SFF 2023

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Saian
Posts: 15351
Joined: 08/04/2004 21:50

#851 Re: SFF 2023

Post by Saian »

Stingo :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#852 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

BadBoy wrote: 19/08/2023 19:31
Bodkin wrote: 19/08/2023 19:17

Artbat prave muziku bas po mom ukusu i sinoc je vrhunski set bio.
With that said, ne moze se reci da su u vrhu. Tj moze ako definises vrh. Recimo solomun je u vrhu.

Ja sam isao na sve te nabrojane vec. DG ne znam ni svira li nesto cesto jer je ostario realno. Mozemo se neslagati zbog ukusa ali dovoljno je ukucati top 10 ili top 20 djeva i vidjeti koji su.

Malo rekoh, po meni scena elektro muzike je jaka i ide nabolje sto je najbitnije. Sff je vrhunski event i nadam se da ce nastaviti tako
Ti i ja se u biti slažemo u najvećoj mjeri. SFF je super i samo treba tako nastaviti.

Ali druže ako je artbat tvoj ukus onda ti nikako ne mogu pasati Guettine bljuvotine ili Garixxove zujalice :D
:thumbup: dovedem na par stranaca ili strankinja svake godine da trose pare i promoviraju na insta :D
Sinoc je set bio po mom ukusu :D DG je isfurao meni barem. Ali alesso, hardwell, lost frequencies, kungs, alan walker, claptone (bio u Sa) i ekipa su moj djir :D
DonieBrasco
Posts: 15552
Joined: 31/08/2016 16:09

#853 Re: SFF 2023

Post by DonieBrasco »

Za 30. godina tj. naredno ljeto treba ludilo da naprave specijlano da traje festival deset dana, da se svi rekordi obore, od broja filmova preko evenata i svega ostaloga. Treba uloziti pare i ne zaliti jer ce se sigurno isplatiti.
Last edited by DonieBrasco on 19/08/2023 19:55, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#854 Re: SFF 2023

Post by So What! »

canvra888 wrote: 19/08/2023 18:24Bilo bi korektno da ste u ovaj rezime dodali ili ovaj Emir ili ti i stavku da je Bajić izjavio da je bio kontaktiran od strane SFF-a oko prikazivanja cijelog filma na SFF-u. Prenešeno od strane N1. Ta stavka sama po sebi anulira neke druge stavke sa rezimea.

Ali ono, ne uklapa se u narativ koji jedna grupacija zastupa i naravno da se neće ni uvrstiti. Bitno je što ljubičastijim predstaviti svoj stav. Svi kroje odbrane/napade po svojim narativima, ali je činjenica da niko iz SFF-a nije demantovao tu Bajićevu izjavu.

Isto kao što je činjenica da im nije naumpalo da ikog konkretno sankcionišu zbog tog propusta. Domet im je ostao na 'i mi smo iznenađeni, neće se više ponoviti' i na brisanju i zabrani komentarisanja njihovih objava na društvenim mrežama.


Bravo za takvo rukovodstvo, preslikan pattern kako funkcioniše i gotovo sve ostalo u državi.
Bilo bi konkretno da Bajić iznese dokaze o tome. Festival je tek završio, mislim da će sigurno biti sankcija, ono u šta sam sigurno uvjeren je da će ovo biti uskoro zaboravljeno od strane javnosti, kao i većina ovakvih propusta, nešto sasvim drugo će preuzeti fokus u dežurnom lovu na vještice.

Šta trebaju pustiti, polu-pismene boomere koje ustvari da pitaš da ti definišu šta je SFF i kako funkcioniše, sigurno ne bi znali. da im vlastite frustracije ostavljaju na objavama.

Sljedeće godine moraju pametnije inače će sigurno sebi stvoriti ozbiljne neprijatelje, a pored toga moraju da porade malo i na domaćem PR-u, jer iz domaćeg budžeta crpe osnovnu energiju za ovaj događaj, ako im se tu zavrne pipa, teško da bi samostalno mogli održati ovo.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#855 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Bodkin wrote: 19/08/2023 19:53
BadBoy wrote: 19/08/2023 19:31

Ti i ja se u biti slažemo u najvećoj mjeri. SFF je super i samo treba tako nastaviti.

