Simptomi bolesti sihra

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
SeadBiH
Posts: 153
Joined: 30/08/2006 15:35

#76

Post by SeadBiH »

Cijela naselja zagadena su sihirskim cinima. Posljedice su ocevidne i manifestuju se enormno velikim brojem zlocina, samoubistava, razvoda, duševnih rastrojstava, psiho-oboljenja, pribjegavanja drogi i alkoholizmu, svakodnevnim svadama, sudskim sporovima. Ljudi traže spasa, dok zvanicna medicina još uvijek nemože ponuditi izlaz iz svih tragicnih situacija kroz koje mnogi prolaze. Zato se ljudi, tražeci izlaz, obracaju kome treba i kome netreba.




“Ko ode vracaru i povjeruje u ono što mu je rekao, porekao je ono što je objavljeno Muhammedu, s.a.v.s.”


Svakodnevno smo u prilici cuti ove turobne recenice: “Na kraju sam živaca…”, “Zapustio(la) sam porodicu, bracne obaveze”, “Ni u cemu više ne vidim smisao i ljepotu”, “Ne mogu kontrolirati svoje tijelo, “Kuca me ubija”, “Brak nam se raspada, “Dode mi da se ubijem”, “Stalno se svadamo” itd.


Ove rijeci samo djelomicno otkrivaju prazninu, jad i ocaj u dušama onih koji sebi traže lijeka.

vise o sihru i sihirbazima mozete saznat ovdje: http://www.iltizam.org/index.php?ime=te ... 2145540650
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#77

Post by Patron of Formello »

SeadBiH wrote:Cijela naselja zagadena su sihirskim cinima. Posljedice su ocevidne i manifestuju se enormno velikim brojem zlocina, samoubistava, razvoda, duševnih rastrojstava, psiho-oboljenja, pribjegavanja drogi i alkoholizmu, svakodnevnim svadama, sudskim sporovima. Ljudi traže spasa, dok zvanicna medicina još uvijek nemože ponuditi izlaz iz svih tragicnih situacija kroz koje mnogi prolaze. Zato se ljudi, tražeci izlaz, obracaju kome treba i kome netreba.




“Ko ode vracaru i povjeruje u ono što mu je rekao, porekao je ono što je objavljeno Muhammedu, s.a.v.s.”


Svakodnevno smo u prilici cuti ove turobne recenice: “Na kraju sam živaca…”, “Zapustio(la) sam porodicu, bracne obaveze”, “Ni u cemu više ne vidim smisao i ljepotu”, “Ne mogu kontrolirati svoje tijelo, “Kuca me ubija”, “Brak nam se raspada, “Dode mi da se ubijem”, “Stalno se svadamo” itd.


Ove rijeci samo djelomicno otkrivaju prazninu, jad i ocaj u dušama onih koji sebi traže lijeka.

vise o sihru i sihirbazima mozete saznat ovdje: http://www.iltizam.org/index.php?ime=te ... 2145540650
Ja baš razmišljao da se ljudi ubijaju,psihički oboljevaju,piju,drogiraju se i svađaju zbog bijede,neimaštine i posljedica rata.Otvori mi oči ovaj post. :-) :-) :-)
Last edited by Patron of Formello on 27/10/2006 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#78

Post by Jimmy_The_Saint »

ztluhcs wrote:Što ti za početak ne porazgovaraš s njom... Tumačiti stvari preko snova nema neke pretjerane logike... Snovi su random brain activity... Svako ima crnu fazu u životu i svako je pokušava riješiti na drugi način i drugačije se ispoljava...
Random brain activity?

THINK AGAIN!
SeadBiH
Posts: 153
Joined: 30/08/2006 15:35

#79

Post by SeadBiH »

Patron of Formello wrote:
SeadBiH wrote:Cijela naselja zagadena su sihirskim cinima. Posljedice su ocevidne i manifestuju se enormno velikim brojem zlocina, samoubistava, razvoda, duševnih rastrojstava, psiho-oboljenja, pribjegavanja drogi i alkoholizmu, svakodnevnim svadama, sudskim sporovima. Ljudi traže spasa, dok zvanicna medicina još uvijek nemože ponuditi izlaz iz svih tragicnih situacija kroz koje mnogi prolaze. Zato se ljudi, tražeci izlaz, obracaju kome treba i kome netreba.




“Ko ode vracaru i povjeruje u ono što mu je rekao, porekao je ono što je objavljeno Muhammedu, s.a.v.s.”


Svakodnevno smo u prilici cuti ove turobne recenice: “Na kraju sam živaca…”, “Zapustio(la) sam porodicu, bracne obaveze”, “Ni u cemu više ne vidim smisao i ljepotu”, “Ne mogu kontrolirati svoje tijelo, “Kuca me ubija”, “Brak nam se raspada, “Dode mi da se ubijem”, “Stalno se svadamo” itd.


