SFF 2020

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#76 Re: SFF 2020

Post by Banksy »

JoseMujica wrote: 15/08/2020 09:31

budžet je javno dobro i sva sredstva koja se dodjeljuju, morala bi se dodjeljivati transparentno i u fer kompeticiji, dalje, morala bi se transparentno trošiti i finansijski izvještaji biti javno dostupni da svi vide na šta su utrošena, pa se onda kvantitativno ocjeni da li se to ulaganje isplatilo, a ne da svake godine bacamo tu šuplju "u budžet sigurno vrati još i više za vrijeme samog festivala, na razne načine, grad je preplavljen gostima, koji troše i plaćaju porez..."

SFF je "cherry on the top" feudalnog, minderaškog i klijentelističkog sistema koji ovdje traje od 1990-te. Sarajevo je imalo i puno kvalitenijih festivala u svojim branšama, koji isto tako doprinose ovom poreznom dobitku, ali su dobijali siću ili khurchinu iz budžeta. No to nije nimalo čudno jer u društvu gdje je begovski populizam mainstream, šta očekivati no da "raja" uživa i slavi populistički, kulturno-celuloidni trash.

Sad da me ne shvatite pogrešno, nisam protiv SFF-a, naprotiv! Ali zakon mora biti isti za sve, a ne jedan aršin za Badžu, a svi ostali kako se snađu. Dajte svim festivalima pristup budžetskim sredstvima pod istim uslovima pa da vidimo koliko će ko biti uspješan!

ps
da pojasnim za one koji ne znaju Miro Purivatra i Bakir Izetbegović su badže, tj. Mirina žena je Sebijina sestra i mislim da je to jedini razlog zašto je SFF toliko uspješan u odnosu na npr. MESS ili Jazz festival u dobijanju para iz budžeta svih nivoa vlasti.



To je to.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#77 Re: SFF 2020

Post by Banksy »



https://avaz.ba/vijesti/bih/527247/uput ... izbegovicu


Kažete da sam udario na porodicu dekana Pjera Žalice, ali zaboravljate da su sva tri člana te porodice uposlenici UNSA-e, cijela obitelj na bužetu, a podaci su javni i svima dostupni (preuzeti na: www.anticorrupiks.com/registarZaposlenih). To je kao da se zapitam kolika je plaća Vašeg sina koji je uposlenik kabineta člana Predsjedništva, a Vi me optužite da sam vam udario na porodicu, jer šta jedan obični građanin BiH ima da se to pita. A evo ja pitam, isto kao što pitam koliko ste Vi u vrijeme obnašanja Vašeg mandata ministra kulture KS dodijelili para firmi "Refresh", čiji je jedan od vlasnika dekan Pjer Žalica?!

Znamo već da je njegova firma iz budžeta Federacije BiH u periodu 2009. do 2013. godine dobila 1.052.656,00 KM, koje nikada nisu opravdane, a svi ti filmovi ni dan danas nisu snimljeni. Pa koristim ovu priliku da zamolim sadašnje Ministarstvo kulture i sporta KS da javno objavi koliko ste im Vi, gospodine Hadžihafizbegoviću, dodijelili novca u svom mandatu za sve nesnimljene filmove, ali u svakom slučaju se mogu pozvati na Zakon o slobodi pristupa javnim informacijama, te ih naknadno javno objaviti.

Pitam se, također, koliko ste platili sinu dekana Pjera Žalice za plakat predstave "Tri sestre" u Kamernom teatru čiji ste Vi direktor, a gospodin Žalica predsjednik Nadzornog odbora, ali i reditelj spomenute predstave.


... gdje su pare i filmovi koji nikad nije snimila firma "Reresh" dekana Pjera Žalice, kako se raspoređuju sredstva, šta je tu problem da dekan Pjer Žalica, kako Vi kažete, dobije "sitnih" 472.000,00 KM, ali sada sa novim pravnim subjektom («Forum») i nekim novim filmom (preuzeti na: www.fondacijakinematografija.ba).

itd.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#78 Re: SFF 2020

Post by johnnykola »

Image

Totalne nebuloze. Kraj kapitalizma, korona u biti, marketing, propaganda, HR, dronovi, kvantni računari, psi, psi roboti, djeca, kabliranje, krađa kabla, uh što je dobar, avatar Beeftech, kompanije, climbing up on corporate ladder... Ludnica. Nastavak, u biti može se kasti, Build a Ship, Sail to Sadness.❤

Image

Užas.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#79 Re: SFF 2020

Post by drag_gost »

Amomiman wrote: 17/08/2020 23:51
drag_gost wrote: 17/08/2020 23:13
Amomiman wrote: 17/08/2020 23:07

Je'l ti rod?
Nije, ne znam covjeka. Koliko dugo ti nisi snimio?
Znaš ono kad gledaš utakmicu s desetogodišnjakom, pa njegov najdraži igrač profula prazan gol, zbog čega mu sočno opsuješ obje lijeve noge, ali te onda uvrijeđeni malac kreveljeći upita: što ti ne igraš, kad već pametuješ?

