Šefik Džaferović - All about

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
muha_sa
Posts: 128495
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#51 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by muha_sa »

azurna_obala wrote:U 2018. godini glasati za SDA je zaista primjer zaostalosti :mrgreen:

Pogotovo za nekoga ko se zove Šefik :run:
a da se Mitar zove :? :lol:

:kiss: :kiss:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#52 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by SmokingMan »

Dobro je što je Džaferović i potvrdio ono na što raja na forumu konstantno ukazuje, a to je da će isti pośtovati hijerarhiju unutar stranke,tj.da se Džaferović neće ništa ni pitati,naravno,ukoliko on pobjedi na izborima.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#53 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by sadie_forever »

Cherry-Cherry wrote:
Novak20 wrote:
sadie_forever wrote:ja glasam za njega :bih: :thumbup:
:lol: :lol: :lol:

Ne sumnjam.
:mrgreen:
A za koga će svekrva da glasa? :mrgreen:
a zaista to postaje vise staro,ne smeta mi ali zaista staro :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#54 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by JThomas »

realnost je da ovakve biografije dominiraju među starijim akterima scene kod svih stranaka. sistemski ljudi u svakom sistemu. jedini izuzetak je prvi saf mladih muslimana, imaju i oni čudnih crtica, ali eto hajmo ih pustiti za ovu temu.

i shodno tome - najlicemjerniji su oni koji najviše pljuju stari sistem.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#55 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by Heller »

JThomas wrote:realnost je da ovakve biografije dominiraju među starijim akterima scene kod svih stranaka. sistemski ljudi u svakom sistemu. jedini izuzetak je prvi saf mladih muslimana, imaju i oni čudnih crtica, ali eto hajmo ih pustiti za ovu temu.

i shodno tome - najlicemjerniji su oni koji najviše pljuju stari sistem.
mlade muslimane branili najgori četalji, što je puno gore od komunističkih aparatčika koji su se preobukli
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#56 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by arzuhal »

Novo lice u politici, osvježenje na političkoj i izbornoj sceni :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128495
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#57 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by muha_sa »

arzuhal wrote:Novo lice u politici, osvježenje na političkoj i izbornoj sceni :thumbup:
otkud njega izvukose :?

nikad cuo za njeg :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#58 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by JThomas »

toliko je poznat mimo članstva sda da kao da je i novi...
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#59 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by cadburry »

BarbaDue wrote:
Novak20 wrote:
BarbaDue wrote:Ako može ikako bez š.dž. Denis je dobar takođe, al sam se mnogo puta opekao na sdpovce pa pušem i na njega.
Ako ćemo pravo, do sada bošnjački član Predsjedništva nikada nije bio SDP. Zašto ne promijeniti SDA ? Ne može biti gore od uvlačenja u Erdoganovu guzicu.
Jebo Erdogana, to je vanjska politika. Mene interesuje Dždp, penzioneri, nemilosrdno izrabljivanje radne snage, držanje uhljeba po kancelarijskim buđacima...I sl.

To nam niko od ovih današnjih neće preko noći promjeniti. Možda neki pojedinac iz dosadašnjih tabora bi i htio, ali qrko, ne da centrala :wink:
A pozicija clana predsjednistva nema nikakve veze sa stvarima koje tebe interesuju.

Ali zato plan 10 ima:
http://www.sdp.ba/publikacije/Plan10.pdf
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#60 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by fosna2014 »

Simpatizeri sda ce vise glasova dati Komsicu nego Dzaferovicu. Dakle negdje 120.000 Komsicu i 100.000 njemu.

Denis ce pomesti ovo sve.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#61 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by sadie_forever »

fosna2014 wrote:Simpatizeri sda ce vise glasova dati Komsicu nego Dzaferovicu. Dakle negdje 120.000 Komsicu i 100.000 njemu.

Denis ce pomesti ovo sve.
prije ce ljevicari glasati za komsica
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#62 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by fosna2014 »

sadie_forever wrote:
fosna2014 wrote:Simpatizeri sda ce vise glasova dati Komsicu nego Dzaferovicu. Dakle negdje 120.000 Komsicu i 100.000 njemu.

Denis ce pomesti ovo sve.
prije ce ljevicari glasati za komsica

Da. GS, DF ce skoro svi glasati za Komsica. NS-ovi glasovi ce biti rasporedjeni na trecine. Malo Komsic, malo Falatar i malo vise od njih za Denisa.

