Servis računara?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#1 Servis računara?

Post by chino »

Moze li mi neko preporuciti gdje da odnesem komp na servis?
Znam da ih ima i da dolaze kuci da servisiraju pa ako neko zna mnogo bi mi znacilo. Hvala
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#2 Re: Servis računara?

Post by hakazvaka »

sta mu je ?
mozda mozemo rjesiti ovako :D

ne znam, pogledaj na marketu, znam da ih je tamo dosta bilo...
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#3 Re: Servis računara?

Post by chino »

Kad ga upalim, dodje do dijela kad pise Windows i onda se samo resetuje, i tako konstantno...
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#4 Re: Servis računara?

Post by -Romeo- »

chino wrote:Kad ga upalim, dodje do dijela kad pise Windows i onda se samo resetuje, i tako konstantno...
pokusaj ga reinstalirati.
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#5 Re: Servis računara?

Post by NediM17 »

Repair bi trebao pomoć.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#6 Re: Servis računara?

Post by hakazvaka »

izvadi sve USB uredjaje (osim eventualno misa i tastature) pa probaj onda. vjerovatno ce biti isto, ali vrijedi pokusati :D

ako to ne uspije, nabaviti ces CD od Windows XP (vjerovatno ima na pijaci) i onda ces ga instalirati :D ako to ne znas, napisacu ja neki tutorial u novoj temi danas poslijepodne, nemam sada vremena, posao zove :D :D
hamdija
Posts: 89
Joined: 19/09/2008 13:45

#7 Re: Servis računara?

Post by hamdija »

Prvo uradi ovo

1.Right-click My Computer, and then click Properties.

2.Click the Advanced tab.

3.Under Startup and Recovery, click Settings to open the Startup and Recovery dialog box.

4.Clear the Automatically restart check box, and click OK the necessary number of times.

5.Restart your computer for the settings to take effect.

Komp se nece vise restartovati i dobices blue screen sa porukom greske.To malo proguglaj i postaj ovdje mozda ti mozemo pomoci.Ja sam imao slican problem
hamdija
Posts: 89
Joined: 19/09/2008 13:45

#8 Re: Servis računara?

Post by hamdija »

-Romeo- wrote:
chino wrote:Kad ga upalim, dodje do dijela kad pise Windows i onda se samo resetuje, i tako konstantno...
pokusaj ga reinstalirati.
Joj strucnjaka probaj ga reinstalirat odma, to valjda dodje na kraju mozda ima podataka za spasiti a sve i da nema reinstalacija je zadnja opcija
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#9 Re: Servis računara?

Post by veljaca »

hamdija wrote:Prvo uradi ovo

1.Right-click My Computer, and then click Properties.

2.Click the Advanced tab.

3.Under Startup and Recovery, click Settings to open the Startup and Recovery dialog box.

4.Clear the Automatically restart check box, and click OK the necessary number of times.

5.Restart your computer for the settings to take effect.

Komp se nece vise restartovati i dobices blue screen sa porukom greske.To malo proguglaj i postaj ovdje mozda ti mozemo pomoci.Ja sam imao slican problem
@chino - Kad ga upalim, dodje do dijela kad pise Windows i onda se samo resetuje, i tako konstantno...

Ali kolega hamdija, ne moze on doci - po ovome tvome do tacke 1 - da klikne na My Computer - jer mu se PC vrti u krug pri podizanju sistema ....
I da dodam - reinstalacija sistema NIJE formatiranje diska .....
Last edited by veljaca on 09/12/2009 11:03, edited 1 time in total.
hamdija
Posts: 89
Joined: 19/09/2008 13:45

#10 Re: Servis računara?

Post by hamdija »

Pa
veljaca wrote:
hamdija wrote:Prvo uradi ovo

1.Right-click My Computer, and then click Properties.

2.Click the Advanced tab.

3.Under Startup and Recovery, click Settings to open the Startup and Recovery dialog box.

4.Clear the Automatically restart check box, and click OK the necessary number of times.

5.Restart your computer for the settings to take effect.

Komp se nece vise restartovati i dobices blue screen sa porukom greske.To malo proguglaj i postaj ovdje mozda ti mozemo pomoci.Ja sam imao slican problem
@chino - Kad ga upalim, dodje do dijela kad pise Windows i onda se samo resetuje, i tako konstantno...

Ali kolega hamdija, ne moze on doci - po ovome tvome do tacke 1 - da klikne na My Computer - jer mu se PC vrti u krug pri podizanju sistema ....
Jah, zaboravio sam reci da treba to da uradi iz safe moda, znaci kod startanja windowsa udaraj po f8
Last edited by hamdija on 09/12/2009 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#11 Re: Servis računara?

Post by -Romeo- »

hamdija wrote:
-Romeo- wrote:
chino wrote:Kad ga upalim, dodje do dijela kad pise Windows i onda se samo resetuje, i tako konstantno...
pokusaj ga reinstalirati.
Joj strucnjaka probaj ga reinstalirat odma, to valjda dodje na kraju mozda ima podataka za spasiti a sve i da nema reinstalacija je zadnja opcija
kod mene je prva, pogotovo ako odavno nije reinstaliran.
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#12 Re: Servis računara?

Post by chino »

Pa imam podatke koje ne zelim da izbrisem zato ne bih odmah isao na reinstaliranje to je bas zadnji potez.

Sto se tice Safe mode-a , prije nego mi resetuje komp. pojavi se opcija da li zelim da pokrenem iz safe mode-a (tri vrste safe moda), zatim normalno ali sta god pritisnem opet se poslije toga resetuj :?

