Selidba iz Sarajeva u Mostar

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#101 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by Haris.ba »

Zivio sam u Becu sa neradnom nedjeljom.

Bilo neobicno prvu sedmicu. Onda se naviknes pa ti bude cudno kada imas nedjelju gdje sve radi.

Trebam li nedjeljom da imam prodavnicu da raid do 21h?
Last edited by Haris.ba on 24/01/2023 09:38, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#102 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

sabanss wrote: 24/01/2023 09:30
HelaS wrote: 23/01/2023 23:08

Ta neradna nedjelja, minus k'o Velež :(

Tačno se osjeti snaga religije kroz politiku vladajuće stranke. Kad se sutra promijeni vlast, za očekivati vam je i neradni petak :D
A ne znam...Mislim lijepo je ne razmišljati o tome i u nedelju u pola osam sići u prodavnicu da nešto kupim ali onda skontam da neko mora i raditi dok ja ležim. Neradna nedelja mi je sasvim ok. Jebote pola ljudi provede nedelju u shoping centru.
Pa shoping centri su moderni trgovi. Mjesto gdje se ljudi okupljaju. Jebo te, nedeljom, kad kisa pada, svakog si mogao u Mepasu sresti.....sad sjedi kuci I gledaj fox life(reprize). Druga stvar, kad smo vec toliko humani, gdje slobodna nedelja za konobare, konobarice, radnice u kladionicama, doktore u hitnoj pomoci.

Vjeruj mi, nisi okusio tu tzv. neradnu nedelju. Da jesi bio bi protiv nje. Duboko protiv nje.
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#103 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by HelaS »

sabanss wrote: 24/01/2023 09:30
HelaS wrote: 23/01/2023 23:08

Ta neradna nedjelja, minus k'o Velež :(

Tačno se osjeti snaga religije kroz politiku vladajuće stranke. Kad se sutra promijeni vlast, za očekivati vam je i neradni petak :D
A ne znam...Mislim lijepo je ne razmišljati o tome i u nedelju u pola osam sići u prodavnicu da nešto kupim ali onda skontam da neko mora i raditi dok ja ležim. Neradna nedelja mi je sasvim ok. Jebote pola ljudi provede nedelju u shoping centru.
Možda ima ljudi koji bi rado da rade nedjeljom, i onih kojima treba rad nedjeljom radi više plate, itd. Ja nemam te podatke, ali oni se mogu pronaći, kolika je bila finansijska razlika u dobiti trgovina, ostvarena radom nedjeljom u odnosu na druge radne dane. Ne vjerujem da je nedjeljom drastično opadao promet. Kod velikih tržnih centara mislim da je čak i bio veći u odnosu na radne dane. Mepas i Bingo, i dr.

Rad nedjeljom je servis cjelokupnom stanovništvu. A nedjelju za sebe prisvaja jedna BiH religija. Jedna. Možda će i druga :D
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#104 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by sabanss »

palermo wrote: 24/01/2023 09:38
sabanss wrote: 24/01/2023 09:30

A ne znam...Mislim lijepo je ne razmišljati o tome i u nedelju u pola osam sići u prodavnicu da nešto kupim ali onda skontam da neko mora i raditi dok ja ležim. Neradna nedelja mi je sasvim ok. Jebote pola ljudi provede nedelju u shoping centru.
Pa shoping centri su moderni trgovi. Mjesto gdje se ljudi okupljaju. Jebo te, nedeljom, kad kisa pada, svakog si mogao u Mepasu sresti.....sad sjedi kuci I gledaj fox life(reprize). Druga stvar, kad smo vec toliko humani, gdje slobodna nedelja za konobare, konobarice, radnice u kladionicama, doktore u hitnoj pomoci.

Vjeruj mi, nisi okusio tu tzv. neradnu nedelju. Da jesi bio bi protiv nje. Duboko protiv nje.
Ma jesam... Njemačka, nedelja bosance baca u depresiju :D

Meni je ok, taman da se saberem i usporim malo. Uostalom sjećam se vremena kad se otvorio prvi dragstor u mom naselju koji je radio vikendom. Nije to tako davno bilo, oko 35 godina prije danas :D
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#105 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by aldm »

Hvala puno na odgovoru.

