Siguran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

SENZIBILNI GRUBIJAN
Posts: 54
Joined: 27/03/2005 05:22

#1 Siguran u Sarajevu

Post by SENZIBILNI GRUBIJAN »

Prije par godina jaranu su trojica momaka lupali flase od glavu (u njegovom kaficu) dok ovaj nije poludio, izvadio pistolj i poceo pucati...dvojica pobjegnu jedan zaplati glavom. Pitanje koje sebi postavljam je "da li bi moj jaran zaplatio glavom ili ostao invalid da nije imao pistolj?". Osjecam se toliko sigurnim u Sarajevu da sam i sam morao kupiti pistolj. Vise volim nekoga odlezati nego neko mene. I jadno je nase Sarajevo kada su stanovnici prinudeni da nose pistolj sa sobom da bi se osjecali sigurnim.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#2 Re: Siguran u Sarajevu

Post by mostarac »

SENZIBILNI GRUBIJAN wrote:Prije par godina jaranu su trojica momaka lupali flase od glavu (u njegovom kaficu) dok ovaj nije poludio, izvadio pistolj i poceo pucati...dvojica pobjegnu jedan zaplati glavom. Pitanje koje sebi postavljam je "da li bi moj jaran zaplatio glavom ili ostao invalid da nije imao pistolj?". Osjecam se toliko sigurnim u Sarajevu da sam i sam morao kupiti pistolj. Vise volim nekoga odlezati nego neko mene. I jadno je nase Sarajevo kada su stanovnici prinudeni da nose pistolj sa sobom da bi se osjecali sigurnim.
Pistolj mi ne treba jer bojim se da bi u nekoj nekontrolisanoj situaciji mogao doci u iskusenja da ga upotrebim i mislim da ni tebi ne treba, a silom se ne mogu rjesavati stvari, jer sila je argument glupih ljudi, a na kraju krajeva zasto da odlezim radi neke budale svojih nepovratnih 10-20 godina.
Ali mene druga stvar privuce ovde, a to je sta se bolan zalis na ovo stanje. Sjeti se samo kako je bilo zajebano kod Tita kad nismo smjeli pricat viceve i odmah ce ti bit lakse :D
SENZIBILNI GRUBIJAN
Posts: 54
Joined: 27/03/2005 05:22

#3

Post by SENZIBILNI GRUBIJAN »

Uh, mislim da se razilazimo u dozivljajima. Kao prvo potezanje pistolja nije uvijek stvar raspolozenja i nekda nemas izbora. Recimo kada ti ljudi lupaju flase od glavu ili kada neko na tebe ide nozem tada nemas izbora, vadis i pucas da bi spasio glavu.

A i ne razumijem kako ti moze biti zao nekih 10 godina tvoga zivota u zatvoru ako si mrtav. :-) Zelim reci, ako cu birati smrt ili 10 godina zatvora onda idem s pjesmom u zatvor. 8)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#4

Post by mostarac »

SENZIBILNI GRUBIJAN wrote:Uh, mislim da se razilazimo u dozivljajima. Kao prvo potezanje pistolja nije uvijek stvar raspolozenja i nekda nemas izbora. Recimo kada ti ljudi lupaju flase od glavu ili kada neko na tebe ide nozem tada nemas izbora, vadis i pucas da bi spasio glavu.

A i ne razumijem kako ti moze biti zao nekih 10 godina tvoga zivota u zatvoru ako si mrtav. :-) Zelim reci, ako cu birati smrt ili 10 godina zatvora onda idem s pjesmom u zatvor. 8)
A sta mislis da jednostavno pocnes izbjegavati mjesta gdje se skupljaju takvi ljudi. Evo ja npr. nisam nikad dosao u takvu situaciju niti znam bilo koga od moje raje ko je bio u toj situaciji. Dakle ja ipak mislim da je do tebe. nije bolan milicija dzaba prvo kad bi usla u kafanu prvo sve degenecila pa tek onda pitala ko je kriv. Sta imas trazit na mjestu gdje se skupljaju takvi tipovi. A ako je reket u pitanju ima i boljih rjesenja od pistolja.
SENZIBILNI GRUBIJAN
Posts: 54
Joined: 27/03/2005 05:22