Ove rijeci samo djelomicno otkrivaju prazninu, jad i ocaj u dušama onih koji sebi traže lijeka.

vise o sihru i sihirbazima mozete saznat ovdje: http://www.iltizam.org/index.php?ime=te ... 2145540650
Ja baš razmišljao da se ljudi ubijaju,psihički oboljevaju,piju,drogiraju se i svađaju zbog bijede,neimaštine i posljedica rata.Otvori mi oči ovaj post. :-) :-) :-)
Valjda si svijestan da to nije pojava samo u BiH nego da u tome prednjace zemlje kao sto su Svedska, Njemacka, Japan itd.. da li su to posljedice rata?
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#80

Post by Patron of Formello »

SeadBiH wrote:
Patron of Formello wrote:
SeadBiH wrote:Cijela naselja zagadena su sihirskim cinima. Posljedice su ocevidne i manifestuju se enormno velikim brojem zlocina, samoubistava, razvoda, duševnih rastrojstava, psiho-oboljenja, pribjegavanja drogi i alkoholizmu, svakodnevnim svadama, sudskim sporovima. Ljudi traže spasa, dok zvanicna medicina još uvijek nemože ponuditi izlaz iz svih tragicnih situacija kroz koje mnogi prolaze. Zato se ljudi, tražeci izlaz, obracaju kome treba i kome netreba.




“Ko ode vracaru i povjeruje u ono što mu je rekao, porekao je ono što je objavljeno Muhammedu, s.a.v.s.”


Svakodnevno smo u prilici cuti ove turobne recenice: “Na kraju sam živaca…”, “Zapustio(la) sam porodicu, bracne obaveze”, “Ni u cemu više ne vidim smisao i ljepotu”, “Ne mogu kontrolirati svoje tijelo, “Kuca me ubija”, “Brak nam se raspada, “Dode mi da se ubijem”, “Stalno se svadamo” itd.


Ove rijeci samo djelomicno otkrivaju prazninu, jad i ocaj u dušama onih koji sebi traže lijeka.

vise o sihru i sihirbazima mozete saznat ovdje: http://www.iltizam.org/index.php?ime=te ... 2145540650
Ja baš razmišljao da se ljudi ubijaju,psihički oboljevaju,piju,drogiraju se i svađaju zbog bijede,neimaštine i posljedica rata.Otvori mi oči ovaj post. :-) :-) :-)
Valjda si svijestan da to nije pojava samo u BiH nego da u tome prednjace zemlje kao sto su Svedska, Njemacka, Japan itd.. da li su to posljedice rata?
Vidi, ne izrugujem vjeru.Ni jednu.Ne pada mi napamet da to radim iako sam lično ateista po ubjeđenju.Poštujem svačije ubjeđenje.Ali po pitanju "sihri","džina" i raznoraznih čaranja baranja i u islamu a i u drugim religijama mislim da je to SF. Ovo su sve psihološki problemi uzrokovani prvenstveno stresom i načinom života koje trebaju da liječe psiholozi i psihijatri a ne lokalni vračari.
SeadBiH
Posts: 153
Joined: 30/08/2006 15:35

#81

Post by SeadBiH »

Hvala ti na tvom misljenju, ti imas pravo na njega. Ali ja iz licnog iskustva i ubjedjenja smatram da se sve nemoze objasnit psihologijom, vec smatram da postoji svijet koji ne vidimo. Vecina ljudi cak koji nisu "vjernici" i kazu da su ateisti nemogu da objasne neke pojave i skloni su vjerovanju nekim "praznovjerima" i duhovim i slicnim stvarima. Poznato mi je u drustvu kad pricam da ljudi priznaju neke misticne pojave i desavanja u svom zivotu. Neke stvari koje sam dozivio me navode na to da nema nikakve sumnje u postojanje nevidljivog svijeta. Ako je covjek otvorenog uma moze sam donjet zakljucke ali ako ispocetka predpostavljas nesto onda je tesko promjenit misljenje. Svak ima svoje i nek vjeruje u sta zeli ali samo kazem da nije sve crno-bijelo.
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#82

Post by KOGOD KADGOD »

Haqqani wrote:
urbanagerila wrote:Samo tako bez najave? U koji vakat je najbolje?

Kakva najava :):):) Pa nije politicar :) Mislim da je najbolje da na aksam odes .
Moguce je da je doticna djevojka do sad vec bolje (inshallah), ali evo nesto malo na tu temu.

Sihiri su stvarni, ima ih razlicitih vrsta i razloga koji zle dzinne navode na spopadanje insana (da ne idem u nerelevantne detalje). Podrzavam savjet Haqqanijev, nauditi joj nece a fajde ce navjerovatnije imati sa Bozijim izunom. Muttaqi (bogobojazni) sejh/hodza je sebeb (sredstvo) Boga, koji je Gospodar svetova (ukljucujuci svijeta dzinna), dok tzv. "sihirbaz" cini ustupke (ranije pomenuti "ugovori") doticnim zlocama dzinnskim koji zauzvrat "napuste" spopadnutog insana. Koristim navodnike jer ishod takvog tretmana nije stalan i okoncan dok prvonavedeni jeste.

Medjutim, prije sumnje u sihir, u svakom slucaju, potrebno je ispitati svakodnevne, obicne, okolnosti osobe koja se "najednom izmjenila". Tj. sagledati druge moguce uzroke, da li se nesto neuobicajeno desilo sto osoba ne pominje (npr. u ovom slucaju provodi vrijeme za kompjuterom, da li je upoznala nekog ko je u njoj uzburkao osjecanja; da li je naisla na neku informaciju koja se dotkla njenih najdubljih strahova/vjerovanja/nadanja i sl., pa se nasla na "raskrsnici" izbora koji bi joj zivot preokrenuli sa velikim zrtvama s njene strane; itd.) Cinjenica je da je Internet postao dio svakodnevnice do krajnjih mjera jer je bukvalno unio cijeli svijet u nase domove, a sa tim i mnogo vece rizike nego ranije kada je gradska carsija i obliznji komsiluk bio dovoljan da cesto iskomplikuje zivotna iskustva.

