SFF 2023

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#901 Re: SFF 2023

Post by dječak sa šibicama »

PA sta mu je bilo, tako mlad, vidim i lijep decko.
Seawolf
Posts: 7736
Joined: 14/06/2012 22:59

#902 Re: SFF 2023

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 21/08/2023 10:33
Porodice Foht wrote: 21/08/2023 10:27 Sad vidim da je posljednjeg dana SFF bila dzenaza sinu Mire i Izete Purivatra. Momku samo 26 godina. Bas im se poklopio najgori festival ikada. :sad:
Otkud ti taj info??
Nažalost, istina je.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#903 Re: SFF 2023

Post by konoplja »

So What! wrote: 19/08/2023 17:18
Bodkin wrote: 19/08/2023 16:27

Ne drzi ali ide na bolje. Recimo ocjena 3 od 5. Solomun samo jer je nas. Niko od bitnijih top 20 dj-eva nije dolazio niti ce. Ali to je ok. Sve dok ide na bolje je ok
A što se tiče najpopularnijih top 20 najpopularnijih DJ-eva, možeš li nas prosvijetliti, ko tu spada. Ja lično tu muziku i ne slušam toliko, ali pratim otprilike šta se dešava, pa me zanima koja jača imena smo mogli imati.

Poznavajući ove što vode Garden of Dreams, oni više plivaju u tim nekim vodama alternativne elektronike i teško da bi doveli neko komercijalno ime poput Davida Guette ili Tiesta, koji je prišao komercijalnoj muzici zadnjih godina (uz dodatak da su obojica u zenitu karijere nastupali u Sarajevu).
Meni sto pada na pamet, a da nisu neki mainstream pop EDM poput Guette su: Boris Brejcha, Charlotte de Witte, Amelie Lens, Adam Beyer, Deborah de Luca, Black Coffee, Nina Kraviz, Sven Väth, Maceo Plex, Kölsch, Pan-Pot.
Ali generalno da, Sarajevo donekle prati svijet po tom pitanju, ima zivota elektronska scena i dolaze imena, organiziraju se partiji.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#904 Re: SFF 2023

Post by So What! »

piupiu wrote: 21/08/2023 10:33
Porodice Foht wrote: 21/08/2023 10:27 Sad vidim da je posljednjeg dana SFF bila dzenaza sinu Mire i Izete Purivatra. Momku samo 26 godina. Bas im se poklopio najgori festival ikada. :sad:
Grozno, 26 godina. Lijep momak. I klinku ima. :(
Eh baš tužno, fascinantno mi je kako su izbjegli da tu vijest šire u javnosti, vjerovatno u želji da tugu nasamo iznesu.

Strašno je to svakako, jer se radi o jednom mladom životu, mislim da će im ovo izdanje baš ostati u sjećanju, nažalost.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#905 Re: SFF 2023

Post by Truba »

Da i ja sam se na avazu sokirao
Rip
Jedinac
Wtf
Sta mu bi
DonieBrasco
Posts: 15555
Joined: 31/08/2016 16:09

#906 Re: SFF 2023

Post by DonieBrasco »

Zna li se sta je bilo momku, 26. godina ostalo djete iza njega.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#907 Re: SFF 2023

Post by Better Man »

So What! wrote: 21/08/2023 13:20
piupiu wrote: 21/08/2023 10:33

Grozno, 26 godina. Lijep momak. I klinku ima. :(
Eh baš tužno, fascinantno mi je kako su izbjegli da tu vijest šire u javnosti, vjerovatno u želji da tugu nasamo iznesu.

Strašno je to svakako, jer se radi o jednom mladom životu, mislim da će im ovo izdanje baš ostati u sjećanju, nažalost.
Tek su nakon dženaze dali vijest u novine. Zaista tužno i strašno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66243
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#908 Re: SFF 2023

Post by _BataZiv_0809 »

[yt]https://youtu.be/7l_XT9zrDEc?si=0By2LF-SIr1ngIEI[/yt]

Evo tema Heroja H. se zatvori na samom izvoru-RTS. U prvih nekoliko minuta je sve navedeno-nije prikazan na festivalu, prikazan je isjecak od 2.5 minute i vidio ga je mali i ogranicen broj ljudi.

Da nije trebalo ni to-nije.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#909 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Eto Venecijanski Film Festival je poslije Cannesa (i možda Berlina), vjerovatno i najeveći u Evropi, dakle SFF bi trebao imati neke od ovih ljudi na svom crvenom tepihu, ako teži da ide kao najboljim ...

