Simptomi silent blokova (selena)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#151 Re: Simptomi silent blokova (selena)

Post by allem_77 »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/11/2017 08:30 15 km komad
Koju marku preporučuješ? Valja li lemforder?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#152 Re: Simptomi silent blokova (selena)

Post by bitanga_sa_otesa »

valja
User avatar
nitro_90
Posts: 463
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#153 Re: Simptomi silent blokova (selena)

Post by nitro_90 »

Ovakva je situacija kod mene. Nešto lupa u prednjem trapu. Kod zamjene guma rekoše mi da su otišle spone volana, što je odmah promijenjeno jer je bilo lufta i na jednoj i na drugoj i poslije toga je znanto ljepše preći preko rupe. Međutim, i dalje nešto konstantno lupa, bilo da se vozim po neravnimama bilo po ravnom, nekad manje nekad više. Ne bih rekao da je ležaj jer ne zuji ništa u vožnji. Stabilizatori su pregledani i navodno nisu oni. DIskovi i pločice su novi, tako da to nije. Kad zaljuljam auto rukama ništa ne čujem. Šta bi još moglo biti, seleni, aksijalni ležajevi, amortizeri, nosač motora, balans štanga, nešto drugo?
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#154 Re: Simptomi silent blokova (selena)

Post by artur morgan »

Ja bi otišao do tehničkog pa da oni na onom dijelu tehničkog kad se provjeravaju amortizeri ili šta već "rastresu" ovjes, a da ti i oni slušate odakle dolazi zvuk i probate skužiti iz kojeg dijela ovjesa dolazi. Ili odvesti auto mehaničaru ili u servis, pa da se provozate i da oni čuju taj zvuk. Možda da snimiš taj zvuk, pa da pokažeš u servisu ili postaviš ovdje pa ako neko zna da ti pomogne.
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#155 Re: Simptomi silent blokova (selena)

Post by konektovan »

Ima Bagrameli spravu za te stvari..... :mrgreen:
Leon16v
Posts: 5791
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#156 Re: Simptomi silent blokova (selena)

Post by Leon16v »

nitro_90 wrote: 14/12/2022 10:23 Ovakva je situacija kod mene. Nešto lupa u prednjem trapu. Kod zamjene guma rekoše mi da su otišle spone volana, što je odmah promijenjeno jer je bilo lufta i na jednoj i na drugoj i poslije toga je znanto ljepše preći preko rupe. Međutim, i dalje nešto konstantno lupa, bilo da se vozim po neravnimama bilo po ravnom, nekad manje nekad više. Ne bih rekao da je ležaj jer ne zuji ništa u vožnji. Stabilizatori su pregledani i navodno nisu oni. DIskovi i pločice su novi, tako da to nije. Kad zaljuljam auto rukama ništa ne čujem. Šta bi još moglo biti, seleni, aksijalni ležajevi, amortizeri, nosač motora, balans štanga, nešto drugo?
Prvo sve pogledati oko trapa dole, ako nema lufta, onda šolje amortizera znaju da prave sočne zvukove.
Meni je jedan majstor avlijaner rekao letva volana lupa, ovo ono. Odem u radnju kupim solje amortizera, kod jednog covjeka na zamjenu, lupanje nestalo.
Post Reply