Senaid Memić - ALL ABOUT

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#1276 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Thorgerson »

Ja koji ne zivim na Ilidzi znam kakva je ovo neotesana panjina. I to nakon jednog susreta sa istim.

Ni dan danas mi nije jasno kojim izbornim inzenjeringom je on uspio se uvaliti kao načelnik. Tu mu fkt skidam kapu.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#1277 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Styling »

Thorgerson wrote:Ja koji ne zivim na Ilidzi znam kakva je ovo neotesana panjina. I to nakon jednog susreta sa istim.

Ni dan danas mi nije jasno kojim izbornim inzenjeringom je on uspio se uvaliti kao načelnik. Tu mu fkt skidam kapu.
On kada je izabran niko od gradjana nije znao sa kakvim panjem ima posla. Ovo se on "isprofilirao" tokom svojih mandata. A sto se tice izbornog inzinjeringa, pa za to SDA moze udzbenik napisati.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1278 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

Styling wrote:
Thorgerson wrote:Ja koji ne zivim na Ilidzi znam kakva je ovo neotesana panjina. I to nakon jednog susreta sa istim.

Ni dan danas mi nije jasno kojim izbornim inzenjeringom je on uspio se uvaliti kao načelnik. Tu mu fkt skidam kapu.
On kada je izabran niko od gradjana nije znao sa kakvim panjem ima posla. Ovo se on "isprofilirao" tokom svojih mandata. A sto se tice izbornog inzinjeringa, pa za to SDA moze udzbenik napisati.
Nije tacno.

I prije niego je bio načelnik, bio je on vijećnik, možda i predjedavajući OV nekada, i svi su dobro znali kakve je on naravi.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#1279 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Bosanski_kralj »

Da je neko iz SDP-a, NS-a...ovako nastupio kao Senaid i dan danas bi o tome vrištale sve naslovnice medija, javnost bi samo o tome trubila. Pošto je lik iz SDA to se zaboravi nakon 2-3 dana.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#1280 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

Bosanski_kralj wrote:Da je neko iz SDP-a, NS-a...ovako nastupio kao Senaid i dan danas bi o tome vrištale sve naslovnice medija, javnost bi samo o tome trubila. Pošto je lik iz SDA to se zaboravi nakon 2-3 dana.
Zato što bi se iz tih stranaka izvinjavali i posipali pepelom. Kada nastaviš svoju priču, i još pojačaš - glasači to vole.

Njemu bi odgovaralo da se još više piše po medijima.

Ali, fakat je da novinari nisu napisali čitavu priču. Političke su ovo čarke. Suština je da je Memić dobio tramvajsku prugu od "nevjerničkog" kantona. To je priča koja je mnogo zanimljivija.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1281 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by mayab »

Styling wrote:
Thorgerson wrote:Ja koji ne zivim na Ilidzi znam kakva je ovo neotesana panjina. I to nakon jednog susreta sa istim.

Ni dan danas mi nije jasno kojim izbornim inzenjeringom je on uspio se uvaliti kao načelnik. Tu mu fkt skidam kapu.
On kada je izabran niko od gradjana nije znao sa kakvim panjem ima posla. Ovo se on "isprofilirao" tokom svojih mandata. A sto se tice izbornog inzinjeringa, pa za to SDA moze udzbenik napisati.
Čuo sam da dotični radi u općini šta hoće, naravno dosta toga nema nista sa zakonom, pa sam tako čuo da uposlenici općine Ilidža imaju po 40 dana :shock: godišnjeg odmora
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1282 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

:? :twisted:

User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#1283 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Thorgerson »

Image
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1284 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

koji krkan...:"đe" :-) :-) :-) :-)
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1285 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

O boze......gostovanje na N1 :-) :-) :-) hebo nadrealiste :mrgreen:
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#1286 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by MaksprotivMarksa »

Imam informacije iz dobro upucenog izvora iz SDA Ilidza da postoji bas dobra sansa da Memic ne bude kandidat na narednim izborima, ako su lagali mene, lazem i ja vas.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1287 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

MaksprotivMarksa wrote: 25/12/2019 22:49 Imam informacije iz dobro upucenog izvora iz SDA Ilidza da postoji bas dobra sansa da Memic ne bude kandidat na narednim izborima, ako su lagali mene, lazem i ja vas.
Provuce se on uvijek.