Ali druže ako je artbat tvoj ukus onda ti nikako ne mogu pasati Guettine bljuvotine ili Garixxove zujalice :D
:thumbup: dovedem na par stranaca ili strankinja svake godine da trose pare i promoviraju na insta :D
Sinoc je set bio po mom ukusu :D DG je isfurao meni barem. Ali alesso, hardwell, lost frequencies, kungs, alan walker, claptone (bio u Sa) i ekipa su moj djir :D
To je komercijalna elektronska muzika, imalo bi itekako i to svoju publiku, ali u suštini organizatori takvih evenata kod nas su teški alternativci i teško da bi tako nešto napravili.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#856 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

So What! wrote: 19/08/2023 19:59
Bodkin wrote: 19/08/2023 19:53

:thumbup: dovedem na par stranaca ili strankinja svake godine da trose pare i promoviraju na insta :D
Sinoc je set bio po mom ukusu :D DG je isfurao meni barem. Ali alesso, hardwell, lost frequencies, kungs, alan walker, claptone (bio u Sa) i ekipa su moj djir :D
To je komercijalna elektronska muzika, imalo bi itekako i to svoju publiku, ali u suštini organizatori takvih evenata kod nas su teški alternativci i teško da bi tako nešto napravili.
Mozda, posteno. Ali zato alternativci ne dovode top djeve.
Mada i to “komercijalno” je nedefinasana kategorija. I ovi sinoc, i claptone i solomun sviraju na najkomercijalnijem festivalu na svijetu u belgiji
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#857 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

So What! wrote: 19/08/2023 19:55
canvra888 wrote: 19/08/2023 18:24Bilo bi korektno da ste u ovaj rezime dodali ili ovaj Emir ili ti i stavku da je Bajić izjavio da je bio kontaktiran od strane SFF-a oko prikazivanja cijelog filma na SFF-u. Prenešeno od strane N1. Ta stavka sama po sebi anulira neke druge stavke sa rezimea.

Ali ono, ne uklapa se u narativ koji jedna grupacija zastupa i naravno da se neće ni uvrstiti. Bitno je što ljubičastijim predstaviti svoj stav. Svi kroje odbrane/napade po svojim narativima, ali je činjenica da niko iz SFF-a nije demantovao tu Bajićevu izjavu.

Isto kao što je činjenica da im nije naumpalo da ikog konkretno sankcionišu zbog tog propusta. Domet im je ostao na 'i mi smo iznenađeni, neće se više ponoviti' i na brisanju i zabrani komentarisanja njihovih objava na društvenim mrežama.


Bravo za takvo rukovodstvo, preslikan pattern kako funkcioniše i gotovo sve ostalo u državi.
Bilo bi konkretno da Bajić iznese dokaze o tome. Festival je tek završio, mislim da će sigurno biti sankcija, ono u šta sam sigurno uvjeren je da će ovo biti uskoro zaboravljeno od strane javnosti, kao i većina ovakvih propusta, nešto sasvim drugo će preuzeti fokus u dežurnom lovu na vještice.

Šta trebaju pustiti, polu-pismene boomere koje ustvari da pitaš da ti definišu šta je SFF i kako funkcioniše, sigurno ne bi znali. da im vlastite frustracije ostavljaju na objavama.

Sljedeće godine moraju pametnije inače će sigurno sebi stvoriti ozbiljne neprijatelje, a pored toga moraju da porade malo i na domaćem PR-u, jer iz domaćeg budžeta crpe osnovnu energiju za ovaj događaj, ako im se tu zavrne pipa, teško da bi samostalno mogli održati ovo.
Izvor?
Mislim da nije poenta budzet nego sta su vlasti grada spremni pustiti da se desava po gradu. Od muzike do zatvaranja ulica
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#858 Re: SFF 2023

Post by So What! »

A što se tiče većih kapaciteta, sinoć, sve što je radilo nakon nastupa Artbata je bilo nakrcano, čak vječno poluprazni Silver & Smoke je imao red do pravoslavne crkve, Summer Lounge na platou Skenderije je bio pun, City Pub, Sloga, Rooftop kod Saketa, bukvalno sve je vrvilo od ljudi. Upitno je gdje bi stao veći broj ljudi, kada je situacija trenutno ovakva.

