Seksualna energija

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#51 Re: Seksualna energija

Post by Soul_Sista »

JThomas wrote:maje su također vjerovale da sunce neće izaći ako mu se svaki dan ne prinese određeni broj ljudskih žrtava :evil: :evil:

tako da im ja ne vjerujem da svijet završava 2012.
jel to predvidjaju? smak svijeta i sl.? :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#52 Re: Seksualna energija

Post by Amazonka27 »

Nije nesto lijepa...vitkica...zgodnica

Image

Mrze je zene osim lezbaca..vole je pederi...i jebezovna je
Image

sama na plazi

Image

putuje po svijetu ... ima se - moze se

Image

pa djes ba Hanci :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#53 Re: Seksualna energija

Post by JThomas »

pa ne zna se. sve su to svakako nagađanja i senzacionalizam. izgleda da neka velika era po njihovom kalendaru završava 2012., a ljudi to različito tumače, neki k'o smak svijeta, neki samo k'o neku radikalnu promjenu...
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#54 Re: Seksualna energija

Post by Gospoda Ministarka »

Amazonka27 wrote:Nije nesto lijepa...vitkica...zgodnica

Image

Mrze je zene osim lezbaca..vole je pederi...i jebezovna je
Image

sama na plazi

Image

putuje po svijetu ... ima se - moze se

Image

pa djes ba Hanci :D
:lol: :lol: :lol: o maj dir gad... oduzeh se na podu :lol: :lol:
strawberry
Posts: 2
Joined: 09/09/2009 23:53

#55 Re: Seksualna energija

Post by strawberry »

Arc_Angel wrote:
moa wrote:
tech10 wrote:jebote sta je ovo!

Droge drug garant nema sta drugo biti... raja se previse drogira :run:
Gospoda Ministarka wrote:Nebuloza majko moja :cry:
Ovo je Severina.... garant... jedina mi je ona toliko sexy :D
moa wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Nebuloza majko moja :cry:

Ovo je Severina.... garant... jedina mi je ona toliko sexy :D
Pjesme su joj truba ali kad je malo bolje pogledam :thumbup: :thumbup:


raja svaka vam cast.

OVI POSTOVI SU DOKAZ DA OVAJ FORUM IMA DUŠU, NEPROKOSNOVEN U SVAKOM SMISLU RIJEČI, HEJ ISMIJAH SE SAD KO MALO DIJETE


p.s.

sorry za velika slova
komentari su izvukli moj prvi post :-) super ste :D
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#56 Re: Seksualna energija

Post by BSn »

Soul_Sista wrote:@BSn,
sta treba da se desi 2012 ili sta ta godina predstavlja po Majama?

Po mojim informacijama prelazak u novi nacin razmisljanja.

JThomas wrote:maje su također vjerovale da sunce neće izaći ako mu se svaki dan ne prinese određeni broj ljudskih žrtava :evil: :evil:

tako da im ja ne vjerujem da svijet završava 2012.
Nisu oni ni rekli da svijet zavrsava 2012.
Nego, zna li iko koji je njih djavo tjer'o da klesu kalendar sve do 2012.? Ono, koji ce to njima?
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#57 Re: Seksualna energija

Post by BSn »

Gospoda Ministarka wrote:Ljudi, jel to vi ozbiljno ili se samoo zajebavate??? :?
Ja nis nekontam :shock:

Mi nismo filozofi, mi samo filozofiramo, a taj je termin pezorativan samo kod nas na Balkanu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#58 Re: Seksualna energija

Post by JThomas »

zanosili se da će potrajati do tad :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#59 Re: Seksualna energija

Post by PalaSa Marsa »

Dokle' ovo dodje? :zoka:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#60 Re: Seksualna energija

Post by Gospoda Ministarka »

BSn wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Ljudi, jel to vi ozbiljno ili se samoo zajebavate??? :?
Ja nis nekontam :shock:

Mi nismo filozofi, mi samo filozofiramo, a taj je termin pezorativan samo kod nas na Balkanu.
Jesam li ja zalutala mozda :shock: ??? Jah, filozofija, bjezim :run: ja sam cvrsto ubijedna da sam s ove planete ma koliko to vama neobicno i cudno zvucalo :skoljka:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#61 Re: Seksualna energija