Uprkos štrajku brojni holivudski glumci dolaze na ovogodišnji Venecija Film Festival
Image

Uprkos štrajku u Hollywoodu, Venecija Film Festival na crvenom tepihu ugostit će brojne slavne holivudske glumce.

Iako se pretpostavljalo da će na ovogodišnjem izdanju poznatog filmskog festivala lista slavnih glumaca biti znatno manja u odnosu na ranije, program i dolazak holivudskih zvijezda ostat će uglavnom isti.

Prema informacijama stranih medija, službeno je potvrđeno da će glumci Adam Driver, Jessica Chastain, Caleb Landry Jones i Mads Mikkelsen biti među zvijezdama koje će ove godine posjetiti festival.

Festival je potvrdio da se Adam Driver očekuje na crvenom tepihu kako bi promovirao film "Ferrari" Michaela Manna, u kojem glumi naslovnog lika, pionira talijanskih automobilskih utrka Enza Ferrari.

Glumica Chastain dolazi zbog premijere filma "Memory" Michela Franca, Caleb Landry Jones za film "Dogman" Luca Bessona. Mads Mikkelsen dolazi zbog premijere filma "Bastarden" danskog redatelja Nikolaja Arcela.

Na festivalu se očekuju i Cailee Spaeny i Jacob Elordi, koji glume Priscillu i Elvisa Presleya u Priscilli Sophije Coppole, kao i Priscilla Presley. Reditelji za koje se priča da će ove godine prisustvovati su David Fincher, Sofia Coppola, Ava DuVernay, Michael Mann, Yorgos Lanthimos i Woody Allen.

Svi gore navedeni filmovi dobili su privremena izuzeća Udruženja filmskih glumaca (SAG-AFTRA) budući da su neovisne produkcije koje nisu producirali članovi Udruženja filmskih i televizijskih producenata (AMPTP). Glumačke postave filmova koji imaju premijeru u takmičarskom dijelu ovogodišnjeg izdanja festivala, ne očekuju se na crvenom tepihu.

Prema italijanskim medijima, Kiefer Sutherland će vjerovatno biti na festivalu kako bi odao počast posljednjem filmu pokojnog Williama Friedkina, pravnoj drami "The Caine klix Court Martial" - unatoč činjenici da su je producirali Showtime i Paramount Global, koji je član AMPTP-a.

Ovogodišnji, 80. Venecijanski filmski festival počinje u srijedu 30. augusta i traje do 9. septembra. Počinje talijanskim akcijskim filmom iz Drugog svjetskog rata "Comandante".
Klix
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#910 Re: SFF 2023

Post by zubi »

Bio nam je Mads Mikkelsen prosle godine.

Image
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#911 Re: SFF 2023

Post by Truba »

DonieBrasco wrote: 21/08/2023 19:00 Zna li se sta je bilo momku, 26. godina ostalo djete iza njega.
imam 2 info

jedna je iznenadjenje... druga je ono što sam predpostavljao

naime nije vodio uredan život i koristio je neke supstance (to je iz njegove prošlosti)

to se moglo pretpostavljati...posljedično se može zaključiti što je bilo



u svakom slučaju pokoj mu duši
RIP
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#912 Re: SFF 2023

Post by DebelinJoe »

Truba wrote: 29/08/2023 11:41
DonieBrasco wrote: 21/08/2023 19:00 Zna li se sta je bilo momku, 26. godina ostalo djete iza njega.
imam 2 info

jedna je iznenadjenje... druga je ono što sam predpostavljao

naime nije vodio uredan život i koristio je neke supstance (to je iz njegove prošlosti)

to se moglo pretpostavljati...posljedično se može zaključiti što je bilo



u svakom slučaju pokoj mu duši
RIP
Je li bio bilder? Isao intenzivno u teretanu i družio se sa tom ekipom?
izvrsni direktor
Posts: 9376
Joined: 20/12/2018 16:11

#913 Re: SFF 2023

Post by izvrsni direktor »

Bodkin wrote: 19/08/2023 16:27 Niko od bitnijih top 20 dj-eva nije dolazio niti ce.
Zajebajes? Imas li pojma ko je sve dolazio u sarajevo
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#914 Re: SFF 2023

Post by canvra888 »

https://www.klix.ba/magazin/film-tv/u-c ... /231006168

U Crnoj Gori otkazano prikazivanje filma "Heroji Halijarda" zbog protesta građana


Nego, podsjeti me ovo na onu gafčinu od ljetos. Jedna, dvije izjave i zabrana komentarisanja na društvenim mrežama je bio domet reagovanja uprave SFF-a na taj sramni propust. Dio forumaša, uključujući i mene, je pozivao jednostavno na konkretnu reakciju smjenom odgovorne osob(a)e za taj propust, što je sasvim prirodan slijed dešavanja nakon takve greške. Ništa se nije desilo. Drugi dio forumaša je opet govorio i bio uvjeren da će smjen(e)a uslijediti kada se festival završi, da ne priliči da usred festivala pljušte otkazi.

