seksualne navike grka, rimljana itd.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
pandora
Posts: 21
Joined: 15/04/2003 00:00

#1 seksualne navike grka, rimljana itd.

Post by pandora »

Vec par dana citam knjigu Zovem se Crveno od Orhana Pamuka. radnja se desava u istambulu u 16. stoljecu. primijetila sam da dosta cesto u svojim opisivanjima drugih ljudi (muškaraca) spomene kako su se muškarci zaljubljivali i spavali sa mladim dječacima i sl. isto tako sam citala i knjigu umjetnost zavodjenja, ne sjecam se autora koja je govorila o zivotu jednog bracnog para u doba stare grcke i isto tako se govorilo kako su djecacima koji udju u pubertet nalazili nekog starijeg i iskusnijeg muskarca s kojim bi spavali, jer se to tada smatralo za neko sasvim normalno i prihvaceno ponasanje. ista stvar i s rimljanima. Pretpostavljam, a mozda nisam u pravu (mada je za grke i rimljane u staro doba to vec poznato) da autori knjiga to nisu tek tako izmislili, vec da ipak takvo njihovo opisivanje ima neke temelje i da nisu tek tako sjeli i izmislili takve stvari.
sta mislite vi o tome?
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#2

Post by Anka »

Meni je muka bilo dok sam gledala film "Aleksandar Makedonski"
Bila je neka srceparajuća scena,Alex i njegov friend su bili u iskušenju hoće li se poljubiti ili ne... i tada je neki mladić povikao sa balkona bioskopa:Ajde bre izvatajte se već jednom pa da idemo kući!
Pa film Kaligula...da creva povratiš...
Izvitoperenost je uvek postojala kroz ljudsku istoriju.
U poslednje vreme su devijantne pojave postale "normalne" pa si zatucan, primitivan,konzervativan,nedemokrata ako to osudiš.
Ne znam šta piše u Kuranu,ali početak Biblije mi se ne dopada: bilo ih je dvoje,pa su se "množili", znači, braća i sestre su spavali,ćerke sa očevima,majke sa sinovima.... Eto,to je početak nastanka ljudskog roda...
:roll:
cesarica_
Posts: 73
Joined: 06/08/2006 00:10

#3

Post by cesarica_ »

a sta ces,moralo se nekako zakotrljati :D
@pandora-to da su se deckici tako mazili je,koliko znam, poznata stvar,kao i to da se uveliko upraznjavao analni sex.... :shock:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#4

Post by danas »

Anka wrote: Ne znam šta piše u Kuranu,ali početak Biblije mi se ne dopada: bilo ih je dvoje,pa su se "množili", znači, braća i sestre su spavali,ćerke sa očevima,majke sa sinovima...
:roll:
uh, al' si i ti zahtijevna... :D
sve je to OK dok ide musko na zensko, pa makar to bio i brat na sestru... :-)
bolje i to nego da nam pederi svijetom vladaju, jel' tako... :evil: :D :D :D
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#5

Post by neupucena »

Procitaj "Hadrijanove memoare" od Marguerite Yourcenar.
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#6

Post by morti »

neupucena wrote:Procitaj "Hadrijanove memoare" od Marguerite Yourcenar.
i šta ima tuuuuuu....???

:D
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#7

Post by neupucena »

Odlicna knjiga. Saznace ako procita.
dinamit_covjek
Posts: 29
Joined: 14/08/2006 23:01
Location: negdje tamo

#8

Post by dinamit_covjek »

jesu li se oni brijali
Enzzo MOTORISTA
Posts: 7
Joined: 12/08/2006 09:24

#9

Post by Enzzo MOTORISTA »

jedino pitanje je sta je to 'normalno' ljudsko ponasanje.
ljudi su u pompeima imali velike javne wc-e u kojima su 'one rupe gdje se vrsi nuzda' bile poredane u polukrug i cin obavljanja nuzde je bila 'drustvena aktivnost'. danas je to nesto prljavo i sta ja znam sta sve ne.

dakle, norme drustveno prihvatljivog ponasanja su podlozne promjenama. mnoge danas vazece norme su besmislene ili su sluzile nekom 'visem' interesu.

homoseksualizam, pedofolija i sl je oduvjek tu samo je razlika smatramo li to normalnim ili devijantnim ponasanjem.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10

Post by Truba »

ako vam se ne čita pogledajte film Kaligula :D
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#11

Post by Prazina »

U starom zavjetu pise, da se takvi kamenuju i iskorijene!!!!!

