Sejo vs Nele

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#601 Re: Sejo vs Nele

Post by Chmoljo »

Bodkin wrote: 26/05/2023 09:24
kakavdanakneiskustvu wrote: 26/05/2023 09:22 Nije stvar u Aliji,nego što je Bregović javno rekao da nije htio svirati na koncertima za Sarajevo tokom opsade jr bi to po njemu bilo da svira za Alijino Sarajevo,kao da to Sarajevo nijw bilo i npr. Pimpekovo,Vešovićevo

Zato je požurio svirati na koncertu u Solunu povodom NATO bombardoavanja Srbije

ljigavac i šupak na kvadrat
Jer jedno zahtijeva biranje strana, a drugo ne. A on je malo pametniji od toga
Kako apel za nebombardovanje srbije nije biranje strana? Pa nije NATO intervencija bila vremenska nepogoda jbt...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#602 Re: Sejo vs Nele

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bodkin wrote: 26/05/2023 09:24
kakavdanakneiskustvu wrote: 26/05/2023 09:22 Nije stvar u Aliji,nego što je Bregović javno rekao da nije htio svirati na koncertima za Sarajevo tokom opsade jr bi to po njemu bilo da svira za Alijino Sarajevo,kao da to Sarajevo nijw bilo i npr. Pimpekovo,Vešovićevo

Zato je požurio svirati na koncertu u Solunu povodom NATO bombardoavanja Srbije

ljigavac i šupak na kvadrat
Jer jedno zahtijeva biranje strana, a drugo ne. A on je malo pametniji od toga
izabrao je svirao je za miloševićev beograd

šupak i ljgavac na kvadrat
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#603 Re: Sejo vs Nele

Post by PM72 »

breuer wrote: 26/05/2023 09:29
PM72 wrote: 26/05/2023 09:27

Namazani,pametni i lukavi šupak.I nije ga sarajevska kotlina "iznjedrila",on je u Sarajevu slučajno rođen,otac mu bio oficir a inače iz Križevaca u Hrvatskoj a mati hercegovka.
znam, al ovdje je uzgojen :D
Uzgojeno je svakakvih govana,od Šešelja do Tadića...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#604 Re: Sejo vs Nele

Post by kakavdanakneiskustvu »

Chmoljo wrote: 26/05/2023 09:30
Bodkin wrote: 26/05/2023 09:24

Jer jedno zahtijeva biranje strana, a drugo ne. A on je malo pametniji od toga
Kako apel za nebombardovanje srbije nije biranje strana? Pa nije NATO intervencija bila vremenska nepogoda jbt...
da,što li nije svirao protiv rata u somaliji
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#605 Re: Sejo vs Nele

Post by breuer »

PM72 wrote: 26/05/2023 09:32
breuer wrote: 26/05/2023 09:29

znam, al ovdje je uzgojen :D
Uzgojeno je svakakvih govana,od Šešelja do Tadića...
to ti govorim, nevjerovatan broj ljudi koje je ovaj grad hranio, da bi ga poslije rušili i pljuvali... :-)
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#606 Re: Sejo vs Nele

Post by nineinchnails »

Najbolje bi bilo da se Nele i Sejo udruze i naprave YU turneju :-D
User avatar
TojoOptics
Posts: 650
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#607 Re: Sejo vs Nele

Post by TojoOptics »

Ljudi medju muzicarima i glumcima traze moralne vertikale, gromade etike, intelektualce. Oni to nisu. Pjevaju i glume gdje ih vise placaju, svrstavaju se gdje misle da je trajnije, sigurnije, isplativije. Krenuli smo od über šupka Neleta, koji je kategorija za sebe, biti prvi na ljestvici šupaka nije ni malo jednostavno, zbog zestoke konkurencije - on ostaje na vrhu, neprikosnoven, za ovih 10-20 godina koliko mu jos ostaje da zagadjuje planetu svojim prisustvom. Mada, ima izuzetaka kao Zoran Becic, koji cak nije ni bio rodjen u Sarajevu, a ostao je tokom cijelog rata, pa Pimpek. Ali, vecina je otisla da svira beogradjanima poslije rata, jer od toga zive, Srba ima malo vise, znaci vise publike, vise novca. Oliver Dragojevic je ostao od rijeci, ali nije sarajlija. Meni je ljigaviji Dino Merlin od Bregovica ili Hajrudin Varesanovic (über ljige). Ljudi su kvarljiva roba, najbolje bi bilo udariti im pecat "konzumirati do ________"
User avatar
dr_Evil
Posts: 12433
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#608 Re: Sejo vs Nele