Nadrealne scene Sarajeva, kada u između 2 i 6 ujutro, ljudi hodaju ulicama ili se vraćaju sa izlaska, to je nešto što se tokom ostatka godine gotovo ne viđa. Možda je nekada postojalo, ali zadnji desetak godina, u nekom normalnom periodu godine, ulice su prazne vikendom u tom vremenskom periodu, dok red ne postoji ispred ulaza ijednog sarajevskog kluba.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#859 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Bodkin wrote: 19/08/2023 20:04Izvor?
Mislim da nije poenta budzet nego sta su vlasti grada spremni pustiti da se desava po gradu. Od muzike do zatvaranja ulica
Ima i taj spomenuti segment, kao prostori koje dobiju za projekcije, ali u suštini ima i novca u igri.

Mirsad Purivatra objasnio ko sve finansira i puni budžet SFF-a koji iznosi preko tri miliona KM: 30 posto plaća država, 30 posto plaćaju sponzori

Bodkin wrote: 19/08/2023 20:03Mozda, posteno. Ali zato alternativci ne dovode top djeve.
Mada i to “komercijalno” je nedefinasana kategorija. I ovi sinoc, i claptone i solomun sviraju na najkomercijalnijem festivalu na svijetu u belgiji
Svira i ARTBAT, nije to poenta gdje ko svira, nego koji pod-žanr muzike rade.

Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#860 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

So What! wrote: 19/08/2023 20:08 A što se tiče većih kapaciteta, sinoć, sve što je radilo nakon nastupa Artbata je bilo nakrcano, čak vječno poluprazni Silver & Smoke je imao red do pravoslavne crkve, Summer Lounge na platou Skenderije je bio pun, City Pub, Sloga, Rooftop kod Saketa, bukvalno sve je vrvilo od ljudi. Upitno je gdje bi stao veći broj ljudi, kada je situacija trenutno ovakva.

Nadrealne scene Sarajeva, kada u između 2 i 6 ujutro, ljudi hodaju ulicama ili se vraćaju sa izlaska, to je nešto što se tokom ostatka godine gotovo ne viđa. Možda je nekada postojalo, ali zadnji desetak godina, u nekom normalnom periodu godine, ulice su prazne vikendom u tom vremenskom periodu, dok red ne postoji ispred ulaza ijednog sarajevskog kluba.
Prelijepa slika :thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#861 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

So What! wrote: 19/08/2023 20:11
Bodkin wrote: 19/08/2023 20:04Izvor?
Mislim da nije poenta budzet nego sta su vlasti grada spremni pustiti da se desava po gradu. Od muzike do zatvaranja ulica
Ima i taj spomenuti segment, kao prostori koje dobiju za projekcije, ali u suštini ima i novca u igri.

Mirsad Purivatra objasnio ko sve finansira i puni budžet SFF-a koji iznosi preko tri miliona KM: 30 posto plaća država, 30 posto plaćaju sponzori

Bodkin wrote: 19/08/2023 20:03Mozda, posteno. Ali zato alternativci ne dovode top djeve.
Mada i to “komercijalno” je nedefinasana kategorija. I ovi sinoc, i claptone i solomun sviraju na najkomercijalnijem festivalu na svijetu u belgiji
Svira i ARTBAT, nije to poenta gdje ko svira, nego koji pod-žanr muzike rade.

Pa napisao sam “i ovi sinoc” :D

Vjerujem da ima love ali po meni je krucijalno da grad dopusta sve te stvari. Pa zamisli samo policija, hitna, ciscenje, buka
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40858
Joined: 29/06/2011 23:39

#862 Re: SFF 2023

Post by dječak sa šibicama »

Sting je izuzetak koji potvrdjuje pravilo, tako se kaze.

Nemamo kapacitete za te mega dogadjaje, premali grad i sve ostalo. Mada SFF je dokaz da se moze, kad se zna i hoce, siguran sam da bi bili pozeljnija destinacija uz puno pametnijeg rada.