Tek nakon sto je manje-vise sigurno da su svi vazniji aspekti koji bi mogli uticati na naglu promjenu osobe "provjereni" (sto ocito zahtjeva duboko povjerenje prema osobi koja zeli pomoci ili profesionalnu povjerljvost psihologa), tek tada se uzima u obzir mogucnost sihira i trazi bogobojazni hodza/sejh koji se bavi skidanjem sihira i ima izun za to od svog sejha (ucitelja). VAZNO je da se o tome ne pita izravno, vec se radije njegova autenticnost sagledava iz komentara ljudi koji ga poznaju kao i onih kojima je prijethodno uspjesno pomognuto.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#83

Post by Bosanac sa dna kace »

KOGOD KADGOD wrote:Tek nakon sto je manje-vise sigurno da su svi vazniji aspekti koji bi mogli uticati na naglu promjenu osobe "provjereni" (sto ocito zahtjeva duboko povjerenje prema osobi koja zeli pomoci ili profesionalnu povjerljvost psihologa), tek tada se uzima u obzir mogucnost sihira i trazi bogobojazni hodza/sejh koji se bavi skidanjem sihira i ima izun za to od svog sejha (ucitelja). VAZNO je da se o tome ne pita izravno, vec se radije njegova autenticnost sagledava iz komentara ljudi koji ga poznaju kao i onih kojima je prijethodno uspjesno pomognuto.
ma sve je u nasoj glavi! kakve hodze kakvi ti bakraci! :roll:
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#84 Re: Simptomi bolesti sihra

Post by KOGOD KADGOD »

addo888 wrote:Imam poznanicu koja ima podosta problema u zivotu,boluje od straha prema svemu.Ne druzi se sa narodom,vecinom sjedi u svojoj sobi za kompjuterom.Cura je muslimanka vjeruje u Boga i sve ali ne praktikuje vjeru(kao i vecina muslimana ovog svijeta).Ponekad dodje u fazu kada se plasi prikaza(duhova) i ostavlja tv upaljen po cijelu noc.U zadnje vrijeme je pocela klanjati i citati Kur'an i tada su se problemi povecali.Sad ima cudne snove u kojima kako kaze vidi zenu sa sa izrazito zelenim ocima koja je proganja.Ona se stvarno promjenila jer prije je bila veoma drustvena,prosjecno normalna osoba.Veoma je lijepa i mnogi su ostali nesretni zbog nje,tako da njena mati sumnja da joj neko nije bacio neki sihr.Njena majka se brine za nju ali ovdje nema u blizini hodze tako da je nemoguce potraziti pomoc
To sto je "veoma lijepa" i "bila" prijazna, normalna osoba, moze biti kljuc tj. razlog da ima zahmet od strane dzinna.

Ako su svi "normalni" uzroci iskljuceni, jedan od mnogih razloga da se zli dzinni namecu otvoreno insanu je, vjerovali ili ne, LJUBOMORA.

Ovo je veoma kompleksna tema, ali najjednostavnije receno, dzinni su Bozija stvorenja koja su, kao i ljudi, sklona zlu i dobru, podijeljena na muske i zenske polove (zive u zajednicama, familijama, tj. veoma slicna ljudima s tim da nisu vidljivi [vecini] ljudi sa jos nekim razlikama nevezanim za svrhu ove teme).

Njihove interakcije sa ljudskim bicima su mnogobrojne, od dobrih koji pomazu npr. muslimanskim ratnicima u dzihadu (samoodbrani na fizickom nivou za razliku od dzihada protiv nefsa) do aktivnih napada zlih koji su armija prokletog sejtana i narocito napadaju vjernike (bilo koje denominacije, ako iskreno sluze i stuju Boga). Izmedju ova dva ekstrema je mnostvo drugih djela.

Navedena LJUBOMORA nastaje kada se dzinn-u narocito svidi neki insan (suglasni brakovi izmedju insana i dzinna su moguci i stvarni), a taj insan nije svjestan/voljan uzvratiti/zainteresovan, i prirodno je sklon i normalno zainteresovan za drugog insana, dzinn ga ne "zeli dijeliti" ni skim i pocinje da ga opsjeda, plasi i zahmeti opcenito, da bi ga/nju udaljio od drugih insana.

Ova tema nije niposto nova niti moja, postoje mnoge knjige i jos vise nezapisanih znanja koja se prenasaju duhovno medju arifima... Stoga je potrebno traziti Boziju pomoc (euzubillah...) i u ozbiljnim slucajevima obratiti se onima koji znaju kako da vjerski ispravno omoguce pomoc kao Bozije sredstvo (sebeb).

