SFF 2019

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#76 Re: SFF 2019

Post by Better Man »

mayab wrote:Pogledao sinoć "Nebesku temu" i shvatim da tu nikoga iz Sarajeva (na filmu) nije bilo,
Vlada svu karijeru vodio između Bg i Zg , defakto,
nisam ga ni ja nikada nesto posebno pratio i slušao, nije to bio moj stil!
Ali , film ko film, je odlično i zanimljivo urađen!
(samo da napomenem, Darko Rundek, koji je to kralj, car, šah;otok Brač, maslinik, crno vino i terasa sa pogledom na more u mirisu borova, nešto se i smota....) :mrgreen:
Gledao sinoć Nebesku temu i sve pohvale autoru. Odlično odrađen film. Dobre scene i s Ivanom, njegovom najboljom prijateljicom, na onoj terasi s pogledom na more u Rovinju. Gile pravi budista. Kroz film shvatiš koliko je Vlada prije svega bio jedan veliki čovjek i gospodin, pa sve ostalo. jedna velika kritika za Box office. Baš su idioti. Karte sam kupio putem interneta. Šalju mi na mail obavijest da obratim pažnju da moja projekcija nije u Dječjoj kući, već u Međunarodnom centru za djecu i omladinu i izvinjavaju se. Pročitam njihovu obavijest i odem na lokaciju kako su mi napisali, kad tamo nema nikog sve zatvoreno i zaključano i skontam da su je projekcija ipak u Dječjoj kući, a ne kako su oni mi napisali u mailu i odem na pravu lokaciju. Srećom da sam ranije došao, pa sam imao dovoljno vremena da odem na pravu lokaciju. U subotzu sam gledao Almodovarov film i meni je dobar.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#77 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

Better Man wrote:
mayab wrote:Pogledao sinoć "Nebesku temu" i shvatim da tu nikoga iz Sarajeva (na filmu) nije bilo,
Vlada svu karijeru vodio između Bg i Zg , defakto,
nisam ga ni ja nikada nesto posebno pratio i slušao, nije to bio moj stil!
Ali , film ko film, je odlično i zanimljivo urađen!
(samo da napomenem, Darko Rundek, koji je to kralj, car, šah;otok Brač, maslinik, crno vino i terasa sa pogledom na more u mirisu borova, nešto se i smota....) :mrgreen:
Gledao sinoć Nebesku temu i sve pohvale autoru. Odlično odrađen film. Dobre scene i s Ivanom, njegovom najboljom prijateljicom, na onoj terasi s pogledom na more u Rovinju. Gile pravi budista. Kroz film shvatiš koliko je Vlada prije svega bio jedan veliki čovjek i gospodin, pa sve ostalo. jedna velika kritika za Box office. Baš su idioti. Karte sam kupio putem interneta. Šalju mi na mail obavijest da obratim pažnju da moja projekcija nije u Dječjoj kući, već u Međunarodnom centru za djecu i omladinu i izvinjavaju se. Pročitam njihovu obavijest i odem na lokaciju kako su mi napisali, kad tamo nema nikog sve zatvoreno i zaključano i skontam da su je projekcija ipak u Dječjoj kući, a ne kako su oni mi napisali u mailu i odem na pravu lokaciju. Srećom da sam ranije došao, pa sam imao dovoljno vremena da odem na pravu lokaciju. U subotzu sam gledao Almodovarov film i meni je dobar.
Svašta. Da, odličan film. Vlada je bio gospodin, da.<3 Bili smo na istoj projekciji.;)
Last edited by johnnykola on 19/08/2019 12:03, edited 1 time in total.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#78 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

zubi wrote:
johnnykola wrote:
zubi wrote:Sta gledate danas?
Link
Ma da, parazit je fiks.. mislim sta jos? :-D
Ganjaj nešto iz Takmičarskog, moglo bi valjati ili možda ovaj:

Image

Zrakni u biltenu šta bi te moglo zanimati:

Image

Link
Last edited by johnnykola on 19/08/2019 12:46, edited 3 times in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#79 Re: SFF 2019

