Servis laptopa u Sarajevu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#51 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by rizibizi »

Hvala za odgovore.Valjda je to taj lik neko kaze Svrakini,neko kaze Hrasno,neam pojma nisam imao priliku da upoznam doticnog gospodina i njegov rad.
Cuo sam da u Brckom ima dobar servis i da imaju masinu za reballing.Blizi su mi od Beograda samo se moram organizovati da ga odnesem.Hvala jos jednom na pomoci nadam se da cu uspjeti da popravim laptop.
Skin
Posts: 23
Joined: 22/05/2013 17:50

#52 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Skin »

quarterback wrote:
Skin wrote:Gdje bih mogla odnijeti na servis malo stariji model Acer laptopa, najvjerovatnije crknutog hdd-a? Preporučujete li neki servis a da nije Kimtec?
ntchs je ovlasen za acer ali ja bih ga prvi odnio printexu posto su dugo radili acera i sigurno imaju raznih dijelova za njega (a i odlicnog hardverasa/elektronicara - Ismeta)
Hvala za preporuku, dobar je čika Ismet. Servisirali su mi i HP i Acer, zadovoljna.
Hana158
Posts: 24
Joined: 24/06/2013 13:37

#53 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Hana158 »

rizibizi wrote:Ne planiram u BG uskoro, ima li neko preporuku za moj vaio, treba mi dobar majstor.Vidim u ovim starijim postovima spominju nekog Kinu jel jos uvijek radi,ima li neko kontakt ili adresu hitno mi je,treba mi laptop,nisam pri parama za novi, a necu da idem kod salabajzera.Hvala jos jednom.
Kina koji radi laptope,ja prezadovoljna,probajte na ovaj broj : 061 165 057
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#54 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by quarterback »

Skin wrote:
quarterback wrote:
Skin wrote:Gdje bih mogla odnijeti na servis malo stariji model Acer laptopa, najvjerovatnije crknutog hdd-a? Preporučujete li neki servis a da nije Kimtec?
ntchs je ovlasen za acer ali ja bih ga prvi odnio printexu posto su dugo radili acera i sigurno imaju raznih dijelova za njega (a i odlicnog hardverasa/elektronicara - Ismeta)
Hvala za preporuku, dobar je čika Ismet. Servisirali su mi i HP i Acer, zadovoljna.
:thumbup:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#55 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by rizibizi »

Samo da javim, laptop servis iz Brckog koji mi je izmedju ostalih i neko ovdje preporucio ljudi prva liga, provjereno, Sony koji nije davao znake zivota i za koji su mi svi "strucnjaci" grada Sarajeva rekli da ga fiknem u prvi kontejner fino poslao za Brcko, radili momci, radili i uradili, ne ureklo se evo ga radi, ima i sliku i zvuk i struje, a radi i lijevi i desni klik :D Ja prezadovoljan, fini, ljubazni, kulturni, a znaju znanje.

Evo nasao sam hvala @dragan.s odlicna preporuka.
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#56 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by p206 »

Gdje popraviti displej laptopa u Sarajevu?
Koliko to odprilike košta?
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#57 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Qurajber »

p206 wrote:Gdje popraviti displej laptopa u Sarajevu?
Koliko to odprilike košta?
Koji Displey, daj dimenzije....
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#58 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by p206 »

Qurajber wrote:
p206 wrote:Gdje popraviti displej laptopa u Sarajevu?
Koliko to odprilike košta?
Koji Displey, daj dimenzije....
Čini mi se da je malo manji od 15". Laptop nije kod mene, od jaranice je, ne razumije se baš u te stvari. Zbog nje pitam. Valjda joj je slika mračna.
Gdje bi se to moglo popraviti?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#59 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by quarterback »

pa imas ovdje navedeno nekoliko servisa, jel tako tesko prelistati 3 stranice postova ?
Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#60 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Zlajs »

ako ti je inverter crko onda je to oko 20KM+ruke, ako je displej onda je malo skuplje. mislim da su displeji oko 50KM.
extra_safe
Posts: 8
Joined: 01/08/2007 00:37

#61 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by extra_safe »

AB Computers Dobrinja 1 061 812 403

Od 2001 kupujem racunare kod cika Bore kod covjeka kad hocu da promjenim racunar odnesem stari on ga procjeni i doplatim za novi nema peglanja ko ce mi kupiti racunar.Kvalitet Garantujem Zadnja 3 racunara su fercerala ko sat.Cijena povoljna jedina mana radi od 10-17 :( pa ga je tesko uloviti.Amir
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#62 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Astrix »

Treba mi informacija za servis koji radi Asus laptope.