#5

Post by SENZIBILNI GRUBIJAN »

prljava_komunjara wrote:tako je
u zatvoru te čeka turbo zabava :D
Nismo svi zeljni izlazaka na lokalno groblje i duskanja uz posmrtni mars :D
SENZIBILNI GRUBIJAN
Posts: 54
Joined: 27/03/2005 05:22

#6

Post by SENZIBILNI GRUBIJAN »

umro je mostar wrote:
SENZIBILNI GRUBIJAN wrote:Uh, mislim da se razilazimo u dozivljajima. Kao prvo potezanje pistolja nije uvijek stvar raspolozenja i nekda nemas izbora. Recimo kada ti ljudi lupaju flase od glavu ili kada neko na tebe ide nozem tada nemas izbora, vadis i pucas da bi spasio glavu.

A i ne razumijem kako ti moze biti zao nekih 10 godina tvoga zivota u zatvoru ako si mrtav. :-) Zelim reci, ako cu birati smrt ili 10 godina zatvora onda idem s pjesmom u zatvor. 8)
A sta mislis da jednostavno pocnes izbjegavati mjesta gdje se skupljaju takvi ljudi. Evo ja npr. nisam nikad dosao u takvu situaciju niti znam bilo koga od moje raje ko je bio u toj situaciji. Dakle ja ipak mislim da je do tebe. nije bolan milicija dzaba prvo kad bi usla u kafanu prvo sve degenecila pa tek onda pitala ko je kriv. Sta imas trazit na mjestu gdje se skupljaju takvi tipovi. A ako je reket u pitanju ima i boljih rjesenja od pistolja.
E jarane ja fakat ne znam gdje ti zivis niti gdje ti izlazis. U Sarajevu nema sigurnih mjesta. Mozda bi najbolje i bilo da se zakljucam u kucu i gledam paju patka dok se boje ne rastope, ali ne mogu dozvoliti papcima da mi odredjuju kako cu zivjeti.
ovejaraS
Posts: 405
Joined: 09/03/2005 04:55
Location: Dobro po naredbi - nije dobro.

#7

Post by ovejaraS »

senzualni grubijanu, mogu li te upitati sta je toliko interesantno u tom kaficu. nije valjda da nemozes bez faljenja, foliranja, dizanja nosa, suplje price, pokazivanja mobitela, laganja i ostalog gubljenja vremena.

zato se i kaze, pusti papke nek se sami isfale, isaketaju i istrijebe.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

gdje je nestalo ono doba kada su se svi obracuni rjesavali sakama?

najlakse je sada potegnuti pistolj i "rijesiti" stvar....

cak i kad se potezu pistolji, moras biti svjestan da niko nece u tebe pucati bez jakog razloga...
znaci: nemoj davati povoda...
ili idi na lobotomiju i zamoli da ti "usade" sjecanje na bavljenje opasnim sportom Sahom...
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9

Post by Truba »

:D:D:D tako je
šah je opasan

nekidan čitam vijesti... kaže... zabio mu kraljicu u oko :D:D:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

komi wrote::D:D:D tako je
šah je opasan

nekidan čitam vijesti... kaže... zabio mu kraljicu u oko :D:D:D
Moj drug je slomio ruku na treningu saha... :sad:
SENZIBILNI GRUBIJAN
Posts: 54
Joined: 27/03/2005 05:22

#11

Post by SENZIBILNI GRUBIJAN »