Post by PalaSa Marsa »

Ja ionako nisam odaVLeN. :roll: :mrgreen:
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#62 Re: Seksualna energija

Post by BSn »

Gospoda Ministarka wrote:
BSn wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Ljudi, jel to vi ozbiljno ili se samoo zajebavate??? :?
Ja nis nekontam :shock:

Mi nismo filozofi, mi samo filozofiramo, a taj je termin pezorativan samo kod nas na Balkanu.
Jesam li ja zalutala mozda??? Jah, filozofija, bjezim :run: ja sam cvrsto ubijedna da sam s ove planete :skoljka: ma koliko to vama neobicno i cudno zvucalo :skoljka:
Ti si u zabludi.

JThomas wrote:zanosili se da će potrajati do tad :lol:
Nisu se oni zanosili, njih je izgleda zanosilo... Ocito da je do njih, jos u to vrijeme, stigla crnogorska Blatina. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#63 Re: Seksualna energija

Post by JThomas »

ma briga marsovku svakako.

imali su generalno čudne tripove, kao što je recimo to sa suncem i ljudskim žrtvama...
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#64 Re: Seksualna energija

Post by PalaSa Marsa »

Pa sta da radim nego to da se ne sikiram :D , svejedno htjela sam rec' da malo koja mladost ne posjeduje tu (nazovimo je tako izmedju ostalog i eto seksualnom energijom :-) ), mada ti je to sve kako, ko, sta i na koji nacin gleda, dozivljava i sl. I naravno nije iskljuceno ni to da taj polet koji svi nekako nosimo u sebi, svi opet dozivljavamo na nacin kako umijemo ili znamo il' 'pak kako li napravimo eto te neke slicice u nasim glavama. :D
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#65 Re: Seksualna energija

Post by black »

A onda, jednog cetvrtka, skoro dvije hiljade godina posto su izvjesnog tipa prikovali za drvo zbog toga sto je rekao da bi bilo sjajno kada bi ljudi, za promjenu, poceli da se ponasaju ljubazno prema drugim ljudima, jedna djevojka koja je za svoj gros sjedila u nekom kaficu u Rikmansvortu, iznenada je shvatila u cemu su sve vrijeme grijesili i najzad dokucila nacin na koji bi se svijet mogao pretvoriti u dobro i srecno mjesto. Ovoga puta sve je bilo u redu, stvar je bila sigurna i niko nije morao nikog da prikucava za drvo.

:oops: :mrgreen: :run:
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#66 Re: Seksualna energija

Post by Vertigo »

vratnik wrote:Postavljacu teme besplatan savjet: Staviti sex u naslov, bez obzira o cemu tema govorila je mac sa dvije ostrice, s jedne strane ces pokrenuti ljude da istu vide (sex sells) a s druge strane je moguce da ces ostati bez ozbiljnih komentara.........
dobro opazanje :)
1300 citanja za 10 sati :-) na pdf Filozofija :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#67 Re: Seksualna energija

Post by Bullet Tooth Tony »

User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#68 Re: Seksualna energija

Post by bez_ideje »

BSn wrote:
bez_ideje wrote:Ako i jesmo jedna velika energija i pretacemo se iz jednog oblika u drugi,nestati ne mozemo,ispariti samo prividno...vrlo je moguce da se jedna velika koncentracija sexualne energije spojila u jednoj osobi koja je u sustini cista energija sa nekim tijelom na posudbi,odatle taj raskorak izmedju ljepote tijela i privlacnosti energije....tijelo moze biti savrseno pravilno,ali hladno i neprivlacno...... Vjerujem da se ne privlace tijela,nego upravo te energije...gosti jesmo,neki manje neki vise svjesni svoga bivstovanja.....nekad sam to nazivala kolonijalizmom planete Zemlje,savrsene plantaze tijela koja isijavaju energiju u svemir....samoobnovljivost ljudskog resusrsa je ono sto zavisi od sexualne energije koja je i najvise na cijeni....od kultura bozica plodnosti do erotiziranog drustva danasnjice....