Ako moze NS sa Exitom, znaci da se moze. Iako nisam pobornik takvih festivala, gledam po Splitu, uz Ultru dobijes i hiljade nadrogiranih i pijanih tinejdzera, pisaju seru svuda okolo i tako dalje.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#863 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

dječak sa šibicama wrote: 19/08/2023 20:13 Sting je izuzetak koji potvrdjuje pravilo, tako se kaze.

Nemamo kapacitete za te mega dogadjaje, premali grad i sve ostalo. Mada SFF je dokaz da se moze, kad se zna i hoce, siguran sam da bi bili pozeljnija destinacija uz puno pametnijeg rada.

Ako moze NS sa Exitom, znaci da se moze. Iako nisam pobornik takvih festivala, gledam po Splitu, uz Ultru dobijes i hiljade nadrogiranih i pijanih tinejdzera, pisaju seru svuda okolo i tako dalje.
Nego da idu na operu jel?
Uz dobru organizaciju se sve moze. Evo sff to pokazuje svake godine
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#864 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Bodkin wrote: 19/08/2023 20:12Pa napisao sam “i ovi sinoc” :D

Vjerujem da ima love ali po meni je krucijalno da grad dopusta sve te stvari. Pa zamisli samo policija, hitna, ciscenje, buka
Meni je bliža ova rock/metal/punk muzika, pa ti mogu objasniti na sljedeći način, Arctic Monkeyse sluša svako živ, ušlo u mainstream, neka domaćica dok pegla, može sebi pustiti poneku njihovu pjesmu, dok npr. Cigarettes After Sex slušaju većinom alternativci, nisu još ušli u mainstream pa sviraju na istim festivalima.

Ili recimo, bend sa moje profilne Deftones, ja prvi puta čuo za njih kada pjevač Linkin Parka govori na albumu Live in Texas, kako su i oni nekada bili u publici, a sada publika gleda i njih i Metallicu i Limp Bizkit i Deftones i Mudvayne. Svi nabrojani bendovi dolaze iz sličnih žanrova, ali njihova publika nije ista.

Il npr. gitarista Metallice, Kirk Hammet je svirao u bendu Exodus (svirali kod nas na Grbavici). James Hetfield često ističe da su oni po njemu peti bend koji bi trebao biti dodan na grupu Velike Četvorke. Svako ko je ušao u tu muziku dublje, zna za Exodus i za da predobri. Ima neki dokumentarac, gdje gitarista Exodusa priča, kako je naslijedio Hammeta u Exodusu i kao obojici su ostvarili odlične karijere, samo je Hammet prošao bolje finansijski.
moimoi
Posts: 4712
Joined: 01/07/2006 12:59

#865 Re: SFF 2023

Post by moimoi »

dječak sa šibicama wrote: 19/08/2023 20:13 Sting je izuzetak koji potvrdjuje pravilo, tako se kaze.

Nemamo kapacitete za te mega dogadjaje, premali grad i sve ostalo. Mada SFF je dokaz da se moze, kad se zna i hoce, siguran sam da bi bili pozeljnija destinacija uz puno pametnijeg rada.

Ako moze NS sa Exitom, znaci da se moze. Iako nisam pobornik takvih festivala, gledam po Splitu, uz Ultru dobijes i hiljade nadrogiranih i pijanih tinejdzera, pisaju seru svuda okolo i tako dalje.
Pula ima 50ak hiljada stanovnika pa nema ko nije gostovao. Kako ba premal grad?? Do organizatora je.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#866 Re: SFF 2023

Post by canvra888 »

So What! wrote: 19/08/2023 19:55
canvra888 wrote: 19/08/2023 18:24Bilo bi korektno da ste u ovaj rezime dodali ili ovaj Emir ili ti i stavku da je Bajić izjavio da je bio kontaktiran od strane SFF-a oko prikazivanja cijelog filma na SFF-u. Prenešeno od strane N1. Ta stavka sama po sebi anulira neke druge stavke sa rezimea.

Ali ono, ne uklapa se u narativ koji jedna grupacija zastupa i naravno da se neće ni uvrstiti. Bitno je što ljubičastijim predstaviti svoj stav. Svi kroje odbrane/napade po svojim narativima, ali je činjenica da niko iz SFF-a nije demantovao tu Bajićevu izjavu.

