Silovanje životinja?!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Angelica9
Posts: 10
Joined: 13/08/2016 18:41

#1 Silovanje životinja?!

Post by Angelica9 »

Upravo vidim ovaj slucaj iz Tuzle
http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... ref=fbblic
Šta se u našoj dragoj, osvještenoj Bosni može urediti povodom ovoga? Mislim da ova djeca bez obzira na godine zahtjevaju stručnu pomoć i pritvor povodom ovoga. Svjesna sam da kod nas nije rijeseno ni pitanje zlostavljanja ljudi, a tek ostalo ali me zanima poznajete li nekoga, znate li neku organizaciju koja bi ovdjr posrupila pravedno? Kakvi su zakoni u drugim državama? Ako pročitate, vidjeti će te da su dva psa u razmaku od tjedan dana silovana, znači da ova djeca ni savjest nemaju.
Šta reći osim da sam razočarana ljudskim rodom. [emoji20]
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#2 Re: Silovanje životinja?!

Post by L u c i f e r »

Angelica9 wrote:Upravo vidim ovaj slucaj iz Tuzle
http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... ref=fbblic
Šta se u našoj dragoj, osvještenoj Bosni može urediti povodom ovoga? Mislim da ova djeca bez obzira na godine zahtjevaju stručnu pomoć i pritvor povodom ovoga. Svjesna sam da kod nas nije rijeseno ni pitanje zlostavljanja ljudi, a tek ostalo ali me zanima poznajete li nekoga, znate li neku organizaciju koja bi ovdjr posrupila pravedno? Kakvi su zakoni u drugim državama? Ako pročitate, vidjeti će te da su dva psa u razmaku od tjedan dana silovana, znači da ova djeca ni savjest nemaju.
Šta reći osim da sam razočarana ljudskim rodom. [emoji20]
E ako si zbog ovoga razočarana ljudskim rodom, sačekaj dok ga još malo bolje upoznaš... #genocid
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#3 Re: Silovanje životinja?!

Post by pumica »

Eutanazija/ubijanje zivotinja ... silovanje zivotinja ... ne znam sta je gore ... oni koji rade ili podrzavaju bilo kakvo zlo prema zivotinjama trebaju hitnu ljekarsku pomoc.
Jednaku pomoc trebaju oni kojima je opravdanje za nemar prema zivotinjama sazeto u pitanju "A sta je sa ljudima?!" ... ko biva ako nije dobro ljudima ne treba biti ni zivotinjama ... valjda im je logicno da dok ima gladnih ljudi na svijetu ne smijemo nahraniti nijednu zivotinju, mozemo ih ubijati, silovati ...
Pri tome im je sasvim ok da npr. jedu svako vece dok ima tih istih gladnih ljudi.
Takvima je definitivno potreban hitan strucni tretman.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#4 Re: Silovanje životinja?!

Post by L u c i f e r »

Eutanazija se upravo i vrši radi dobrobiti životinja i ljudi.

Treba pomagati i životinjama i ljudima.

Mnogo više cijenim one koji pomažu ljudima, doduše, jer lijepo je pomagati slatkim čupavim stvorenjima, a teško je pomagati npr. senilnim starcima koji nemaju kontrole sfinktera, kvadriplegičarima, psihičkim bolesnicima itd.
Angelica9
Posts: 10
Joined: 13/08/2016 18:41

#5 Re: RE: Re: Silovanje životinja?!

Post by Angelica9 »

L u c i f e r wrote:
Angelica9 wrote:Upravo vidim ovaj slucaj iz Tuzle
http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... ref=fbblic
Šta se u našoj dragoj, osvještenoj Bosni može urediti povodom ovoga? Mislim da ova djeca bez obzira na godine zahtjevaju stručnu pomoć i pritvor povodom ovoga. Svjesna sam da kod nas nije rijeseno ni pitanje zlostavljanja ljudi, a tek ostalo ali me zanima poznajete li nekoga, znate li neku organizaciju koja bi ovdjr posrupila pravedno? Kakvi su zakoni u drugim državama? Ako pročitate, vidjeti će te da su dva psa u razmaku od tjedan dana silovana, znači da ova djeca ni savjest nemaju.
Šta reći osim da sam razočarana ljudskim rodom. [emoji20]
E ako si zbog ovoga razočarana ljudskim rodom, sačekaj dok ga još malo bolje upoznaš... #genocid
Pa genocidi se i događaju jer ovakvu djecu puštaju da slobodno nastave sa životom i ne daju im stručnu pomoć. I genocidi i silovanje su od ljudi nastali, a sad im ocito ni vlastita rasa nije dovoljna.
Angelica9
Posts: 10
Joined: 13/08/2016 18:41

#6 Re: RE: Re: Silovanje životinja?!

