Serije od kojih ste odustali

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#76 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Dosadno mii »

New girl- iritantna ona glavna
User avatar
bogibatina
Posts: 64
Joined: 15/11/2013 11:15

#77 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by bogibatina »

ferratilis wrote: Arrested Development i skoro svi drugi americki sitcomi (odrastao sam na Crnoj guji, Muckama i Pjtonovcima, ne moze mozak podnijet americki humor, sa izuzetkom Office-a) :D
:thumbup:

Dodao bih jos You Rang, M'lord?, Young Ones, Smith & Jones, A bit of Fry&Laurie, itd.
User avatar
Dzontra Volta
Posts: 7221
Joined: 31/01/2011 08:53
Location: a on živi sa mamom i tatom, i nema je đe odvest' da je ljubi

#78 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Dzontra Volta »

Suits - volio sam je gledati ali zaboravio gdje sam stao
GoT( ovo je ono sto je karanana rekao, dobra ali ne mogu se nakaniti da nastavim)
The last ship
The strain
Agents of SHIELD
True detectives
Izgleda da cu prestati i Mr.Robot
Walking dead
eto ukratko :D , mozda sam neku i zaboravio da postoji
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72885
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#79 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Velkoski »

Big Bang Shit, Mr. Robot, Two And a Half Men (s Charlijem je bila bogovska, otkad je otiš'o bljak)... To je ovako na prvu. Rijetko odustajem od serija dok ne pregledam do kraja, ali ove su mi jednostavno bile preloše :-? :mrgreen:

Ima zato najhajpovanijih serija koje nikad nisam skupio snage da pogledam, pa ni pilot... U to spadaju Breaking Bad i GoT. Jednostavno ne mogu :mrgreen:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#80 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Dosadno mii »

Velkoski wrote:Big Bang Shit, Mr. Robot, Two And a Half Men (s Charlijem je bila bogovska, otkad je otiš'o bljak)... To je ovako na prvu. Rijetko odustajem od serija dok ne pregledam do kraja, ali ove su mi jednostavno bile preloše :-? :mrgreen:

Ima zato najhajpovanijih serija koje nikad nisam skupio snage da pogledam, pa ni pilot... U to spadaju Breaking Bad i GoT. Jednostavno ne mogu :mrgreen:
A Gotham, ili si ipak nastavio gledati iako je onaj lgbt
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72885
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#81 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Velkoski »

Na to sam zaboravio. Prest'o sam gledati, ali ne iz tog razloga specifično, nego jer priča nema baš nikakvog smisla, a i sav 'theme' serije je debilan :-?
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#82 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by brain bubbles »

neko vec napisa, ima serija koje se prate redovno, koje pogledas ako nemas nista pametnije i one od kojih si odustao. Također, ima i onih koje sam pregledao, cisto onako iz znatizelje, da bih shvatio da nije vrijedilo vremena (Breaking Bad)

Skroz odustao:
True Detective, nije me zaintrigirala nakon 3-4 epizode
Fear the Walking Dead, iako volim zombije, ovo je jako lose, mislim da bih ja mogao bolju pricu napisati
Arrow, prva sezona mi je bila ugodna, druga malo manje, pa sam odgledao jos koju epizodu i odustao, vjerovatno ubiranje para
Flash, isti slucaj, bilo je nekih momenata, ali odustao nakon prve sezone
Prison Break, nakon dvije sezone, nije me natjerala da gledam dalje, pa sam gledao prvu sezonu ponovo
Better Call Saul, nisam se uzivio u taj BB svijet, odustao nakon 3-4 epizode

mozda ima jos koja, ne mogu se sjetiti

Pauziram, nisam jos odustao:
The Walking Dead, ubila me neka moralisanja, ali cu vjerovatno pogledati do kraja ove sezone zbog Negana, cini mi se kao neko ko bi mogao da unese zivosti malo
Vikings, nisam gledao zadnju sezonu, al cu pogledati, kad ne budem imao sta da radim
Daredevil, odgledao prvu sezonu, solidna, i drugu cu vjerovatno nekad
Gotham, na pragu da odustanem, ali jos tinja nada da cu nastaviti, iako se ne sjecam gdje sam stao
Narcos, definitivno cu pogledati drugu sezonu

ima onih serija, komicnih, koje sam gledao na TV, ako slucajno nabasam, ali ih ovako ne bih gledao, tipa Big Bang Theory, HIMYM...

za ove sto odustanu nakon prve epizote GOT-a, i ja sam isto odustao, pa nakon mjesec dana krenuo i postao sam ovisnik, sve izucio :P Također, neki ljudi kojima sam preporucio GOT su isto tako odustali, isto tako sam im rekao da krenu iznova, i sada zeljno iscekuju novu sezonu :)

također, nisam se nakanio da gledam the wire, iako mi kolega odavno govori da pogledam, ali ne ide, nisam jedini izgleda, kao i jedan od onih koji su gledali LOST na TV-u birvaktile, pa nastavili poslije i razocarali se krajem. Serija je puno obecavala, ali su je producenti unistili, iako je trebao biti drugaciji kraj, nakon 4. sezone.

i da,probajte odgledati Westworld, bar 6 epizoda, ako vas nakon 6. epizode ne uhvati, odustanite. Poslije ide jako dobro, kao sto irac rece cini mi se

Raspisah se, lijep pozdrav, sorry for the long post :P
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#83 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Rob_Atl »

Pa ima li ovdje i jedna serija da ste odgledali do kraja :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#84 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Truba »

santa barbara :mrgreen:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#85 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Jimmy McNulty »

Rob_Atl wrote:Pa ima li ovdje i jedna serija da ste odgledali do kraja :mrgreen:
Žicu. 3 puta :-D
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Truba »

nisam odustao al sam usporio do maksimuma...3-4 epizode godisnje
Outlander :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#87 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by So What! »