I aspirin za glavobolju kao i inzulin za dijabetis su samo Bozija sredstva jer je ljudima pristup svakom znanju omogucen samo kad, kako i u kolikoj mjeri Bog dopusti (ajetu-l-kursi)

Sve ovo se odnosi naravno na one koji VJERUJU u Boga i duhovni svijet, stoga, zahvalno cijenim da ateisti ne komentarisu osim na temu POSTOJANJA BOGA jer ako neko ne vjeruje taj nije spreman da vodi bilo koju debatu ciji su argumenti zasnovani na VJEROVANJU U BOZIJE BICE a bez cega isti nemaju svrhe niti potrebe.
Nepotrebno je i bez svrhe da ja, na primjer, vodim debatu o tome da li je jedan politicar bolji ili gori od drugog politicara jedne te ISTE partije ako ja ne priznajem samo postojanje i validnost te partije.
Meni su obojica isti sve dok ne priznam samo postojanje partije kojoj pripadaju, tako da za mene nema nikakve koristi da se raspravljam o tome, dok za pripadnike te partije je krucijalno vazno ko je ko i sta je sta jer smjer i kvalitet njihovih zivota direktno ovisi o tome ko ih predvodi i kakve su mu politicke stavke! Unaprijed hvala.
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#85 Re: Simptomi bolesti sihra

Post by KOGOD KADGOD »

hadzinica wrote:
KOGOD KADGOD wrote:
addo888 wrote:Imam poznanicu koja ima podosta problema u zivotu,boluje od straha prema svemu.Ne druzi se sa narodom,vecinom sjedi u svojoj sobi za kompjuterom.Cura je muslimanka vjeruje u Boga i sve ali ne praktikuje vjeru(kao i vecina muslimana ovog svijeta).Ponekad dodje u fazu kada se plasi prikaza(duhova) i ostavlja tv upaljen po cijelu noc.U zadnje vrijeme je pocela klanjati i citati Kur'an i tada su se problemi povecali.Sad ima cudne snove u kojima kako kaze vidi zenu sa sa izrazito zelenim ocima koja je proganja.Ona se stvarno promjenila jer prije je bila veoma drustvena,prosjecno normalna osoba.Veoma je lijepa i mnogi su ostali nesretni zbog nje,tako da njena mati sumnja da joj neko nije bacio neki sihr.Njena majka se brine za nju ali ovdje nema u blizini hodze tako da je nemoguce potraziti pomoc
To sto je "veoma lijepa" i "bila" prijazna, normalna osoba, moze biti kljuc tj. razlog da ima zahmet od strane dzinna.

Ako su svi "normalni" uzroci iskljuceni, jedan od mnogih razloga da se zli dzinni namecu otvoreno insanu je, vjerovali ili ne, LJUBOMORA.

Ovo je veoma kompleksna tema, ali najjednostavnije receno, dzinni su Bozija stvorenja koja su, kao i ljudi, sklona zlu i dobru, podijeljena na muske i zenske polove (zive u zajednicama, familijama, tj. veoma slicna ljudima s tim da nisu vidljivi [vecini] ljudi sa jos nekim razlikama nevezanim za svrhu ove teme).

Njihove interakcije sa ljudskim bicima su mnogobrojne, od dobrih koji pomazu npr. muslimanskim ratnicima u dzihadu (samoodbrani na fizickom nivou za razliku od dzihada protiv nefsa) do aktivnih napada zlih koji su armija prokletog sejtana i narocito napadaju vjernike (bilo koje denominacije, ako iskreno sluze i stuju Boga). Izmedju ova dva ekstrema je mnostvo drugih djela.

Navedena LJUBOMORA nastaje kada se dzinn-u narocito svidi neki insan (suglasni brakovi izmedju insana i dzinna su moguci i stvarni), a taj insan nije svjestan/voljan uzvratiti/zainteresovan, i prirodno je sklon i normalno zainteresovan za drugog insana, dzinn ga ne "zeli dijeliti" ni skim i pocinje da ga opsjeda, plasi i zahmeti opcenito, da bi ga/nju udaljio od drugih insana.

Ova tema nije niposto nova niti moja, postoje mnoge knjige i jos vise nezapisanih znanja koja se prenasaju duhovno medju arifima... Stoga je potrebno traziti Boziju pomoc (euzubillah...) i u ozbiljnim slucajevima obratiti se onima koji znaju kako da vjerski ispravno omoguce pomoc kao Bozije sredstvo (sebeb).

I aspirin za glavobolju kao i inzulin za dijabetis su samo Bozija sredstva jer je ljudima pristup svakom znanju omogucen samo kad, kako i u kolikoj mjeri Bog dopusti (ajetu-l-kursi)

Sve ovo se odnosi naravno na one koji VJERUJU u Boga i duhovni svijet, stoga, zahvalno cijenim da ateisti ne komentarisu osim na temu POSTOJANJA BOGA jer ako neko ne vjeruje taj nije spreman da vodi bilo koju debatu ciji su argumenti zasnovani na VJEROVANJU U BOZIJE BICE a bez cega isti nemaju svrhe niti potrebe.
Nepotrebno je i bez svrhe da ja, na primjer, vodim debatu o tome da li je jedan politicar bolji ili gori od drugog politicara jedne te ISTE partije ako ja ne priznajem samo postojanje i validnost te partije.
Meni su obojica isti sve dok ne priznam samo postojanje partije kojoj pripadaju, tako da za mene nema nikakve koristi da se raspravljam o tome, dok za pripadnike te partije je krucijalno vazno ko je ko i sta je sta jer smjer i kvalitet njihovih zivota direktno ovisi o tome ko ih predvodi i kakve su mu politicke stavke! Unaprijed hvala.
:)
sad ne moram pisati,potpisujem!!!
Allah razul olsun, @hadzinica.
Jesi si bila na Hadzdzu ako ne zamjeris pitanje?
Ili ti je muz bio pa si "hadzinica"?
Posto kad je zena isla sobom onda je "hadzdza ta i ta" ili "hadz-hanuma".
Ovo nije nikakva sala, stvarno pitam...
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#86 Re: Simptomi bolesti sihra