Da, da. Energija bi onda bila neunistiva, a tijelo samo kavez za tu energiju kojeg ona moze po potrebi i napustiti. Onda se ne trosi energija vremenom, nego ljustura, tj. tijelo. Onoga trenutka kada zub vremena unisti tijelo, energija ga napusta i odlazi dalje (gdje? - to je vec pitanje religije, a ne filozofije).

Svaka persona je razlicita energija, a moguce je i da je jedni imaju vise, drugi manje. Razlika je i u tome da li se neko poistovjecuje s tijelom, pa onda njegova energija gubi na zastupljenosti i snazi, ili se, pak, poistovjecuje s energijom cime postize visi level samosvijesti, ali ga to i cini drugacijim, sto za sobom donosi posljedice, kao kod pokretaca teme.


Svako ima tu energiju, ali se svi razlikuju u njenom percipiranju i nacinu upotrebe. Redovnom vjezbom i promisljanjem, svi bi na kraju dostigli stupanj "Gosta", a mozda su Maje upravo o tome govorile kada su spominjale 2012.
Slazem se,mada daljnju putanju energije ne pripisujem religiji ni filozofiji vec fizici i biologiji.Upravo je kisik kao celijska hrana vremenom smrtonosni eliksir.
Poistovjetiti se sa tijelom nije isto kao iskoristiti tijelo za ispoljavanje te energije,jer tu dolazi opet do konflikta filozofsko-religijskog stajalista sa onim koji bi predstavljao energiju na taj nacin....Sexualna energija,destruktivna energija i sl.se kroz prizmu filozofije i religije kanalisu i potiskuju da bi se dozivjelo nesto "vrhovno",a onaj koji isijava tu energiju bez bojazni nije se poistovjetio sa tijelom i izgubio je,vec je siri puno vise i brze pri tome "troseci" tijelo
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#69 Re: Seksualna energija

Post by Cholina_Lokica »

amazonko draga sta pocini :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#70 Re: Seksualna energija

Post by Amazonka27 »

Dile wrote:amazonko draga sta pocini :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ovo je rezultat nakon repriziranja 4 sezone prison break :D (svakodnevno gledanje) :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#71 Re: Seksualna energija

Post by Cholina_Lokica »

Amazonka27 wrote:
Dile wrote:amazonko draga sta pocini :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ovo je rezultat nakon repriziranja 4 sezone prison break :D (svakodnevno gledanje) :D
i dalje placem od smjeha... :D
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#72 Re: Seksualna energija

Post by zijancer »

tech10 wrote:jebote sta je ovo!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#73 Re: Seksualna energija

Post by Irm@ »

Bogme ovo vrijeme cudno utjece na ljude :? :D
User avatar
andolC
Posts: 1217
Joined: 20/03/2008 23:46
Location: bez recepta

#74 Re: Seksualna energija

Post by andolC »

martiniq wrote:Za moju energiju kazu da je toliko snazna...


M.
parabola o kociji

kako bi se predstavilo stanje u kome se covjek danas nalazi, u tradiciji se on poredi sa jednom kocijom, odnosno, konjskom zapregom, gdje sama kocija ili kola, simbolizira covjekovo fizicko tijelo, konji predstavljaju njegove emocije, osjecanja i strasti, kocijas predstavlja jedan intelektualni sklop koji je sposoban da rezonuje (licnost) a u kociji se nalazi i jedan putnik, koji je ujedno i njen gospodar (dusa)

u svom normalnom stanju, cijeli taj sistem je u jednom besprijekorno skladnom odnosu i on perfektno funkcionira – kocijas drzi uzde cvrsto u svojim rukama i upravlja konjima i kocijom u pravcu u kom mu gospodar nalaze

medjutim, to bi trebalo da bude tako ali u vecini slucajeva nije. prvo, u kociji nedostaje gospodar. kocijas mora da ide da ga trazi. sama kocija se nalazi u stanju raspada, tockovi samo sto nisu otpali a osovine skripe jer odavno nisu podmazane, konji iako cistokrvne rase, prljavi su i neuhranjeni, uzde i amovi su se odavno izlizali i samo sto ne popucaju. kocijas spava ljuljajuci se u sjedistu kocije, a uzde mu svakog momenta mogu ispasti iz ruku
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#75 Re: Seksualna energija

Post by andrija2007 »

Ma ljudi, nemojte se džabe zavarivati, nije nirvana za hajvana!
Locked