Bilo je raznih stvari pa da se osvrnem na sve. Hvala svima na odgovorima.

Ovo u vezi kupovine i ostalog nam fakat nije toliko bitno. Nismo medju onima sto jedva cekaju Lidl u Sarajevu ili sto previse pate sto je McDonalds otisao :-D . Slabo i idemo u grad i sad, zbog male djece i haosa koji prave :-D . Npr sad smo 5 kilometara on Centra Sarajeva i Bascarsije, a odemo mozda jednom u 2 mjeseca tamo... A generalno u zivotu nam je puno bitnije da disemo cist zrak i imam dobru klimu nego da imamo blizu sve. Svakako bi isli porodici u Sarajevo vikendom bar jednom mjesecno. A i Split je puno blize nego Sarajevu. Provjereno puno bolji za kupovinu od Sarajeva. Npr ima Bauhaus, HM i sl...

Neko je spomenuo i kako vjetar zna donijeti pred kucu smece cesto. E to bi vec mogao biti problem :) pogotovo ako se cesto desava?
Isto tako nedostatak parkova za djecu zna biti ogranicavajuci, ali ne mora nuzno. Kakva je situacija u centru sa parkovima? U Sarajevu ima dosta parkova u mjestu gdje zivimo da je walking distance, ali koristimo ih uglavnom samo od maja do septembra i poneki fin dan ako se potrefi izvan ovog perioda.

Sto se tice posla, meni isto nije neki faktor. Radim freelance od kuce i ne vidim da ce se tu nesto mijenjati u doglednoj buducnosti. Moja prosla firma iz Sa je primala dosta ljudi iz HNK koji su radili od kuce isto, bez potrebe da sele u Sarajevo. Sa suprugom je slicno.

I da, vjerovatno bi ostavili prostor za bazen (kad bude para :) ) ako bi gradili kucu negdje u Mostaru.

Par ljudi je spomenulo da odemo pa pogledamo. Svakako planiramo vec sad u februaru ici na sedmicu dana a onda nekad kasnije i mjesec dana u Mostar, pa cemo vidjeti.

I da, ljetne vrucine u Mostaru bi mogli prekracivati i tako sto provodimo po par sedmica u Sarajevu, kod zeninih ili mojih. Svakako je ljeti raspust djeci, tako smo nesto razmisljali isto

Dobio sam dosta bolju sliku sad, a vjerujem da ce biti jos odgovara. Oko tacne lokacije nas svakako najvise zanima
rodjeni_95 wrote: 23/01/2023 20:36
aldm wrote: 23/01/2023 15:15 Hvala na odgovorima

Mi bi da imamo bar 1000 kvadrata zemlje, vocnjak, povrtnjak i sl. Zato i nismo zainteresovani za stan u Mostaru.

Zena je nesto gledala da je najbolja skola u HNK u Potocima, pa je i to jedan od razloga, ali ima i drugdje skola :)
Evo kao neko ko je išao u OŠ u Potocima, mogu ti reći da je možda i najteža na području Mostara :lol:

A što se samog mjesta tiče, okej je. Ne predaleko od grada, a opet ne neka zabit. Prodavnice, pošta, sportska dvorana u izgradnji, ambulanta (mada za jače preglede moraš u Južni Logor).
Ljeti bude vruće, a tu su i komarci :D
Zimi bura ponekad zna probijati do kosti. Snijeg ne očekuj baš, ali tu je blizina Rujišta.

Vrapčići slična priča. Doduše nešto bliže je gradu i malo "otvoreniji" prostor. Izbjegavati prostor baš blizu deponije jer je smrad (pogotovo ljeti) prejak. Dalje od nje nema problema s tim.