Post by KOGOD KADGOD »

Allah razul olsun, @hadzinica.
Jesi si bila na Hadzdzu ako ne zamjeris pitanje?
Ili ti je muz bio pa si "hadzinica"?
Posto kad je zena isla sobom onda je "hadzdza ta i ta" ili "hadz-hanuma".
Ovo nije nikakva sala, stvarno pitam...[/quote] :) :) muz isao, i ja cu jednog dana,insAllah, sa svojim muzem otici![/quote]

Inshallah.
Bila sam nekoliko puta, najljepsi osjecaj... kao kad se nakon predugo vremena vratis svojoj kuci...
Nadam se da ce ti tamo nafaka provriti sto ranije, dova je kljuc, jer niko u Bejtullah (Boziju Kucu) ne ode a da ga Vlasnik ne pozove.
Moli Ga da te pozove i ugosti najljepsim duhovnim darovima Milosti Svoje radi jer niko od nas nista ne "zasluzuje".
A ako te On pozove, nafaka i pare za put ce doci.
Ako nije sudjeno, sami tvoj nijjet je dovoljan i imaces sevap kao da si i bila...
selam
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#87

Post by MuaDib »

Ne znam šta da ti kažem nek ode hodži ili neka se počne baviti meditacijom, mora pronaći neko duhovno vodstvo. Ne može nista skinuti klanjanjem ili molitvom ukoliko je previše uplašena, jer se negativna energija ili sihir hrani njenim strahom. Mora reči sama sebi da je jaka, da joj sihir ne može ništa, da je Bog u njenom srcu, da je njena snaga njena ljubav i da oprašta svima koji su joj nanjeli zlo. To tjera zlu energiju ili sile od svake osobe koja je otvorena prema sebi, prema Bogu i koja širi ljbav oko sebe ma koliko to bilo teško. :) :)
Gost123
Posts: 457
Joined: 05/06/2006 12:03

#88 Re: Simptomi bolesti sihra

Post by Gost123 »

KOGOD KADGOD wrote: CUT
Ova tema nije niposto nova niti moja, postoje mnoge knjige i jos vise nezapisanih znanja koja se prenasaju duhovno medju arifima...
koliko je ovo temeljeno na kuranu, a koliko su to naknadno razvili kasnije islamski teolozi? je li to slicno sa andjelima u krscanstvu, primjerice kratko se spominje u bibliji, ali su tek kasnije teolozi detaljnije razvijali nauk o tome?
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#89

Post by njonjica »

zoom66 wrote::-) ...dobar dan...:)...ima li problema?...:)...nema?...:)...ma super...:)...inache...:-):)
Zumke, poznati istjerivac sejtana :lol: :lol:
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#90

Post by njonjica »

Sihre nisu nista drugo do slanja negativne energije drugoj osobi, propraceno odredjenim ritualima. Sto bi rekli, crna magija. Svi smo bar nekad culi za wodoo magiju....
Slanje negativne energije je itekako moguce. E sad, koliko je "posiljalac" upucen u ritual tog "slanja" je neka sasvim druga prica. Zastita je naoko vrlo jednostavna; vjerom u Nepobjedivog se krse svi okovi zla iliti losih vibracija.
Medjutim, ljudi danas "optuzuju" sihre za mnoge negativne stvari u svom zivotu koje mogu biti uzrokovane besparicom, nebrigom za svoje duhovno stanje, nekadasnjim losim odnosom prema nekom ili necemu......
Meni je cini mi se jasno da NISTA ne umire; cak ni materija, jer ona samo mijenja oblik svog postojanja. Tako ne umiru ni nasa djela, odnosno nastavljaju zivjeti energije koje smo nekad i negdje "posijali" oko sebe. A buduci da je postojanje jedan ogroman, bezizlazan krug, tako se i nama vracaju energije koje smo nekom ili necemu uputili. "Dobro radi i dobrom se nadaj" ili "Bog je rekao:Cuvaj se moj robe, cuvat cu te i ja" su cini mi se, najbolje upute za zastitu od tih losih vibracija....
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#91

Post by KOGOD KADGOD »

njonjica wrote:Sihre nisu nista drugo do slanja negativne energije drugoj osobi, propraceno odredjenim ritualima. Sto bi rekli, crna magija. Svi smo bar nekad culi za wodoo magiju....
Slanje negativne energije je itekako moguce. E sad, koliko je "posiljalac" upucen u ritual tog "slanja" je neka sasvim druga prica. Zastita je naoko vrlo jednostavna; vjerom u Nepobjedivog se krse svi okovi zla iliti losih vibracija.
Medjutim, ljudi danas "optuzuju" sihre za mnoge negativne stvari u svom zivotu koje mogu biti uzrokovane besparicom, nebrigom za svoje duhovno stanje, nekadasnjim losim odnosom prema nekom ili necemu......
Meni je cini mi se jasno da NISTA ne umire; cak ni materija, jer ona samo mijenja oblik svog postojanja. Tako ne umiru ni nasa djela, odnosno nastavljaju zivjeti energije koje smo nekad i negdje "posijali" oko sebe. A buduci da je postojanje jedan ogroman, bezizlazan krug, tako se i nama vracaju energije koje smo nekom ili necemu uputili. "Dobro radi i dobrom se nadaj" ili "Bog je rekao:Cuvaj se moj robe, cuvat cu te i ja" su cini mi se, najbolje upute za zastitu od tih losih vibracija....
peke :)

tj. potpisujem
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#92

Post by pisko »

