Servisi automatskih mjenjaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#26 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by rajvosa^ »

Vidim svi hvale ovog iz Tinje...cak mi jedan taxista rece dodje covjek po auto cak u Sarajevo i odvuce sebi u radionu. Posto sam ja ne jednoj drugojt emi objasnio problem, morat cu zvati Sekija za pomoc :) Valja trecom do Tinje iz Sarajeva. :(
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#27 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Melami »

rajvosa^ wrote:Vidim svi hvale ovog iz Tinje...cak mi jedan taxista rece dodje covjek po auto cak u Sarajevo i odvuce sebi u radionu. Posto sam ja ne jednoj drugojt emi objasnio problem, morat cu zvati Sekija za pomoc :) Valja trecom do Tinje iz Sarajeva. :(
Hah kontaktiraj ovog otvaraca teme, vidis da ima isti problem kao i ti :D tj iste simptome al cisto sumnjam da je isti problem u pitanju.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#28 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by shalla »

Ko me ikad uputi na Zimića nabijem ga na neku stvar :sad:
Uzeo mi 250 KM da mi "naruči iz njemačke set špula, ili kako već reče, kaže bit će gotovo za 10-ak dana". Auto stajalo skoro 2 mjeseca, vozilo isto kao kad sam mu ga dovezao, ako ne i gore... Još mi počeo sa pričom da mu dođem još para jer je kao promijenio filter ulja... Kad tad njemu nisam noge polomio nikome neću...

Hlem, ja odvezem drugom liku, po preporuci, kaže ništa ovdje nije urađeno, na Fordu još uvijek fabrički ugrađeni filter (2005 godine), ovaj mi zamijeni filter i ulje ali nije mi znao riješiti problem. Sve se ovo dešavalo prije 10-ak mjeseci, auto još nikad nisam popravio jer nemam vremena da se zadam oko majstora, u međuvremenu kupio novo auto pa se valjda malo i ulijenio ali i dalje čujem tu i tamo informaciju oko kakvih majstora. Pa su mi tako preporučivali Jakaru koji nije znao u čemu je problem, pa Šekija u Tuzli koji mi je rekao da bi morao pogledati, da ne zna napamet (logično al meni auto kao da kreće u trećoj brzini, ne mogu da razvijem više od 40 na sat tako da to otpada), pa sam onda iz više izvora čuo za nekog Jerku iz Posušja koji je navodno tata-mata za automatske mjenjače ali haj ga sine dođi do Posušja... Prije par dana sam dobio informaciju da ima neki lik kod Tešnja koji je isto super majstor za automatike... Ma opšte ludilo što bi rekli nadrealisti, nek ti je sa srećom druže...
tavustavus
Posts: 242
Joined: 08/04/2010 22:33

#29 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by tavustavus »

e nakon ovog sto procitah ...nece li automatic u moje auto..kako ljudi naj...
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#30 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by preludezalude »

shalla wrote:Ko me ikad uputi na Zimića nabijem ga na neku stvar :sad:
Uzeo mi 250 KM da mi "naruči iz njemačke set špula, ili kako već reče, kaže bit će gotovo za 10-ak dana". Auto stajalo skoro 2 mjeseca, vozilo isto kao kad sam mu ga dovezao, ako ne i gore... Još mi počeo sa pričom da mu dođem još para jer je kao promijenio filter ulja... Kad tad njemu nisam noge polomio nikome neću...

Hlem, ja odvezem drugom liku, po preporuci, kaže ništa ovdje nije urađeno, na Fordu još uvijek fabrički ugrađeni filter (2005 godine), ovaj mi zamijeni filter i ulje ali nije mi znao riješiti problem. Sve se ovo dešavalo prije 10-ak mjeseci, auto još nikad nisam popravio jer nemam vremena da se zadam oko majstora, u međuvremenu kupio novo auto pa se valjda malo i ulijenio ali i dalje čujem tu i tamo informaciju oko kakvih majstora. Pa su mi tako preporučivali Jakaru koji nije znao u čemu je problem, pa Šekija u Tuzli koji mi je rekao da bi morao pogledati, da ne zna napamet (logično al meni auto kao da kreće u trećoj brzini, ne mogu da razvijem više od 40 na sat tako da to otpada), pa sam onda iz više izvora čuo za nekog Jerku iz Posušja koji je navodno tata-mata za automatske mjenjače ali haj ga sine dođi do Posušja... Prije par dana sam dobio informaciju da ima neki lik kod Tešnja koji je isto super majstor za automatike... Ma opšte ludilo što bi rekli nadrealisti, nek ti je sa srećom druže...
Pokazuje li dijagnostika kakve greske?
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#31 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by shalla »

preludezalude wrote:
shalla wrote:Ko me ikad uputi na Zimića nabijem ga na neku stvar :sad:
Uzeo mi 250 KM da mi "naruči iz njemačke set špula, ili kako već reče, kaže bit će gotovo za 10-ak dana". Auto stajalo skoro 2 mjeseca, vozilo isto kao kad sam mu ga dovezao, ako ne i gore... Još mi počeo sa pričom da mu dođem još para jer je kao promijenio filter ulja... Kad tad njemu nisam noge polomio nikome neću...