Post by Angelica9 »

pumica wrote:Eutanazija/ubijanje zivotinja ... silovanje zivotinja ... ne znam sta je gore ... oni koji rade ili podrzavaju bilo kakvo zlo prema zivotinjama trebaju hitnu ljekarsku pomoc.
Jednaku pomoc trebaju oni kojima je opravdanje za nemar prema zivotinjama sazeto u pitanju "A sta je sa ljudima?!" ... ko biva ako nije dobro ljudima ne treba biti ni zivotinjama ... valjda im je logicno da dok ima gladnih ljudi na svijetu ne smijemo nahraniti nijednu zivotinju, mozemo ih ubijati, silovati ...
Pri tome im je sasvim ok da npr. jedu svako vece dok ima tih istih gladnih ljudi.
Takvima je definitivno potreban hitan strucni tretman.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Slazem se [emoji106]
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#7 Re: RE: Re: Silovanje životinja?!

Post by L u c i f e r »

Angelica9 wrote: Pa genocidi se i događaju jer ovakvu djecu puštaju da slobodno nastave sa životom i ne daju im stručnu pomoć. I genocidi i silovanje su od ljudi nastali, a sad im ocito ni vlastita rasa nije dovoljna.
Između ostalog, ima i tu uzroka...

Samo velim, ima i mnogo gorih razloga za razočarenje ljudskim rodom osim tog, i drago mi je da ih nisi imala priliku iskusiti.

Ali ja to uvijek gledam iz pozitivnog ugla, koliko ima poremećinih psihopata barem toliko ima i finih ljudi kojima to smeta i žele to promijeniti, pa makar za početak otvorivši temu na klixu...
Angelica9
Posts: 10
Joined: 13/08/2016 18:41

#8 Re: RE: Re: RE: Re: Silovanje životinja?!

Post by Angelica9 »

L u c i f e r wrote:
Angelica9 wrote: Pa genocidi se i događaju jer ovakvu djecu puštaju da slobodno nastave sa životom i ne daju im stručnu pomoć. I genocidi i silovanje su od ljudi nastali, a sad im ocito ni vlastita rasa nije dovoljna.
Između ostalog, ima i tu uzroka...

Samo velim, ima i mnogo gorih razloga za razočarenje ljudskim rodom osim tog, i drago mi je da ih nisi imala priliku iskusiti.

Ali ja to uvijek gledam iz pozitivnog ugla, koliko ima poremećinih psihopata barem toliko ima i finih ljudi kojima to smeta i žele to promijeniti, pa makar za početak otvorivši temu na klixu...
Smatram da nijedno zivo bice ne zasluzuje da pati, pa tako mislim da silovanje psa jest dovoljan razlog da se razocaram u ljude. Vi ne znate sta sam ja prezivjela, i znate, zlo se ne događa samo u ratu. Drago mi je što se nije ponovilo i nadam se da nikada i neće, ali baš ovakve stvari vode tomu. Zamislite ovu djecu kao odrasle ljude. Ja iz nekog razloga smatram da ne bi bili ništa bolji ni prema ljudima za koje im demagozi kažu da su neprijatelji, da su manje vrijedni. Sad zamislite masu tih ljudi. Na što vas to podsjeća? Molim vas, nemojte ovo shvatiti kao neku vrstu napada, samo smatram da trebam odbraniti svoj stav. [emoji53] I da, odnekle moram početi [emoji5]
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#9 Re: RE: Re: RE: Re: Silovanje životinja?!

Post by L u c i f e r »

Angelica9 wrote:
L u c i f e r wrote:
Angelica9 wrote: Pa genocidi se i događaju jer ovakvu djecu puštaju da slobodno nastave sa životom i ne daju im stručnu pomoć. I genocidi i silovanje su od ljudi nastali, a sad im ocito ni vlastita rasa nije dovoljna.
Između ostalog, ima i tu uzroka...

Samo velim, ima i mnogo gorih razloga za razočarenje ljudskim rodom osim tog, i drago mi je da ih nisi imala priliku iskusiti.

Ali ja to uvijek gledam iz pozitivnog ugla, koliko ima poremećinih psihopata barem toliko ima i finih ljudi kojima to smeta i žele to promijeniti, pa makar za početak otvorivši temu na klixu...
Smatram da nijedno zivo bice ne zasluzuje da pati, pa tako mislim da silovanje psa jest dovoljan razlog da se razocaram u ljude. Vi ne znate sta sam ja prezivjela, i znate, zlo se ne događa samo u ratu. Drago mi je što se nije ponovilo i nadam se da nikada i neće, ali baš ovakve stvari vode tomu. Zamislite ovu djecu kao odrasle ljude. Ja iz nekog razloga smatram da ne bi bili ništa bolji ni prema ljudima za koje im demagozi kažu da su neprijatelji, da su manje vrijedni. Sad zamislite masu tih ljudi. Na što vas to podsjeća? Molim vas, nemojte ovo shvatiti kao neku vrstu napada, samo smatram da trebam odbraniti svoj stav. [emoji53] I da, odnekle moram početi [emoji5]
Ma ne shvatam uopšte, samo naprijed... :) :maca:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#11 Re: Silovanje životinja?!

Post by SmokingMan »

To se zove "manifestacija mračne strane čovjekove ličnosti".
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12 Re: Silovanje životinja?!

Post by moonca »

Sodomija -najstarija nastranost--mislim da je neizleciva. :sad:
Koji uzas i na pomisao. :shock:
Post Reply