Evo, skoro 2 mjeseca poslije, je li iko odgovarao ili ide po standardnom našem receptu - dok se rulja smiri, zaboravit će na to i sljedeće godine će biti kao da se ništa nije ni desilo. A vala i da tako misle, nije da misle bez pokrića... jer je to pattern ponašanja u ovakvim situacijama odavno.

I eto, u Crnoj Gori zabraniše da se prikaže i sekunda tog filma, dok se u Sarajevu, gradu kojeg su isti ti četnici iz filma držali pod opsadom, prikazaše se promo inserti, a po navodima Bajića, bio je upit i da se prikaže cijeli film. :bih:
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#915 Re: SFF 2023

Post by HelaS »

canvra888 wrote: 07/10/2023 01:44 https://www.klix.ba/magazin/film-tv/u-c ... /231006168

U Crnoj Gori otkazano prikazivanje filma "Heroji Halijarda" zbog protesta građana


Nego, podsjeti me ovo na onu gafčinu od ljetos. Jedna, dvije izjave i zabrana komentarisanja na društvenim mrežama je bio domet reagovanja uprave SFF-a na taj sramni propust. Dio forumaša, uključujući i mene, je pozivao jednostavno na konkretnu reakciju smjenom odgovorne osob(a)e za taj propust, što je sasvim prirodan slijed dešavanja nakon takve greške. Ništa se nije desilo. Drugi dio forumaša je opet govorio i bio uvjeren da će smjen(e)a uslijediti kada se festival završi, da ne priliči da usred festivala pljušte otkazi.

Evo, skoro 2 mjeseca poslije, je li iko odgovarao ili ide po standardnom našem receptu - dok se rulja smiri, zaboravit će na to i sljedeće godine će biti kao da se ništa nije ni desilo. A vala i da tako misle, nije da misle bez pokrića... jer je to pattern ponašanja u ovakvim situacijama odavno.

I eto, u Crnoj Gori zabraniše da se prikaže i sekunda tog filma, dok se u Sarajevu, gradu kojeg su isti ti četnici iz filma držali pod opsadom, prikazaše se promo inserti, a po navodima Bajića, bio je upit i da se prikaže cijeli film. :bih:
Ne slažem se sa zabranama ljudima, pa ni da gledaju filmove, niti konkretno ove srbijanske "Heroje". Ne možeš ti zabraniti nekome njegove emocije, takve zabrane duboko ulaze u fašizam, i nikad nemaju pozitivne rezultate, naprotiv. Ljdska je psiha takva da, kad mu nešto zabraniš, on će sve dati i pronaći način da ima upravo tu zabranu.
Ako je nečija namjera da spriječi, da ljudima "zatvori oči i uši" da ne vide i ne čuju "Heroje", mogao je podići cijenu karte za gledanje na 1.000 KM, ili usloviti nečim drugim, koje bi malo ko ispunio, npr. Ili, da se dozvoli gledanje, pa da sami ljudi zaključe da je to "loš materijal", i da odustanu...
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#916 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Gledam ovaj slučaj Aleksandre Prijović, muzičarke čija je muzika daleko od nečega što bih slušao, niti ću vjerovatno ikada slušati.

Podigla je prašinu već tako što je rasprodala neke velike dvorane više puta i između ostalom kulturnom Zagrebu, čak četiri puta, kod nas siromašnih dva puta i to nastupa ovaj viked.

I gledam naravno dušebrižnici ih mole preko društvenih mreža da ne idu i kako mogu da idu uopšte kad se nad njihovom braćom dešava genocid.

I sjetim se SFF-a ove godine i isto tako dušbrižnike koji su stanovnike Sarajeva (koji haman najmanje i derneče od svih) nazivali svakakvim imenima jer eto nemaju srca da se solidarišu sa žrtvama u Gradačcu koji je jedva 200 kilometara udaljen.

Količina maolumnika u našem društvu je nevjerovatna, a to dokazuju sada i masovni pozivi da se ne ide na koncert Prijovićke jer Bošnjaci / Bosanci / muslimani trebaju pokazati kako su nacija u žalosti zbog dešavanja na drugom kontinentu.