Isto kao što je činjenica da im nije naumpalo da ikog konkretno sankcionišu zbog tog propusta. Domet im je ostao na 'i mi smo iznenađeni, neće se više ponoviti' i na brisanju i zabrani komentarisanja njihovih objava na društvenim mrežama.


Bravo za takvo rukovodstvo, preslikan pattern kako funkcioniše i gotovo sve ostalo u državi.
Bilo bi konkretno da Bajić iznese dokaze o tome.
Ne razumijem zašto bi iznosio dokaze? Ako je neistina to što je on rekao, valjda bi se oglasilo rukovodstvo SFF-a, ne zbog Bajića, nego zbog svoje reputacija i publikuma, prije svega Sarajlija. Na verbalno se može odgovoriti verbalnim i trebalo se odgovoriti, ako je već neistina plasirana, a nije da se nisu iz SFF-a oglasili povodom ovog. Jesu, i to dvaput, ali nijednom nisu demantovali Bajićev navod.
Festival je tek završio, mislim da će sigurno biti sankcija, ono u šta sam sigurno uvjeren je da će ovo biti uskoro zaboravljeno od strane javnosti, kao i većina ovakvih propusta, nešto sasvim drugo će preuzeti fokus u dežurnom lovu na vještice
.

E vidiš, ja sam baš uvjeren da neće biti sankcija, nego će pustiti stvar kao da se ništa nije ni desilo nakon što malo ohladi. Tako sve funkcioniše u našoj državi i tu se slažem s tobom, da će većina javnosti izgubiti interesovanje za ovim gafom. Ali ja neću, to je sigurno.
Šta trebaju pustiti, polu-pismene boomere koje ustvari da pitaš da ti definišu šta je SFF i kako funkcioniše, sigurno ne bi znali. da im vlastite frustracije ostavljaju na objavama.
Iako je bilo takvih komentatora kakve opisuješ, itekako je bio značajan broj komentara mladih, uljudnih, pismenih ljudi koji su bez vrijeđanja tražili konkretne radnje i sankcije. I takvi komentari su bili obrisani. To je katastrofalan PR, da se razumijemo.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#867 Re: SFF 2023

Post by piupiu »

So What! wrote: 19/08/2023 20:22 Cigarettes After Sex slušaju većinom alternativci, nisu još ušli u mainstream pa sviraju na istim festivalima.
Ooo, godinama ih obožavam, oni su mi kao seksi verzija Tindersticksa, koje isto volim. :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40858
Joined: 29/06/2011 23:39

#868 Re: SFF 2023

Post by dječak sa šibicama »

Rados Bajic je vojnik partije, ja njemu ne vjerujem nista, ako je i dobio pismo sigurno u njemu nije napisano "imate li kakvih cetnickih filmova za festival?"

Ovo je klasicna podvala i provokacija, koliko sam shvatio Bursac je prvi lansirao ovu vijest, svakako klasicni attention seeker i drekavac sa tvitera, taj zivi od paznje i klikova. Koliko je ishisterisao, a na kraju, emitovano par sekundi trailera. Film uopste nije prikazan.

Cijela histerija oko filma je prenapuhana, ne bi da su Ratka Mladica nacrtali na muralu.
goredole
Posts: 413
Joined: 07/01/2021 19:18

#869 Re: SFF 2023

Post by goredole »

da nije bilo Heroja Halijarda tema bi ostala na uvodna dva posta :lol: :lol:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#870 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

So What! wrote: 19/08/2023 20:22
Bodkin wrote: 19/08/2023 20:12Pa napisao sam “i ovi sinoc” :D

Vjerujem da ima love ali po meni je krucijalno da grad dopusta sve te stvari. Pa zamisli samo policija, hitna, ciscenje, buka
Meni je bliža ova rock/metal/punk muzika, pa ti mogu objasniti na sljedeći način, Arctic Monkeyse sluša svako živ, ušlo u mainstream, neka domaćica dok pegla, može sebi pustiti poneku njihovu pjesmu, dok npr. Cigarettes After Sex slušaju većinom alternativci, nisu još ušli u mainstream pa sviraju na istim festivalima.