Onda pomisliš kako nisi ti primio milione da zabiješ taj gol, nego igrač koji je upravo profulao stadion, te kako to što si ispred televizora, a ne na terenu, nimalo ne umanjuje činjenicu da je profulao stadion.

Ali hajd ti to objasni maksumu.
Znas ono kada odes na utakmicu i svrati tu momcic koji nikada nije odgledao utakmice u zivotu i ne poznaje ni imena igraca i jebi ga, potrefi se tako da gledate utakmicu zajedno. I ti si svjestan da je to najbolje sto mozes gledati u tom trenutku od svoje reprezentacije, jer jebiga - jednom smo samo otisli na veliko takmicenje, a i nisu neki ni uslovi, nisu neki ni igraci. Bude tu solidnih poteza, zabio Dzeko vec 2 gola i onda taj momak pocne psovati Dzeki obje lijeve noge sto nije zabio treci gol, jer jebiga - cuo je da je neki Messi zabio sva tri jednom.

Onda ti shvatis je taj momcic fulio kompletan fudbal, te to sto je tu na utakmici i kritikuje Dzeku, ne mijenja cinjenicu da nema pojma o fudbalu.

Ali hajd ti to objasni maksumu.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#80 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

drag_gost wrote: 19/08/2020 14:06
Amomiman wrote: 17/08/2020 23:51
drag_gost wrote: 17/08/2020 23:13
Nije, ne znam covjeka. Koliko dugo ti nisi snimio?
Znaš ono kad gledaš utakmicu s desetogodišnjakom, pa njegov najdraži igrač profula prazan gol, zbog čega mu sočno opsuješ obje lijeve noge, ali te onda uvrijeđeni malac kreveljeći upita: što ti ne igraš, kad već pametuješ?

Onda pomisliš kako nisi ti primio milione da zabiješ taj gol, nego igrač koji je upravo profulao stadion, te kako to što si ispred televizora, a ne na terenu, nimalo ne umanjuje činjenicu da je profulao stadion.

Ali hajd ti to objasni maksumu.
Znas ono kada odes na utakmicu i svrati tu momcic koji nikada nije odgledao utakmice u zivotu i ne poznaje ni imena igraca i jebi ga, potrefi se tako da gledate utakmicu zajedno. I ti si svjestan da je to najbolje sto mozes gledati u tom trenutku od svoje reprezentacije, jer jebiga - jednom smo samo otisli na veliko takmicenje, a i nisu neki ni uslovi, nisu neki ni igraci. Bude tu solidnih poteza, zabio Dzeko vec 2 gola i onda taj momak pocne psovati Dzeki obje lijeve noge sto nije zabio treci gol, jer jebiga - cuo je da je neki Messi zabio sva tri jednom.

Onda ti shvatis je taj momcic fulio kompletan fudbal, te to sto je tu na utakmici i kritikuje Dzeku, ne mijenja cinjenicu da nema pojma o fudbalu.

Ali hajd ti to objasni maksumu.
Napisa ti svašta, a mogao si jednostavno reći da smatraš kako i govno miriše, ako je tvoje.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#81 Re: SFF 2020

Post by drag_gost »

Amomiman wrote: 19/08/2020 14:38
drag_gost wrote: 19/08/2020 14:06
Amomiman wrote: 17/08/2020 23:51

Znaš ono kad gledaš utakmicu s desetogodišnjakom, pa njegov najdraži igrač profula prazan gol, zbog čega mu sočno opsuješ obje lijeve noge, ali te onda uvrijeđeni malac kreveljeći upita: što ti ne igraš, kad već pametuješ?

Onda pomisliš kako nisi ti primio milione da zabiješ taj gol, nego igrač koji je upravo profulao stadion, te kako to što si ispred televizora, a ne na terenu, nimalo ne umanjuje činjenicu da je profulao stadion.

Ali hajd ti to objasni maksumu.
Znas ono kada odes na utakmicu i svrati tu momcic koji nikada nije odgledao utakmice u zivotu i ne poznaje ni imena igraca i jebi ga, potrefi se tako da gledate utakmicu zajedno. I ti si svjestan da je to najbolje sto mozes gledati u tom trenutku od svoje reprezentacije, jer jebiga - jednom smo samo otisli na veliko takmicenje, a i nisu neki ni uslovi, nisu neki ni igraci. Bude tu solidnih poteza, zabio Dzeko vec 2 gola i onda taj momak pocne psovati Dzeki obje lijeve noge sto nije zabio treci gol, jer jebiga - cuo je da je neki Messi zabio sva tri jednom.