Post by dr_Evil »

TojoOptics wrote: 26/05/2023 09:47 Ljudi medju muzicarima i glumcima traze moralne vertikale, gromade etike, intelektualce. Oni to nisu. Pjevaju i glume gdje ih vise placaju, svrstavaju se gdje misle da je trajnije, sigurnije, isplativije. Krenuli smo od über šupka Neleta, koji je kategorija za sebe, biti prvi na ljestvici šupaka nije ni malo jednostavno, zbog zestoke konkurencije - on ostaje na vrhu, neprikosnoven, za ovih 10-20 godina koliko mu jos ostaje da zagadjuje planetu svojim prisustvom. Mada, ima izuzetaka kao Zoran Becic, koji cak nije ni bio rodjen u Sarajevu, a ostao je tokom cijelog rata, pa Pimpek. Ali, vecina je otisla da svira beogradjanima poslije rata, jer od toga zive, Srba ima malo vise, znaci vise publike, vise novca. Oliver Dragojevic je ostao od rijeci, ali nije sarajlija. Meni je ljigaviji Dino Merlin od Bregovica ili Hajrudin Varesanovic (über ljige). Ljudi su kvarljiva roba, najbolje bi bilo udariti im pecat "konzumirati do ________"
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#609 Re: Sejo vs Nele

Post by Brisbane »

Sad ce neko rwci i da ne valja Corbin opus, jerbo je Bora chetnik. :zzzz:
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#610 Re: Sejo vs Nele

Post by dulekrele »

nineinchnails wrote: 26/05/2023 09:35 Najbolje bi bilo da se Nele i Sejo udruze i naprave YU turneju :-D
Najbolje bi bio da se obojica manu muzike.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#611 Re: Sejo vs Nele

Post by PM72 »

TojoOptics wrote: 26/05/2023 09:47 Ljudi medju muzicarima i glumcima traze moralne vertikale, gromade etike, intelektualce. Oni to nisu. Pjevaju i glume gdje ih vise placaju, svrstavaju se gdje misle da je trajnije, sigurnije, isplativije. Krenuli smo od über šupka Neleta, koji je kategorija za sebe, biti prvi na ljestvici šupaka nije ni malo jednostavno, zbog zestoke konkurencije - on ostaje na vrhu, neprikosnoven, za ovih 10-20 godina koliko mu jos ostaje da zagadjuje planetu svojim prisustvom. Mada, ima izuzetaka kao Zoran Becic, koji cak nije ni bio rodjen u Sarajevu, a ostao je tokom cijelog rata, pa Pimpek. Ali, vecina je otisla da svira beogradjanima poslije rata, jer od toga zive, Srba ima malo vise, znaci vise publike, vise novca. Oliver Dragojevic je ostao od rijeci, ali nije sarajlija. Meni je ljigaviji Dino Merlin od Bregovica ili Hajrudin Varesanovic (über ljige). Ljudi su kvarljiva roba, najbolje bi bilo udariti im pecat "konzumirati do ________"
A Haris Džinović?
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#612 Re: Sejo vs Nele

Post by Škobo Habu »

Brisbane wrote: 26/05/2023 10:06 Sad ce neko rwci i da ne valja Corbin opus, jerbo je Bora chetnik. :zzzz:
Mislim da treba odvojiti umjetničko dijelo od autora. :run:

Bora je nekada optuživao Slovence kako su bečki konjušari, a danas se liječi na osnovu njihovog zdravstvenog osiguranja.
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#613 Re: Sejo vs Nele