Ocigledno smatrate da je smrtni grijeh imati pistolj u cilju samodobrane i da je krivica iskljucivo moja sto radim odredjeni posao i izlazim na odredjena mjesta. U cilju kristaliziranja pomenutog problema cu pokusati biti malo jasniji. Zakoniti sam djelimicni vlasnik jedne radnje na Ilidzi koja radi punom i sve bi bilo kao u raju da nam se na kosti nisu navalili sandzaklije koji nam traze reket, 3000 km mjesecno! Ovo su vrlo opasni momci i poznati su u Sarajevu kao momci sa kojima se nije igrati. Prvi put kada su dosli traziti reket moj partner je odbio rekavsi da mi ne mozemo davati tolike pare jer nama onda skoro nista i ne ostaje..iste noci su ga maskirani momci zaustavili, s pistoljima istjerali iz auta i natjerali ga da radi sklekove dok su mu se pisali po glavi. :x Dan poslije su dosli i radnica je u silnom strahu njima dala citav dnevni pazar. Znaci nemam puno izbora, mogu zatvoriti radnju, zvati policiju i pozdraviti se onda sa lokalom jer ce je u tom slucaju hajvani garant razlupati ili spaliti, i mogu se uzdati u sebe i u par svojih odanih jarana, pokazati zube i rizikovati svoj i njihove zivote. Da napomenem, vec sam zatvorio jednu radnju na Grbavici zbog istih stvari.

I nemojte mi molim vas vise soliti pamet kako ja izlazim na mjesta gdje ne treba izlaziti ili kako sam ja taj koji trazi belaja! :x Za mene je svako mjesto u gradu mjesto eventualnog belaja.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

SENZIBILNI GRUBIJAN wrote:Ocigledno smatrate da je smrtni grijeh imati pistolj u cilju samodobrane i da je krivica iskljucivo moja sto radim odredjeni posao i izlazim na odredjena mjesta. U cilju kristaliziranja pomenutog problema cu pokusati biti malo jasniji. Zakoniti sam djelimicni vlasnik jedne radnje na Ilidzi koja radi punom i sve bi bilo kao u raju da nam se na kosti nisu navalili sandzaklije koji nam traze reket, 3000 km mjesecno! Ovo su vrlo opasni momci i poznati su u Sarajevu kao momci sa kojima se nije igrati. Prvi put kada su dosli traziti reket moj partner je odbio rekavsi da mi ne mozemo davati tolike pare jer nama onda skoro nista i ne ostaje..iste noci su ga maskirani momci zaustavili, s pistoljima istjerali iz auta i natjerali ga da radi sklekove dok su mu se pisali po glavi. :x Dan poslije su dosli i radnica je u silnom strahu njima dala citav dnevni pazar. Znaci nemam puno izbora, mogu zatvoriti radnju, zvati policiju i pozdraviti se onda sa lokalom jer ce je u tom slucaju hajvani garant razlupati ili spaliti, i mogu se uzdati u sebe i u par svojih odanih jarana, pokazati zube i rizikovati svoj i njihove zivote. Da napomenem, vec sam zatvorio jednu radnju na Grbavici zbog istih stvari.

I nemojte mi molim vas vise soliti pamet kako ja izlazim na mjesta gdje ne treba izlaziti ili kako sam ja taj koji trazi belaja! :x Za mene je svako mjesto u gradu mjesto eventualnog belaja.

slusaj Gazda, ono sto mozes uraditi jeste uspostaviti sistem vrijednosti:
ko je jaci i ko ce koga J!
znas kako ide, ili si ye8an, il' ti ye8es...
ako ne mozes biti ovaj drugi, onda lijepo spakuj radnju pa preseli negdje drugo....dopustili smo da nam gradom upravljaju nekakvi padobranci...
clone033
Posts: 267
Joined: 03/12/2003 00:00

#13

Post by clone033 »

djecaci, previse puta ste gledali Rane, hajde malo ohladite sa takvim filmovima, uzmite komediju pa se malo na to furajte.

Vjezbate pred ogledalom kako povuci na nekog pistolj, a kad vas neko mrsne usutite. Da bi povukao na nekog pistolj, trebas imati neke predispozicije, a ti za racunarom ih sigurno nemas, zato zatvori ovu temu, furaj po kuci sa igrackom od pistolja i suti da te ko ne cuje.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14

Post by mIRCerka »

clone033 wrote:djecaci, previse puta ste gledali Rane, hajde malo ohladite sa takvim filmovima, uzmite komediju pa se malo na to furajte.