Količina introverta ekstremista (to su ovi što nigdje ne idu) je ogromna kao i ljudi koji jednostavno su jadni u svom životu toliko da preziru kada neko jednostavno uživa u vremenu u kojem provodi negdje je također ogromna.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#917 Re: SFF 2023

Post by problemnatravunu »

HelaS wrote: 07/10/2023 07:36
canvra888 wrote: 07/10/2023 01:44 https://www.klix.ba/magazin/film-tv/u-c ... /231006168

U Crnoj Gori otkazano prikazivanje filma "Heroji Halijarda" zbog protesta građana


Nego, podsjeti me ovo na onu gafčinu od ljetos. Jedna, dvije izjave i zabrana komentarisanja na društvenim mrežama je bio domet reagovanja uprave SFF-a na taj sramni propust. Dio forumaša, uključujući i mene, je pozivao jednostavno na konkretnu reakciju smjenom odgovorne osob(a)e za taj propust, što je sasvim prirodan slijed dešavanja nakon takve greške. Ništa se nije desilo. Drugi dio forumaša je opet govorio i bio uvjeren da će smjen(e)a uslijediti kada se festival završi, da ne priliči da usred festivala pljušte otkazi.

Evo, skoro 2 mjeseca poslije, je li iko odgovarao ili ide po standardnom našem receptu - dok se rulja smiri, zaboravit će na to i sljedeće godine će biti kao da se ništa nije ni desilo. A vala i da tako misle, nije da misle bez pokrića... jer je to pattern ponašanja u ovakvim situacijama odavno.

I eto, u Crnoj Gori zabraniše da se prikaže i sekunda tog filma, dok se u Sarajevu, gradu kojeg su isti ti četnici iz filma držali pod opsadom, prikazaše se promo inserti, a po navodima Bajića, bio je upit i da se prikaže cijeli film. :bih:
Ne slažem se sa zabranama ljudima, pa ni da gledaju filmove, niti konkretno ove srbijanske "Heroje". Ne možeš ti zabraniti nekome njegove emocije, takve zabrane duboko ulaze u fašizam, i nikad nemaju pozitivne rezultate, naprotiv. Ljdska je psiha takva da, kad mu nešto zabraniš, on će sve dati i pronaći način da ima upravo tu zabranu.
Ako je nečija namjera da spriječi, da ljudima "zatvori oči i uši" da ne vide i ne čuju "Heroje", mogao je podići cijenu karte za gledanje na 1.000 KM, ili usloviti nečim drugim, koje bi malo ko ispunio, npr. Ili, da se dozvoli gledanje, pa da sami ljudi zaključe da je to "loš materijal", i da odustanu...
S obzirom da s radi o promoviranju i pokušaju rehabilitacije najcrnjih fašista , slažem se sa zabranom , jer treba tu uzeti u razmatranje kako se jedna Njemačka nosi sa Hitlerom i njegovim nacistima , nema tamo ni pominjanja istih , a da odmah nema sankcija.Sa najgorim ljudskim ološem se može samo tako .E, sad , druga je stvar što je njih Srbija maltene proglasila "svecima", ali zato CG i BiH to vala ne mora , i ne smije :bih:
So What! wrote: 28/10/2023 15:59 Gledam ovaj slučaj Aleksandre Prijović, muzičarke čija je muzika daleko od nečega što bih slušao, niti ću vjerovatno ikada slušati.

Podigla je prašinu već tako što je rasprodala neke velike dvorane više puta i između ostalom kulturnom Zagrebu, čak četiri puta, kod nas siromašnih dva puta i to nastupa ovaj viked.

I gledam naravno dušebrižnici ih mole preko društvenih mreža da ne idu i kako mogu da idu uopšte kad se nad njihovom braćom dešava genocid.

I sjetim se SFF-a ove godine i isto tako dušbrižnike koji su stanovnike Sarajeva (koji haman najmanje i derneče od svih) nazivali svakakvim imenima jer eto nemaju srca da se solidarišu sa žrtvama u Gradačcu koji je jedva 200 kilometara udaljen.

Količina maolumnika u našem društvu je nevjerovatna, a to dokazuju sada i masovni pozivi da se ne ide na koncert Prijovićke jer Bošnjaci / Bosanci / muslimani trebaju pokazati kako su nacija u žalosti zbog dešavanja na drugom kontinentu.