Jos dok je Tihic bio ziv on nije imao podrsku lokalne SDA, i oni ga nisu poslali kao kandidata, ali ga je stavio Tihic. Sve poslije je historija.
I tad je bilo price da nece biti, ali bi.

I NIP ce vjerovatno na Ilidzi imati kandidata, i SM ce se kandidovati makar bio nezavisan ili u nekoj drugoj stranci, neda taj stolicu lahko.

I destine ovih koji sada kukaju su upravo doveli na to mjesto SM.

I nikada nije ni imao ozbiljnog protiv kandidata osim te godine kada ga nije podrzao dobar dio lokalne SDA, ali je dobio tijesno, jer su dio glasova odvukli SDP i SBB.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1288 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

šteta bi bila......onakav kapacitet da ne ostane načelnik :-) :-) :-) :-)
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1289 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

MaksprotivMarksa wrote: 25/12/2019 22:49 Imam informacije iz dobro upucenog izvora iz SDA Ilidza da postoji bas dobra sansa da Memic ne bude kandidat na narednim izborima, ako su lagali mene, lazem i ja vas.
Zelim mu uspjesnu jarijeru u NiP. Ako ga kifla tamo odvuce ima od mene glas.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1290 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Roccohljup »

jefff wrote: 26/12/2019 13:25
MaksprotivMarksa wrote: 25/12/2019 22:49 Imam informacije iz dobro upucenog izvora iz SDA Ilidza da postoji bas dobra sansa da Memic ne bude kandidat na narednim izborima, ako su lagali mene, lazem i ja vas.
Zelim mu uspjesnu jarijeru u NiP. Ako ga kifla tamo odvuce ima od mene glas.
Tek bi mi onda Kifla pao u očima :D memiću je mjestu u 'apsani a kamoli u bilo kakvoj stranci (doduse U SDA je tu na svome :D ) a o načelničkoj fotelji da ne pričam.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1291 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by KatarinaKosaca »

Inače, vrli haver nove ministrice ino poslova...
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1292 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by _Reds_ »

Nikada Senaid Memic nije imao neku posebnu podršku lokalne SDA, niti neku značajniju lokalnu podršku.

Ali nakon smrti rah. Ćenanovića, desio se splet okolonosti i došao je tu gdje je, a kad dodje teško se skida.

Recimo on je bio kandidat za SKS prije toga, i napravno nije prošao.

Kao što reče i Kata, njega su tu postavila i održale veze sa nekim visokopozicioniram članovima SDA.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#1293 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Styling »

Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1294 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by Novak20 »


Dupli aršini SDA i SBB.

Trebalo bi zakonom ukinuti ovakav vid "pomoći" po vlastitom nahođenju na svim nivoima vlasti, a pare preusmjeriti u socijalne fondove.
! / Kako načelnik Ilidže po svom nahođenju može dijeliti 630.000 KM?

Povodom prijedloga budžeta Općine Ilidža za 2020. godinu, oglasio se Samir Avdić, SDP-ov vijećnik u OV Ilidža.

Kako je naveo, "ima tu svega", ali je skrenuo pažnju na tekuće transfere pojedincima, odnosno različito postupanje Saveza za bolju budućnost (SBB) kada je u pitanju raspolaganje ovog novca u budžetima.

"E, pa dragi moji, načelnik Memić je (bio) zajednički kandidat ispred SDA i SBB-a, a te dvije stranke, uz ove neke “samostalne vijećnike” neupitno podržavaju budžet, kako ovaj tako i skoro identične dosadašnje.