Onda ti shvatis je taj momcic fulio kompletan fudbal, te to sto je tu na utakmici i kritikuje Dzeku, ne mijenja cinjenicu da nema pojma o fudbalu.

Ali hajd ti to objasni maksumu.
Napisa ti svašta, a mogao si jednostavno reći da smatraš kako i govno miriše, ako je tvoje.
Nekako mislim da je jednostavnije bilo tebi napisati kako nista ne valja, pogotovo ako je tvoje.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#82 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

Nipošto, samo znam razlikovati kvalitet od smeća.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#83 Re: SFF 2020

Post by drag_gost »

Svakako, samo ne znas razlikovati smece od kvaliteta.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#84 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

drag_gost wrote: 19/08/2020 23:00 Svakako, samo ne znas razlikovati smece od kvaliteta.
Siguran sam da si sposoban, ako se potrudiš, smisliti repliku koja neće biti parafraza moje. :lol:
izvrsni direktor
Posts: 9169
Joined: 20/12/2018 16:11

#85 Re: SFF 2020

Post by izvrsni direktor »

Sit sam domacih filmova u kojima je prva scena iz 1992 godine...
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#86 Re: SFF 2020

Post by drag_gost »

Amomiman wrote: 19/08/2020 23:50
drag_gost wrote: 19/08/2020 23:00 Svakako, samo ne znas razlikovati smece od kvaliteta.
Siguran sam da si sposoban, ako se potrudiš, smisliti repliku koja neće biti parafraza moje. :lol:
Cim pokazes da si sposoban ubaciti argument u kritiku, a ne pljuvati nesto cisto da se hrakne :lol:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#87 Re: SFF 2020

Post by Zox »

drag_gost wrote: 20/08/2020 08:09
Amomiman wrote: 19/08/2020 23:50
drag_gost wrote: 19/08/2020 23:00 Svakako, samo ne znas razlikovati smece od kvaliteta.
Siguran sam da si sposoban, ako se potrudiš, smisliti repliku koja neće biti parafraza moje. :lol:
Cim pokazes da si sposoban ubaciti argument u kritiku, a ne pljuvati nesto cisto da se hrakne :lol:
Ovo vase zachatavanje je najgluplja serija shukanja u istoriji shukanja.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#88 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

drag_gost wrote: 20/08/2020 08:09
Amomiman wrote: 19/08/2020 23:50
drag_gost wrote: 19/08/2020 23:00 Svakako, samo ne znas razlikovati smece od kvaliteta.
Siguran sam da si sposoban, ako se potrudiš, smisliti repliku koja neće biti parafraza moje. :lol:
Cim pokazes da si sposoban ubaciti argument u kritiku, a ne pljuvati nesto cisto da se hrakne :lol:
Čim ti argumentuješ svoju tezu da je Pjer "Džeko filmske reprezentacije" ( :lol: ). Po mogućnosti bez infantilnih doskočica, tipa koliko si ti filmova snimio, a koliko on. I moraš koristiti vlastiti vokabular.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#89 Re: SFF 2020

Post by karanana »

smetljari jedni, kupio sam babu prije 5 dana, i sad mi svaki dan dolaze 2-3 e-maila od njih iako svaki put kliknem unsubscribe a oni i dalje salju.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#90 Re: SFF 2020

Post by drag_gost »

Amomiman wrote: 20/08/2020 16:35
drag_gost wrote: 20/08/2020 08:09
Amomiman wrote: 19/08/2020 23:50

Siguran sam da si sposoban, ako se potrudiš, smisliti repliku koja neće biti parafraza moje. :lol:
Cim pokazes da si sposoban ubaciti argument u kritiku, a ne pljuvati nesto cisto da se hrakne :lol:
Čim ti argumentuješ svoju tezu da je Pjer "Džeko filmske reprezentacije" ( :lol: ). Po mogućnosti bez infantilnih doskočica, tipa koliko si ti filmova snimio, a koliko on. I moraš koristiti vlastiti vokabular.
Cim ti argumentujes svoju tezu sa "Hamo vid' mu glave" ( :lol: ) jasno je da si rano odvojen sa dojke i da nisi ipak prolaktin dobio. Po mogucnosti bez degenericnih doskocica, tipa je l' ti rod i jeb'o Pjera cim je nas. Bolje nemoj koristiti vlastiti vokabular, mudrije je da ti neko pomaze.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#91 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

drag_gost wrote: 20/08/2020 18:46
Amomiman wrote: 20/08/2020 16:35
drag_gost wrote: 20/08/2020 08:09

