siledžije u policiji !?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

almanesic
Posts: 151
Joined: 09/02/2009 12:46

#1 siledžije u policiji !?

Post by almanesic »

Svaki dan smo svjedoci određenih uspjeha policije u suzbijanju kriminala. Ipak to suzbijanje kriminala se zavrsava tek na hapsenju, medijskoj pompi i tu se stvar zavrsava. Sa druge strane, takodjer smo svjedoci dosta siledžijskog ponasanja u policiji, kada policajci se ponasaju bezobzirno, drsko, kada zloupotrebljavaju funkciju policajca i kada sami sebi prosire ovlasti. Da li ste nekada imali problema sa nedolicnim i drskim policajcima? Ja u zadnje vrijeme sve cesce cujem probleme vezane za drskost policajca: udaraju ljude, pisu im prijave iako niko nista nije uradio - jer im se cehra ne svidja, uzimaju mito na ulici za auto kazne, drsko se obracaju ljudima i gledaju ih isto tako, obracaju se gotovo svima sa ti, daj mi, evo ti i slicno...
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#2 Re: siledžije u policiji !?

Post by samo_ti »

Daj vratite nam Titinu "Miliciju"......kakvi ovi danasnji drotovi.......pa vidjeli ste samo kako onaj balo psuje policajcima ( na Hayatu, Slucajevi X )......u ono vrijeme bi on prebacivao kamenje s jednog mjesta na drugo...... :thumbup: .....

samo jos vece ovlasti dati policiji..... :bih:
User avatar
karanana
Posts: 47253
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: siledžije u policiji !?

Post by karanana »

vratite nam titinu policiju! tu te prvo dobro ispendrece pa te onda pitaju jesi li kriv ili nisi, i tako i treba. nemoj mi molim te reci da oni koji sada dobiju degenek to i nisu na neki nacin zasluzili. gdje ima dima ima i vatre. stoga ako si policajcu sta prigovorio i opsovu i trebaju dobro da te ispendreche. dapache, mislim da je degenek i pendrek jedini nacin da se nesto postigne kada imamo sudski sistem kao sto imamo. ubije covjeka dobije 3-4 godine uz slobodne vikende, fuj.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#4 Re: siledžije u policiji !?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

almanesic wrote:Svaki dan smo svjedoci određenih uspjeha policije u suzbijanju kriminala. Ipak to suzbijanje kriminala se zavrsava tek na hapsenju, medijskoj pompi i tu se stvar zavrsava. Sa druge strane, takodjer smo svjedoci dosta siledžijskog ponasanja u policiji, kada policajci se ponasaju bezobzirno, drsko, kada zloupotrebljavaju funkciju policajca i kada sami sebi prosire ovlasti. Da li ste nekada imali problema sa nedolicnim i drskim policajcima? Ja u zadnje vrijeme sve cesce cujem probleme vezane za drskost policajca: udaraju ljude, pisu im prijave iako niko nista nije uradio - jer im se cehra ne svidja, uzimaju mito na ulici za auto kazne, drsko se obracaju ljudima i gledaju ih isto tako, obracaju se gotovo svima sa ti, daj mi, evo ti i slicno...
Ima i takvih i za te ima broj telefona unutrasnje kontrole MUP-a, mislim da jos negdje imam zapisan taj broj. Ali generalno ja u zadnjih 7-8 godina nisam imao takvih situacija. Bas neki dan na Grbavici, onaj dio kod Incognito-a, zaustavljaju me specijalci pod punom ratnom spremom. Dobro vece, dobro vece, molim saobracajnu i vozacku dozvolu...vraca se nakon 3 minute, hvala lijepo i ugodno vece. :) Mislim da je dosta i do ljudi a ne samo do policije, lijepa rijec i gvozdena vrata otvara. Generalno sam za davanje vecih ovlasti policiji ali i vecoj kontroli i sankcionisanju onih koji prekorace svoja ovlastenja.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5 Re: siledžije u policiji !?