Gradski prevoz postoji i solidan je.
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#106 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by probook »

HelaS wrote: 24/01/2023 09:55
sabanss wrote: 24/01/2023 09:30

A ne znam...Mislim lijepo je ne razmišljati o tome i u nedelju u pola osam sići u prodavnicu da nešto kupim ali onda skontam da neko mora i raditi dok ja ležim. Neradna nedelja mi je sasvim ok. Jebote pola ljudi provede nedelju u shoping centru.
Možda ima ljudi koji bi rado da rade nedjeljom, i onih kojima treba rad nedjeljom radi više plate, itd. Ja nemam te podatke, ali oni se mogu pronaći, kolika je bila finansijska razlika u dobiti trgovina, ostvarena radom nedjeljom u odnosu na druge radne dane. Ne vjerujem da je nedjeljom drastično opadao promet. Kod velikih tržnih centara mislim da je čak i bio veći u odnosu na radne dane. Mepas i Bingo, i dr.

Rad nedjeljom je servis cjelokupnom stanovništvu. A nedjelju za sebe prisvaja jedna BiH religija. Jedna. Možda će i druga :D
Glupost su napravili sa neradnom nedeljom:

1. U gradu je uglavnom sve bilo zatvoreno nedeljom
2. U Mepasu koji je radio mijenjali su se radnici i nisu uvijek radili nedeljom
3. Sad imaju tu kao tzv neradnu nedelju i sta su dobili: rade kafici, restorani, kino, pumpe itd. znaci nista specijalno nisu dobili, samo problem napravili jos veci obicnom narodu.
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#107 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by HelaS »

aldm wrote: 24/01/2023 14:08 Hvala puno na odgovoru.

Bilo je raznih stvari pa da se osvrnem na sve. Hvala svima na odgovorima.

Ovo u vezi kupovine i ostalog nam fakat nije toliko bitno. Nismo medju onima sto jedva cekaju Lidl u Sarajevu ili sto previse pate sto je McDonalds otisao :-D . Slabo i idemo u grad i sad, zbog male djece i haosa koji prave :-D . Npr sad smo 5 kilometara on Centra Sarajeva i Bascarsije, a odemo mozda jednom u 2 mjeseca tamo... A generalno u zivotu nam je puno bitnije da disemo cist zrak i imam dobru klimu nego da imamo blizu sve. Svakako bi isli porodici u Sarajevo vikendom bar jednom mjesecno. A i Split je puno blize nego Sarajevu. Provjereno puno bolji za kupovinu od Sarajeva. Npr ima Bauhaus, HM i sl...

Neko je spomenuo i kako vjetar zna donijeti pred kucu smece cesto. E to bi vec mogao biti problem :) pogotovo ako se cesto desava?
Isto tako nedostatak parkova za djecu zna biti ogranicavajuci, ali ne mora nuzno. Kakva je situacija u centru sa parkovima? U Sarajevu ima dosta parkova u mjestu gdje zivimo da je walking distance, ali koristimo ih uglavnom samo od maja do septembra i poneki fin dan ako se potrefi izvan ovog perioda.

Sto se tice posla, meni isto nije neki faktor. Radim freelance od kuce i ne vidim da ce se tu nesto mijenjati u doglednoj buducnosti. Moja prosla firma iz Sa je primala dosta ljudi iz HNK koji su radili od kuce isto, bez potrebe da sele u Sarajevo. Sa suprugom je slicno.

I da, vjerovatno bi ostavili prostor za bazen (kad bude para :) ) ako bi gradili kucu negdje u Mostaru.

Par ljudi je spomenulo da odemo pa pogledamo. Svakako planiramo vec sad u februaru ici na sedmicu dana a onda nekad kasnije i mjesec dana u Mostar, pa cemo vidjeti.

