Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22552
Joined: 15/01/2010 06:28

#176 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

ljubijankic wrote: 22/04/2024 20:45
luckylaka wrote: 22/04/2024 20:42 Kakve se price sve nece procitati,ko da su forumasi bili sa igracima u svacionici.Smanjite dozivljaje,djeca vam se smiju.Nama u strucni stab trenutno nisu mogli doci bolji ljudi.Pogledajte savin strucni stab sve od zla oca od gore matere
Druze mi u strucnom stabu nemamo strucne ljude.
Do sada smo imali,sve genijalci
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#177 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

luckylaka wrote: 22/04/2024 20:42 Kakve se price sve nece procitati,ko da su forumasi bili sa igracima u svacionici.Smanjite dozivljaje,djeca vam se smiju.Nama u strucni stab trenutno nisu mogli doci bolji ljudi.Pogledajte savin strucni stab sve od zla oca od gore matere
Ako ti je Spaha dobar čovjek daleko ti kuća. A, ima forumaša koji su bili tad oko reprezentacije i znali neke igrače i svi pričaju. I zato nemoj pričati o stvarima o kojima nemaš pojma.
User avatar
luckylaka
Posts: 22552
Joined: 15/01/2010 06:28

#178 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Tromblon wrote: 22/04/2024 21:05
luckylaka wrote: 22/04/2024 20:42 Kakve se price sve nece procitati,ko da su forumasi bili sa igracima u svacionici.Smanjite dozivljaje,djeca vam se smiju.Nama u strucni stab trenutno nisu mogli doci bolji ljudi.Pogledajte savin strucni stab sve od zla oca od gore matere
Ako ti je Spaha dobar čovjek daleko ti kuća. A, ima forumaša koji su bili tad oko reprezentacije i znali neke igrače i svi pričaju. I zato nemoj pričati o stvarima o kojima nemaš pojma.
Pa eto imas ti pojma,ispricaj nam sta je bilo ali da ne bude cuo od ovoga,cuo od onoga.Sve se svodi na carsiju
User avatar
Point.
Posts: 27848
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#179 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Jedan priča da je sve počelo na pripremama i da je Spaha išamarao Bracu, drugi da je zbog Henrija a treći nam priča o kafanama. De se dogovorite
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#180 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 22/04/2024 22:45 Jedan priča da je sve počelo na pripremama i da je Spaha išamarao Bracu, drugi da je zbog Henrija a treći nam priča o kafanama. De se dogovorite
Sta ocekujes od Barbe
User avatar
Point.
Posts: 27848
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#181 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 22/04/2024 22:50
Point. wrote: 22/04/2024 22:45 Jedan priča da je sve počelo na pripremama i da je Spaha išamarao Bracu, drugi da je zbog Henrija a treći nam priča o kafanama. De se dogovorite
Sta ocekujes od Barbe
Srce na teren
User avatar
SmokingMan
Posts: 18764
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#183 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by SmokingMan »

Ima li barbarez kakvih ozbiljnih trenerskih licenci?
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#184 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by swanfilter »

Eh, da je vise Spahica, bili bi i mi bolji. Kod nas samo taj pristup i pali.

Dok je Spaha igrao i Pijanic je trcao.

A po pitanju Hasana, trag ostavio ko i Visca. Mozemo mi onom kako je zbog igrackog kadra repke ostao nedorecen i nije pokazao mnogo, al covjek koji je levatio jednog Carlosa nebrojeno puta, reprezentaciji nije donio nista vise od Stevanovica.
Last edited by swanfilter on 22/04/2024 23:08, edited 1 time in total.
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#185 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

luckylaka wrote: 22/04/2024 21:47
Tromblon wrote: 22/04/2024 21:05
luckylaka wrote: 22/04/2024 20:42 Kakve se price sve nece procitati,ko da su forumasi bili sa igracima u svacionici.Smanjite dozivljaje,djeca vam se smiju.Nama u strucni stab trenutno nisu mogli doci bolji ljudi.Pogledajte savin strucni stab sve od zla oca od gore matere
Ako ti je Spaha dobar čovjek daleko ti kuća. A, ima forumaša koji su bili tad oko reprezentacije i znali neke igrače i svi pričaju. I zato nemoj pričati o stvarima o kojima nemaš pojma.
Pa eto imas ti pojma,ispricaj nam sta je bilo ali da ne bude cuo od ovoga,cuo od onoga.Sve se svodi na carsiju
Već sam ispričao.
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#186 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by swanfilter »

SmokingMan wrote: 22/04/2024 23:04 Ima li barbarez kakvih ozbiljnih trenerskih licenci?
Ima on licence. Inace ne bi mogao biti selektor ...
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#187 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

swanfilter wrote: 22/04/2024 23:05 Eh, da je vise Spahica, bili bi i mi bolji. Kod nas samo taj pristup i pali.