Ako neko slucajno zna, problem je u tastaturi, ne radi pola tipki a poneka i fali, da li oni mogu popraviti samo ono sto ne radi ili se mora cijela tastatura mjenjati i ako da koliko bi to otprilike bilo...?
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#63 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by tataćusak »

Astrix wrote:Treba mi informacija za servis koji radi Asus laptope.

Ako neko slucajno zna, problem je u tastaturi, ne radi pola tipki a poneka i fali, da li oni mogu popraviti samo ono sto ne radi ili se mora cijela tastatura mjenjati i ako da koliko bi to otprilike bilo...?
http://www.olx.ba/pretraga?trazilica=asus+tastatura

nađeš na piku za svoj model laptopa a zamijeniti je nije problem, možda se dogovoriš sa prodavcem da ti on to ne naplati ili da bude 5-10 KM.
Sretno :thumbup:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#64 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Astrix »

Ima li iko da preporuči dobar servis za asus laptop?
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#65 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by FrozenCastle »

Ima li ovlašteni Dell servis u Sarajevu?

I kakva su vam iskustva sa System One servisom? Hvala
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#66 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by liaar »

FrozenCastle wrote:Ima li ovlašteni Dell servis u Sarajevu?

I kakva su vam iskustva sa System One servisom? Hvala
Koliko znam, ovlašteni za DELL su DIsti u sklopu Elektrotehničke u Buća potoku, tj u onom "kompleksu" zgrada
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#67 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by azurna_obala »

Trebam servis za laptop Toshiba i kompjuter Asus, preporuke?
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#68 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by mayab »

Com Trade
Meleagant
Posts: 3
Joined: 05/09/2017 13:22

#69 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Meleagant »

Samo da pohvalim servis System One koji se nalazi u Hrasnom prekoputa Selex pumpe, znači ljudima sam odnio HP laptop za koji su u jednom servisu rekli da se ne može napraviti a momci su ga osposobili. Kako sam vidio ovlašteni su za Toshiba, Dell, HP, Fujitsu Siemens a popravljaju i printere...
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#70 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

liaar wrote:
FrozenCastle wrote:Ima li ovlašteni Dell servis u Sarajevu?

I kakva su vam iskustva sa System One servisom? Hvala
Koliko znam, ovlašteni za DELL su DIsti u sklopu Elektrotehničke u Buća potoku, tj u onom "kompleksu" zgrada
Izbjegavajte Disti.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#71 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Hajlac »

Dosadno mii wrote:
liaar wrote:
FrozenCastle wrote:Ima li ovlašteni Dell servis u Sarajevu?

I kakva su vam iskustva sa System One servisom? Hvala
Koliko znam, ovlašteni za DELL su DIsti u sklopu Elektrotehničke u Buća potoku, tj u onom "kompleksu" zgrada
Izbjegavajte Disti.
I ja kazem!

Prije nekoliko godina, odnesem im mali Dell XPS sa pokvarenom nVidia ili ATi grafickom - naplatili oko 200KM da bi kroz 40-ak dana opet graficka pukla... Sto ce reci da su je lopovi samo fenirali umjesto zamijenili cip ili makar reballing uradili.
Trebam li napominjati da nisu A rekli vezano za feniranje vs reballing ali ih su se zato raspricali o tome ciji je laptop itd. ...