Vjezbate pred ogledalom kako povuci na nekog pistolj, a kad vas neko mrsne usutite. Da bi povukao na nekog pistolj, trebas imati neke predispozicije, a ti za racunarom ih sigurno nemas, zato zatvori ovu temu, furaj po kuci sa igrackom od pistolja i suti da te ko ne cuje.
kmee kmeee, vrati mi moje igracke kmeee...
BTW, dje si nestao ? nema te nema....vec godina treca :lol:
sve ok?
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#15

Post by Harrys »

mIRCerka wrote:[quote
Moj drug je slomio ruku na treningu saha... :sad:
Mora da se spremao da zarobi damu. :D
i ne zacatavajte,imate posebnu temu za SAH. :lol: :lol:


GENS UNA SUMUS Jedan smo rod.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

Harrys wrote:
mIRCerka wrote:[quote
Moj drug je slomio ruku na treningu saha... :sad:
Mora da se spremao da zarobi damu. :D
i ne zacatavajte,imate posebnu temeu za SAH. :lol: :lol:


GENS UNA SUMUS Jedan smo rod.

ma jok, eto bicu ozbiljna ....

Image
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#17

Post by Monsignor »

:D
Last edited by Monsignor on 09/05/2005 14:22, edited 3 times in total.
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#18

Post by felichi »

dovoljno je reci ILIDZA i sve je jasno,
tu covjek nikad nije siguran
ipak stojim pri tome da se belaj skoro uvijek moze izbjeci
SENZIBILNI GRUBIJAN
Posts: 54
Joined: 27/03/2005 05:22

#19

Post by SENZIBILNI GRUBIJAN »

mIRCerka wrote:
SENZIBILNI GRUBIJAN wrote:Ocigledno smatrate da je smrtni grijeh imati pistolj u cilju samodobrane i da je krivica iskljucivo moja sto radim odredjeni posao i izlazim na odredjena mjesta. U cilju kristaliziranja pomenutog problema cu pokusati biti malo jasniji. Zakoniti sam djelimicni vlasnik jedne radnje na Ilidzi koja radi punom i sve bi bilo kao u raju da nam se na kosti nisu navalili sandzaklije koji nam traze reket, 3000 km mjesecno! Ovo su vrlo opasni momci i poznati su u Sarajevu kao momci sa kojima se nije igrati. Prvi put kada su dosli traziti reket moj partner je odbio rekavsi da mi ne mozemo davati tolike pare jer nama onda skoro nista i ne ostaje..iste noci su ga maskirani momci zaustavili, s pistoljima istjerali iz auta i natjerali ga da radi sklekove dok su mu se pisali po glavi. :x Dan poslije su dosli i radnica je u silnom strahu njima dala citav dnevni pazar. Znaci nemam puno izbora, mogu zatvoriti radnju, zvati policiju i pozdraviti se onda sa lokalom jer ce je u tom slucaju hajvani garant razlupati ili spaliti, i mogu se uzdati u sebe i u par svojih odanih jarana, pokazati zube i rizikovati svoj i njihove zivote. Da napomenem, vec sam zatvorio jednu radnju na Grbavici zbog istih stvari.

I nemojte mi molim vas vise soliti pamet kako ja izlazim na mjesta gdje ne treba izlaziti ili kako sam ja taj koji trazi belaja! :x Za mene je svako mjesto u gradu mjesto eventualnog belaja.

slusaj Gazda, ono sto mozes uraditi jeste uspostaviti sistem vrijednosti:
ko je jaci i ko ce koga J!
znas kako ide, ili si ye8an, il' ti ye8es...
ako ne mozes biti ovaj drugi, onda lijepo spakuj radnju pa preseli negdje drugo....dopustili smo da nam gradom upravljaju nekakvi padobranci...
Deja vu :-) Mnogi ne znaju sta im vise smeta, "gazde" ili sarajevska mafija.
clone033
Posts: 267
Joined: 03/12/2003 00:00

#20

Post by clone033 »

mIRCerka wrote:
clone033 wrote:djecaci, previse puta ste gledali Rane, hajde malo ohladite sa takvim filmovima, uzmite komediju pa se malo na to furajte.