Dok je Spaha igrao i Pijanic je trcao.

A po pitanju Hasana, trag ostavio ko i Visca. Mozemo mi onom kako je zbog igrackog kadra repke ostao nedorecen i nije pokazao mnogo, al covjek koji je levatio jednog Carlosa nebrojeno puta reprezentaciji nije donio nista vise od Stevanovica.
Kontam jel ovo ozbiljno, al fakat.
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#188 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by swanfilter »

Tromblon wrote: 22/04/2024 23:07
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:05 Eh, da je vise Spahica, bili bi i mi bolji. Kod nas samo taj pristup i pali.

Dok je Spaha igrao i Pijanic je trcao.

A po pitanju Hasana, trag ostavio ko i Visca. Mozemo mi onom kako je zbog igrackog kadra repke ostao nedorecen i nije pokazao mnogo, al covjek koji je levatio jednog Carlosa nebrojeno puta reprezentaciji nije donio nista vise od Stevanovica.
Kontam jel ovo ozbiljno, al fakat.

Kroz nastupe Barbareza vidjelo se sta je to zelja, volja. Od pozicije libera do napadaca taj covjek nije razocarao. Hasan bas ko Visca se povukao jer nije htio preci preko ocitog. Kritike javnosti da nista nije pokazivao ..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18764
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#189 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by SmokingMan »

swanfilter wrote: 22/04/2024 23:06
SmokingMan wrote: 22/04/2024 23:04 Ima li barbarez kakvih ozbiljnih trenerskih licenci?
Ima on licence. Inace ne bi mogao biti selektor ...
Spreman sam na farse kao i to da Vico sam sebe imenuje za selektora.
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#190 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

swanfilter wrote: 22/04/2024 23:13
Tromblon wrote: 22/04/2024 23:07
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:05 Eh, da je vise Spahica, bili bi i mi bolji. Kod nas samo taj pristup i pali.

Dok je Spaha igrao i Pijanic je trcao.

A po pitanju Hasana, trag ostavio ko i Visca. Mozemo mi onom kako je zbog igrackog kadra repke ostao nedorecen i nije pokazao mnogo, al covjek koji je levatio jednog Carlosa nebrojeno puta reprezentaciji nije donio nista vise od Stevanovica.
Kontam jel ovo ozbiljno, al fakat.

Kroz nastupe Barbareza vidjelo se sta je to zelja, volja. Od pozicije libera do napadaca taj covjek nije razocarao. Hasan bas ko Visca se povukao jer nije htio preci preko ocitog. Kritike javnosti da nista nije pokazivao ..
Lik hladno odbije Nijemce. Dođe 96 igrati za mladu u Grčku. Pa, onda za A. Prvi gol u kvalifikacijama za BiH zabije. Odigra bezbroj odličnih tekmi. U Bg jedini pokazao šta je pravi profesionalac i odigrao tekmu. Igrao sve što mu se reklo. Valjo one neke Špance i Dance i koje još. Al, jbg nije zabijao 2,3 po tekmi pa nije valjo. Mada nije ni bio taj tip igrača, ali ko te pita. Važno je najebat mu se svega. A, što se radi o jednom od najboljih naših igrača ikada jebo to. Važno je da se on zajebavo kad dođe u reprezentaciju, a niko drugi nije.

Ne znam vala da je Spaha odigrao išta bolje od Hasana. Isto bi mu se moglo naći i nagovoriti svega.
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#191 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by swanfilter »

SmokingMan wrote: 22/04/2024 23:16
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:06
SmokingMan wrote: 22/04/2024 23:04 Ima li barbarez kakvih ozbiljnih trenerskih licenci?
Ima on licence. Inace ne bi mogao biti selektor ...
Spreman sam na farse kao i to da Vico sam sebe imenuje za selektora.
Vici je ova odluka mac sa dvije ostrice.

Uradio je neviđeno za Srbina na celu NS, postavio jednog Barbareza za selektora. Prije bih Aliju i Bakirs ocekivao. Pritom pogazio vlastite rijeci da nikada Sergej nece biti na toj poziciji, al je ugodio javnosti zbog sebe samog.