Jos jedno pitanje? Imam hard disk iz dvije particije, na manjoj (70Gb) mi je instaliran Windows i ostali programi koje koristim a na vecoj (270 Gb) mi je muzika. Da li ce se sacuvati barem muzika ako reinstaliram windows?

Svaka pomoc je dobro dosla.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#13 Re: Servis računara?

Post by Karabaja »

Ne možeš ti to lijepo naučiti raditi bez da bar dva puta oplačeš svoje najmilije podatke :-D
User avatar
Qler
Posts: 23603
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14 Re: Servis računara?

Post by Qler »

vidi formatiranjem ces izbrisati sve na onoj particiji koju formatiras, ako ne diras tu drugu particiju sve ce ti tamo ostati.

reinstalacija windowsa ne podrazumijeva formatiranje. mozes samo reinstalirati windowse.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#15 Re: Servis računara?

Post by -Romeo- »

Qler wrote:vidi formatiranjem ces izbrisati sve na onoj particiji koju formatiras, ako ne diras tu drugu particiju sve ce ti tamo ostati.

reinstalacija windowsa ne podrazumijeva formatiranje. mozes samo reinstalirati windowse.
u njegovom slučaju može komotno ili rahat reinstalirati i formatirati onu sa windowsom.
User avatar
Qler
Posts: 23603
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16 Re: Servis računara?

Post by Qler »

moze, ako su mu i slike i dokumenti na drugoj particiji
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#17 Re: Servis računara?

Post by chino »

Na prvoj particiji gdje mi je windows tu su dokumenti, slike i td. Samo muzika mi je na drugoj.

Znaci resinstaliranje windowsa ne unistava nista koliko sam shvatio?
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18 Re: Servis računara?

Post by pici »

chino wrote:Pa imam podatke koje ne zelim da izbrisem zato ne bih odmah isao na reinstaliranje to je bas zadnji potez.

Sto se tice Safe mode-a , prije nego mi resetuje komp. pojavi se opcija da li zelim da pokrenem iz safe mode-a (tri vrste safe moda), zatim normalno ali sta god pritisnem opet se poslije toga resetuj :?

Jos jedno pitanje? Imam hard disk iz dvije particije, na manjoj (70Gb) mi je instaliran Windows i ostali programi koje koristim a na vecoj (270 Gb) mi je muzika. Da li ce se sacuvati barem muzika ako reinstaliram windows?

Svaka pomoc je dobro dosla.

muzika ostaje ....briši C a ne diraj D po formatu i to je to....mada bi najbolje bilo da ti neko pokaže ....hebi ga prvi put je prvi put...uvjek neki belaj iskrsne.....pogotovo ako ne znaš u BIOSU mjenjati opcije BOOT-a a Čarneš nešto što ne treba naprimjer frkefenciju procesora il memorije.....ode sve u MP3 :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 23603
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19 Re: Servis računara?

Post by Qler »

najbolja opcija je format C i gubis sve na C particiji ali imas cist OS. reinstaliranjem ostaju neke "baje" i cesto bude problema, ali eto bar uspijes spasiti podatke. mozda prvo da odradis reinstalaciju, spasis na drugu particiju podatke, pa onda opalis fini format :)
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#20 Re: Servis računara?

Post by pici »

chino wrote:Na prvoj particiji gdje mi je windows tu su dokumenti, slike i td. Samo muzika mi je na drugoj.

Znaci resinstaliranje windowsa ne unistava nista koliko sam shvatio?
Image
Image
Image
Image
Image
Image
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#21 Re: Servis računara?

Post by chino »

Da se ja ne zezam sa stvarima koje ne znam bas najbolje, danas cu odnijeti na servis (pici je u pravu :) ) pa nadam se da ce biti ok. Uglavnom hvala vam na savjetima, javim kako je proslo i sta je bilo
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#22 Re: Servis računara?

Post by atko »

Ne rece kako je uopste doslo do problema???
I koji je OS na racunaru? XP?

Jesi li cacko po BIOS-u oko SATA/ATA postavki mozda ???
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#23 Re: Servis računara?

Post by -Romeo- »

chino wrote:Da se ja ne zezam sa stvarima koje ne znam bas najbolje, danas cu odnijeti na servis (pici je u pravu :) ) pa nadam se da ce biti ok. Uglavnom hvala vam na savjetima, javim kako je proslo i sta je bilo
prije ili poslije ćeš morati da se "zezaš" sa tim stvarima kad skontaš da će ti to redovno trebati. osim ako nemaš viška para. :D
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#24 Re: Servis računara?

Post by chino »

atko wrote:Ne rece kako je uopste doslo do problema???
I koji je OS na racunaru? XP?

Jesi li cacko po BIOS-u oko SATA/ATA postavki mozda ???
XP servis pack 3, windows je imao neke sitne bug-ove ( npr. oko onih ikona na desktopu na vrhu koje se pojave kao u visti i jos par)
Nisam nista cackao, a problem je nastao kad sam jucer najnormalnije upalio komp. Noc prije sam normalno radio na kompu i ugasio ga bez problema.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#25 Re: Servis računara?

Post by atko »

Najbolje je da pozoves nekog havera koji se razumije pa da pogleda na licu mjest ;)

Ako te mi budemo navodili ovako daljinski ... bice ko u onom vicu kad je mujo ucio sina da pliva i bacio ga u vodu i dere se
-masi nogama masi rukama masi masi ... e jebi ga

I sto neko rece za ubuduce provali neke osnovne stvari da ne bacas pare svaki put kad nesto zapne ;)
Post Reply