Post by Škobo Habu »

sehohari wrote: 25/05/2023 20:12
Ja ne znam ko je njega rehabilitovao, ali mislim da ga danas teško neko identifikuje sa Sarajevom, pogotovo mlađe generacije. Čovjek je vani i sa gradom jednostavno nema ništa, pogotovo u umjetničkom smislu, jer su njegovi radovi ipak nastali negdje drugo.
Ovako, kada se gleda na njegov današnji život, možemo reći da je on možda i najpoznatiji primjer jednog balkanskog globaliste - "svjetski čovjek" u smislu da svugdje može otići i uklopiti se na osnovu svojih socijalnih sposobnosti. Njega je teško za bilo koje mjesto tačno vezati.
Onda si propustila bitnu stvar. "Rehabilitovali" su ga Tanović, Kojović, Forto i raja okupljena oko Naše stranke. Imao je i prijem upriličen.

No, slažem se sa tobom. Bregović je Sarajlija koliko je i Haris Džinović. Koliko je i Maca Diskrecija Tuzlanaka, a Muharem Bazdulj Travničanin.

Koliko je Dževad Galijašević Maglajlija.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#614 Re: Sejo vs Nele

Post by Bodkin »

Chmoljo wrote: 26/05/2023 09:30
Bodkin wrote: 26/05/2023 09:24

Jer jedno zahtijeva biranje strana, a drugo ne. A on je malo pametniji od toga
Kako apel za nebombardovanje srbije nije biranje strana? Pa nije NATO intervencija bila vremenska nepogoda jbt...
Pa protiv natoa je protiv stranaca. Ili ocekujes da zivi u srbiji i podrzava bombardovanje?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#615 Re: Sejo vs Nele

Post by tranquil »

Škobo Habu wrote: 26/05/2023 10:28
Brisbane wrote: 26/05/2023 10:06 Sad ce neko rwci i da ne valja Corbin opus, jerbo je Bora chetnik. :zzzz:
Mislim da treba odvojiti umjetničko dijelo od autora. :run:

Bora je nekada optuživao Slovence kako su bečki konjušari, a danas se liječi na osnovu njihovog zdravstvenog osiguranja.
Mislim da je ipak bio pokojni Balaš, ali ne da mi se provjeravati. Isti se poslije čak preselio u Sloveniju.

Edit: ipak sam provjerio, ipak je Bora. Čudno kako se pogrešno sjećam ovoga.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#616 Re: Sejo vs Nele

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bodkin wrote: 26/05/2023 11:27
Chmoljo wrote: 26/05/2023 09:30

Kako apel za nebombardovanje srbije nije biranje strana? Pa nije NATO intervencija bila vremenska nepogoda jbt...
Pa protiv natoa je protiv stranaca. Ili ocekujes da zivi u srbiji i podrzava bombardovanje?
a protiv bombardovanja njegovog grada,jert on sarajevo naziva svojim gradom,ni riječ da kaže,od strane stranaca jer je srbija i vojska i oružje koje su dolazili na ratišta oko sarajeva bili iz srbije,koja je tad bila strana država za sarajlije,pa i za njega ako je već sarajlija
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#617 Re: Sejo vs Nele

Post by Dope_Man »

tranquil wrote: 26/05/2023 11:41 Mislim da je ipak bio pokojni Balaš, ali ne da mi se provjeravati. Isti se poslije čak preselio u Sloveniju.

Edit: ipak sam provjerio, ipak je Bora. Čudno kako se pogrešno sjećam ovoga.
Djole je samo porodicu sklonio na neko vrijeme u Sloveniju (sam ostao u Novom Sadu) kad je bilo guravo. Al naravno nije, kao razni pocetnici, provodio godine zivota kenjajuci po drugim drzavama.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19525
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#618 Re: Sejo vs Nele

Post by teskeredzic_22 »

Škobo Habu wrote: 26/05/2023 10:34
Onda si propustila bitnu stvar. "Rehabilitovali" su ga Tanović, Kojović, Forto i raja okupljena oko Naše stranke. Imao je i prijem upriličen.