Sodoma i Gomora je bila puna takvog razvrata i bozijom silom je zbrisana sa lica zemlje, danasnje Mrtvo more!!!!
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#12

Post by Kukuruz_Barbe-q »

U starom zavjetu pise, da se takvi kamenuju i iskorijene!!!!!

Sodoma i Gomora je bila puna takvog razvrata i bozijom silom je zbrisana sa lica zemlje, danasnje Mrtvo more!!!!

Na vrh
A ti sve gledo s brda?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#13

Post by mr__bosnjak »

Allahovom voljom tako je Lutov narod nestao nakon sto je uprkos opomena Poslanika Bozijeg a.s.(ne Muhammeda) se bavio homoseksualizmom.
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#14

Post by tataratira »

mr__bosnjak wrote:Allahovom voljom tako je Lutov narod nestao nakon sto je uprkos opomena Poslanika Bozijeg a.s.(ne Muhammeda) se bavio homoseksualizmom.
svako vrijeme nosi svoje običaje, Muhamed je bio u 52. ozenjen djevojcicom od 8 godina, ako se ne varam u godinama, ali nije daleko
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#15

Post by terapija »

tataratira wrote:
mr__bosnjak wrote:Allahovom voljom tako je Lutov narod nestao nakon sto je uprkos opomena Poslanika Bozijeg a.s.(ne Muhammeda) se bavio homoseksualizmom.
svako vrijeme nosi svoje običaje, Muhamed je bio u 52. ozenjen djevojcicom od 8 godina, ako se ne varam u godinama, ali nije daleko
Sve je to sastavni dio evolucije covjeka:)
Pored bioloske covjek ima i drustvenu komponentu evolucije :)

To sta smo radili nekada davno, ne znaci da treba to da radimo i sada i obrnuto...
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#16

Post by Prazina »

[quote="tataratira"][quote="mr__bosnjak"]Allahovom voljom tako je Lutov narod nestao nakon sto je uprkos opomena Poslanika Bozijeg a.s.(ne Muhammeda) se bavio homoseksualizmom.[/quote]

svako vrijeme nosi svoje običaje, Muhamed je bio u 52. ozenjen djevojcicom od 8 godina, ako se ne varam u godinama, ali nije daleko[/quote]

Cionisticke lazi!!!!!

N epostoji ni jedan pisani dokaz!!!!!!

Isti ti cionisti su svasta pisali i o Isusu!!!!
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#17

Post by terapija »

Prazina wrote:
tataratira wrote:
mr__bosnjak wrote:Allahovom voljom tako je Lutov narod nestao nakon sto je uprkos opomena Poslanika Bozijeg a.s.(ne Muhammeda) se bavio homoseksualizmom.
svako vrijeme nosi svoje običaje, Muhamed je bio u 52. ozenjen djevojcicom od 8 godina, ako se ne varam u godinama, ali nije daleko
Cionisticke lazi!!!!!

N epostoji ni jedan pisani dokaz!!!!!!

Isti ti cionisti su svasta pisali i o Isusu!!!!
Ma i David je bio oportunista i ubica, a ne pastir - heroj koji je pobijedio Golijata i ujedinio Izrael.

On ga je ujedinio tako sto je ubio sjevernog i juznog kralja i preoteo vlast...
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#18

Post by mr__bosnjak »

tataratira wrote:
mr__bosnjak wrote:Allahovom voljom tako je Lutov narod nestao nakon sto je uprkos opomena Poslanika Bozijeg a.s.(ne Muhammeda) se bavio homoseksualizmom.
svako vrijeme nosi svoje običaje, Muhamed je bio u 52. ozenjen djevojcicom od 8 godina, ako se ne varam u godinama, ali nije daleko
U ovo ne vjerujem ako ne pokazes dokaze. A moje je vjerovanje da Allah kaznjava narode koji se bave ovakvim stvarima, ako On hoce. Sto je propao Rim, Grcka i svi ostali a tome se davali?
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#19

Post by FFK as Lucy01 »

Ne postoji "apsolutno" prihvatljivo ljudsko ponasanje, jer je prihvatljivo sve ono sto drustvo okarakterise kao takvo.

U nasem vremenu, drustvene norme i drustveno prihvatljivo se razlikuje od onog sto je bilo drustveno prihvatljivo u vrijeme stare Grcke i Rimskog carstva. Po nasoj sadasnjoj ljestvici "drustveno prihvatljivog" homosexualizam, pedofilija i mnoge druge stvari su neprihvatljive....ali Eskimi se ljube tako sto trljaju nos od nos, pa ko je sad lud i naopak i cije je ponasanje i ljubljenje "ispravno" :roll: :D

Razlike medju ljudima i kulturama postoje da se naucimo toleranciji a ne da se ibretimo jedni na druge.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#20

Post by mr__bosnjak »

Lucy01 wrote:Ne postoji "apsolutno" prihvatljivo ljudsko ponasanje, jer je prihvatljivo sve ono sto drustvo okarakterise kao takvo.