Ili recimo, bend sa moje profilne Deftones, ja prvi puta čuo za njih kada pjevač Linkin Parka govori na albumu Live in Texas, kako su i oni nekada bili u publici, a sada publika gleda i njih i Metallicu i Limp Bizkit i Deftones i Mudvayne. Svi nabrojani bendovi dolaze iz sličnih žanrova, ali njihova publika nije ista.

Il npr. gitarista Metallice, Kirk Hammet je svirao u bendu Exodus (svirali kod nas na Grbavici). James Hetfield često ističe da su oni po njemu peti bend koji bi trebao biti dodan na grupu Velike Četvorke. Svako ko je ušao u tu muziku dublje, zna za Exodus i za da predobri. Ima neki dokumentarac, gdje gitarista Exodusa priča, kako je naslijedio Hammeta u Exodusu i kao obojici su ostvarili odlične karijere, samo je Hammet prošao bolje finansijski.
Razumijem ja sta ti govoris. Ja samo kazem da ne mozes i htjeti top imena i biti kao organizator alternativa koja ne zeli top imena. A plus sto je puno tih kao alt izvodjaca vec uslu u mainstream. Meni recimo CAS iz tvog posta nisu alt nego mainstream. Mozda je i do percepcije

Mislim u elektro muzici su i prosjecni djevi dobri za partije da se razumijemo. Vise je reklama festivalu sto solomun svira

Elem da ne idemo u off vise
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#871 Re: SFF 2023

Post by tramvajtrojka »

Bodkin wrote: 19/08/2023 21:00
So What! wrote: 19/08/2023 20:22

Meni je bliža ova rock/metal/punk muzika, pa ti mogu objasniti na sljedeći način, Arctic Monkeyse sluša svako živ, ušlo u mainstream, neka domaćica dok pegla, može sebi pustiti poneku njihovu pjesmu, dok npr. Cigarettes After Sex slušaju većinom alternativci, nisu još ušli u mainstream pa sviraju na istim festivalima.

Ili recimo, bend sa moje profilne Deftones, ja prvi puta čuo za njih kada pjevač Linkin Parka govori na albumu Live in Texas, kako su i oni nekada bili u publici, a sada publika gleda i njih i Metallicu i Limp Bizkit i Deftones i Mudvayne. Svi nabrojani bendovi dolaze iz sličnih žanrova, ali njihova publika nije ista.

Il npr. gitarista Metallice, Kirk Hammet je svirao u bendu Exodus (svirali kod nas na Grbavici). James Hetfield često ističe da su oni po njemu peti bend koji bi trebao biti dodan na grupu Velike Četvorke. Svako ko je ušao u tu muziku dublje, zna za Exodus i za da predobri. Ima neki dokumentarac, gdje gitarista Exodusa priča, kako je naslijedio Hammeta u Exodusu i kao obojici su ostvarili odlične karijere, samo je Hammet prošao bolje finansijski.
Razumijem ja sta ti govoris. Ja samo kazem da ne mozes i htjeti top imena i biti kao organizator alternativa koja ne zeli top imena. A plus sto je puno tih kao alt izvodjaca vec uslu u mainstream. Meni recimo CAS iz tvog posta nisu alt nego mainstream. Mozda je i do percepcije

Mislim u elektro muzici su i prosjecni djevi dobri za partije da se razumijemo. Vise je reklama festivalu sto solomun svira

Elem da ne idemo u off vise
Zato ja velim daj nam naseg brata Salvatore gannacija da napravi lom u Titovoj, gorila bi hala kakav bi on set napravio :mrgreen: :lol: , boje me svak ako ona budala ne bi skocila sa balkona na vječnu vatru :lol:
BadBoy
Posts: 8092
Joined: 01/11/2005 21:55

#872 Re: SFF 2023

Post by BadBoy »

Bodkin wrote: 19/08/2023 19:53
BadBoy wrote: 19/08/2023 19:31

Ti i ja se u biti slažemo u najvećoj mjeri. SFF je super i samo treba tako nastaviti.

