Seksualna želja kod muškarca

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#51 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by JThomas »

ravnopravnost spolova na balkanski način. šta god ne valja, do muškarca je. a kurvanje ne postoji, pu pu pu, već je riječ o samoostvarenju i legitimnoj metodi ostvarenja poslovnih ciljeva.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#52 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by SmokingMan »

Nije da se hvalim,moj seksualni nagon je nevjerovatan,teško da ću sebi naći partnericu koja može barem 2 puta dnevno upražnjavati seksualni odnos.Kakva afrička šljiva kakvi bakraći,moram se tuširati svakodnevno studenom vodom ispod pasa da smirim nagon.Pa + 2 sata intenzivnog treninga da bi se "ispuhao"... 8-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#53 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by pustopoljina »

_BataZiv_0809 wrote:Pozdrav drugarice i drugovi forumasi,

Da ne idem previse u objasnjavanje osnovnih termina, jer se o tome dovoljno diskutovalo, htio bih vase misljenje o fenomenu seksualne zelje kod muskarca, u smislu da li je ona motivirajuci ili inhibirajuci faktor?

Naime zna se da su muskarci evolutivno uslovljeni da šire svoje sjeme na sto je vise moguce mjesta, pa je zapadna civilizacija to ponasanje ucinila drustveno prihvatljivim njegujuci kult promiskuitetnog macho muskarca.

Dakle muskarci su u stalnoj jurnjavi za seksom upravo u godinama kada mogu najvise dosegnuti u profesionalnom i svakom drugom planu.

Eh sad ja vas pitam, sta mislite da li je ta jurnjava za zenama motivirajuca za muskarca u smislu da se vise truditi biti uspjesan u profesionalnom smislu i ostvariti se na svakom polju ili ona zapravo oduzima suvise vremena i paznje i time onemogucava muskarce da budu uspjesniji?

U pseudofilozofskim raspravama nakrcanim maliganima, u sa svojim najboljim prijateljem, uvijek zapnemo na ovoj temi.

Naime on misli da osvajanje zena odnosi i suvise zivaca i kreativnosti koje bi se mogle kanalisati u druge, utilitarnije stvari. Moje misljenje je da je upravo naša zelja za osvajanjem zena najjaci katalizator ambicije i zelje za dokazivanjem.

Sta vi mislite :sax:
da bi covjek (muskarac) uspio napraviti neku bitnu karijeru u klasicnim zanimanjima, oduvijek je nekako bilo vazno da "ima sve", tj. da je osnovao porodicu i ima dvoje djece. sve ostalo nije bilo optimalno ili je cak povod za kritiku. takodjer, postoji i ona: "iza svakog uspjesnog muskarca, stoji uspjesna zena."
mislim da je tvoja teorija djelomicno tacna- da bi covjek "napravio nesto od sebe", potrebna je ta konkurentnost i borbenost za bolje izglede u drustvu, kod zena. ali, za dalje- za neku karijeru- mislim da je bitno da su mu svi ostali aspekti zivota mirni i sredjeni i izvor snage.
to "evolutivno uslovljeno" ne mozes vise prenositi u danasnjicu, jer vise nije problem prezivjeti, sad stupaju "first world problems" i nije bitno koliko djece napravis, nego koliko daleko dodjes i ti i oni u zivotu. upravo tu ovo "skrasiti se" dobija na tezini.
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#54 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by palestinka »

To je to pustopoljina. :thumbup: Vrijedi i za žene.
User avatar
bong
Posts: 29110
Joined: 17/02/2010 10:24
Location: izmedju dva uha...