@njonjica
Sihre nisu nista drugo do slanja negativne energije drugoj osobi, propraceno odredjenim ritualima. Sto bi rekli, crna magija. Svi smo bar nekad culi za wodoo magiju....
Slanje negativne energije je itekako moguce. E sad, koliko je "posiljalac" upucen u ritual tog "slanja" je neka sasvim druga prica. Zastita je naoko vrlo jednostavna; vjerom u Nepobjedivog se krse svi okovi zla iliti losih vibracija.
Medjutim, ljudi danas "optuzuju" sihre za mnoge negativne stvari u svom zivotu koje mogu biti uzrokovane besparicom, nebrigom za svoje duhovno stanje, nekadasnjim losim odnosom prema nekom ili necemu......
Meni je cini mi se jasno da NISTA ne umire; cak ni materija, jer ona samo mijenja oblik svog postojanja. Tako ne umiru ni nasa djela, odnosno nastavljaju zivjeti energije koje smo nekad i negdje "posijali" oko sebe. A buduci da je postojanje jedan ogroman, bezizlazan krug, tako se i nama vracaju energije koje smo nekom ili necemu uputili. "Dobro radi i dobrom se nadaj" ili "Bog je rekao:Cuvaj se moj robe, cuvat cu te i ja" su cini mi se, najbolje upute za zastitu od tih losih vibracija....
_________________

Nije mi jasno ovo potpisivanje, prvenstveno od @hadzinice, obzirom da vjerovatno zna da postoje razlicite vrste sihra, kao i opsjednutost u kojoj zao dzin boravi u tijelu osobe, i ovisno od vrste sihra nanosi joj razlicite tegobe.
Sem toga mnogo dobrih insana, a vjernici su posebno izlozeni, pati od sihra i opsjednutosti.
Dakle, ima mjesta ova o negativnoj energiji, ali to ni izdaleka nije sve, obzirom da su sustinski problemi u nedozvoljenim interakcijama sa nevidljivim svijetom osoba koje proizvode zlo, i koje to zlo usmjeravaju prema Bozijim stvorenjima.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#93

Post by patrius »

pisko wrote:@njonjica
Sihre nisu nista drugo do slanja negativne energije drugoj osobi, propraceno odredjenim ritualima. Sto bi rekli, crna magija. Svi smo bar nekad culi za wodoo magiju....
Slanje negativne energije je itekako moguce. E sad, koliko je "posiljalac" upucen u ritual tog "slanja" je neka sasvim druga prica. Zastita je naoko vrlo jednostavna; vjerom u Nepobjedivog se krse svi okovi zla iliti losih vibracija.
Medjutim, ljudi danas "optuzuju" sihre za mnoge negativne stvari u svom zivotu koje mogu biti uzrokovane besparicom, nebrigom za svoje duhovno stanje, nekadasnjim losim odnosom prema nekom ili necemu......
Meni je cini mi se jasno da NISTA ne umire; cak ni materija, jer ona samo mijenja oblik svog postojanja. Tako ne umiru ni nasa djela, odnosno nastavljaju zivjeti energije koje smo nekad i negdje "posijali" oko sebe. A buduci da je postojanje jedan ogroman, bezizlazan krug, tako se i nama vracaju energije koje smo nekom ili necemu uputili. "Dobro radi i dobrom se nadaj" ili "Bog je rekao:Cuvaj se moj robe, cuvat cu te i ja" su cini mi se, najbolje upute za zastitu od tih losih vibracija....
_________________

Nije mi jasno ovo potpisivanje, prvenstveno od @hadzinice, obzirom da vjerovatno zna da postoje razlicite vrste sihra, kao i opsjednutost u kojoj zao dzin boravi u tijelu osobe, i ovisno od vrste sihra nanosi joj razlicite tegobe.
Sem toga mnogo dobrih insana, a vjernici su posebno izlozeni, pati od sihra i opsjednutosti.
Dakle, ima mjesta ova o negativnoj energiji, ali to ni izdaleka nije sve, obzirom da su sustinski problemi u nedozvoljenim interakcijama sa nevidljivim svijetom osoba koje proizvode zlo, i koje to zlo usmjeravaju prema Bozijim stvorenjima.
Meni nije jasno zasto su to vjernici "posebno izlozeni"??? Te kakv je to "nevidljivi" svijet osoba koje proizvode zlo.I cija su to oni stvorenja,kad ga vec usmjeravaju k bozjim stvorenjima?
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#94

Post by pisko »

\\Meni nije jasno zasto su to vjernici "posebno izlozeni"??? Te kakv je to "nevidljivi" svijet osoba koje proizvode zlo.I cija su to oni stvorenja,kad ga vec usmjeravaju k bozjim stvorenjima?\\