Količina introverta ekstremista (to su ovi što nigdje ne idu) je ogromna kao i ljudi koji jednostavno su jadni u svom životu toliko da preziru kada neko jednostavno uživa u vremenu u kojem provodi negdje je također ogromna.
A za ove apele o neodlasku slušati Priju , žalosno je što se to ne bazira na niskom kvalitetu muzike ,
nego na tobože brizi o stradanju neke imaginarne "braće" negdje prilično daleko :-)
Kladim se da 80% ljudi ne bi znalo pokazati gdje je Palestina da im pokažeš kartu svijeta
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#918 Re: SFF 2023

Post by Truba »

apsolutno sam protiv zabranje prijovićke
međutim prema zakonu o kiču koji bi ja donio da imam poslaničku većinu njezin koncerat ne bi dobio dozvolu za rad tako da ne bi bilo potrebe zabrane
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#919 Re: SFF 2023

Post by HelaS »

Truba wrote: 03/11/2023 10:08 apsolutno sam protiv zabranje prijovićke
međutim prema zakonu o kiču koji bi ja donio da imam poslaničku većinu njezin koncerat ne bi dobio dozvolu za rad tako da ne bi bilo potrebe zabrane
Najprije treba definirati kič, pa ga poslati na javnu raspravu, tu definiciju. Pa mu pratiti trendove i stalno mijenjati, itd.... KIČ je živa materija :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#920 Re: SFF 2023

Post by Truba »

imaju profesori na akademiji muzičkoj koji predaju žive i radU oko muzike
i glazbe

jednostavno dovedete ljude u komisiju napravite popis autora date im note i glasove da poslušaju kao i tekstove pročitaju

to za audio

a za vizualni kič ima akademija likovnih umjestnosti
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#921 Re: SFF 2023

Post by HelaS »

problemnatravunu wrote: 03/11/2023 06:06
HelaS wrote: 07/10/2023 07:36 Ne slažem se sa zabranama ljudima, pa ni da gledaju filmove, niti konkretno ove srbijanske "Heroje". Ne možeš ti zabraniti nekome njegove emocije, takve zabrane duboko ulaze u fašizam, i nikad nemaju pozitivne rezultate, naprotiv. Ljdska je psiha takva da, kad mu nešto zabraniš, on će sve dati i pronaći način da ima upravo tu zabranu.
Ako je nečija namjera da spriječi, da ljudima "zatvori oči i uši" da ne vide i ne čuju "Heroje", mogao je podići cijenu karte za gledanje na 1.000 KM, ili usloviti nečim drugim, koje bi malo ko ispunio, npr. Ili, da se dozvoli gledanje, pa da sami ljudi zaključe da je to "loš materijal", i da odustanu...
S obzirom da s radi o promoviranju i pokušaju rehabilitacije najcrnjih fašista , slažem se sa zabranom , jer treba tu uzeti u razmatranje kako se jedna Njemačka nosi sa Hitlerom i njegovim nacistima , nema tamo ni pominjanja istih , a da odmah nema sankcija.Sa najgorim ljudskim ološem se može samo tako .E, sad , druga je stvar što je njih Srbija maltene proglasila "svecima", ali zato CG i BiH to vala ne mora , i ne smije :bih:
Ako je dokaziv pokušaj rehabilitacije, i ako je sve usklađeno sa pravnim normama u BiH, nemamo mi šta zabranjivati, mi na forumu ili stanovništvo. Zabranu i sankcije treba provesti pravosuđe. Sve do tada, samo je klasičan oblik šovinizma, primitivizma i nekakvo srednjevjekovno, uzurpirano pravo dominacije nad drugim ljudima i prava na zabrane... :-)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#922 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

Ne mogu se takve stvari stavljati u ruke nekolicine ljudi, da su ne znam ti kakvi profesori.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#923 Re: SFF 2023

Post by HelaS »

Truba wrote: 03/11/2023 11:13 imaju profesori na akademiji muzičkoj koji predaju žive i radU oko muzike
i glazbe

jednostavno dovedete ljude u komisiju napravite popis autora date im note i glasove da poslušaju kao i tekstove pročitaju

to za audio

a za vizualni kič ima akademija likovnih umjestnosti
Najprije treba definirati kič, pa ga poslati na javnu raspravu, tu definiciju. Pa mu pratiti trendove i stalno mijenjati, itd....
Činjenica da je neko profesor na visokoškolskoj ustanovi, ne znači da najbolje zna :-)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#924 Re: SFF 2023

Post by Truba »

DaysleepeR wrote: 03/11/2023 11:16 Ne mogu se takve stvari stavljati u ruke nekolicine ljudi, da su ne znam ti kakvi profesori.
što nekolicine
dovoljno je 20-ak ljudi da da ocjenu
napravi se popis kič autora i to je to

vrti se možda dvocifren broj imena

Image
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#925 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

To nije stvar koja se radi u demokratiji.
Post Reply