Cim pokazes da si sposoban ubaciti argument u kritiku, a ne pljuvati nesto cisto da se hrakne :lol:
Čim ti argumentuješ svoju tezu da je Pjer "Džeko filmske reprezentacije" ( :lol: ). Po mogućnosti bez infantilnih doskočica, tipa koliko si ti filmova snimio, a koliko on. I moraš koristiti vlastiti vokabular.
Cim ti argumentujes svoju tezu sa "Hamo vid' mu glave" ( :lol: ) jasno je da si rano odvojen sa dojke i da nisi ipak prolaktin dobio. Po mogucnosti bez degenericnih doskocica, tipa je l' ti rod i jeb'o Pjera cim je nas. Bolje nemoj koristiti vlastiti vokabular, mudrije je da ti neko pomaze.
Inteligentni ljudi razlike u mišljenju sučeljavaju kroz argumentaciju, dok primitivci pribjegavaju uvredama. Stoga, za razliku od tebe, nemam namjeru ulaziti u to kada te je majka prestala dojiti, to možeš provjeriti tamo gdje su te i odgojili takvoj komunikaciji, pa ću, umjesto toga, još jednom te pozvati da suvislo argumentuješ stav koji zastupaš.

Tvrdiš da je Pjer najbolje što imamo u domenu filma, a tezu uvijek argumentuje onaj koji je iznosi. Izvoli izložiti svoju argumentaciju, ko zna, možda se složim s tobom, možda mi promijeniš mišljenje. Time što mi spominješ majku i nazivaš degenerikom sigurno nećeš. Dakle, hajde da na ovoj divnoj temi razgovaramo o filmu inteligentno, da budemo konstruktivni, da možda naučimo nešto od tebe, pored sočnih uvreda. Uostalom, ima li boljeg načina da pokažeš kako sam ublehaš, koji o filmu ne zna ama baš ništa, od tog da potanko izložiš zašto je Pjer, kako kažeš, naš Džeko filma?

Izvoli.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#92 Re: SFF 2020

Post by drag_gost »

Amomiman wrote: 20/08/2020 19:25
drag_gost wrote: 20/08/2020 18:46
Amomiman wrote: 20/08/2020 16:35

Čim ti argumentuješ svoju tezu da je Pjer "Džeko filmske reprezentacije" ( :lol: ). Po mogućnosti bez infantilnih doskočica, tipa koliko si ti filmova snimio, a koliko on. I moraš koristiti vlastiti vokabular.
Cim ti argumentujes svoju tezu sa "Hamo vid' mu glave" ( :lol: ) jasno je da si rano odvojen sa dojke i da nisi ipak prolaktin dobio. Po mogucnosti bez degenericnih doskocica, tipa je l' ti rod i jeb'o Pjera cim je nas. Bolje nemoj koristiti vlastiti vokabular, mudrije je da ti neko pomaze.
Inteligentni ljudi razlike u mišljenju sučeljavaju kroz argumentaciju, dok primitivci pribjegavaju uvredama. Stoga, za razliku od tebe, nemam namjeru ulaziti u to kada te je majka prestala dojiti, to možeš provjeriti tamo gdje su te i odgojili takvoj komunikaciji, pa ću, umjesto toga, još jednom te pozvati da suvislo argumentuješ stav koji zastupaš.

Tvrdiš da je Pjer najbolje što imamo u domenu filma, a tezu uvijek argumentuje onaj koji je iznosi. Izvoli izložiti svoju argumentaciju, ko zna, možda se složim s tobom, možda mi promijeniš mišljenje. Time što mi spominješ majku i nazivaš degenerikom sigurno nećeš. Dakle, hajde da na ovoj divnoj temi razgovaramo o filmu inteligentno, da budemo konstruktivni, da možda naučimo nešto od tebe, pored sočnih uvreda. Uostalom, ima li boljeg načina da pokažeš kako sam ublehaš, koji o filmu ne zna ama baš ništa, od tog da potanko izložiš zašto je Pjer, kako kažeš, naš Džeko filma?

Izvoli.
Napokon pricamo. Majku ti nigdje nisam spomenuo (majka je svetinja), koliko god ti to zelio, pa od sebe onda pravio zrtvu na zor. Proklatin se moze dobiti i na drugi nacin, to bi cak i ti trebao znati. Nego, nismo ovdje da pricamo o tvom dojenju, to ces se morati obratiti tamo gdje su tebe odgojili takvoj komunikaciji. Pozvacu te takodjer da argumentujes stav koji zastupas.