U principu sejtan prokleti lahko zavrsava posao sa nevjernicima, i njemu kao i njegovim podanicima - u ovom slucaju dzinima nevjernicima i sihrbazima, posebnu delikatesu predstavljaju vjernici.
U kur'anskoj objavi jasno se govori o stvorenom vidljivom i nevidljivom svijetu.Da bi covjek podcinio sebi bice iz nevidljivog svijeta on mora prekrsiti Boziju odredbu.Upravo to cine sihrbazi, no istovremeno se sami potcinjavaju sejtanu.Kroz saradnju necastivog i sihrbaza dzini nevjernici cine zlo ljudima.Svi smo od Boga, samo su oni koji cine ovakvo zlo pod punom kontrolom sotone.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#95

Post by njonjica »

zoom66 wrote::-) ...dobar dan...:)...ima li problema?...:)...nema?...:)...ma super...:)...inache...:-):)
Obecavas...samo obecavas.... :oops:
KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#96

Post by KOGOD KADGOD »

pitt wrote:
forUMASH wrote:
pisko wrote:Svi smo od Boga, samo su oni koji cine ovakvo zlo pod punom kontrolom sotone.
...a od koga je sotona... :?
ti si svakako ograisao :D:D:D
Slazem se sa @pisko bez daljnjeg.

SVE sto je stvoreno - u bilo kojoj dimenziji ili obliku, nama vidljivo ili nevidljivo - sve je stvoreno od Boga (tj Prvog i nestvorenog) ukljucujuci sotonu, sejtana prokletog.

Sa "velikim praskom" je nastala SAMO OVA FIZICKA, materijalna dimenzija, dok je prije svega materijalnog postojao Bog a i tada stvorena bica drugih dimenzija koja nama, u materijalnoj dimenziji nisu vidljiva organskim, fizickim okom, ali imamo sposobnost da ih vidimo na drugi nacin - Bog daje znanje kome on hoce.

Uglavnom, i "sotona" je Bozije stvorenje i olicje svega OBRATNOG i SUPROTNOG Bogu.

Bog je u svim Objavama, a u Posljednjoj Objavi narocito, obznanio Sebe svojstvima - kojima je Sebe nama "opisao" a i kojim nije (jer ih ne bi mogli shvatiti) UTJELOVLJENJE svega NAJLJEPSEG I NAJBOLJEG.

Svi ljudi imaju izbor da slijede dobro ili zlo. Nekada nesto ucinimo sto nije dobro ali nesvjesno i nehotice, ne sto bi to "izabrali" da smo bili svjesni posljedica.

Stoga treba uciti na greskama drugih naroda i individua, kao i na svojim da ne bi dolazilo do "nesvjesnog" grijesenja. Bog ne ocekuje da smo BEZGRIJESNI, nego da uvidimo grijeh, postanemo svjesni njegovih posljedica, odlucimo da zlo zamijenimo dobrim i da to ucinimo - ovaj proces se zove TEWBA (pokajanje). Nije dovoljno samo reci "estaghfirullah" tj. "oprosti mi Boze" pa opet isto ciniti.

Treba proucavati Bozije Objave i znanje u njima, koje nam ukazuje na "osobenosti" sotone ("sejtan" znaci "onaj koji se odmetnuo" a cije je ime bilo Iblis) i na koje nacine utice na ljudska bica.

Sejtan prokleti, koristi dzinne (dzinn ne znaci "div" kao sto se kod nas obicno shvata, nego su to duhovna bica stvorena od "bezdimne vatre", znaci neke vrste energije, kao sto je mikrovalna [bezdimna - a grije], nuklearna i sl. a koju mi mozda jos nismo pronasli ili mozda jesmo ali nismo svjesni da je to TO)) da uticu na ljude.

Dzinna ima, kao i ljudi, vjernika i nevjernika. Vjernici ikada ne bihuzure ljude bez obzira na vjersko ubjedjenje tih ljudi, oni zive u odredjenim oblastima ili pak naporedo sa ljudima ali ih ne uznemiavaju niti im ukazuju na svoje postojanje.

Dzinni nevjernici su pod jakim uticajem Sejtana, iz razloga koje ovdje nema svrhe iznositi.

Uglavnom, oni bihuzure ljude, narocito vjernike da bi ih odvratili u vjerovanje u Boga a i stoga sto su vjernici SVJESNI njihovog postojanja dok je sa nevjernicima "lakse" jer nisu svjesni njihovog postojanja.
Najjace oruzje Sejtana je to sto mnogi ljudi misle da on ne postoji, ili da je on "tamo negdje" dok je to vrsta energije koja moze da "kola" ljudskim bicem kao krv sto kola.

Dzinni ljude uglavnom navode "mentalnim" putem, tj. uznemiravajuci nihove misaone procese (zato namaz sluzi kao STIT) i negativne i ruzne stvari im se cine pozitivnim i prihvatljivim.

SVE ruzne, zlobne, negativne (makar i o sebi), zavidne itd. misli su od Sejtana i trebamo ih raspoznati kao takve, bez obzira koliko nam se cinile "fer" (on/a je o meni pricao/la iza ledja, mogu i ja o njemu/njoj) i slicno.