Jos je prvi sa ugovorom na 4 godine ikada. Morace ga trpiti mnogo duze i u slucaju slabih rezultata. Bude li prica kao sa Kodrom ili Petevim, tek ce navuci bijes navijaca. Vjerujem da bi mu bilo gore nego do sada jer ce barem na pocetku Barbarez pobuditi pozornost kakve nije bilo zadnjih godina ...
Crvena Tifoza
Posts: 10642
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#192 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

swanfilter wrote: 22/04/2024 23:13
Tromblon wrote: 22/04/2024 23:07
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:05 Eh, da je vise Spahica, bili bi i mi bolji. Kod nas samo taj pristup i pali.

Dok je Spaha igrao i Pijanic je trcao.

A po pitanju Hasana, trag ostavio ko i Visca. Mozemo mi onom kako je zbog igrackog kadra repke ostao nedorecen i nije pokazao mnogo, al covjek koji je levatio jednog Carlosa nebrojeno puta reprezentaciji nije donio nista vise od Stevanovica.
Kontam jel ovo ozbiljno, al fakat.

Kroz nastupe Barbareza vidjelo se sta je to zelja, volja. Od pozicije libera do napadaca taj covjek nije razocarao. Hasan bas ko Visca se povukao jer nije htio preci preko ocitog. Kritike javnosti da nista nije pokazivao ..
Hasan je bio tu uz ovu reprezentaciju od samog pocetka i nije nikad postavljao uslove za svoje nastupe. Znaci od vremena kad Barbarez jos nije ni bio rascistio jel' njegova ili nije. Hasan nikad nije morao dokazivati svoj patriotizam na steroidima, jer nije bilo potrebe. Lik je uvjek drzao ruku na srcu i pjevao jednu jedinu, dok ostali nisu ni znali tekst.
User avatar
Edin H.
Posts: 47087
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#193 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

Crvena Tifoza wrote: 22/04/2024 23:33
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:13
Tromblon wrote: 22/04/2024 23:07

Kontam jel ovo ozbiljno, al fakat.

Kroz nastupe Barbareza vidjelo se sta je to zelja, volja. Od pozicije libera do napadaca taj covjek nije razocarao. Hasan bas ko Visca se povukao jer nije htio preci preko ocitog. Kritike javnosti da nista nije pokazivao ..
Hasan je bio tu uz ovu reprezentaciju od samog pocetka i nije nikad postavljao uslove za svoje nastupe. Znaci od vremena kad Barbarez jos nije ni bio rascistio jel' njegova ili nije. Hasan nikad nije morao dokazivati svoj patriotizam na steroidima, jer nije bilo potrebe. Lik je uvjek drzao ruku na srcu i pjevao jednu jedinu, dok ostali nisu ni znali tekst.
I onda napravi namjerni žuti kada imamo vodstvo pred kraj utakmice protiv San Marina samo da ne mora igrati u Valensiji protiv Španije gdje je Baka S. vodećem golgeteru Barbarezu promijenio poziciju i on odigra briljantno na poziciji libera.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18764
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#194 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by SmokingMan »

swanfilter wrote: 22/04/2024 23:31
SmokingMan wrote: 22/04/2024 23:16
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:06

Ima on licence. Inace ne bi mogao biti selektor ...
Spreman sam na farse kao i to da Vico sam sebe imenuje za selektora.
Vici je ova odluka mac sa dvije ostrice.

Uradio je neviđeno za Srbina na celu NS, postavio jednog Barbareza za selektora. Prije bih Aliju i Bakirs ocekivao. Pritom pogazio vlastite rijeci da nikada Sergej nece biti na toj poziciji, al je ugodio javnosti zbog sebe samog.

Jos je prvi sa ugovorom na 4 godine ikada. Morace ga trpiti mnogo duze i u slucaju slabih rezultata. Bude li prica kao sa Kodrom ili Petevim, tek ce navuci bijes navijaca. Vjerujem da bi mu bilo gore nego do sada jer ce barem na pocetku Barbarez pobuditi pozornost kakve nije bilo zadnjih godina ...
Vico je biznismen i šarlatan u dogovorima, nije mogao ništa uraditi a da i sebe nije tu uračunao u jednačinu obostrane koristi.

Mogao je i ponuditi neki okvirni rok za mjesto selektora da bi see i kandidati mogli prijaviti. Da je i Osima doveo iz naftalina dobio ne bi dobio ništa drugačiji odgovor javnosti. No meni se čini da je i javnost premorena od neuspjeha, te je izgubila vjeru u ovu reprezentaciju, uglavnom.