Vjezbate pred ogledalom kako povuci na nekog pistolj, a kad vas neko mrsne usutite. Da bi povukao na nekog pistolj, trebas imati neke predispozicije, a ti za racunarom ih sigurno nemas, zato zatvori ovu temu, furaj po kuci sa igrackom od pistolja i suti da te ko ne cuje.
kmee kmeee, vrati mi moje igracke kmeee...
BTW, dje si nestao ? nema te nema....vec godina treca :lol:
sve ok?
ma tu sam, nego mi se ne da pisati kao prije i odgovarati na teme, nego umjesto sto se ovdje zahebavamo oko neke pucacine koja je izmisljotina, bolje da se uhvatimo oko akcije pomoci Tetki Zilhi i tim ljudima, a ne oko nekog djecaka sto chata cijeli dan i drzi "pistoljcic" na stolu kraj tastature i vazi za "opasnog" momka. ma daj!!!!!!!!!!!!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21

Post by mIRCerka »

clone033 wrote:
ma tu sam, nego mi se ne da pisati kao prije i odgovarati na teme, nego umjesto sto se ovdje zahebavamo oko neke pucacine koja je izmisljotina, bolje da se uhvatimo oko akcije pomoci Tetki Zilhi i tim ljudima, a ne oko nekog djecaka sto chata cijeli dan i drzi "pistoljcic" na stolu kraj tastature i vazi za "opasnog" momka. ma daj!!!!!!!!!!!!
Dusha draga :-)
ma sve je haman dogovoreno, samo trebamo naci mjesto sastanka i gotovo.....

@GAZDA, ochi moje lijepe, nagledala sam se ja takvih problema na Dobrinji dovoljno, tako da mi smeta sve :D
sve bih ja kafane poravnala i napravila igralista za djecu :D:D:D:D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#22

Post by Harrys »

mIRCerka wrote:
Image
:D Jel ovo pojas nevinosti ili pracka. :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23

Post by mIRCerka »

Harrys wrote:
mIRCerka wrote:
Image
:D Jel ovo pojas nevinosti ili pracka. :D
to je oruzje mog djetinjstva - PRACKA tj slingshot ----
gdje ti vidis pojas nevinosti na ovoj slici?

nemoj vise trenirati Sah, isrcpljuje te :D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#24

Post by flora.sa »

Da, osjećam se 100 % sigurna.
Posebno kada trebam preći ulicu...
Stalno sam pod pritiskom da me neki od ovih lokalnih Schumahera, "ne pokupi", iako je zeleno za pješake.
U tramvaju, torbu, uvijek držim, kao da u njoj imam hiljade maraka, u strahu da me neki džeparoš ne odžepari.


Sva sreća izbjegavam u širokom luku, kafane, restorane i slične ugostiteljske objekte.
Hvala Bogu, pa i nemam želje da ih posjećujem, i još kada mi "padne na pamet" da bih mogla, ni kriva ni dužna, dobiti čašu, flašu, tanjir i sl. u glavu, razlog više da im nikad ni ne "primirišem".

AMA LJUDI, NE OSJEĆAM SE VIŠE SIGURNO NI U SVOJOJ KUĆI.

:x
SENZIBILNI GRUBIJAN
Posts: 54
Joined: 27/03/2005 05:22

#25

Post by SENZIBILNI GRUBIJAN »

mIRCerka wrote:
clone033 wrote:
ma tu sam, nego mi se ne da pisati kao prije i odgovarati na teme, nego umjesto sto se ovdje zahebavamo oko neke pucacine koja je izmisljotina, bolje da se uhvatimo oko akcije pomoci Tetki Zilhi i tim ljudima, a ne oko nekog djecaka sto chata cijeli dan i drzi "pistoljcic" na stolu kraj tastature i vazi za "opasnog" momka. ma daj!!!!!!!!!!!!
Dusha draga :-)
ma sve je haman dogovoreno, samo trebamo naci mjesto sastanka i gotovo.....

@GAZDA, ochi moje lijepe, nagledala sam se ja takvih problema na Dobrinji dovoljno, tako da mi smeta sve :D
sve bih ja kafane poravnala i napravila igralista za djecu :D:D:D:D
Ko je rekao da se radi o kafani? Ali slazem se sa tobom, sve bih kafane poravnao i napravio igralista za djecu. :-D
Post Reply