Hlem, ja odvezem drugom liku, po preporuci, kaže ništa ovdje nije urađeno, na Fordu još uvijek fabrički ugrađeni filter (2005 godine), ovaj mi zamijeni filter i ulje ali nije mi znao riješiti problem. Sve se ovo dešavalo prije 10-ak mjeseci, auto još nikad nisam popravio jer nemam vremena da se zadam oko majstora, u međuvremenu kupio novo auto pa se valjda malo i ulijenio ali i dalje čujem tu i tamo informaciju oko kakvih majstora. Pa su mi tako preporučivali Jakaru koji nije znao u čemu je problem, pa Šekija u Tuzli koji mi je rekao da bi morao pogledati, da ne zna napamet (logično al meni auto kao da kreće u trećoj brzini, ne mogu da razvijem više od 40 na sat tako da to otpada), pa sam onda iz više izvora čuo za nekog Jerku iz Posušja koji je navodno tata-mata za automatske mjenjače ali haj ga sine dođi do Posušja... Prije par dana sam dobio informaciju da ima neki lik kod Tešnja koji je isto super majstor za automatike... Ma opšte ludilo što bi rekli nadrealisti, nek ti je sa srećom druže...
Pokazuje li dijagnostika kakve greske?
Pokazuje grešku, koliko se sjećam P0771 ali me nemoj držati za riječ jer se ne sjećam, imam negdje kući ispisanu dijagnostiku. Helem, ta greška su navodno solenoidi kojih u Fordu ima 5 (A, B, C, D, E) i ja sam poručio preko neta solenoid A i B (jer oni kao uzrokuju simptome koji su se meni javljali), odvezao kod momaka u Butmir koji dole imaju svoj servis a valjda rade u Fordovom servisu, oni zamijenili, auto vozilo ok nekih 2 mjeseca i onda se ponovo javili isti simptomi :sad:
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#32 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by preludezalude »

Da li je to benzinac sa plinom. U nekim slucajevima i to ima veze.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#33 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by _mufljuz_ »

pozdravljam moze li broj telefona tog majstora iz Tinje kod Tuzle

EDIT našo
Solid
Posts: 21
Joined: 17/02/2004 00:00

#34 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Solid »

greška P0771 je za magnetni ventil E?????

pozdrav
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#35 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by _mufljuz_ »

Solid wrote:greška P0771 je za magnetni ventil E?????

pozdrav

https://www.google.de/search?q=P0771+co ... 3&ie=UTF-8
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#36 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

Ima jedan u Zenici Mirza tj "jasko" tri mjeseca pravi nikako da napravi, uvijek nešto novo izmisli danas izjava dodjite po auto sklopio sam ali sam izgubio rikverc. Ljudi sto dalje od njega čovjek je katastrofa pojma nema.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by bitanga_sa_otesa »

gdje je izgubio rikverc? u kanalu?
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#38 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Throttle »

:lol: :lol: :lol:
cuj izgubio rikverc. traze ga s lampama po garazi
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#39 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

bitanga_sa_otesa wrote:gdje je izgubio rikverc? u kanalu?
Rekao sam da traži po ulici možda mu ispao.
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#40 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

Throttle wrote::lol: :lol: :lol:
cuj izgubio rikverc. traze ga s lampama po garazi
Toliko o tome kakav je majstor. Uzeo mi 1500 km za reparaciju mjenjača, pa onda kao neka hidraulična ploča pa ventili onda ne pasu ventili pa ni sam vise neznam sta nije izmislio od 10. Mj ga popravlja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#41 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zalosno :(
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#42 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Ned071 »

sunce ti zarko, milja i po... koliko je ispravan mjenjac, moze li se zamijeniti kao obicni?
zepcak1986
Posts: 10
Joined: 18/01/2018 11:21

#43 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by zepcak1986 »

A može se zamijeniti ali nemoguće ga naci nema broja servisa otpada i autodijelova koje nisam nazvao.
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#44 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Throttle »

Gdje je tom garaza
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#45 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by mali_milojica »

zepcak1986 wrote:
Throttle wrote::lol: :lol: :lol:
cuj izgubio rikverc. traze ga s lampama po garazi
Toliko o tome kakav je majstor. Uzeo mi 1500 km za reparaciju mjenjača, pa onda kao neka hidraulična ploča pa ventili onda ne pasu ventili pa ni sam vise neznam sta nije izmislio od 10. Mj ga popravlja.
Nema od toga ništa.
Uzimaj auto dok nije još veći belaj
Koji je auto u pitanju
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#46 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by condy »

Throttle wrote:Gdje je tom garaza
Na kraju Lukovog polja.
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#47 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Throttle »

Nemam pojma ko je taj. Ima neki na Bristu cini mi se, tadi mjenjace, kontao da je on. Ne znam sto mu je placeno ako nije napravio
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66205
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#48 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by _BataZiv_0809 »

Na koji ti fazon uzme lovu a da ti ne rijesi problem. Otkrij nam tajnu. Za jarana pitam :D
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#49 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by Optimist »

condy wrote:
Throttle wrote:Gdje je tom garaza
Na kraju Lukovog polja.
Lukovo polje prepuno nekih kvazi servisa i radionica, a svi se nalaze iza Binga i tamo dalje. :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#50 Re: Servisi automatskih mjenjaca

Post by condy »

Optimist wrote:
condy wrote:
Throttle wrote:Gdje je tom garaza
Na kraju Lukovog polja.
Lukovo polje prepuno nekih kvazi servisa i radionica, a svi se nalaze iza Binga i tamo dalje. :lol:
:mrgreen:

Malo su poteski ljudi...isao ja jednom sa drugom podavno, kaze dodjite za mjesec dana nemam vremena dok mi se malo rascisti posao :lol:
Post Reply