Nadalje, tvrdis da je Pjer ubleha (ne moras me drzati tacno za rijec), pa buduci da si prvi izrekao konstataciju, onda izvoli pa argumentuj tezu koju iznosis. Eto ti besplatne lekcije iz komunikacije. Time sto zelis biti zrtva bojim se da samo progresiju iste podrivas, odnosno djelujes retrogradno od samog pocetka. Izvoli, mozda naucimo od tebe svi mi nesto drugo takodjer, pored socnih uvreda i stokholmskog sindroma, gdje si samo dobio princip ogledala. Na kraju, ova divna tema to ne zasluzuje, niti zasluzuje ovakav dijalog. Izvoli, zasto je Pjer ubleha, pa cu se vrlo rado ukljuciti konstruktivno u diskusiju sa tobom. Dajem sebi priliku da naucim nesto od tebe, a da napravim korak dalje u ovom divnom pokusaju uspostavljanja dijaloga, istina je negdje izmedju najvjerovatnije - nit' je ubleha, nit' je "Dzeko filma", ali krenimo redom.

Izvoli.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#93 Re: SFF 2020

Post by johnnykola »

Da vidimo kako unatoč svemu možemo da polemišemo. :D :D :D
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#94 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

drag_gost wrote: 20/08/2020 20:10
Amomiman wrote: 20/08/2020 19:25
drag_gost wrote: 20/08/2020 18:46

Cim ti argumentujes svoju tezu sa "Hamo vid' mu glave" ( :lol: ) jasno je da si rano odvojen sa dojke i da nisi ipak prolaktin dobio. Po mogucnosti bez degenericnih doskocica, tipa je l' ti rod i jeb'o Pjera cim je nas. Bolje nemoj koristiti vlastiti vokabular, mudrije je da ti neko pomaze.
Inteligentni ljudi razlike u mišljenju sučeljavaju kroz argumentaciju, dok primitivci pribjegavaju uvredama. Stoga, za razliku od tebe, nemam namjeru ulaziti u to kada te je majka prestala dojiti, to možeš provjeriti tamo gdje su te i odgojili takvoj komunikaciji, pa ću, umjesto toga, još jednom te pozvati da suvislo argumentuješ stav koji zastupaš.

Tvrdiš da je Pjer najbolje što imamo u domenu filma, a tezu uvijek argumentuje onaj koji je iznosi. Izvoli izložiti svoju argumentaciju, ko zna, možda se složim s tobom, možda mi promijeniš mišljenje. Time što mi spominješ majku i nazivaš degenerikom sigurno nećeš. Dakle, hajde da na ovoj divnoj temi razgovaramo o filmu inteligentno, da budemo konstruktivni, da možda naučimo nešto od tebe, pored sočnih uvreda. Uostalom, ima li boljeg načina da pokažeš kako sam ublehaš, koji o filmu ne zna ama baš ništa, od tog da potanko izložiš zašto je Pjer, kako kažeš, naš Džeko filma?

Izvoli.
Napokon pricamo. Majku ti nigdje nisam spomenuo (majka je svetinja), koliko god ti to zelio, pa od sebe onda pravio zrtvu na zor. Proklatin se moze dobiti i na drugi nacin, to bi cak i ti trebao znati. Nego, nismo ovdje da pricamo o tvom dojenju, to ces se morati obratiti tamo gdje su tebe odgojili takvoj komunikaciji. Pozvacu te takodjer da argumentujes stav koji zastupas.

Nadalje, tvrdis da je Pjer ubleha (ne moras me drzati tacno za rijec), pa buduci da si prvi izrekao konstataciju, onda izvoli pa argumentuj tezu koju iznosis. Eto ti besplatne lekcije iz komunikacije. Time sto zelis biti zrtva bojim se da samo progresiju iste podrivas, odnosno djelujes retrogradno od samog pocetka. Izvoli, mozda naucimo od tebe svi mi nesto drugo takodjer, pored socnih uvreda i stokholmskog sindroma, gdje si samo dobio princip ogledala. Na kraju, ova divna tema to ne zasluzuje, niti zasluzuje ovakav dijalog. Izvoli, zasto je Pjer ubleha, pa cu se vrlo rado ukljuciti konstruktivno u diskusiju sa tobom. Dajem sebi priliku da naucim nesto od tebe, a da napravim korak dalje u ovom divnom pokusaju uspostavljanja dijaloga, istina je negdje izmedju najvjerovatnije - nit' je ubleha, nit' je "Dzeko filma", ali krenimo redom.

Izvoli.
Al' sad ozbiljno: da li si sposoban za autentičnu misao? Makar jednu, makar banalnu, ali tvoju? Makar da sastaviš prosto-proširenu rečinicu kojom ćeš artikulisati vlastitu ideju, stav, bilo šta, ali svoju ideju i svoj stav?

Da li je moguće da razgovaram s čovjekom čija se elokvencija svodi isključivo na to da pretumba moje rečenice, iz posta u post, iz odgovora u odgovor? Pa čak i ove uvrede su naučene, negdje si ih "pokupio", ni toliko nije tvoje.