#55 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by bong »

Barem 100 kermi po skoku...moze i 50 ako je mrsava... :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#56 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by sheilak »

SmokingMan wrote:Nije da se hvalim,moj seksualni nagon je nevjerovatan,teško da ću sebi naći partnericu koja može barem 2 puta dnevno upražnjavati seksualni odnos.Kakva afrička šljiva kakvi bakraći,moram se tuširati svakodnevno studenom vodom ispod pasa da smirim nagon.Pa + 2 sata intenzivnog treninga da bi se "ispuhao"... 8-)
ma hvalis se. priznaj. :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#57 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by Ramzess Veliki »

sheilak wrote:
SmokingMan wrote:Nije da se hvalim,moj seksualni nagon je nevjerovatan,teško da ću sebi naći partnericu koja može barem 2 puta dnevno upražnjavati seksualni odnos.Kakva afrička šljiva kakvi bakraći,moram se tuširati svakodnevno studenom vodom ispod pasa da smirim nagon.Pa + 2 sata intenzivnog treninga da bi se "ispuhao"... 8-)
ma hvalis se. priznaj. :D
Vjerujem mu da se ne hvali jer je moj nagon za 30% veći od navedenog.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#58 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by sheilak »

palestinka wrote:Ne znam kako je kod muškaraca, ali mislim da i ambicija pozitivna i seksualna želja potiču iz istog izvora, životne strasti. Ženama je često dovoljan osjećaj i potvrda da bi s nekim mogló biti nešto da se već osjećaju fantastično i spremne su tu energiju usmjeriti na posao. Da, istina je. žene vole zavoditi, izluditi muškarce, a da im seksualni čin nije ni na pameti. Doduše, žene slabijeg samopouzdanja, potvrdu će tražiti u seksu, a jače žene će zavesti muškarca i to uzbuđenje, umjesto u kompliciranom odnosu, iskoristiti za ostvarenje poslovnih ambicija. Mislim da su zato uspješni kolektivi s podjednakim brojem žena i muškaraca.
dakle hoces reci da te neke jake zene nece zadovoljiti svoju sexualnu zelju? da ce nadraziti i sebe i njega, no nece ici do kraja? ergo, jake, uspjesne zene se ne sexaju, vec sexualnu zelju/uzbudjenje tek kanaliziraju kroz posvecenost karijeri? meni ovo vise zvuci kao neko jako frustriran, nezadovoljen, no jak. ovdje si opisala zene kao prilicno asexualne, kojima je spolnost tek instrument. sto nije tacno. mit je da su zene manje sexualna bica, da su im dovoljni tek minorni podrazaji i da ih isti mogu zadovoljiti. nezadovoljena zena (ili muskarac) slabija ce biti i kada se radi o karijeri. (zadovljena) potentnost bitan je faktor efikasnosti. :D

al naravno, kako kaze mudri konfucije, sve je to individualno. :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#59 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by Ramzess Veliki »

palestinka wrote:Ne znam kako je kod muškaraca, ali mislim da i ambicija pozitivna i seksualna želja potiču iz istog izvora, životne strasti. Ženama je često dovoljan osjećaj i potvrda da bi s nekim mogló biti nešto da se već osjećaju fantastično i spremne su tu energiju usmjeriti na posao. Da, istina je. žene vole zavoditi, izluditi muškarce, a da im seksualni čin nije ni na pameti. Doduše, žene slabijeg samopouzdanja, potvrdu će tražiti u seksu, a jače žene će zavesti muškarca i to uzbuđenje, umjesto u kompliciranom odnosu, iskoristiti za ostvarenje poslovnih ambicija. Mislim da su zato uspješni kolektivi s podjednakim brojem žena i muškaraca.
NIKAD VIŠE neću se ženiti, vezati za žene i vjerovati im, niti piti kahvu sa njima ako je ovo istina.
Znači ona koju ja zavedem je slaba jadna i očajna, a ona koju pokušavam zavesti je namazana premazana i inteligentna pa će me iskoristiti.
E j...te ovakav komentar ... :run:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#60 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by sheilak »