Post by Maraschino »

almanesic wrote:Svaki dan smo svjedoci određenih uspjeha policije u suzbijanju kriminala. Ipak to suzbijanje kriminala se zavrsava tek na hapsenju, medijskoj pompi i tu se stvar zavrsava. Sa druge strane, takodjer smo svjedoci dosta siledžijskog ponasanja u policiji, kada policajci se ponasaju bezobzirno, drsko, kada zloupotrebljavaju funkciju policajca i kada sami sebi prosire ovlasti. Da li ste nekada imali problema sa nedolicnim i drskim policajcima? Ja u zadnje vrijeme sve cesce cujem probleme vezane za drskost policajca: udaraju ljude, pisu im prijave iako niko nista nije uradio - jer im se cehra ne svidja, uzimaju mito na ulici za auto kazne, drsko se obracaju ljudima i gledaju ih isto tako, obracaju se gotovo svima sa ti, daj mi, evo ti i slicno...

nije li ovo malo pretendeciozno napisano... :roll:

u uslovima u kakvima rade, nasa policija je ''zlato''...eh sada, u svakom zitu ima i kukolja...

krstarim europm, dobro poznajem kulture i mentalitete svih policija...nasi su jos uvijk dobri i svakim danom napreduju...

jedino sto im ja zamjerim, moraju na sebi malo poraditi da bi ih mi vise cijenili i postovali a ne nikako da ih se plasimo...
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#6 Re: siledžije u policiji !?

Post by Asana »

Maraschino wrote: moraju na sebi malo poraditi da bi ih mi vise cijenili i postovali a ne nikako da ih se plasimo...
Mozda mi svi moramo malo na sebi poraditi, promijeniti mentalitet po kojem postujes samo onog kojeg se moras bojati ...?

Policija ima pravo na postovanje. Pa ako to u nasim razmjerima znaci da oni koji im se suprotstave mogu racunati da ce biti bjeni.... fine with me :)
(a policajci su tu da bi, ne zaboravimo to, bili predstavnici i cuvari zakona!)
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#7 Re: siledžije u policiji !?

Post by Alkos »

Specijalci ili puhovci su gospoda za one obicne uhljupe, prasinare, koji su jako bezobrazni i nekulturni... Nije mi se jednom desilo da me zaustavi obican policajac, saobracajac i jako drskim tonom i bezobrazno nastupi, dok sa druge strane specijalci pod punom ratnom spremom su jako ljubazni i kulturni bez obzira o kakvom se prekrsaju ili rutinskom pregledu radilo.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: siledžije u policiji !?

Post by Truba »

ipak sjetite se forumskog zandara

taj bi sve lemo

eh zbog takih treba policija imati neke mehanizme protiv nasilnika
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#9 Re: siledžije u policiji !?

Post by hakazvaka »

ja sam mladji pa i ne znam kakva je bila ta Titina milicija, al kako cujem po pricama kakvi su bili, da Bogdo da su nam oni sada. Zabiljezili bi pad kriminala ko da nam je Hancock dosao na odrzavanje reda i mira u gradu :D :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10 Re: siledžije u policiji !?

Post by chuchumbamayumbe »

Jeste da sam glavat i izgledam kao likovi koje svakodnevno susrecete u raznoraznim golfovima 5 i audijima tamnih stakala, ali sa policijom zaista nemam nikakvih problema.
Specijalci su, naravno, gospoda za prasinare, ali i prasinari su uglavnom OK. Dobar dan - dobar dan, izvolite, hvala, dovidjenja i to je to.
Niti se ja kurchim (gospodin, kultura... 8-) ), a i oni su onda OK.
A mogu zamisliti dzikana u raspadnutim kecevima i dvojkama, sjooo, sha 'oches dzukelo, mrsh, psovke, uvrede, bahato ponasanje, i ja bi im prvo pendrekom preko oba bubrega, pa nek se onda kurche.
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#11 Re: siledžije u policiji !?