Ali druže ako je artbat tvoj ukus onda ti nikako ne mogu pasati Guettine bljuvotine ili Garixxove zujalice :D
:thumbup: dovedem na par stranaca ili strankinja svake godine da trose pare i promoviraju na insta :D
Sinoc je set bio po mom ukusu :D DG je isfurao meni barem. Ali alesso, hardwell, lost frequencies, kungs, alan walker, claptone (bio u Sa) i ekipa su moj djir :D
Big room I dutch house nisu moj ukus ali poštujem sve :thumbup:

Samo da nam svima bude sveha.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#873 Re: SFF 2023

Post by So What! »

tramvajtrojka wrote: 19/08/2023 22:22Zato ja velim daj nam naseg brata Salvatore gannacija da napravi lom u Titovoj, gorila bi hala kakav bi on set napravio :mrgreen: :lol: , boje me svak ako ona budala ne bi skocila sa balkona na vječnu vatru :lol:
Ja to evo već pola godine govorim, raveri bi se vjerovatno našli uvrijeđeni tim njegovim nastupom, ali ova ostala publika bi bila u deliriju, čovjek je DJ s imidžom turbofolkera, ne može bolji spoj za ove naše prostore. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#874 Re: SFF 2023

Post by Better Man »

piupiu wrote: 19/08/2023 20:32
So What! wrote: 19/08/2023 20:22 Cigarettes After Sex slušaju većinom alternativci, nisu još ušli u mainstream pa sviraju na istim festivalima.
Ooo, godinama ih obožavam, oni su mi kao seksi verzija Tindersticksa, koje isto volim. :thumbup:
Cigarettes After Sex su odlični.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#875 Re: SFF 2023

Post by So What! »

Bodkin wrote: 19/08/2023 21:00
So What! wrote: 19/08/2023 20:22

Meni je bliža ova rock/metal/punk muzika, pa ti mogu objasniti na sljedeći način, Arctic Monkeyse sluša svako živ, ušlo u mainstream, neka domaćica dok pegla, može sebi pustiti poneku njihovu pjesmu, dok npr. Cigarettes After Sex slušaju većinom alternativci, nisu još ušli u mainstream pa sviraju na istim festivalima.

Ili recimo, bend sa moje profilne Deftones, ja prvi puta čuo za njih kada pjevač Linkin Parka govori na albumu Live in Texas, kako su i oni nekada bili u publici, a sada publika gleda i njih i Metallicu i Limp Bizkit i Deftones i Mudvayne. Svi nabrojani bendovi dolaze iz sličnih žanrova, ali njihova publika nije ista.

Il npr. gitarista Metallice, Kirk Hammet je svirao u bendu Exodus (svirali kod nas na Grbavici). James Hetfield često ističe da su oni po njemu peti bend koji bi trebao biti dodan na grupu Velike Četvorke. Svako ko je ušao u tu muziku dublje, zna za Exodus i za da predobri. Ima neki dokumentarac, gdje gitarista Exodusa priča, kako je naslijedio Hammeta u Exodusu i kao obojici su ostvarili odlične karijere, samo je Hammet prošao bolje finansijski.
Razumijem ja sta ti govoris. Ja samo kazem da ne mozes i htjeti top imena i biti kao organizator alternativa koja ne zeli top imena. A plus sto je puno tih kao alt izvodjaca vec uslu u mainstream. Meni recimo CAS iz tvog posta nisu alt nego mainstream. Mozda je i do percepcije

Mislim u elektro muzici su i prosjecni djevi dobri za partije da se razumijemo. Vise je reklama festivalu sto solomun svira

Elem da ne idemo u off vise
Upravu si, ode ovo u off, ali eto ja vjerujem da Garden of Dreams ima kapacitet da dovede Davida Guettu, pa to bi do Bičakčića bilo ljudi, ali da im predložiš, odvalili bi ti se smijati, isto organizatorima nekog metal festa da predložiš Coldplay da dovedu.

Jebiga, Garden ima primat u Sarajevu, gura ih Kanton i Grad, imaju dobre konekcije među sarajevskom publikom, to je sigurno, ja to toliko ne slušam, koliko gotivim njihovu smjelost da budu drugačiji i da prave evente na vrhunskom nivou.

Evente sa Solomunom je vodila Klabika, a sada su se tu oni ugurali, tako da definitivno će preuzeti monopol na te neke događaje ovdje, dok ne dođe neko ko se odvaži da im preuzme tu ulogu.
Post Reply