Pogledao mnoštvo serija i rijetko kada odsutajao, ali odustao sam od nekoliko:

- Family Guy (nakon prve sezoje, meni je ono predosadno)
- The Simpsons (nakon dvadeset treće sezone jednostavno psotali previše samodopadni i dosadni)
- Chuck (odustao pred zadnju sezonu, pa se nekako vratio, napatio i odgledao do kraja)
- Rules of Engagament (odustao nakon prve sezone, predosadna serija)
- True Detective (odustao nakon fantastične prve sezone i par epizoda katastrofalne druge sezone)
- The Big Bang Theory (okrenuli ploču, prodaju se svima)

Serije koje mi nisu impresionirale:

-The Sopranos (pogledao kompletnu da vidim u čemu je kvaka, defintivno nije nešto spektakularno)
- The Wire (navodno također revolucionarna serija, koja jeste bila zanimljiva, ali također ništa spektakularno)

Serija sa kojima sam imao problema u početku i sreća pa sam nastavio su Vikings i Breaking Bad. Primjetio sam dosta raje ima sličan problem, jednostavno prvih nekoliko epizoda ne daju odgovarajuću dinamiku. Obe serije sam počeo gledati prije hypea, tako da nisam znao da će se pretvoriti u takve spektakle kasnije. Kod Vikingsa je problem što je to u početku bila niskobudžetna serija u kojoj glume manje poznati glumci, Travis FImmel je bio model npr. dok na drugoj strani u Breaking Badu su na početku serije glavne likove pratile samo nevolje i nekako je izgledalo da su daleko od neke ozbiljnije radnje. Ali sreća pa sam nastavio gledati....
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#88 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Altsa »

So What! wrote:Pogledao mnoštvo serija i rijetko kada odsutajao, ali odustao sam od nekoliko:

- Family Guy (nakon prve sezoje, meni je ono predosadno)
- The Simpsons (nakon dvadeset treće sezone jednostavno psotali previše samodopadni i dosadni)
- Chuck (odustao pred zadnju sezonu, pa se nekako vratio, napatio i odgledao do kraja)
- Rules of Engagament (odustao nakon prve sezone, predosadna serija)
- True Detective (odustao nakon fantastične prve sezone i par epizoda katastrofalne druge sezone)
- The Big Bang Theory (okrenuli ploču, prodaju se svima)

Serije koje mi nisu impresionirale:

-The Sopranos (pogledao kompletnu da vidim u čemu je kvaka, defintivno nije nešto spektakularno)
- The Wire (navodno također revolucionarna serija, koja jeste bila zanimljiva, ali također ništa spektakularno)

Serija sa kojima sam imao problema u početku i sreća pa sam nastavio su Vikings i Breaking Bad. Primjetio sam dosta raje ima sličan problem, jednostavno prvih nekoliko epizoda ne daju odgovarajuću dinamiku. Obe serije sam počeo gledati prije hypea, tako da nisam znao da će se pretvoriti u takve spektakle kasnije. Kod Vikingsa je problem što je to u početku bila niskobudžetna serija u kojoj glume manje poznati glumci, Travis FImmel je bio model npr. dok na drugoj strani u Breaking Badu su na početku serije glavne likove pratile samo nevolje i nekako je izgledalo da su daleko od neke ozbiljnije radnje. Ali sreća pa sam nastavio gledati....
I ja sam imao problema sa Breaking Bad na pocetku. Svi je hvale do nebesa a meni nako. Srecom izguram sve sezone.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#89 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by ExNihilo »

Od novijih:

- TWD
- FTWD
- Mr. Robot
- 12 Monkeys
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#90 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Truba »

baš htjedoh pitati kakvi su majmuni

elaboriraj
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#91 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by ExNihilo »

Ništa ni sa čim. Imali su materijala za prvih nekoliko epizoda, što me i motiviralo da nastavim gledati, a onda totalna improvizacija. Nepovezano, konfuzno, nebulozno - samo tematika putovanja kroz vrijeme može toliko zapetljati se u vlastito klupko. Pregurao sam prvu sezonu, ali druga je sveopći raspad sistema. Bolesno loše.

Sramota što serija prlja ime kultnog filma.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#92 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Jack Be Nimble »

Jimmy McNulty wrote:
Rob_Atl wrote:Pa ima li ovdje i jedna serija da ste odgledali do kraja :mrgreen:
Žicu. 3 puta :-D
Samo 3 puta :?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#93 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Tito_i_Partija »

I ako ne volim bas ratne filmove, Saving Private Ryan mi je bio ok, pa uzeo ja da probam gledat' Band of Brothers neki dan. Odgled'o dvije i po epizode, i ne mogu vise. Jednostavno mi nije nikako drzala interes.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#94 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by insomnia78 »

Band of Brothers je medju najboljim stvarima snimljenim o ratu
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#95 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Dosadno mii »

Jane the virgin :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58769
Joined: 03/08/2010 19:04

#96 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by kakavdanakneiskustvu »

kontam da odustanem od the man in the high castle
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#97 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by chino »

Mr. Robot, Person of interests, Blackslist i največe razočarenje Boardwalk Emipire
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#98 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by ultima_palabra »

Boardwalk je dobra zakljucno sa trecom
sezonom, poslije toga ide otaljavanje.
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#99 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by chino »

Upravo tako, do trece je bila odlicna i onda krece veliko razocarenje i tu sam i odustao od daljeg gledanja :-?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#100 Re: Serije od kojih ste odustali

Post by Tito_i_Partija »

Zadnja sezona Boardwalk Empire je bila toliko losa i nidjevezna da mi je pokvarila smek cijele serije.
Post Reply