I da, ljetne vrucine u Mostaru bi mogli prekracivati i tako sto provodimo po par sedmica u Sarajevu, kod zeninih ili mojih. Svakako je ljeti raspust djeci, tako smo nesto razmisljali isto

Dobio sam dosta bolju sliku sad, a vjerujem da ce biti jos odgovara. Oko tacne lokacije nas svakako najvise zanima
rodjeni_95 wrote: 23/01/2023 20:36

Evo kao neko ko je išao u OŠ u Potocima, mogu ti reći da je možda i najteža na području Mostara :lol:

A što se samog mjesta tiče, okej je. Ne predaleko od grada, a opet ne neka zabit. Prodavnice, pošta, sportska dvorana u izgradnji, ambulanta (mada za jače preglede moraš u Južni Logor).
Ljeti bude vruće, a tu su i komarci :D
Zimi bura ponekad zna probijati do kosti. Snijeg ne očekuj baš, ali tu je blizina Rujišta.

Vrapčići slična priča. Doduše nešto bliže je gradu i malo "otvoreniji" prostor. Izbjegavati prostor baš blizu deponije jer je smrad (pogotovo ljeti) prejak. Dalje od nje nema problema s tim.

Gradski prevoz postoji i solidan je.
Onda je za tebe najbolja neka parcela u Ilićima :zzzz:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#108 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 24/01/2023 09:36 Zivio sam u Becu sa neradnom nedjeljom.

Bilo neobicno prvu sedmicu. Onda se naviknes pa ti bude cudno kada imas nedjelju gdje sve radi.

Trebam li nedjeljom da imam prodavnicu da raid do 21h?
Samo da se ekstra dobro placa i ljudi ce radit s pjesmom.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#109 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by Bullet Tooth Tony »

Haris.ba wrote: 24/01/2023 09:36 Zivio sam u Becu sa neradnom nedjeljom.

Bilo neobicno prvu sedmicu. Onda se naviknes pa ti bude cudno kada imas nedjelju gdje sve radi.

Trebam li nedjeljom da imam prodavnicu da raid do 21h?
Ne treba ako radnim danima radi do 21..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#110 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by Haris.ba »

Bullet Tooth Tony wrote: 25/01/2023 00:33
Haris.ba wrote: 24/01/2023 09:36 Zivio sam u Becu sa neradnom nedjeljom.

Bilo neobicno prvu sedmicu. Onda se naviknes pa ti bude cudno kada imas nedjelju gdje sve radi.

Trebam li nedjeljom da imam prodavnicu da raid do 21h?
Ne treba ako radnim danima radi do 21..
Veci je problem sto ljudi ne znaju sta ce u Mostaru bez trznog centra.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#111 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by arman1 »

Kuknjava za dječija igrališta. Moja familija za svoju djecu napravila mini zabavni park. Svojim rukama sklepali, a ponešto i kupili.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#112 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 25/01/2023 09:12
Bullet Tooth Tony wrote: 25/01/2023 00:33

Ne treba ako radnim danima radi do 21..
Veci je problem sto ljudi ne znaju sta ce u Mostaru bez trznog centra.
Tako je. Radi zapravo jedan Plaza.....I imas utisak da je pola Mostara tamo nedeljom.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#113 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by aldm »

Hvala puno na odgovoru. Blagaj nam je pofino dalje od Sarajeva, pa onda prema ovome mozda najbolja opcija Vrapcici ili Potoci. Svaka ima prednosti a i mane prema onome sto citam.

Uglavnom ici cemo u Mostar kako spomenuh na sedmicu pa nekad na mjesec dana, tako da dobijemo kakvu takvu sliku...
probook wrote: 23/01/2023 17:19
aldm wrote: 23/01/2023 15:15 Hvala na odgovorima

Mi bi da imamo bar 1000 kvadrata zemlje, vocnjak, povrtnjak i sl. Zato i nismo zainteresovani za stan u Mostaru.