Primjetite konto Tekući transferi pojedincima? E u tom kontu je i cifra od 630.000 KM (pomoći) jer toliko novca načelnik može dijeliti po svom nahođenju ili što bi Fahro rekao po “diskrecionom pravu koje Konakovic ne smije imati pa SBB neće ostati u takvoj Vladi Kantona Sarajevo”, napisao je Avdić na svom Facebook profilu.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1295 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by high_volume »

:(

Image
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1296 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

TAMO ODAKLE NAM NI HUMANITARNA POMOĆ VIŠE NE STIŽE: Jusić bolji izbor kao prelazno rješenje baš zato što iza njega stoji IZ-a a ne SDA!
https://thebosniatimes.ba/45775/tamo-od ... -a-ne-sda/
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1297 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by jefff »

OKRŠAJ REŽIMNSKIH (KL)OVNOVA NA ILIDŽI: Memić će biti kandidat A SDA?!

Taman što se Bakir Izetbegović pohvalio da je pomirio Semira Efendića i Fikreta Prevljaka, otvorio mu se novi sukob dvojice ostrašćenih stranačkih (kl)ovnova

U nevjerovatnu tešku poziciju je sebe doveo Elmedin Dino Konaković, predsjednik opozicione stranke Narod i pravda (NiP). Osim što je postao je glavna meta SDA-ove propagandne mašinerije kao i stranačkih „odreda smrti“ i botova regrutiranih od sarajevskih krimosa i obavještajnog podzemlja, Konaković protiv sebe ima SDA-ove političke satelite, odnosno koalicione partnere Željka Komšića (DF) i Fahrudina Radončića SBB koji ga pokušavaju diskreditirati kod međunarodne zajednice i lijeve opozicije koja se ujedinila u Bh. blok.

Pored toga, sudeći prema razvoju situacije na Ilidži, gdje je bitka za kandidata novog načelnika Općine već počela, Konaković će protiv sebe imati i Sefera Halilovića, predsjednika minorne stanke BPS.

Naime, sukob između Fikreta Prevljaka i Senahida Memića već je počeo i najvjerovatnije da će se završiti još jednim raskolom unutar SDA. Opće je poznato da se Prevljak i Memić ne trpe i da je dolazilo i do fizičkih obračuna prije nekoliko godina kada je Prevljak hvatao Memića za vrat.
Taman što se Bakir Izetbegović pohvalio da je pomirio Semira Efendića i Fikreta Prevljaka, otvorio mu se novi sukob ove dvojice ostrašćenih stranačkih (kl)ovnova.

Memić je bio spreman povući se sa svih stranačkih funkcija pod uvjetom da bude poslat za ambasadora u Saudijsku Arabiju. Međutim do toga nije došlo jer je reis Husein Kavazović imao svog kandidata kojeg će poslati u Saudijsku Arabiju. Pored toga Memić je došao u (verbalni) sukob sa Sebijom Izetbegović koji se odvijao pred njenim mužem Bakirom. Memić je prvi bošnjačkoj dami navodno zamjerio miješanje u kadrovsku politiku stranke.

Tako da su glasine da glasine da će popularni Memidža biti kandidat A SDA, a ne SDA veoma osnovane.

Znajući to Prevljak je sklopio pakt sa Seferom Halilovićem, čija je stranka bukvalno umrtvljena, da se aktivira jer su Sandžaklije na ovom području brojniji od domicijelnog stanovništva.

Tako se odvijaju pripreme i zauzimaju startne pozicije za odlučujuću bitku za Sarajevo koja bi mogla imati dramatičan završetak.



(TBT)
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#1298 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by MaksprotivMarksa »

MaksprotivMarksa wrote: 25/12/2019 22:49 Imam informacije iz dobro upucenog izvora iz SDA Ilidza da postoji bas dobra sansa da Memic ne bude kandidat na narednim izborima, ako su lagali mene, lazem i ja vas.
:izet:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1299 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by SmokingMan »

Lola nagrađen za svoju odanost sistemu, neobičnom jednoglasnošću. :bih:
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#1300 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT

Post by alipasijaner »

U njegovom slučaju je to prije kazna već nagrada...
Post Reply