Kako djeluješ u svijetu, kako se izražavaš, kako fukcioniraš? Zaista nemoj shvatiti kao uvredu, ali ovo je na nivou one gorile Koko što je naučila koristiti simbole i znakove, pa komunicirala tako što ih ispretumba i poreda, kada želi prenijeti misao.

Je li disleksija u pitanju? Oprosti ako imaš medicinski razlog. U suprotnom, možeš ovo shvatiti kao vježbu. Nije takmičenje, napiši šta misliš o Babi, ili o Pjerovim filmovima, a ja obećavam da ti neću ostati dužan.

Ali da ja pišem eseje, samo da bih dobio groktaj, uvredu, ili parafrazu toga što sam napisao. Eh, to je već intelektualno nepošteno.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#95 Re: SFF 2020

Post by drag_gost »

Amomiman wrote: 20/08/2020 22:33
drag_gost wrote: 20/08/2020 20:10
Amomiman wrote: 20/08/2020 19:25

Inteligentni ljudi razlike u mišljenju sučeljavaju kroz argumentaciju, dok primitivci pribjegavaju uvredama. Stoga, za razliku od tebe, nemam namjeru ulaziti u to kada te je majka prestala dojiti, to možeš provjeriti tamo gdje su te i odgojili takvoj komunikaciji, pa ću, umjesto toga, još jednom te pozvati da suvislo argumentuješ stav koji zastupaš.

Tvrdiš da je Pjer najbolje što imamo u domenu filma, a tezu uvijek argumentuje onaj koji je iznosi. Izvoli izložiti svoju argumentaciju, ko zna, možda se složim s tobom, možda mi promijeniš mišljenje. Time što mi spominješ majku i nazivaš degenerikom sigurno nećeš. Dakle, hajde da na ovoj divnoj temi razgovaramo o filmu inteligentno, da budemo konstruktivni, da možda naučimo nešto od tebe, pored sočnih uvreda. Uostalom, ima li boljeg načina da pokažeš kako sam ublehaš, koji o filmu ne zna ama baš ništa, od tog da potanko izložiš zašto je Pjer, kako kažeš, naš Džeko filma?

Izvoli.
Napokon pricamo. Majku ti nigdje nisam spomenuo (majka je svetinja), koliko god ti to zelio, pa od sebe onda pravio zrtvu na zor. Proklatin se moze dobiti i na drugi nacin, to bi cak i ti trebao znati. Nego, nismo ovdje da pricamo o tvom dojenju, to ces se morati obratiti tamo gdje su tebe odgojili takvoj komunikaciji. Pozvacu te takodjer da argumentujes stav koji zastupas.

Nadalje, tvrdis da je Pjer ubleha (ne moras me drzati tacno za rijec), pa buduci da si prvi izrekao konstataciju, onda izvoli pa argumentuj tezu koju iznosis. Eto ti besplatne lekcije iz komunikacije. Time sto zelis biti zrtva bojim se da samo progresiju iste podrivas, odnosno djelujes retrogradno od samog pocetka. Izvoli, mozda naucimo od tebe svi mi nesto drugo takodjer, pored socnih uvreda i stokholmskog sindroma, gdje si samo dobio princip ogledala. Na kraju, ova divna tema to ne zasluzuje, niti zasluzuje ovakav dijalog. Izvoli, zasto je Pjer ubleha, pa cu se vrlo rado ukljuciti konstruktivno u diskusiju sa tobom. Dajem sebi priliku da naucim nesto od tebe, a da napravim korak dalje u ovom divnom pokusaju uspostavljanja dijaloga, istina je negdje izmedju najvjerovatnije - nit' je ubleha, nit' je "Dzeko filma", ali krenimo redom.

Izvoli.
Al' sad ozbiljno: da li si sposoban za autentičnu misao? Makar jednu, makar banalnu, ali tvoju? Makar da sastaviš prosto-proširenu rečinicu kojom ćeš artikulisati vlastitu ideju, stav, bilo šta, ali svoju ideju i svoj stav?

Da li je moguće da razgovaram s čovjekom čija se elokvencija svodi isključivo na to da pretumba moje rečenice, iz posta u post, iz odgovora u odgovor? Pa čak i ove uvrede su naučene, negdje si ih "pokupio", ni toliko nije tvoje.

Kako djeluješ u svijetu, kako se izražavaš, kako fukcioniraš? Zaista nemoj shvatiti kao uvredu, ali ovo je na nivou one gorile Koko što je naučila koristiti simbole i znakove, pa komunicirala tako što ih ispretumba i poreda, kada želi prenijeti misao.

Je li disleksija u pitanju? Oprosti ako imaš medicinski razlog. U suprotnom, možeš ovo shvatiti kao vježbu. Nije takmičenje, napiši šta misliš o Babi, ili o Pjerovim filmovima, a ja obećavam da ti neću ostati dužan.