Zena je nesto gledala da je najbolja skola u HNK u Potocima, pa je i to jedan od razloga, ali ima i drugdje skola :)

U obzir dolazi i blizina Sarajeva, jer nam ipak familija zivi u Sarajevu i 40 min blizi/dalje od Sarajeva igra ulogu. Zato nam taj dio kod Blagaja bas i nije sjajan, ali eto

Naselja koja su nam jos spomenuli su:

U gradu: Zalik, Mazoljice, Brankovac, Sehovina, Luka, Tekija, Mahala, Cernica, Carina, Fejiceva - Musala

Kad krenes prema Blagaju, Opine, Dracevice, Kočine, Carski Vinogradi, Blagaj.

Isto bilo kakva info o ovim naseljima je dobro dosla.

Pozdrav iz Mostara - ljeto je vruce dobro, zima je ok cak u zadnje vrijeme i nema nesto vjetra. Ja nzm ove zime da je bura ikako puhala.

Naselja: Zalik ne bih, Mazoljice odbaci skroz nelegalna gradnja sve, Sehovina nabijeno sve kuca na kucu odbaci, Luka - neces naci dulum zemlje vec potpada pod grad to, Tekija odbaci tamo je vjetar uzasan, onda Mahala, Cernica, Carina, Fejiceva tu nema sanse da nadjes dulum zemlje i to je sam grad i nije ono sto trazis.

Na jugu Opine, Dracevice, Kocine nista to. Blagaj moze.

Potoci su fino naselje, sve je uglavnom ravno. Imaju skolu osnovnu, ambulantu, kafice, postu, prodavnice, pumpe itd. Do grada idu 4 linije (20,21,22 i 23) i kozes pogledati na mostarbus raspored.
Vrapcici isto nisu losi, moze se naci zemlje, jos su blize gradu. Deponija ne smrdi mozda jedino u dijelu naselja skroz blizu deponije (15% naselja), a ostali dio nista. Ako te sta zanima pitaj.

Sto se tice navijackih (nacionalistickih) nereda to se “slucajno” desava uglavnom pred izbore 😁
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#114 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by mk ultra »

Meni su Dračevice OK, bolje nego šehovina sigirno
Nisu daleko kao Blagaj, autobus ti je pjeske dostupan
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#115 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by HelaS »

probook wrote: 23/01/2023 17:19
Pozdrav iz Mostara - ljeto je vruce dobro, zima je ok cak u zadnje vrijeme i nema nesto vjetra. Ja nzm ove zime da je bura ikako puhala.

Naselja: Zalik ne bih, Mazoljice odbaci skroz nelegalna gradnja sve, Sehovina nabijeno sve kuca na kucu odbaci, Luka - neces naci dulum zemlje vec potpada pod grad to, Tekija odbaci tamo je vjetar uzasan, onda Mahala, Cernica, Carina, Fejiceva tu nema sanse da nadjes dulum zemlje i to je sam grad i nije ono sto trazis.

Na jugu Opine, Dracevice, Kocine nista to. Blagaj moze.

Potoci su fino naselje, sve je uglavnom ravno. Imaju skolu osnovnu, ambulantu, kafice, postu, prodavnice, pumpe itd. Do grada idu 4 linije (20,21,22 i 23) i kozes pogledati na mostarbus raspored.
Vrapcici isto nisu losi, moze se naci zemlje, jos su blize gradu. Deponija ne smrdi mozda jedino u dijelu naselja skroz blizu deponije (15% naselja), a ostali dio nista. Ako te sta zanima pitaj.
A Cim, Ilići, Rudnik... :D

I otkad bura puše po Mostaru :D
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#116 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by arman1 »

Bio u nedelju u Mostaru. Pluća još sebi ne mogu da dođu od šoka zbog kisika koji im je odjednom bio dostupan. Jes puhalo i bilo hladno ali sam na jedan kratak period osjetio kako je kad se živi mimo kupole od smoga i otrova.
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#117 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by MMM1977 »

Ja sam razmišljao o varijanti izgradnje vikendice u Blagaju koju bih tokom ljeta izdavao a tokom ovih otrovnih mjeseci bih boravio uglavnom dole.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3574
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#118 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by RtrnOfSalisbury »

... ne znam dal postoje neki proracuni i projekcije oklen bi mogle granate dolijecat b :evil: dze okrenut prozore :?: ona zgrada dze je bio mekdonalds bi mogla atomski izdurat al one ostale bogam tesko :run:
seven15
Posts: 44
Joined: 07/12/2022 17:53

#119 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by seven15 »

Ovo me zanima, jesu li u Mostaru redukcije vode kao sto su bile u Sarajevu, a kao sto su i sada ponekad?