Post by Better Man »

johnnykola wrote:
Better Man wrote:
mayab wrote:Pogledao sinoć "Nebesku temu" i shvatim da tu nikoga iz Sarajeva (na filmu) nije bilo,
Vlada svu karijeru vodio između Bg i Zg , defakto,
nisam ga ni ja nikada nesto posebno pratio i slušao, nije to bio moj stil!
Ali , film ko film, je odlično i zanimljivo urađen!
(samo da napomenem, Darko Rundek, koji je to kralj, car, šah;otok Brač, maslinik, crno vino i terasa sa pogledom na more u mirisu borova, nešto se i smota....) :mrgreen:
Gledao sinoć Nebesku temu i sve pohvale autoru. Odlično odrađen film. Dobre scene i s Ivanom, njegovom najboljom prijateljicom, na onoj terasi s pogledom na more u Rovinju. Gile pravi budista. Kroz film shvatiš koliko je Vlada prije svega bio jedan veliki čovjek i gospodin, pa sve ostalo. jedna velika kritika za Box office. Baš su idioti. Karte sam kupio putem interneta. Šalju mi na mail obavijest da obratim pažnju da moja projekcija nije u Dječjoj kući, već u Međunarodnom centru za djecu i omladinu i izvinjavaju se. Pročitam njihovu obavijest i odem na lokaciju kako su mi napisali, kad tamo nema nikog sve zatvoreno i zaključano i skontam da su je projekcija ipak u Dječjoj kući, a ne kako su oni mi napisali u mailu i odem na pravu lokaciju. Srećom da sam ranije došao, pa sam imao dovoljno vremena da odem na pravu lokaciju. U subotzu sam gledao Almodovarov film i meni je dobar.
Svašta. Da, odličan film. Vlada je bio gospodin, da.<3 Bili smo na istoj projekciji.;)
Dobra strana filma je što je autor aktere snimao na različitim lokacijama, tačnije snimao ih je u njihovom elementu i na mjestima gdje žive (gdje drugo snimati njegovu suprugu i djecu, nego u Beču gdje su živjeli, gdje ona i djeca i danas žive, Rundeka na Braču, Gileta za vrijeme budističke meditacije i vožnje kroz Beograd itd.). i scene su kratke. Naravno akteri se protežu kroz čitav film, ali ne na način da je u komadu montirao jednog aktera, već ih je fino posložio i njihove dijelove razdvojio i pomiješao tako da kad gledaš, gledaš jednog aktera, pa te prebaci na sljedećeg, pa te u jednom trenutku vrati na onog koji je već bio i čitav film tako. Film je pun emocije i sjete i vrati te u djetinjstvo kada je Vlada počinjao s Idolima. Kao da smo se dogovorili da idemo na istu projekciju :-D
Last edited by Better Man on 19/08/2019 12:47, edited 1 time in total.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#80 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

Dubak i to. :-D Gile na kraju i cigareta, a usred filma iza njega naslovnica albuma Stonesa:

Image



Rokenrol. :smeker:

Titl na engleskom preko Odvedi me na kraju filma
(Dina u Beču ode s balkona i uleti u video s Vladom<3), ilitiga oejzovski Take Me Away. :-D
Better Man wrote:Kao da smo se dogovorili da idemo na istu projekciju :-D
:-D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#81 Re: SFF 2019

Post by Better Man »

johnnykola wrote:Dubak i to. :-D Gile na kraju i cigareta, a usred filma iza njega naslovnica albuma Stonesa:

Image



Rokenrol. :smeker:

Titl na engleskom preko Odvedi me na kraju filma
(Dina u Beču ode s balkona i uleti u video s Vladom<3), ilitiga oejzovski Take Me Away. :-D
Better Man wrote:Kao da smo se dogovorili da idemo na istu projekciju :-D
:-D
Da, naslovnica s Keithom Richardsom. I još neke naslovnice Stonesa poput Let It Bleed se mogu vidjeti. Znaš li podatak da je prije rata Gile smatran za jednog od najvećih fanova grupe Ramones u svijetu.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#82 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

Nisam to znao, ali moglo se pretpostaviti. Mislim da su u Crnoj Gori svirali kao predgrupa njima.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#83 Re: SFF 2019

Post by Better Man »

johnnykola wrote:Nisam to znao, ali moglo se pretpostaviti. Mislim da su u Crnoj Gori svirali kao predgrupa njima.
Psihomodo pop su prije rata bili predgrupa The Ramonesima u Zagrebu i Ljubljani. Gobac je rekao da mu je to bio najvažniji trenutak karijere, jer je bio predgrupa svojim idolima i imao je priliku da ih upozna.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#84 Re: SFF 2019