Nešto poput ovoga ?

https://www.tportal.hr/magazin/clanak/l ... i-20090304

ovoga ,

https://www.kupikartu.ba/karte/event/5578/aca-lukas

ovoga ,

https://www.alo.rs/vip/estrada/zetra-sa ... 40842/vest

"Rehabilitacija" je počela onog dana kad su Sinan Sakić i Branka Sovrlić nastupili u Skenderiji.

Sve ostalo je uz dužno poštovanje isprazna demagoška floskulacija.

Više su štete Lukas i Šerifović gradu Sarajevu nanijeli svojim prisustvom i širenjem svoje gadarije od muzike nego pet Bregovića sa koncertima u Solunu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#619 Re: Sejo vs Nele

Post by Bodkin »

kakavdanakneiskustvu wrote: 26/05/2023 11:42
Bodkin wrote: 26/05/2023 11:27

Pa protiv natoa je protiv stranaca. Ili ocekujes da zivi u srbiji i podrzava bombardovanje?
a protiv bombardovanja njegovog grada,jert on sarajevo naziva svojim gradom,ni riječ da kaže,od strane stranaca jer je srbija i vojska i oružje koje su dolazili na ratišta oko sarajeva bili iz srbije,koja je tad bila strana država za sarajlije,pa i za njega ako je već sarajlija
Jasta je tako crno bijelo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#620 Re: Sejo vs Nele

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bodkin wrote: 26/05/2023 12:21
kakavdanakneiskustvu wrote: 26/05/2023 11:42

a protiv bombardovanja njegovog grada,jert on sarajevo naziva svojim gradom,ni riječ da kaže,od strane stranaca jer je srbija i vojska i oružje koje su dolazili na ratišta oko sarajeva bili iz srbije,koja je tad bila strana država za sarajlije,pa i za njega ako je već sarajlija
Jasta je tako crno bijelo
je li naziva sarajevo svojim gradom,ja koliko znam da

je li ikad riječ rekao protiv opsade tog njeogovg grada,ja koliko znam ne

zato je požurio svirati na koncertu kada je nato bombardovao srbiju,za miloševićev beograd
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#621 Re: Sejo vs Nele

Post by PM72 »

teskeredzic_22 wrote: 26/05/2023 12:10
Više su štete Lukas i Šerifović gradu Sarajevu nanijeli svojim prisustvom i širenjem svoje gadarije od muzike nego pet Bregovića sa koncertima u Solunu.
Aca Lukas je iz Beograda a Marija iz Kragujevca...a tema je o "šupcima rođenim u Sarajevu"....pjesme pomenutih spodoba slušaju došlje a ne sarajlije.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#622 Re: Sejo vs Nele

Post by piupiu »

TojoOptics wrote: 26/05/2023 09:47 Ljudi medju muzicarima i glumcima traze moralne vertikale, gromade etike, intelektualce. Oni to nisu. Pjevaju i glume gdje ih vise placaju, svrstavaju se gdje misle da je trajnije, sigurnije, isplativije. Krenuli smo od über šupka Neleta, koji je kategorija za sebe, biti prvi na ljestvici šupaka nije ni malo jednostavno, zbog zestoke konkurencije - on ostaje na vrhu, neprikosnoven, za ovih 10-20 godina koliko mu jos ostaje da zagadjuje planetu svojim prisustvom. Mada, ima izuzetaka kao Zoran Becic, koji cak nije ni bio rodjen u Sarajevu, a ostao je tokom cijelog rata, pa Pimpek. Ali, vecina je otisla da svira beogradjanima poslije rata, jer od toga zive, Srba ima malo vise, znaci vise publike, vise novca. Oliver Dragojevic je ostao od rijeci, ali nije sarajlija. Meni je ljigaviji Dino Merlin od Bregovica ili Hajrudin Varesanovic (über ljige). Ljudi su kvarljiva roba, najbolje bi bilo udariti im pecat "konzumirati do ________"
Bilo je puno izuzetaka. Nije ni Miodrag Trifunov rodjen u Sarajevu, čovjek je iz Srbije, kao i Bečić. I Margit Tomik-Levy nije iz Sarajeva. Ima ljudi koji i dan danas ekavicom govore, rodjeni u Srbiji, koji i dan danas žive u Sarajevu. Bilo je te raje hejbet.
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#623 Re: Sejo vs Nele

Post by trocadero »

tranquil wrote: 26/05/2023 11:41


Mislim da je ipak bio pokojni Balaš, ali ne da mi se provjeravati. Isti se poslije čak preselio u Sloveniju.

