednje vrijeme radnik u BiH je u sve gorem položaju i bez osnovnih prava nema nikakvu podršku u ostvarivanju istih
Sto je rezultiralo velikim razocarenjem u cijeli sistem i padaju odluke o napuštanju zemlje i odlasku u inostranstvo u potrazi za boljim uvjetima i većom zaradom.

Kod nas čini mi se nigdje se ne pojavljuje taj sindikat ili neka druga institucija koja bi zaštitila i osigurala pravo radnika koje zaslužuje, bez obzira na odlazak mnogih, oni koji ostaju i dalje rade u firmama koje posluju u BiH suočavaju se sa raznim nedostacima kad je u pitanju status radnika.

Smatram da bi se morao čim prije popraviti status radnika koji je već mnogo godina u nezavidnom položaju, mislim da je došlo do vrhunca netrpeljivosti i konačne potrebe za promjenom u svakom smislu.
Ne mora radnik u BiH imati uslove i naknadu kao u Njemackoj, ali siguran sam da svaka firma može i treba obezbjedit puno više kako bi se makar neki mogli zadržati ovdje i živjeti od svog rada dostojan život kakav zaslužuju.

Ima li volje i još uvijek snage koja će pokrenit taj nezavisni sindikat kako bi djelovali prema svojim mogućnostima i postavljanju novih uvjeta za radnika i poslodavca radi održavanja normalizacije radno-pravnog statusa?
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2 Re: Sindikat Radnika u BiH

Post by walk_M-A-N »

ima tema. Treba spojiti sa sindikat-p15060495.html#p15060495.
Post Reply