Servisi automatskih mjenjaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#51 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Maraschino »

Golf VII GTE 2016.god. i problemi sa mjenjacem. Mjesec dana se mucili(raspakivali pa upakivali) i na kraju novi ugradili.
Racun €11.750 sunce ti kalajisano. :shock:
Sad salta ko nov.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#52 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by condy »

Ja bi ga zapalio prije nego dao tolike pare :-D

Pretpostavljam da je bio u garanciji ?! Jel bio :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#53 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Maraschino »

srecom :D
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#54 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

condy wrote:
Throttle wrote:Gdje je tom garaza
Na kraju Lukovog polja.
U blizini srpske crkve u Zenici. A vectra c je u pitanju. On je kao bio napravio, plaćeno a poslije počeo trzati kad se ugrije e od onda je sto čuda izmislio, jučer izgubio rikverc,danas kaže otišao neki dio u mjenjaču. Ma neznam vise samo da ga sklopi da mogu dalje.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#55 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by condy »

zepcak1986 wrote:
condy wrote:
Throttle wrote:Gdje je tom garaza
Na kraju Lukovog polja.
U blizini srpske crkve u Zenici. A vectra c je u pitanju. On je kao bio napravio, plaćeno a poslije počeo trzati kad se ugrije e od onda je sto čuda izmislio, jučer izgubio rikverc,danas kaže otišao neki dio u mjenjaču. Ma neznam vise samo da ga sklopi da mogu dalje.
Onda taj Mirza nije onaj na kojeg sam ja mislio. Za tog ne znam. Posto je Opel, trebas vidjeti sa Aidom. On je kazu vrhunski majstor za Opel. Mislim da mu se servis zove dzambo, www.dzamboservice.com
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#56 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

Za dzambu znam kod njega sam radio sve servise ali on ne radi automatske mjenjace. On mi je rekao za tog Jaska da je petljanac zato nisam htjeo kod njega pa sam našao servis pod imenom Mirza a na kraju se ispostavilo da je to taj jasko .
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#57 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by preludezalude »

zepcak1986 wrote:Za dzambu znam kod njega sam radio sve servise ali on ne radi automatske mjenjace. On mi je rekao za tog Jaska da je petljanac zato nisam htjeo kod njega pa sam našao servis pod imenom Mirza a na kraju se ispostavilo da je to taj jasko .
Spakuj ti to odmah i trazi novog majstora. Kad nije odmah napravio znaci da nezna napraviti. Sad ce sve biti isprobavanje jednog po jednog dijela. Izgubit ces mnogo para i zivaca. Preporucujem Sekija u Tinji, izmedju Tuzle i Srebrenika. U stvari, Seki vise ne radi mjenjace vec je posao preuzeo njegov sin. Skup je ko sami djavo ali zna posao.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#58 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by mali_milojica »

Ima li gdje polovan mjenjac da se stavi i da ti vozis auto.
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#59 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

mali_milojica wrote:Ima li gdje polovan mjenjac da se stavi i da ti vozis auto.
A nema nigdje,nisam mogao naci. Da sam našao nebi ga on sigurno radio
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#60 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Throttle »

Koji je motor u vektri, jesi li zvao Jegera u Vitez? Poskup je ali ima manje-vise sve
Kontaktiraj i ovog
https://www.olx.ba/profil/munjaopel
Ima dosta dijelova za Opele, ako i nema možda zna gdje ima ili može nabavit
Pitanje je šta je sad taj tarzan uradio unutra, koliko je moguće kod nekog drugog reparirat da bude kvalitetno odrađeno :roll:
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#61 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

2.2 motor a sve autootpade na liku sam nazvao i po forumima brojeve sto sam našao a samo nek ga sklopi da može kako tako ići, ode on u hrvatsku u servis.
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#62 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Throttle »

Benzin-dizel?
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#63 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by preludezalude »

Polovan mjenjac je deeebeli macak u vreci. Odkud znas u kakvom je stanju? Tesko da ce ti iko dati garanciju. Samo kaze da daje garanciju na ispravnost. Znaci smontiras, isprobas i to je to. Problem se pojavi kroz dan-dva...nema garancije. Ja kad sam imao problem sa svojim mjenjacem, popravka je kostala koliko je kostao i kompletan polovan mjenjac. Opcije su bile polovan mjenjac bez garancije ili opravka mog mjenjaca sa 6 mjeseci garancije. I izabrao sam drugu opciju.
Imas li broj ovog iz Tinje da njega upitas za savjet i misljenje?
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#64 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Throttle »

