Šekovići: Građani i vlast protiv ulice Draže Mihajlovića

Relmir
Posts: 32
Joined: 23/01/2011 21:35

#26 Re: Šekovići: Građani i vlast protiv ulice Draže Mihajlovića

Post by Relmir »

Ovako ja bih recimo najvise volio da to mjesto nikako nepostoji. 23.6.92 su dvojca sekovljanja upali u moju kucu u Vlasenici, odveli mi oca u logor Susica. Pocetkom jula 92 prebacen je na Pelemis, necu ni da znam sta je sve propatio i vidio, streljan je sa zadnjih 9 Bosnjaka 16.4.93, koji su za cetnike cijepi drva itd... streljani su 2 dana ranije prije nego sto su nasi uzeli Pelemis.
Prema tome oni mogu davati imena kakava hoce, ti Sekovici ce ostati meni licno jedna ogromna zona sumraka.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#27 Re: Šekovići: Građani i vlast protiv ulice Draže Mihajlovića

Post by Hemel »

cyprus wrote:
Ženski Dr.Med wrote:ispasce na kraju da ce dati ulici ratka mladica.. ,on ko fol nije chetnik....
Realno i nije... što ga opet ne čini ništa boljim od četnika.

Nisu svi zločinci četnici...
'' cetnik'' za vecinu srba nije uvreda, naprotiv...
nije li nsrs izjednacila pripadnike cetnickog pokreta sa partizanima...
cast pojedincima koji se od toga ogradjuju ili se stide istih...
Stator91
Posts: 52
Joined: 07/02/2011 12:22

#28 Re: Šekovići: Građani i vlast protiv ulice Draže Mihajlovića

Post by Stator91 »

1.) Trebalo je dočekati RAT i spoznati sve prljavštine što on sobom nosi!
2.) Sve to, iako mi' tako što niti i ne poznamo, dešavalo se vjerovatno i za vrijeme 41/45..
3.) Prenešeno, ono sa koljena na koljeno-Šekovići pravo Četničko mjesto i 41/45 i 92/95.
4.) draža, krepo od metar i po, umobolnik i psihopata, On uzor, pa eto neka im! ili hoče ili neče, beskurac, a već svima znano i on i sveti sava, dva koljača koji su pored zla nanešenog drugima-zaista nanijeli najviše zla sopstvenomu narodu izuzmemo li četnike koji ga veličaju. Boli me kurac hoče li im se ulica zvati ili će im mošti nost', samo znam da nikad više neće moći klati i na kolac nabijati goloruke komšije. Jadovi od jada'! Prije, samo neki dan imali su postrojavanje, veličanje i slavu đeneralu, nikad budala, ni suhi drva, nestati neće.
5.) Uvijek je bilo čestitih ljudi i svima njima-kapa dole!
Post Reply