Post by cikavelja »

Murija je jos i dobra kakvi smo mi. Jes' da rade državni pos'o i da su na grbači nama i državi, ali budi pametan i dobar a oko tebe buljuk idiota i novopečenih "gospodina" i "građana".
Nije da ih falim, daleko Him ljepa kuća od moje,ali valja ostat' pri pameti...:

Požurio ja.
Podobro požurio. (Nije da se vadim, ali rijetko, samo sa razlogom ponekad ovako)
Puna linija, kolona od 3 auta, žmigavac, ljeva traka i :run:
300 metara docinije, murija sa slipom. Eh jebiga rekoh.
Dobar dan, dokumenta, ovo ono, ja izvolite.
Kaže organ, "jeli znate g. XXXXXXXX zbog čega smo vas skinuli ?" Rekoh znam, nikakav problem nije, žurio, imam hitan slučaj i tako, pokušam objasniti razloge i uzroke mojeg nepridržavanja saobraćajnih propisa i kulture.
Samo da pomenem, ja ono, finoća, ni uvlačenje u pakšu niti da sam drčan nešto. Regulara.
Lik gleda, ode do kolege u auto, vraća se nakon 3 min. i kaže" Izvolite g. xxxxxxxx, vaša dokumenta, molim samo malo strpljenja i saobraćajne kulture. Sretan put"
Ja oči izvalio, nekontam, računam na prijavu i pitam za istu kad mogu očekivati.
Kaže "g. xxxxxxxx, vi ste 7 od jutros kojeg smo zaustavili glede istih ili sličnih prekršaja, vi ste jedini koji mi je rekao DOBAR DAN i IZVOLITE dokumenta. Njih 6 prije vas, jebu mi djete, majku, sestru, oca i brata samo zato što radim svoj posao! I kako da imam isti aršin, kako da zavalim nekoga, ako je već tako kako ste opisali, halalim, kako da nebudem insan i postanem stoka kao ovi prije vas" :zoka:
Ja sjeban ostao 3 dana poslje.
Kažem, nije ba lahko ni na džadi biti, valja sa budalama na kraj izać'.

:bih:
almanesic
Posts: 151
Joined: 09/02/2009 12:46

#12 Re: siledžije u policiji !?

Post by almanesic »

nije uopce tendeciozno. ja sam se par puta susrela sa pravooo finim sluzbenicima policije, i par puta sa takvim bezobraznicima da je to fuuuuuj. ima i jednog i drugog. ali neko je najbolje predlozio: vece ovlasti policiji, ali i VECA kontorla rada policije. nikom se ne smije dati palica u ruke bez jake kontrole. NIKOME. svega ima i u policjii.

p.s. samo da zante da visi inspektori u mup-u imaju vecu platu od federalnih ministara.
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#13 Re: siledžije u policiji !?

Post by black »

rade pendrek, godina 40 .. :mrgreen:

User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#14 Re: siledžije u policiji !?

Post by nosara »

Treba im ustostrucit ovlastenja i uvest strogu unutrasnju kontrolu... :D

Sto se tice kucnog odgoja, ima nas, generalno, svakakvih, tako da...

Dok se ne dodje na stanje da se balavurdija prosere od straha samo kad vidi policajca na 100 metara, nista od posla...
Prije milicioner proviri iza coska a mi u plac... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15 Re: siledžije u policiji !?

Post by mIRCerka »

nosara wrote:Prije milicioner proviri iza coska a mi u plac... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Neko u plac, neko ispod kontejnera, a neki se na livadi pravili mrtvi samo Jozo da prode u svom s-paketu bijelom... :run:
sarajlijaHR
Posts: 83
Joined: 11/02/2009 20:48

#16 Re: siledžije u policiji !?

Post by sarajlijaHR »

ma nisi smio na Alpašinu po noći preči preko parkinga , odmah Jozo iskače iza auta i pegla , aha , kradeš kasetofone ovo ono ... :-D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#17 Re: siledžije u policiji !?

Post by chuchumbamayumbe »

Kada Jozo naidje mi djecurlija pobjegnemo iza zgrada od straha, a u naselju utihne i cvrkut ptica.
Sve je podsjecalo na scenu iz filma "Tacno u podne".
:)
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#18 Re: siledžije u policiji !?

Post by lopta »

Ko zeli titinu policiju u kuci mu bila. Kakvo licemjerstvo, sa jedne strane hocete titinu policiju koja je ubijala ko opsuje titu, a sa druge svedski socijalizam i demokratiju, e ne moze to tako. Nije problem u policiji, nego u sudstvu. Kod nas za ubistvo djeteta neko dobije 9-10godina, a vani 25minimum, dozivotnu ili cak smrtnu kaznu.
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#19 Re: siledžije u policiji !?