Ramzess Veliki wrote: Vjerujem mu da se ne hvali jer je moj nagon za 30% veći od navedenog.
ne vjerujem ti. vozis motor. :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#61 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by Ramzess Veliki »

sheilak wrote:
Ramzess Veliki wrote: Vjerujem mu da se ne hvali jer je moj nagon za 30% veći od navedenog.
ne vjerujem ti. vozis motor. :D
Ne taj ... ne mogu zajahati sportaka, usko im sjedište. Zato vozim veliku mrcinu sa dovoljno prostora ispred rezervoara. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#62 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by SmokingMan »

Ramzess Veliki wrote:
sheilak wrote:
SmokingMan wrote:Nije da se hvalim,moj seksualni nagon je nevjerovatan,teško da ću sebi naći partnericu koja može barem 2 puta dnevno upražnjavati seksualni odnos.Kakva afrička šljiva kakvi bakraći,moram se tuširati svakodnevno studenom vodom ispod pasa da smirim nagon.Pa + 2 sata intenzivnog treninga da bi se "ispuhao"... 8-)
ma hvalis se. priznaj. :D
Vjerujem mu da se ne hvali jer je moj nagon za 30% veći od navedenog.
Keksa mi,ne lažem... 8-)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#63 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by sheilak »

pa ne kazem da lazes. vec da se hvalis. :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#64 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by MedenoSrce »

SmokingMan wrote:
Keksa mi,ne lažem... 8-)

a koji je keks .... petit :mrgreen: , tutku :evil:, domacica :idea: sarajevski lokum :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#65 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by Ramzess Veliki »

SmokingMan wrote:
Ramzess Veliki wrote:
sheilak wrote:
ma hvalis se. priznaj. :D
Vjerujem mu da se ne hvali jer je moj nagon za 30% veći od navedenog.
Keksa mi,ne lažem... 8-)
Ne lažem ni ja ... :oops:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#66 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by SmokingMan »

8-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#67 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by Ramzess Veliki »

sheilak wrote:pa ne kazem da lazes. vec da se hvalis. :D
Cijena Coca Cole je 80% marketing, a ostatak ide na troškove proizvodnje, plata uposlenika, plaćanje poreza i finansiranje Masonske lože. :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#68 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by sheilak »

al coca cola svakako dobra. agresivan...marketing ne cini njen dobar okus laznim. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#69 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by ultima_palabra »

Tu je to negdje... ima možda slučajeva da bi neko više postigao u životu da nije previše volio pičku, ali obično jednu ovisnost mijenja druga ovisnost... da nije to, bio bi alkohol, droga ili kocka.

S druge strane, ima možda i poneko koga je nedostatak pičke motivisao da se obogati... ali i to je poprilično nestabilna, da ne kažem napaćena osoba :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#70 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by Ramzess Veliki »

sheilak wrote:al coca cola svakako dobra. agresivan...marketing ne cini njen dobar okus laznim. :D
O tome i pričam. :lol: :lol: :lol:
Zamisli sramote da se prereklamiraš a dama te zatim pita - "I to je to o čemu si pričao :sad: ???" :run:
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#71 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by palestinka »