Nekada, ako su ljudi posveceni vjeri vise i zele postici vise dobra, dzinni nevjernici (kafiri, tj. vojska Sejtana zvana "shejaatiin") traze bilo kakav nacin da tu osobu odvrate, cak i otvoreno pokazujuci svoje prisustvo (sto neki misle da su "duhovi" dok se mrtve duse NE MOGU vratiti kada predju u Barzakh), plaseci vjernike (bilo koje religije) koji se pokoravaju Bogu.

Ako su religiozni ljudi nakloni obozavanju Isusa, Marije, Budde ili slicnih ljudi koji su bili Boziji Poslanici i Vjesnici - onda im ze dzinni pretstavljaju u obliku tih ljudi da bi ih ucvrstili u nastranom vjerovanju i jos dalje odveli od vjere da je samo Bog dostojan obozavanja i da samo Od Njega treba moliti oprost i dobro.

Stoga cujemo o vizijama "Djevice" ili "Isusa" ili drugih ljudi koje poznajemo (svjesno ili potsvjesno) kao nadarene Bozijom inspiracijom.

Takodje, moze se destiti i da, ako je neko dugo bio "nevjernik" ili vjernik - koji nije mario za vjeru i time bio pod jakim uticajem dzinna - (npr. djevojke i mladici koji su "jednonocni" seks i mijenjanje partnera (obicno pod uticajem alkohola i droga) smatrali "normalnim" - pa se dosli "tewbe" (tobe) tj. pokajali a Bog je Milostiv i prasta, i poceli zivjeti cistijim zivotom - dzinni koji su nad njima imali "moc" i uticaj ne vole "promjenu" i gubitak njihovog uticaj. Slicno je sa bilo kakvim drugim losim navikama kada se promjeni i pocne zivjeti na nacin na koji je bolje za nas.

Sejtan takodje koristi i RELIGIJU da ljude navede na ekstremizam (ako ih vec ne moze odvratiti od vjere) i nepotrebne "religiozne diznosti" da bi se time poveli za necim sto Bog od njih ne ocekuje niti ih na to upucuje.

Kada se osoba utjece Bogu - time je vise zasticena, medjutim, ako osoba nije upucena u nacine i sejtanske "metode" - preko kojih je jos uvijek podlozna losim uticajima, dzinni mogu naci nacina da je "opsjednu" i pokusaju je "povratiti" na lose.

Mnogi vjernici koji redovno klanjaju, nalaze da cesto imaju lose i nepodobne misli i cak ih sprovode u rijeci ili djela. To je radi KVALITETA njihovog namaza i opceg poznavanja kako Sejtan utice i zavodi, jer on voli da vidi one koji se klanjaju Bogu i utjecu Njemu, da samo radi neznanja, lahko postanu "ulov" i upadnu u njegove "zamke" - spadnu na vrijedjanje drugih, ubjedjenje da su jedini u pravu, mrznju i zavidnost prema drugim vjernicima i slicno.

I dobro i zlo je Bog stvorio da bi nam dao slobodu izbora - kroz svoje izbore - spoznajuci i izbjegavajuci zlo - mi Ga eventualno spoznajemo i pokoravamo se bezuslovno Njegovoj Velicini i Moci, zahvalni sto je uopste stvorio ljudsko bice sa svim kvalitetima koji nas mogu izdici iznad andjela, i sposobnost da osjetimo i iskusimo POSTOJANJE - jer smi bili nepostojanje i apsolutno nistavilo.

Hvala i Slava Bogu, Gospodaru i Stvoritelju svega...
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#97

Post by patrius »

Ne vidim ja nikakvog smisla u toj "igri" sa sejtanom!!!Sta nam ga je kog vraga morao natovarit na vrat da vazda s njim deveramo,kad je mirne duse mogao da ga ne stvara,pa bi se onda znalo ko je dobar a ko los.Ovako,najlakse je sve svalit na sejtana.
mamamumi
Posts: 49
Joined: 23/12/2006 02:10

#98

Post by mamamumi »

Neka djevojka zatrazi pomoc psihijatra 'transkulturalca' koji je musliman/ka.

Posljednjih decenija u razvoju je psihologija religioznosti i duhovnosti, a na zapadu sve veci broj zajednickih udruzenja psihijatara, psihologa i teologa koji su ovu disciplinu svojim studijama i rezultatima podigli i na znanstvenu razinu. Uzgred, dijagnosticki entitet "stanja transa i opsjednutosti" oni (psihijatri i teolozi) zajednicki tretiraju.
Razmjeran
Posts: 115
Joined: 15/12/2006 18:37

#99

Post by Razmjeran »

patrius wrote:Ne vidim ja nikakvog smisla u toj "igri" sa sejtanom!!!Sta nam ga je kog vraga morao natovarit na vrat da vazda s njim deveramo,kad je mirne duse mogao da ga ne stvara,pa bi se onda znalo ko je dobar a ko los.Ovako,najlakse je sve svalit na sejtana.
Iblis (proklet nek je) je stvoren prije ljudi,a na nama je da se (kalimo) u borbi sa njim,dobrim a ne losim.
alka_profesionalka
Posts: 25
Joined: 08/01/2007 14:51

#100

Post by alka_profesionalka »

ocistio si temu da se ljudi nastave zaglupljivat sa tim "izmisljotinama"

nije sramota otici psihijatru, al u ovoj primitivnoj sredini , gdje je glavna ona Seljacka ne ide se ni ginekologu a ne psihijatru
:lol:
Locked