SBB ce dati svakome pomalo, a najvise ce uzeti SDA-u.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#63 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by sadie_forever »

fosna2014 wrote:
sadie_forever wrote:
fosna2014 wrote:Simpatizeri sda ce vise glasova dati Komsicu nego Dzaferovicu. Dakle negdje 120.000 Komsicu i 100.000 njemu.

Denis ce pomesti ovo sve.
prije ce ljevicari glasati za komsica

Da. GS, DF ce skoro svi glasati za Komsica. NS-ovi glasovi ce biti rasporedjeni na trecine. Malo Komsic, malo Falatar i malo vise od njih za Denisa.

SBB ce dati svakome pomalo, a najvise ce uzeti SDA-u.

kako si onda izracunao da denis pobjedjuje? jer i sdp je ljevica valjda
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#64 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by fosna2014 »

Denis ce dobiti glasove clanova i simpatizera SDP-s i to u potpunosti. Uzece glasove skoro svim strankama (obzirom da ce stranke sem NS izgubiti veliki dio glasaca), a ponajvise od DF, GS i NS, a dobar dio ce uzeti i novim glasacima ali i onima koji su razocarani politikom Bakira.

Formula je jednostavna: Denis je najkompletniji politicar za tu poziciju, jer ce, izmedjuostalog, dobiti glasove svih boja.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#65 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by sadie_forever »

fosna2014 wrote:Denis ce dobiti glasove clanova i simpatizera SDP-s i to u potpunosti. Uzece glasove skoro svim strankama (obzirom da ce stranke sem NS izgubiti veliki dio glasaca), a ponajvise od DF, GS i NS, a dobar dio ce uzeti i novim glasacima ali i onima koji su razocarani politikom Bakira.

Formula je jednostavna: Denis je najkompletniji politicar za tu poziciju, jer ce, izmedjuostalog, dobiti glasove svih boja.
imas tu komsica
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#66 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by last mohicans »

stavit ću ovaj post na više tema jer se tiče i Daferovića

Da se igramo malo brojeva. Mislim da se zanemaruje ukupan broj glasova,a to je milion na FBiH. Ovo su rezultati prve trojice 2010 kada smo imali tri veoma pojedinačno jaka člana za bošnjačkog člana:

IZETBEGOVIĆ BAKIR - SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 162831 34,86
RADONČIĆ FAHRUDIN - SAVEZ ZA BOLJU BUDUĆNOST BIH - SBB BIH FAHRUDIN RADONČIĆ 142387 30,49
SILAJDŽIĆ HARIS - STRANKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU 117240 25,1
0

Tada je Bakir prošao sa najmanjim brojem glasova, što je razumljivo jer je Željko iste godine potukao HDZ i Borjanu. Jasno je čijom većinom glasova. Evo rezultata za hrvatskog člana:

KOMŠIĆ ŽELJKO - SDP - SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH 337065 60,61
KRIŠTO BORJANA - HDZ BIH - HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BOSNE I HERCEGOVINE 109758 19,74
RAGUŽ MARTIN - HRVATSKA KOALICIJA HDZ 1990 - HSP BIH 60266 10,84
IVANKOVIĆ-LIJANOVIĆ JERKO - NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 45397 8,16

Znači, Komšić je tada imao više nego Fahro i Bakir zajedno ili skoro više nego Haris, Borjana i Fahro u paketu. Ali to je bilo 2010 kad je iza njega stajala mašinerija SDPa i kada SDP nije imao bošnjačkog kandidata za predsjedništvo. U ovom slučaju, mislim da neće ni 15o hiljada osvojiti, ako i toliko osvoji, a opet vrlo je moguće da isa tim brojem glasova uzme Čovića. Evo podataka iz 2014:

ČOVIĆ DRAGAN - HDZ BIH - HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BOSNE I HERCEGOVINE 128053 52,204
RAGUŽ MARTIN - HDZ 1990 HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA 94695 38,605
BUDIMIR ŽIVKO - STRANKA PRAVDE I POVJERENJA 15368 6,265


Ovdje je vrlo dobar rezultat ostvario Raguž i povukao dosta glasova. Sad je pitanje hoće li 90ka opet imati jakog kandidata kao 2014. Ali, ne treba u ukupnom zbiru glasova zaboraviti i Falatara koji također nije loš kandidat. Dakle, Čović u najboljem slučaju može osvojiti ovaj ili nešto veći broj glasova iz 2014, dok Komšić i dalje ima veoma dobre šanse. Sve ovisi kome će lijevo orijentisani Bošnjaci dati glas. Mišjenja sam da će Denisu dati prednost, a Komšić može povući broj glasova radikalnijih Bošnjaka koji će u njemu vidjeti posljednji bedem odbrane BiH od anamo nekog mrtvog neprijatelja HDZa.