sheilak wrote:
palestinka wrote:Ne znam kako je kod muškaraca, ali mislim da i ambicija pozitivna i seksualna želja potiču iz istog izvora, životne strasti. Ženama je često dovoljan osjećaj i potvrda da bi s nekim mogló biti nešto da se već osjećaju fantastično i spremne su tu energiju usmjeriti na posao. Da, istina je. žene vole zavoditi, izluditi muškarce, a da im seksualni čin nije ni na pameti. Doduše, žene slabijeg samopouzdanja, potvrdu će tražiti u seksu, a jače žene će zavesti muškarca i to uzbuđenje, umjesto u kompliciranom odnosu, iskoristiti za ostvarenje poslovnih ambicija. Mislim da su zato uspješni kolektivi s podjednakim brojem žena i muškaraca.
dakle hoces reci da te neke jake zene nece zadovoljiti svoju sexualnu zelju? da ce nadraziti i sebe i njega, no nece ici do kraja? ergo, jake, uspjesne zene se ne sexaju, vec sexualnu zelju/uzbudjenje tek kanaliziraju kroz posvecenost karijeri? meni ovo vise zvuci kao neko jako frustriran, nezadovoljen, no jak. ovdje si opisala zene kao prilicno asexualne, kojima je spolnost tek instrument. sto nije tacno. mit je da su zene manje sexualna bica, da su im dovoljni tek minorni podrazaji i da ih isti mogu zadovoljiti. nezadovoljena zena (ili muskarac) slabija ce biti i kada se radi o karijeri. (zadovljena) potentnost bitan je faktor efikasnosti. :D
Moguće je da se sve može ovako shvatiti. Nisam tako mislila. Htjela sam reći da je seks divan jedino kada zaista izgubiš glavu za nekim, da je bolje biti sam ako nije tako. Da seks radi seksa ženama manje znači. Da ne treba trčatí za tim, u tim periodima može biti dovoljan osjećaj da se nekome sviđaš. Nisam mislila na manipulacije, izluđivanje, povlačenje i sl. Manipulativno je manipulisati seksom što rade i muškarci i žene.




izluđivanje, lažne signale, pa povlačenje i sl.
Jednostavno živiš, radiš


al naravno, kako kaze mudri konfucije, sve je to individualno. :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#72 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by fatamorgana »

Seksualna želja kod muškaraca je nepresušna! :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#73 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by sheilak »

palestinka wrote: Moguće je da se sve može ovako shvatiti. Nisam tako mislila. Htjela sam reći da je seks divan jedino kada zaista izgubiš glavu za nekim, da je bolje biti sam ako nije tako. Da seks radi seksa ženama manje znači. Da ne treba trčatí za tim, u tim periodima može biti dovoljan osjećaj da se nekome sviđaš. Nisam mislila na manipulacije, izluđivanje, povlačenje i sl. Manipulativno je manipulisati seksom što rade i muškarci i žene.




izluđivanje, lažne signale, pa povlačenje i sl.
Jednostavno živiš, radiš
da, slazem se s tobom ovdje donekle. onda sam te pogresno razumijela.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#74 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by Ramzess Veliki »

sheilak wrote:
palestinka wrote: Moguće je da se sve može ovako shvatiti. Nisam tako mislila. Htjela sam reći da je seks divan jedino kada zaista izgubiš glavu za nekim, da je bolje biti sam ako nije tako. Da seks radi seksa ženama manje znači. Da ne treba trčatí za tim, u tim periodima može biti dovoljan osjećaj da se nekome sviđaš. Nisam mislila na manipulacije, izluđivanje, povlačenje i sl. Manipulativno je manipulisati seksom što rade i muškarci i žene.




izluđivanje, lažne signale, pa povlačenje i sl.
Jednostavno živiš, radiš
da, slazem se s tobom ovdje donekle. onda sam te pogresno razumijela.
Ja mislim da ste u krivu. Seks je zdrav i treba se seksati i kad nemaš neku tzv. ozbiljnu vezu. Nedostatak seksa utiče na loše zdravlje, manjak samopouzdanja ... a seks može biti vrlo dobar sa dobrim frendom za te radnje. Svega mi i daleko bolji nego sa peglom sa kojom si u vezi pa ti sve glumata i od svega se stidi ... fol, jel' ... razumijemo se da je sve to vrlo providno. 8-)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#75 Re: Seksualna želja kod muškarca

Post by sheilak »

pa ja to uvijek govorim. ;-) ljudi su skloni sexu pridavati i premalo i previse znacaja, prisilno ili ne, no previdjaju da je sex zapravo jedna sasvim prirodna potreba. i nesto jako lijepo. al nit andjeo nit demon. :D


moje slaganje sa palestinkom bilo je oko manipulativnog ponasanja. kod zena.
Post Reply