Sto se tice crkavanja tih non-Intel dodatnih grafickih, imao sam prakticno identicna iskustva sa ovdje pominjanim ASC servisom iz Unisovih nebodera (naplatili oko 170KM "zamjenu" cipa a grafika opet pukla cca 2 mjeseca kasnije), kao i sa famoznim Intelcomom iz Hrasnog (Dell odnesen u njihovu radnju/servis na Stupu) - isto kroz 2-3 mjeseca ponovo isti problem s grafikom, s tim da su oni naplatili manje - oko 120KM naravno uz pricu kako iskljucivo narucuju drugi cip.

U sva tri slucaja naravno nista od povrata novca ili makar trunke inicijalne iskrenosti da su metode "popravke" kojima barataju kratkog vijeka tj. "DRZI VODU DOK MAJSTORI ODU"...
Svi se oni ponasaju kao drumski razbojnici - hajduci! Samo gleda kako da ti sto vise izvuce para iz novcanika a onda te s noge na nogu iz radnje izbacuje.

P.S. Cika Ismet iz Printexa je super!
Last edited by Hajlac on 27/01/2019 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#72 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by nivla »

Hajlac wrote: I ja kazem!

Prije nekoliko godina, odnesem im mali XPS sa pokvarenom nVidia ili ATi grafickom - naplatili oko 200KM da bi kroz 40-ak dana opet graficka pukla... Sto ce reci da su je lopovi samo fenirali umjesto zamijenili cip ili makar reballing uradili.
Trebam li napominjati da nisu A rekli vezano za feniranje vs reballing ali ih su se zato raspricali o tome ciji je laptop itd. ...

Sto se tice crkavanja tih non-Intel grafickih, imao sam prakticno identicna iskustva sa ovdje pominjanim ASC servisom iz Unisovih nebodera (naplatili oko 170KM "zamjenu" cipa a grafika opet pukla cca 2 mjeseca kasnije), kao i sa famoznim Intelcomom iz Hrasnog (Dell odnesen u njihovu radnju/servis na Stupu) - isto kroz 2-3 mjeseca ponovo isti problem s grafikom, s tim da su oni naplatili manje - oko 120KM naravno uz pricu kako iskljucivo narucuju drugi cip.

U sva tri slucaja naravno nista od povrata novca ili makar trunke iskrenosti da su metode "popravke" kojima barataju kratkog vijeka tj. "DRZI VODU DOK MAJSTORI ODU"...

P.S. Cika Ismet iz Printexa je super!
ne branim nikog od ovih sto su ti popravljali, ali ne pravi se pita od govana, nije problem u cipu i lemljenju vec u rjesenju/dizajnu hladjenja na tom laptopu, to se nije ni isplatilo popravljati,
sto se tice toga da nisu htjeli vratiti pare ,za mene je manji problem sto se tice istih, veci problem je sto su uzeli praviti nesto sto se moze samo privremeno skrpiti
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#73 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by Hajlac »

nivla wrote: ne branim nikog od ovih sto su ti popravljali, ali ne pravi se pita od govana, nije problem u cipu i lemljenju vec u rjesenju/dizajnu hladjenja na tom laptopu, to se nije ni isplatilo popravljati,
sto se tice toga da nisu htjeli vratiti pare ,za mene je manji problem sto se tice istih, veci problem je sto su uzeli praviti nesto sto se moze samo privremeno skrpiti
Dzaba druze kako god da je rijeseno hladjenje fizicki(ventilator/hladnjak...) kad se kod vecine vlasnika laptopa zaprasi do te mjere da vise zrak ne cirkulise.

Problem je u dva inzinjerska velika propusta IT industrije:

1) neimplementaciji rigoroznog sistema gasenja kompletnog uredjaja CIM se nvidia/amd graficke pocnu pregrijavati(kakav je odavno za procesore+integrisanu grafiku) a ne tek kad dostignu 100-tinjak C.

2) losem zamjenskom rjesenju nakon izbacivanja olova iz kalaja/'loptica' (RoHS) koji je zbog toga sada krtiji i vremenom prekine spoj od stalnih velikih promjena temperature 20 --> >90C --> 20...

Ta i Appleovi 2-3x skuplji laptopi sa dodatnim grafickim na identican nacin masovno crkavaju i zbog ista gore pomenuta dva razloga...

Ali sve to itekako odgovara proizvodjacima jer tako ljudi prije kupe nove laptope a ove bace.