Ali da ja pišem eseje, samo da bih dobio groktaj, uvredu, ili parafrazu toga što sam napisao. Eh, to je već intelektualno nepošteno.
Cudna li je to sorta, kad' covjek analize preko virtuelne zajednice rabota i sve to zbog Pjera, pa ce i "cika disleksicni" da sebi da oduska. Al' sad ozbiljno: nije neki izazov nasumicne gluposti permutirati, pogotovo kada su veoma siromasne i dosta primitivne, kao sto su tvoje.

Da li je moguce da i nakon toliko recenica nisi shvatio efekat koji si izazvao, iskljucivo vlastitom nadobudnoscu i nezadovoljstvom? Kako te ljudi dozivljavaju, sta te je toliko povrijedilo da mrzis sve oko sebe? Kako ti sebe dozivljavas?

Nije mi namjera da te uvrijedim i oprosti ukoliko je medicinski razlog, ali zaista je depresivno, sociopatski i narcisoidno. Ti ces nakon ovoga vjerovatno edipovski napisati da sam ti opet majku uvrijedio, ali to je opet kako ti sebe dozivljavas.

Da ti pisem nesto sto nisi zasluzio ipak necu. Ne zato sto imam ili nemam visoko misljenje o Pjeru, vec jer ti imas previsoko misljenje o sebi. Posrat' se na livadu i uzivati u svom mirisu mozes uvijek, ali kada ti neko kaze da to nije normalno, nemoj da to shvatas subjektivno. Nije normalno, malo je i otuzno. Intelektualno inferiorno svakako.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#96 Re: SFF 2020

Post by problemnatravunu »

User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#97 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

drag_gost wrote: 20/08/2020 22:55
Amomiman wrote: 20/08/2020 22:33
drag_gost wrote: 20/08/2020 20:10
Napokon pricamo. Majku ti nigdje nisam spomenuo (majka je svetinja), koliko god ti to zelio, pa od sebe onda pravio zrtvu na zor. Proklatin se moze dobiti i na drugi nacin, to bi cak i ti trebao znati. Nego, nismo ovdje da pricamo o tvom dojenju, to ces se morati obratiti tamo gdje su tebe odgojili takvoj komunikaciji. Pozvacu te takodjer da argumentujes stav koji zastupas.

Nadalje, tvrdis da je Pjer ubleha (ne moras me drzati tacno za rijec), pa buduci da si prvi izrekao konstataciju, onda izvoli pa argumentuj tezu koju iznosis. Eto ti besplatne lekcije iz komunikacije. Time sto zelis biti zrtva bojim se da samo progresiju iste podrivas, odnosno djelujes retrogradno od samog pocetka. Izvoli, mozda naucimo od tebe svi mi nesto drugo takodjer, pored socnih uvreda i stokholmskog sindroma, gdje si samo dobio princip ogledala. Na kraju, ova divna tema to ne zasluzuje, niti zasluzuje ovakav dijalog. Izvoli, zasto je Pjer ubleha, pa cu se vrlo rado ukljuciti konstruktivno u diskusiju sa tobom. Dajem sebi priliku da naucim nesto od tebe, a da napravim korak dalje u ovom divnom pokusaju uspostavljanja dijaloga, istina je negdje izmedju najvjerovatnije - nit' je ubleha, nit' je "Dzeko filma", ali krenimo redom.

Izvoli.
Al' sad ozbiljno: da li si sposoban za autentičnu misao? Makar jednu, makar banalnu, ali tvoju? Makar da sastaviš prosto-proširenu rečinicu kojom ćeš artikulisati vlastitu ideju, stav, bilo šta, ali svoju ideju i svoj stav?

Da li je moguće da razgovaram s čovjekom čija se elokvencija svodi isključivo na to da pretumba moje rečenice, iz posta u post, iz odgovora u odgovor? Pa čak i ove uvrede su naučene, negdje si ih "pokupio", ni toliko nije tvoje.

Kako djeluješ u svijetu, kako se izražavaš, kako fukcioniraš? Zaista nemoj shvatiti kao uvredu, ali ovo je na nivou one gorile Koko što je naučila koristiti simbole i znakove, pa komunicirala tako što ih ispretumba i poreda, kada želi prenijeti misao.

Je li disleksija u pitanju? Oprosti ako imaš medicinski razlog. U suprotnom, možeš ovo shvatiti kao vježbu. Nije takmičenje, napiši šta misliš o Babi, ili o Pjerovim filmovima, a ja obećavam da ti neću ostati dužan.

Ali da ja pišem eseje, samo da bih dobio groktaj, uvredu, ili parafrazu toga što sam napisao. Eh, to je već intelektualno nepošteno.
Cudna li je to sorta, kad' covjek analize preko virtuelne zajednice rabota i sve to zbog Pjera, pa ce i "cika disleksicni" da sebi da oduska. Al' sad ozbiljno: nije neki izazov nasumicne gluposti permutirati, pogotovo kada su veoma siromasne i dosta primitivne, kao sto su tvoje.