Post by chakany »

zubi wrote:Sta gledate danas?
Ja već pogledao dva filma danas iz takmičarskog programa - igrani film (Otvorena vrata, iz Albanije, fantastična porodična drama i Take me somewhere nice) i naravno današnji dan ću zaokružiti sa Parazitom večeras u Open Airu.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#85 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

chakany wrote:
zubi wrote:Sta gledate danas?
Ja već pogledao dva filma danas iz takmičarskog programa - igrani film (Otvorena vrata, iz Albanije, fantastična porodična drama i Take me somewhere nice) i naravno današnji dan ću zaokružiti sa Parazitom večeras u Open Airu.
Sutra baci oko na Rounds.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#86 Re: SFF 2019

Post by chakany »

johnnykola wrote:
chakany wrote:
zubi wrote:Sta gledate danas?
Ja već pogledao dva filma danas iz takmičarskog programa - igrani film (Otvorena vrata, iz Albanije, fantastična porodična drama i Take me somewhere nice) i naravno današnji dan ću zaokružiti sa Parazitom večeras u Open Airu.
Sutra baci oko na Rounds.
Taj je film jučer igrao u Narodnom pozorištu, i nisam otišao, jer je projekcija bila u 9 ujutro i baš mi je krivo :evil:
Već sam uzeo karte za sutra: Mo iz Rumunije, Zviždači iz Rumunije i Šavovi iz Srbije.
Ako osvoji neku nagradu ovaj film iz Bugarske, koji si mi preporučio, gledat ću da ga pogledam posljednji dan festivala.
Inače sam lud za ostvarenjima iz Rumunije :mrgreen:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#87 Re: SFF 2019

Post by baja »

Sin vala onako, nista spec...idem na parazita veceras, i u zajke one jadnike kontam upratit.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#88 Re: SFF 2019

Post by SmokingMan »

Nadam se da me korejska kinematorgrafija neće iznevjeriti. :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#89 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

chakany wrote:
Taj je film jučer igrao u Narodnom pozorištu, i nisam otišao, jer je projekcija bila u 9 ujutro i baš mi je krivo :evil:
Već sam uzeo karte za sutra: Mo iz Rumunije, Zviždači iz Rumunije i Šavovi iz Srbije.
Ako osvoji neku nagradu ovaj film iz Bugarske, koji si mi preporučio, gledat ću da ga pogledam posljednji dan festivala.
Inače sam lud za ostvarenjima iz Rumunije :mrgreen:
Sad gledam raspored projekcija, stigneš uglaviti i Rounds. :-D Ali onda bi gledao u cugu jedno pet i pol sati filmova.:ppp
Možda da odeš i na Satantango. :D :D :D

A ovo vezano za Rumuniju, pogledaj Aferima!.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#90 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

SmokingMan wrote:Nadam se da me korejska kinematorgrafija neće iznevjeriti. :thumbup:
Nema šanse. :-D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#91 Re: SFF 2019

Post by Hajvan »

odlicna fotografija, uobicajeno fenomenalne boje, Antun Banderash prevazishao sebe… ali ja ne skontah film… zao mi je…
User avatar
Rockefeller
Posts: 7323
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#92 Re: SFF 2019

Post by Rockefeller »

Jako mi je zao sto sam propustio SFF ove godine. Posljednjih par godina sam uvijek tu :|

Uvijek bude sredinom augusta, vidimo se iduce :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#93 Re: SFF 2019

Post by SmokingMan »

johnnykola wrote:
SmokingMan wrote:Nadam se da me korejska kinematorgrafija neće iznevjeriti. :thumbup:
Nema šanse. :-D
Defo,film je bio tako dobro tempiran,metaforičan,za one koji inače vole zaroniti dublje u radnju filma,od crne komedije do drame sa blagom primjesom horora,tragedije uzrokovane čovjekovim,u većini slučajeva,prevelikim očekivanjima,pohlepom.Korejci (koreanci,kako god) po ko zna koji put su me oduševili.

5/5 :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#94 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

:kiss:
SmokingMan wrote:
johnnykola wrote:
SmokingMan wrote:Nadam se da me korejska kinematorgrafija neće iznevjeriti. :thumbup:
Nema šanse. :-D
Defo,film je bio tako dobro tempiran,metaforičan,za one koji inače vole zaroniti dublje u radnju filma,od crne komedije do drame sa blagom primjesom horora,tragedije uzrokovane čovjekovim,u većini slučajeva,prevelikim očekivanjima,pohlepom.Korejci (koreanci,kako god) po ko zna koji put su me oduševili.