U nasem vremenu, drustvene norme i drustveno prihvatljivo se razlikuje od onog sto je bilo drustveno prihvatljivo u vrijeme stare Grcke i Rimskog carstva. Po nasoj sadasnjoj ljestvici "drustveno prihvatljivog" homosexualizam, pedofilija i mnoge druge stvari su neprihvatljive....ali Eskimi se ljube tako sto trljaju nos od nos, pa ko je sad lud i naopak i cije je ponasanje i ljubljenje "ispravno" :roll: :D

Razlike medju ljudima i kulturama postoje da se naucimo toleranciji a ne da se ibretimo jedni na druge.
Allah dz.s je zabranio homoseksualizam, silovanja i sve to... Eto u Kur´anu je tako davno pisalo da to ne valja a ovi su tek poceli zabranjivat u 20 stoljecu. Takodje je bilo i u Indzilu(Evandjelje) i Tevratu(Tura) koji su objavljivani prije Kur´ana.

Inace ja mogu prihvatit da je neko homoseksualac jer Allah ce samo onoga koga On hoce uputit na Pravi put a svi mi pravimo svoje odluke i za njih cemo pred Allahom odgovarat. I ne mora se tim ljudima branit da rade sta hoce i kad hoce ali vala ne moraju dobijat adoptivsku djecu i vjencat se po crkvama i dzamijama. Da je Allah htio da imaju djecu dao bi im tu mogucnost.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#21

Post by Anka »

Lucy01 wrote:Ne postoji "apsolutno" prihvatljivo ljudsko ponasanje, jer je prihvatljivo sve ono sto drustvo okarakterise kao takvo.

U nasem vremenu, drustvene norme i drustveno prihvatljivo se razlikuje od onog sto je bilo drustveno prihvatljivo u vrijeme stare Grcke i Rimskog carstva. Po nasoj sadasnjoj ljestvici "drustveno prihvatljivog" homosexualizam, pedofilija i mnoge druge stvari su neprihvatljive....ali Eskimi se ljube tako sto trljaju nos od nos, pa ko je sad lud i naopak i cije je ponasanje i ljubljenje "ispravno" :roll: :D

Razlike medju ljudima i kulturama postoje da se naucimo toleranciji a ne da se ibretimo jedni na druge.
Nikako se trljanje nos o nos pa ni homoseksualizam ne mogu porediti sa pedofilijom. Homoseksualci su napravili svoj izbor,kakav takav, nama jasan ili ne...ali, pedofilija je zločin u kojem su deca žrtve.
Za takve pojave nema tolerancije,razumevanja, tu nema diskusije o nekakvim razlikama među ljudima, kulturama itd. To nikako ne može biti društveno prihvatljivo i nema dileme da je to apsolutno nenormalno.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#22

Post by mr__bosnjak »

Anka wrote:
Lucy01 wrote:Ne postoji "apsolutno" prihvatljivo ljudsko ponasanje, jer je prihvatljivo sve ono sto drustvo okarakterise kao takvo.

U nasem vremenu, drustvene norme i drustveno prihvatljivo se razlikuje od onog sto je bilo drustveno prihvatljivo u vrijeme stare Grcke i Rimskog carstva. Po nasoj sadasnjoj ljestvici "drustveno prihvatljivog" homosexualizam, pedofilija i mnoge druge stvari su neprihvatljive....ali Eskimi se ljube tako sto trljaju nos od nos, pa ko je sad lud i naopak i cije je ponasanje i ljubljenje "ispravno" :roll: :D

Razlike medju ljudima i kulturama postoje da se naucimo toleranciji a ne da se ibretimo jedni na druge.
Nikako se trljanje nos o nos pa ni homoseksualizam ne mogu porediti sa pedofilijom. Homoseksualci su napravili svoj izbor,kakav takav, nama jasan ili ne...ali, pedofilija je zločin u kojem su deca žrtve.
Za takve pojave nema tolerancije,razumevanja, tu nema diskusije o nekakvim razlikama među ljudima, kulturama itd. To nikako ne može biti društveno prihvatljivo i nema dileme da je to apsolutno nenormalno.
Apsolutno! Mogu i ja sad reci da mi je okej malo dijete izmlatit i moji jarani u policiji se sloze i je´l to sad okej?
Post Reply