Da li je moguce da i nakon toliko recenica nisi shvatio efekat koji si izazvao, iskljucivo vlastitom nadobudnoscu i nezadovoljstvom? Kako te ljudi dozivljavaju, sta te je toliko povrijedilo da mrzis sve oko sebe? Kako ti sebe dozivljavas?

Nije mi namjera da te uvrijedim i oprosti ukoliko je medicinski razlog, ali zaista je depresivno, sociopatski i narcisoidno. Ti ces nakon ovoga vjerovatno edipovski napisati da sam ti opet majku uvrijedio, ali to je opet kako ti sebe dozivljavas.

Da ti pisem nesto sto nisi zasluzio ipak necu. Ne zato sto imam ili nemam visoko misljenje o Pjeru, vec jer ti imas previsoko misljenje o sebi. Posrat' se na livadu i uzivati u svom mirisu mozes uvijek, ali kada ti neko kaze da to nije normalno, nemoj da to shvatas subjektivno. Nije normalno, malo je i otuzno. Intelektualno inferiorno svakako.
Pa ja i nisam rekao da je izazov permutirati moje rečenice. Ja sam rekao da je izazov suprotno tome: izbaciti vlastitu misao.

Uopće je nevažno kako ljudi doživljavaju mene ili tebe. Uostalom, ko je tebe postavio za glasnogovornika "ljudi", na koga god se to odnosilo? Tema, valjda, nismo ja i ti, nego Pjer, SFF, i film uopće. Jedini razlog zašto ti ovu raspravu konstantno svodiš na lični nivo jeste baš taj što o Pjeru, SFF, i filmu nemaš reći ama baš ništa.

Što također nije sporno. Nemam ni ja ništa za reći o Južnoafričkim antilopama, jer me iste ne zanimaju niti se razumijem. Međutim, za razliku od tebe, ja po forumu ne uhodim i ne dobacujem infantilne doskočice ljudima koji imaju nešto za reći o temama na koje ja nemam.

Al' kontam ja tebe. Nije da ne kontam. Ti si mislio, po dobrom starom običaju, malo se istovariti na temu, i produžiti dalje. Navikao si biti paušalan, navikao si da te sagovornik ne suoči s napisanim, a navika je jebana stvar. Pa sada, kada te već praktično molim da objasniš zašto je Pjer sve ono što si kategorički tvrdio da jeste, iza svih tih velikih riječi, ostadoše tek permutacije, uvrede, snebivanja, i kao, eto, ti bi napisao, ali ja nisam zaslužio.

Pa nemoj zbog mene. Napiši zbog "ljudi". Ko zna, možda nas i Pjer čita. Siguran da sam i njega zanima zašto je tako velik. :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#98 Re: SFF 2020

Post by karanana »

pratim filozofsku raspravu.

e, nije da sam na necijoj strani, mada i ja kontam da je pjer ubleha ali nemam neke argumente osim da smatram odronima sva tri njegova filma uz pauzu od 13 godina.
pocetak vase rasprave, ono pitanje kad si ti zadnji put sta snimio, me podsjeti da meni neko slicno napisa na kosarkaskoj temi, o musi ja mislim. i ja pljuno po musinoj igri, napiso kako je musa ubleha i taraba za nba, i sjetih se da me neko pito sto ja nisam u nba. i sad kad sam poceo citati vasu raspravu prvo pitanje me podsjeti i odem na temu i fakat drag gost me to pito. nisam uzeo uopste to kao neku uvredu niti bilo sta, mislim pitanje stoji, ali interesantno je kako su pitanja haman pa ista. mislim, nije mi neki argument, ako nesto napisem kao kritiku da je odgovor na nju kao bi li ja bolje. ne bi, ali ne bi ni 99.9% drugih ljudi na svijetu. ali ne govorimo o mojim sposobnostima nego o tome koga kritikujemo.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#99 Re: SFF 2020

Post by Amomiman »

Nezrela identifikacija u kombinaciji s plitkIm patriotizmom. Ako kritikuješ ono šta volim, doživjet ću to kao ličnu uvredu. Ako je pri tome "naše", onda je dužnost pretvarati se da valja makar bilo smeće.

Jučer Musa, danas Pjer, ko zna šta će biti sutra.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#100 Re: SFF 2020

Post by johnnykola »

Image

Beton. Najtoplije preporuke. Eh da, drvo jabuke, ali još mnogo toga. Dobitnik Srca Sarajeva za najbolji film. Vrijedi dati urce na linku.

Iz kataloga festivala:

Image

Razgovor sa režiserom:

Image
Image
Post Reply