Ma više sam savjetovao da proba naći mjenjač "za rezervu" da kupi, ko zna šta je sad s njegovim unutra, možda je sad nešto žestoko oštećeno jer je taj kvazimajstor počeo gubit brzine, i počelo svašta crkavat u njemu
Naravno da je reparacija bolje rješenje uvijek, znaš šta imaš, polovan može gurat 10 godina a može sutra problem napravit
User avatar
Laplace
Posts: 10258
Joined: 19/11/2012 18:37

#65 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote:gdje je izgubio rikverc? u kanalu?
Hoće to, zna se desiti da se u svoj toj gvožđuriji u servisu zaturi jedna od brzina. :D :D :D
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#66 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

Throttle wrote:Benzin-dizel?
Dizel
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#67 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

Pa i radio je reparaciju ko fol.
darb
Posts: 7
Joined: 26/07/2013 18:03

#68 Re: Servisi automatskih mjenjaca zimic

Post by darb »

E evo da sve informišem da ko ne daj Bože odluči da mu Zimic senad popravlja automatski mjenjac ili bilo sta da radi kod njega ,da ga ZAOBIĐE u sirokom luku.

Naime,radi se o klasicnom prevarantu i seljacini koji ti pokusava uzeti pare a da nista ne napravi.
Lično iskustvo:
nakon sto sam se raspitivao o popravci automatskog mjenjaca na vozilu,dobijem broj od Zimića na stupu-Ilidža,odem na lice mjesta,odmah traži kaže bar 200km unaprijed.Hajde dadnem nadajuci se da nije prevarant.
Tek nakon mjesec dana uspijem ga dobiti na telefon a auto parkirano u njegovom dvoristu nije ni pomakao.
Kaze treba da.mu stigne dio iz Njemacke,da nije do njega,ali ne mozes skontati koji dio jer ti namjerno zakukulji i pogrešno objasni.
Jos mjesec dana cekam i zovem svaki dan,svaki dan ista prica.
Napokon zove kaze dozi po auto,odem trazi mi jos 1200km...hej 1200..a.auto.2001 godište....
kaze kupio polovan mjenjac i jos nesto morao uloziti,ma katastrofa.
Pitam.ga koliko je garancija kaze.7 dana.....
pa eto idite kod Zimic Senada i hvali te ga..... jebo me onaj ko me uputi na njega.
Naravno da mu nisam htio platiti jer sam rekao odmah zovem sad policiju i inspekciju...
Prodao auto za 2 dana iz straha da se ponovo ne pokvari i u bjeđen sam da nista specijalno nije uradio.
PS:Kada sam sa šlepom dovezao auto po dogovoru u 12sati,njega nema u radionici,zovem na telefon kaže nisam kući, pa kako nisi kad smo se dogovorili u 12? kaze sad je 5 do 12 a dogovprili smo se u 12,istovarite auto na ulici, frajer ko da je hirurg....
Naslovnica
Posts: 27663
Joined: 20/03/2013 15:38

#69 Re: Servisi automatskih mjenjaca zimic

Post by Naslovnica »

darb wrote: 16/10/2020 20:04 E evo da sve informišem da ko ne daj Bože odluči da mu Zimic senad popravlja automatski mjenjac ili bilo sta da radi kod njega ,da ga ZAOBIĐE u sirokom luku.

Naime,radi se o klasicnom prevarantu i seljacini koji ti pokusava uzeti pare a da nista ne napravi.
Lično iskustvo:
nakon sto sam se raspitivao o popravci automatskog mjenjaca na vozilu,dobijem broj od Zimića na stupu-Ilidža,odem na lice mjesta,odmah traži kaže bar 200km unaprijed.Hajde dadnem nadajuci se da nije prevarant.
Tek nakon mjesec dana uspijem ga dobiti na telefon a auto parkirano u njegovom dvoristu nije ni pomakao.
Kaze treba da.mu stigne dio iz Njemacke,da nije do njega,ali ne mozes skontati koji dio jer ti namjerno zakukulji i pogrešno objasni.
Jos mjesec dana cekam i zovem svaki dan,svaki dan ista prica.
Napokon zove kaze dozi po auto,odem trazi mi jos 1200km...hej 1200..a.auto.2001 godište....
kaze kupio polovan mjenjac i jos nesto morao uloziti,ma katastrofa.
Pitam.ga koliko je garancija kaze.7 dana.....
pa eto idite kod Zimic Senada i hvali te ga..... jebo me onaj ko me uputi na njega.
Naravno da mu nisam htio platiti jer sam rekao odmah zovem sad policiju i inspekciju...
Prodao auto za 2 dana iz straha da se ponovo ne pokvari i u bjeđen sam da nista specijalno nije uradio.
PS:Kada sam sa šlepom dovezao auto po dogovoru u 12sati,njega nema u radionici,zovem na telefon kaže nisam kući, pa kako nisi kad smo se dogovorili u 12? kaze sad je 5 do 12 a dogovprili smo se u 12,istovarite auto na ulici, frajer ko da je hirurg....
Pa eto ti na ovoj temi lik napisao skoro isti post kao i ti, prije nekoliko godina.
Hahahahhahhaja
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#70 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by avijon »