Valjda je Vici više svejedno ko će biti selektor, i da mu je to obaveza na koju ne želi trošiti mnogo vremena.

Maloprije vidjeh da za malo jače od mjeseca igramo sa Engleskom.
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#195 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

Inače bi Hasan igrao libera? Igrao je i kontra Litve na Koševu kad smo morali dobiti i Baka mu nije dao da ide u napad.
Crvena Tifoza
Posts: 10642
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#196 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Edin H. wrote: 22/04/2024 23:39
I onda napravi namjerni žuti kada imamo vodstvo pred kraj utakmice protiv San Marina samo da ne mora igrati u Valensiji protiv Španije gdje je Baka S. vodećem golgeteru Barbarezu promijenio poziciju i on odigra briljantno na poziciji libera.
Odgovorno tvrdim da grijesis. Ljudi su u to vrijeme citali/slusali Bahu i uzimali sve zdravo za gotovo.


Nego, da ne trujemo temu ovom raspravom, jer ce sve otici u pm, da se vratimo trenutnom selektoru....
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#197 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by swanfilter »

Crvena Tifoza wrote: 22/04/2024 23:33
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:13
Tromblon wrote: 22/04/2024 23:07

Kontam jel ovo ozbiljno, al fakat.

Kroz nastupe Barbareza vidjelo se sta je to zelja, volja. Od pozicije libera do napadaca taj covjek nije razocarao. Hasan bas ko Visca se povukao jer nije htio preci preko ocitog. Kritike javnosti da nista nije pokazivao ..
Hasan je bio tu uz ovu reprezentaciju od samog pocetka i nije nikad postavljao uslove za svoje nastupe. Znaci od vremena kad Barbarez jos nije ni bio rascistio jel' njegova ili nije. Hasan nikad nije morao dokazivati svoj patriotizam na steroidima, jer nije bilo potrebe. Lik je uvjek drzao ruku na srcu i pjevao jednu jedinu, dok ostali nisu ni znali tekst.
Malo o okolnostima po pitanju Barbareza i njegovog nastupa u to vrijeme svoditi na njegovu nedoumicu bil il ne bi li, malo je ...

Hocemo i za Rahimica reci da se neckao godinama ...
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#198 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by swanfilter »

Tromblon wrote: 22/04/2024 23:25
swanfilter wrote: 22/04/2024 23:13
Tromblon wrote: 22/04/2024 23:07

Kontam jel ovo ozbiljno, al fakat.

Kroz nastupe Barbareza vidjelo se sta je to zelja, volja. Od pozicije libera do napadaca taj covjek nije razocarao. Hasan bas ko Visca se povukao jer nije htio preci preko ocitog. Kritike javnosti da nista nije pokazivao ..
Lik hladno odbije Nijemce. Dođe 96 igrati za mladu u Grčku. Pa, onda za A. Prvi gol u kvalifikacijama za BiH zabije. Odigra bezbroj odličnih tekmi. U Bg jedini pokazao šta je pravi profesionalac i odigrao tekmu. Igrao sve što mu se reklo. Valjo one neke Špance i Dance i koje još. Al, jbg nije zabijao 2,3 po tekmi pa nije valjo. Mada nije ni bio taj tip igrača, ali ko te pita. Važno je najebat mu se svega. A, što se radi o jednom od najboljih naših igrača ikada jebo to. Važno je da se on zajebavo kad dođe u reprezentaciju, a niko drugi nije.

Ne znam vala da je Spaha odigrao išta bolje od Hasana. Isto bi mu se moglo naći i nagovoriti svega.
Kod nas nema ko nije neku silu odbio ...

Hasan je prvi period igrao bolje kao golobradi mladic iz Hamburga i tek na pocetku karijere, nego kao osvajac LP.

Nije on jedini morao dolaziti u javasluk i gledati mnogo toga. A tako je izgledalo vremenom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#199 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Neozbiljan si po pitanju Hasana.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25846
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#200 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by BHF_Manijak »

Barbarez kao igrac - top i primjer, sve nakon toga meni je dramaticno neozbiljno.
Zavrsio karijeru ima 10+ godina, apsolutno nikakvoih dodirnih tacaka sa fudbalom, guzeljao po poker turnirima, reklame snimao, imao jako visoko misljenje o sebi u fudbalskom smislu, gdje su vecina vecih igrackih imena od njega pocinjala trenerske karijere i staziranja u klubovima nizih liga, medjutim on je zelio odmah Hamburg itd...

Meni vrlo neozbiljno i onda da u 52. godini sjednes na klupu reprezentacije.
Post Reply