Edit: ipak sam provjerio, ipak je Bora. Čudno kako se pogrešno sjećam ovoga.
Pa i ne baš čudno :D Đole je u stihovima bio puno brutalniji.
Đorđe Balašević
Laku noć Janezi (jeb'o nas ko nas sastavi)
Laku noć braćo Janezi
Shvatam vas, sve su to geni
Mame vas habsburški kavezi
Neko je rođen da seni

Malo ste plebiscirali
Pre tog ste puno rovarili
Tovariši, dugo ste svirali
Dok se niste natovarili

Ajte vi, braćo Slovenci,
Nemojte s tim da se šalite
Samo vas čekaju Nemci
Samo im vi još falite

Kvarni ste, jadna vam majka,
Nismo iz istog filma
I dečki iz trećeg rajha
Za vas su GG firma

Ne kunem, ne kunem i ne pretim
Sve ovo smatrajte šalom
Ja neću da vas se setim
Ni kad budem gledao slalom

Na nama svako ućari
I vi ste tako odlučili
Laku noć braćo smučari
Dobro ste mi se smučili

Želim vam mir i spokojstvo
I slavu vašoj zastavi
Bilo je zadovoljstvo
Jebo nas ko nas sastavi
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#624 Re: Sejo vs Nele

Post by Škobo Habu »

teskeredzic_22 wrote: 26/05/2023 12:10

"Rehabilitacija" je počela onog dana kad su Sinan Sakić i Branka Sovrlić nastupili u Skenderiji.

Što Branka Sovrlić!? Je l' ona izjavljivala tokom rata da se neće vraćati u Sarajevo jer tamo nema više nikog svog?

Što se tiče Sinana, pa on je bio omiljeni pjevač barem 85 % pripadnika Armija RBiH.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#625 Re: Sejo vs Nele

Post by tranquil »

trocadero wrote: 26/05/2023 12:46
tranquil wrote: 26/05/2023 11:41


Mislim da je ipak bio pokojni Balaš, ali ne da mi se provjeravati. Isti se poslije čak preselio u Sloveniju.

Edit: ipak sam provjerio, ipak je Bora. Čudno kako se pogrešno sjećam ovoga.
Pa i ne baš čudno :D Đole je u stihovima bio puno brutalniji.
Đorđe Balašević
Laku noć Janezi (jeb'o nas ko nas sastavi)
Laku noć braćo Janezi
Shvatam vas, sve su to geni
Mame vas habsburški kavezi
Neko je rođen da seni

Malo ste plebiscirali
Pre tog ste puno rovarili
Tovariši, dugo ste svirali
Dok se niste natovarili

Ajte vi, braćo Slovenci,
Nemojte s tim da se šalite
Samo vas čekaju Nemci
Samo im vi još falite

Kvarni ste, jadna vam majka,
Nismo iz istog filma
I dečki iz trećeg rajha
Za vas su GG firma

Ne kunem, ne kunem i ne pretim
Sve ovo smatrajte šalom
Ja neću da vas se setim
Ni kad budem gledao slalom

Na nama svako ućari
I vi ste tako odlučili
Laku noć braćo smučari
Dobro ste mi se smučili

Želim vam mir i spokojstvo
I slavu vašoj zastavi
Bilo je zadovoljstvo
Jebo nas ko nas sastavi
Eh eh, to je to, dobro je, nisam poludio :)

Đole je imao tu fazu zbog koje se poslije javno kajao, u kojoj je već kročio putem srpskog nacionalizma, što je izranjalo čak u nekim pjesmama. Srećom se trznuo - možda nekad s našim ratom, priznao greške, i proveo zadnjih par decenija kao ljudina.
Locked