Hvala.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#120 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by _Reds_ »

MMM1977 wrote: 05/02/2023 13:48 Ja sam razmišljao o varijanti izgradnje vikendice u Blagaju koju bih tokom ljeta izdavao a tokom ovih otrovnih mjeseci bih boravio uglavnom dole.
A ko bi ti tu vikendicu izdavao.
Jer svaki put treba primit goste, treba prekontrolisati da nema štete, treba očisiti, treba poseljice i sve ostalo zamjeniti.

Nije to baš tako jednostavno. Znam nekolicinu koji su mislili da je to lahka para, pa brzo odustali.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#121 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

seven15 wrote: 13/02/2023 00:32 Ovo me zanima, jesu li u Mostaru redukcije vode kao sto su bile u Sarajevu, a kao sto su i sada ponekad?

Hvala.
Nekad preko ljeta daju upozorenja da se ne zalijevaju bašte i ne pune bazeni vodom iz vodovoda, ali se redukcije ne sjećam
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#122 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by broj dva »

_BataZiv_0809 wrote: 23/01/2023 20:37
JohnnyS wrote: 23/01/2023 20:05 Veća plaća mu je kao konobaru nego kao profesoru povijesti
Nije posao samo plata.
Nije, tu su i beneficije...
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#123 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by aldm »

Bili smo sedam dana u Mostaru i utisci su zasad vise nego dobri

Sto se mene tice, ne bih se ni vracao

Lijepo je kad otvoris prozor ili izadjes ujutru a ne stipa te prljav zrak za grlo i ne osjetis toliko hladnocu. Isto tako po autu nema ni rose ni nista

Vrijeme nam se super poklopilo, nije bilo nekog vjetra, sunce svo vrijeme. Ovaj put smo odsjeli u Donjoh Mahali da malo vidimo grad i stvarno ima vise nego smo i ocekivali. Od djecijih parkica, trgovina, apoteka, trznih centara... I jedna stvar koja nam se svidja je da nema vlage u Sarajevu. Jucer smo bili u parku Zrinjevac, mala uzivala 2 sata. U Sa bi morao nositi peskir sa sobom da brisem tobogane :-D taman i da je dobro vrijeme kao juce u Mostaru, vlaga je ipak velika ovde. Nismo ni znali naselja po Mostaru toliko, sad smo dosta upoznali i grad nije uopste toliko manji od Sarajeva. Svidja mi se i sto je sve uglavnom ravno kroz gradski dio, mislim da je dosta pogodnije za bicikla/skutera nego Sa

Obisli smo i skoro sva naselja. Mogu se sloziti sa vecinom na temi, Vrapcici/Potoci djeluju daleko najbolje za ono sto hocemo, samo da je mrvicu blize gradu :) Vrapcici su blize gradu i imaju djeciji park, dok i Potoci imaju vise nekih drugih stvari i nekako djeluje ljepse kraj, pa cemo vidjeti. Deponija ne bi rek'o da previse smrdi, izuzev onog dijela oko deponije, k'o sto vecina rece. Doduse, vjerovatno je gore puno ljeti ali eto

Uglavnom utisci su zasad dobri. Uskoro cemo iznajmiti nesto i u Vrapcicima ili Potocima da malo jos obidjemo i taj dio i vidimo kako nam je biti tamo neko vrijeme
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#124 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by anex »




Jel ovo ima veze kakve sa početnikom teme :lol:
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#125 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by aldm »

Nikakve. Hvala Bogu :)
anex wrote: 20/02/2023 11:09


Jel ovo ima veze kakve sa početnikom teme :lol:
Post Reply