5/5 :thumbup:
Podero!
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#95 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

Prije no što zbroje za Parazita i druge, nagrada publike izgleda ovako:

Image

Link

Danas se mogu pogledati A onda smo plesali i Ukrug:

Image

Image

Rounds - odličan bugarski. Crna komedija o tri patrole po dva policajca. Najtoplija preporuka. Jeste da su bile preofirne one scene in jor fejs vezivanja, davanje para od strane imigranata i vaskrsenje džankija (sve od početka ukazuje na to da će se ono desiti), ali odličnih provala ima naročito s ona dva policajca koji su na kontra političkim pogledima vizavi EUnije i kapitalizna odnosno Rusije i komunizma. Scena s Romićima je isto provala.:)

I da, dosta je crna druga polovica filma.

Image

Na Q&A je bio prejak Hemon. Svako drugo pitanje mu je bilo kako ste se vi pripremali za ulogu? :D :D :D

Iz biltena festivala:

Image

Danas sedam i pol sati remek-djela pa ko voli neka izvoli:

Image

Image

Prva 22.10.

Večeras, pride na TV-u, film prikazan na prvom SFF-u 1995. godine. To je film Milče Mančevskog. Sjajno opisuje ratni srklet, a i onaj nerijedak prije kiše. Film je teška depra, ali odličan. Topla preporuka.

Prije kiše osvojio je Zlatnog lava na Venecijanskom festivalu 1994. Ovaj art film podijeljen je u tri zasebne priče koje se isprepleću istim motivima i likovima. Radnja prve priče, Words, zbiva se u pravoslavnom makedonskom samostanu, u kojemu mlada Albanka, bježeći pred Makedoncima koji joj se žele osvetiti pod sumnjom da je ubila jednoga od njih, traži utočište. Ono joj pruža mladi, suosjećajni monah.

Radnja druge priče, Faces, zbiva se u Londonu, u kojemu urednica časopisa raščišćava pitanja trudnoće i braka s otuđenim suprugom, a u vezi je sa svojim suradnikom, fotografom makedonskog podrijetla.

U posljednjem dijelu Pictures spomenuti se fotograf vraća nakon šesnaest godina u rodno selo u kojemu ne jenjavaju sukobi lokalnih pravoslavaca i Albanaca.

Prije kiše dugometražni je prvijenac redatelja Milče Mančevskoga. Tri suptilne priče koje povezuju motivi ratne agresije i osvete, no i želje za ljubavlju i potrebom da se mržnja prevlada, uspjele su stvoriti originalan pogled na situaciju na tlu današnje Europe. Ono što osobito plijeni pažnju je izuzetno slikovno bogatstvo filma, jasno definiranih obrisa i zagasitih boja egzotičnoga krajolika, te sjajna, osuvremenjena autohtona muzika. Izvrsne glumce predvode R. Šerbedžija (San o ruži, Eyes Wide Shut) te odmjerena i pomalo hladna britanska glumica K. Cartlidge (Naked, Breaking the Waves).

Plakat prvog SFF-a:

Image

<3<3<3

P.S.

Image

Bilten za današnji dan možete preuzeti na sljedećem linku.
Last edited by johnnykola on 22/08/2019 21:27, edited 3 times in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#96 Re: SFF 2019

Post by SmokingMan »

johnnykola wrote:
Podero!
Uvrnuto-spektakularan film. :thumbup:

Ako ništa zaslužio je da bude u top 5.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#97 Re: SFF 2019

Post by johnnykola »

SmokingMan wrote:
johnnykola wrote:
Podero!
Uvrnuto-spektakularan film. :thumbup:

Ako ništa zaslužio je da bude u top 5.
Ludnica, da. :-D
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#98 Re: SFF 2019

Post by baja »

johnnykola wrote:
SmokingMan wrote:
johnnykola wrote:
Podero!
Uvrnuto-spektakularan film. :thumbup:

Ako ništa zaslužio je da bude u top 5.
Ludnica, da. :-D
nakon filma sam izasao zbunjen, ljut i nasmijan :)
tarantinovski.
Odavno nista luđe nisam pogledo
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#99 Re: SFF 2019

Post by SmokingMan »

Kakav je to film ako me neće zaintrigirati svojom lucidnošću.Volim pomalo uvrnute filmove sa subliminarnim porukama koje se mogu pronaći u njima.
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#100 Re: SFF 2019

Post by planamac »

SmokingMan wrote:Kakav je to film ako me neće zaintrigirati svojom lucidnošću.Volim pomalo uvrnute filmove sa subliminarnim porukama koje se mogu pronaći u njima.
Elita je gora od rulje, a u "smrtonosnom obruču" profita uništava sve oko sebe, počevši od sebe (što je jedino i uslovno ok).

Film je od mene dobio ocjenu 5 tj. najvišu moguću.
Post Reply