Naslovnica wrote: 16/10/2020 20:48
darb wrote: 16/10/2020 20:04 E evo da sve informišem da ko ne daj Bože odluči da mu Zimic senad popravlja automatski mjenjac ili bilo sta da radi kod njega ,da ga ZAOBIĐE u sirokom luku.

Naime,radi se o klasicnom prevarantu i seljacini koji ti pokusava uzeti pare a da nista ne napravi.
Lično iskustvo:
nakon sto sam se raspitivao o popravci automatskog mjenjaca na vozilu,dobijem broj od Zimića na stupu-Ilidža,odem na lice mjesta,odmah traži kaže bar 200km unaprijed.Hajde dadnem nadajuci se da nije prevarant.
Tek nakon mjesec dana uspijem ga dobiti na telefon a auto parkirano u njegovom dvoristu nije ni pomakao.
Kaze treba da.mu stigne dio iz Njemacke,da nije do njega,ali ne mozes skontati koji dio jer ti namjerno zakukulji i pogrešno objasni.
Jos mjesec dana cekam i zovem svaki dan,svaki dan ista prica.
Napokon zove kaze dozi po auto,odem trazi mi jos 1200km...hej 1200..a.auto.2001 godište....
kaze kupio polovan mjenjac i jos nesto morao uloziti,ma katastrofa.
Pitam.ga koliko je garancija kaze.7 dana.....
pa eto idite kod Zimic Senada i hvali te ga..... jebo me onaj ko me uputi na njega.
Naravno da mu nisam htio platiti jer sam rekao odmah zovem sad policiju i inspekciju...
Prodao auto za 2 dana iz straha da se ponovo ne pokvari i u bjeđen sam da nista specijalno nije uradio.
PS:Kada sam sa šlepom dovezao auto po dogovoru u 12sati,njega nema u radionici,zovem na telefon kaže nisam kući, pa kako nisi kad smo se dogovorili u 12? kaze sad je 5 do 12 a dogovprili smo se u 12,istovarite auto na ulici, frajer ko da je hirurg....
Pa eto ti na ovoj temi lik napisao skoro isti post kao i ti, prije nekoliko godina.
Hahahahhahhaja
2013 i jos radi i nije naucio :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27663
Joined: 20/03/2013 15:38

#71 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Naslovnica »

Uzima meštar lopatom.
Pos'o je dobar, a para laka.
:lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12810
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#72 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 16/10/2020 21:34 Uzima meštar lopatom.
Pos'o je dobar, a para laka.
:lol:
:lol: :lol:

i kae nije naucio,jasta je nego naucio :izet:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#73 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 16/10/2020 21:34 Uzima meštar lopatom.
Pos'o je dobar, a para laka.
:lol:
ih prije dok je cugao nisi ga mogao uhvatit :D
Naslovnica
Posts: 27663
Joined: 20/03/2013 15:38

#74 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/10/2020 23:25
Naslovnica wrote: 16/10/2020 21:34 Uzima meštar lopatom.
Pos'o je dobar, a para laka.
:lol:
ih prije dok je cugao nisi ga mogao uhvatit :D
Doš'o tobe, prest'o cugati, sada mu samo marža visoka?
8-)
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#75 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by nivla »

meni je zimic rijesio problem, za 10 minuta i 10km, doduse na manuelnom mjenjacu je uspjesno detektovao o cemu se radi, u autoline i mototoursu su pricali o zamjeni sinhrona trece i pete brzine, problem je bio Image i nov dio kosta u ovlastenom 11km i ceka se dva mjeseca, na otpadu kupljeno za 10km
Post Reply