Post by Gile Šampion »

Upravo to,nije problem bas toliki u policiji,nego u sudstvu.Da je sudstvo kako treba,kada se dokaze da policajac laže,petlja,krivo svjedoči,maltretira vas itd...(a vi to imate pravo da dokazete) i da ih je do sada par ostalo bez posla i osuđeno po par godina za zloupotrebu službene ovlasti,ne bi se ovi drugi ovako bahato ponašali.

Nego i njihovi predpostavljeni (i sudije) štite svoje podčinjene,jer im ovi uličari,prašinari zarađuju plate.
MeĐedi štite meĐede...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#20 Re: siledžije u policiji !?

Post by cyprus »

Ma joj, ko hoće belaja sa policijom taj ga i nađe. Takvi se obično i žale na "siledžijstvo" iste...
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#21 Re: siledžije u policiji !?

Post by skojotovski »

lopta wrote:Ko zeli titinu policiju u kuci mu bila. Kakvo licemjerstvo, sa jedne strane hocete titinu policiju koja je ubijala ko opsuje titu, a sa druge svedski socijalizam i demokratiju, e ne moze to tako. Nije problem u policiji, nego u sudstvu. Kod nas za ubistvo djeteta neko dobije 9-10godina, a vani 25minimum, dozivotnu ili cak smrtnu kaznu.
ne rise!
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#22 Re: siledžije u policiji !?

Post by Luke Perry »

lopta wrote:Ko zeli titinu policiju u kuci mu bila. Kakvo licemjerstvo, sa jedne strane hocete titinu policiju koja je ubijala ko opsuje titu, a sa druge svedski socijalizam i demokratiju, e ne moze to tako. Nije problem u policiji, nego u sudstvu. Kod nas za ubistvo djeteta neko dobije 9-10godina, a vani 25minimum, dozivotnu ili cak smrtnu kaznu.

Ispravno. U titovu miliciju se moglo sa express kursom, u svedsku ne moze bez gimnazije.
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#23 Re: siledžije u policiji !?

Post by lopta »

skojotovski wrote:
lopta wrote:Ko zeli titinu policiju u kuci mu bila. Kakvo licemjerstvo, sa jedne strane hocete titinu policiju koja je ubijala ko opsuje titu, a sa druge svedski socijalizam i demokratiju, e ne moze to tako. Nije problem u policiji, nego u sudstvu. Kod nas za ubistvo djeteta neko dobije 9-10godina, a vani 25minimum, dozivotnu ili cak smrtnu kaznu.
ne rise!
Nisam mislio ubijala bukvalno, nego tukla, udarala, a da se to desavalo to je istina, raspitaj se malo. :wink:
Ko opsuje diktatora pisace krv.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#24 Re: siledžije u policiji !?

Post by tempora »

Nikako da shvatim tu zelju za marisanom tj nostalgiju za preventivnim batinanjem. :oops: Pa se pitam, kakav smo to mi narod kada konstantno prizeljkujemo da nas tlace. :? Pocet cu vjerovati da smo ljudi s posebnim potrebama. Drugog obrazlozenja nemam. :cry:
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#25 Re: siledžije u policiji !?

Post by kustah »

Luke Perry wrote:
lopta wrote:Ko zeli titinu policiju u kuci mu bila. Kakvo licemjerstvo, sa jedne strane hocete titinu policiju koja je ubijala ko opsuje titu, a sa druge svedski socijalizam i demokratiju, e ne moze to tako. Nije problem u policiji, nego u sudstvu. Kod nas za ubistvo djeteta neko dobije 9-10godina, a vani 25minimum, dozivotnu ili cak smrtnu kaznu.

Ispravno. U titovu miliciju se moglo sa express kursom, u svedsku ne moze bez gimnazije.
Lazni argument.

Ovo jeste bilo tacno jedno vrijeme. Kasnije su morali ici na Vraca u akademiju. A sta je danas "policija"
u odnosu na onu miliciju? Nista.

Policija je danas samo stranacki represivni aparat ovisno o lokaciji, ne drzavna institucija cija bi
osnovna svrha bila da obezbjedi sigurnost gradjana i drzave.
Last edited by kustah on 14/02/2009 15:35, edited 1 time in total.
Post Reply