A od obicnog korisnika jednostavno se NE SMIJE ocekivati i traziti da mora znati koji su problemi s ovim dodatnim grafickim kartama, kalajem bla bla i koliko je ozbiljno kad se ekran pocne povremeno zacrnjivati - ogroman kvar i veliki troskovi se mogu i moraju preduhitriti jednostavnim sistemom gdje ce sam bios resetovati uredjaj i netom prije gasenja izbaciti upozorenje o pregrijavanju i neizbjeznom kvaru ako se ne odnese strucnoj osobi na ciscenje od prasine, zamjenu paste itd., isto kako cini kada ventilator prestane raditi...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#74 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by CPT »

Hajlac wrote:
nivla wrote: ne branim nikog od ovih sto su ti popravljali, ali ne pravi se pita od govana, nije problem u cipu i lemljenju vec u rjesenju/dizajnu hladjenja na tom laptopu, to se nije ni isplatilo popravljati,
sto se tice toga da nisu htjeli vratiti pare ,za mene je manji problem sto se tice istih, veci problem je sto su uzeli praviti nesto sto se moze samo privremeno skrpiti
Dzaba druze kako god da je rijeseno hladjenje fizicki(ventilator/hladnjak...) kad se kod vecine vlasnika laptopa zaprasi do te mjere da vise zrak ne cirkulise.

Problem je u dva inzinjerska velika propusta IT industrije:

1) neimplementaciji rigoroznog sistema gasenja kompletnog uredjaja CIM se nvidia/amd graficke pocnu pregrijavati(kakav je odavno za procesore+integrisanu grafiku) a ne tek kad dostignu 100-tinjak C.

2) losem zamjenskom rjesenju nakon izbacivanja olova iz kalaja/'loptica' (RoHS) koji je zbog toga sada krtiji i vremenom prekine spoj od stalnih velikih promjena temperature 20 --> >90C --> 20...

Ta i Appleovi 2-3x skuplji laptopi sa dodatnim grafickim na identican nacin masovno crkavaju i zbog ista gore pomenuta dva razloga...

Ali sve to itekako odgovara proizvodjacima jer tako ljudi prije kupe nove laptope a ove bace.

A od obicnog korisnika jednostavno se NE SMIJE ocekivati i traziti da mora znati koji su problemi s ovim dodatnim grafickim kartama, kalajem bla bla i koliko je ozbiljno kad se ekran pocne povremeno zacrnjivati - ogroman kvar i veliki troskovi se mogu i moraju preduhitriti jednostavnim sistemom gdje ce sam bios resetovati uredjaj i netom prije gasenja izbaciti upozorenje o pregrijavanju i neizbjeznom kvaru ako se ne odnese strucnoj osobi na ciscenje od prasine, zamjenu paste itd., isto kako cini kada ventilator prestane raditi...
Greska...
Obicni korisnik MORA znati sta kupuje, kako se nesto koristi i odrzava. Neke kvarove se ne isplati popravljati jer je laptop i kao nov bio "na granici".
Da su ti zamijenili racun gpu racun bi bio bar 2x, reballing niko ozbiljan i nece raditi.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#75 Re: Servis laptopa u Sarajevu

Post by nivla »

ma generalno raja gleda da je graficka na laptopu 2,3,4 GB vram-a i da je sto jeftiniji, ne gledaju jel full ili hd ready, bitno je da su ga platili sto manje a dobili "ekstra" laptop, a ne znaju da bi im bila dovoljna i intel graficka koja danas crkne onda kad crkne procesor, sto se u vecini slucajeva skoro nikad ne desava
sto se tice grafickih kartica ne moze laptop biti tanak, jeftin i da je dobro hladjenje, mora tu biti nekog kompromisa, a taj je da ce u prosjeku dok je u garanciji hladjenje odraditi svoj posao, sta ce biti poslije isteka garancije, proizvodjacu nije vazno jer je garancija istekla
dok je u garanciji tu se uradi reflow ili reballing, eventualno zamijeni se maticna ploca, ali sve to nije dugotrajno rjesenje vec da drzi dok je u garanciji
Post Reply