Kad je riječ o bošnjačkom članu iz 2014, evo rezultata:

IZETBEGOVIĆ BAKIR - SDA - STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE 247235 32,867
RADONČIĆ FAHRUDIN - SBB - FAHRUDIN RADONČIĆ 201454 26,781
SULJAGIĆ EMIR - DEMOKRATSKA FRONTA-ŽELJKO KOMŠIĆ 114334 15,199
HADŽIOMEROVIĆ BAKIR - SDP-SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH 75369 10,019
HALILOVIĆ SEFER - BPS-SEFER HALILOVIĆ 66230 8,804
CERIĆ MUSTAFA - CERIĆ MUSTAFA 33882 4,504


Ovdje vidimo da je čak šest kandidata uzelo većinu glasova, Bakir tijesno ispred Fahre, pa ni Cerićevih 33000 nije bilo zanemarivo ,kao ni Seferovih 66000, jer su zajedno uzeli 100000 glasova. Poenta je da Džaferović ni u najluđim snovima neće uzeti ovaj broj glasova, po mojoj procjeni ne više od 200000, a vrlo moguće i manje, recimo 150000. Teško je predvidjeti, ali velik broj sigurno neće, više od Denisa garant neće. Mislim da realne šanse imaju da sa bošnjačkim glasovima prođuobojica, i Denis i Željko,što je opet u domenu fantastike i igre brojeva. Drugi kandidati za bošnjačkog člana ne mogu uzeti značajan broj glasova, osim ovog Hažikadić koji je zanimljiv i dosta nepoznat. Očekuje se da određeni broj glasova ode njemu, ali nedovoljno za pobjedu. Nezavisni blok može odigrati značajnu ulogu i konačnom opredjeljenju glasova ,ali ne mogu imati pobjedničkog kandidata. Vrlo bitno je kojem kandidatu će dati podršku ove manje partije, i ako bi to bio Denis, mislim da glat prolazi. Ovo je neka moja percepcija, volio bih da budem u pravu, pa da u oktobru izvučem ovaj post. :D
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#67 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by mayab »

Image
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#68 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by kudrilo »

Ovaj ne bi pobijedio za načelnika.
Nije mi jasno što je SDA potpisala poraz ove izbore
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#69 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by Truba »

svaka čast za avazovo istraživanje :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#70 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by ultima_palabra »

bingov buraz wrote:Jedini koji pojavom liči na političara u toj stranci.
Dobar izbor i jedini logičan ,za Sebiju ne bi glasali ni svi članovi porodice a Zvizdić je harizmatičan ko hidrant.

Ja mu dakako želim da izgubi ali namazan i opasan igrač.Ne bi me čudilo da zasjedne.
Zvizdiću je harizma nula, ali je Šefiku u minusu.

Sebija bi lagano pomela izbore, ali bi to dugoročno pocijepalo SDA.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#71 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by bingov buraz »

ultima_palabra wrote:
bingov buraz wrote:Jedini koji pojavom liči na političara u toj stranci.
Dobar izbor i jedini logičan ,za Sebiju ne bi glasali ni svi članovi porodice a Zvizdić je harizmatičan ko hidrant.

Ja mu dakako želim da izgubi ali namazan i opasan igrač.Ne bi me čudilo da zasjedne.
Zvizdiću je harizma nula, ali je Šefiku u minusu.

Sebija bi lagano pomela izbore, ali bi to dugoročno pocijepalo SDA.
Vjerovatno si u pravu ali je Džaferović osoba za koju će svaki sdaovac izaći i glasati.
Ne slažem se za Sebiju,mislim da bi ona daleko najmanje glasova dobila od ponuđenih.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#72 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by Haris.ba »

Sad mi žao što neće Sebija na megdan. A navijao sam za takav rasplet situacije.
bingov buraz wrote:Vjerovatno si u pravu ali je Džaferović osoba za koju će svaki sdaovac izaći i glasati.
Nije situacija ista ko prije 4 godine.

U Tuzlanskom kantonu se stvara nova autonomija, Kukić ako ne bude imao kandidata može podržavanjem nekoga otkinuti dobar dio glasova.

U Krajini je SDA na konopcima. Samo je problem što se nije pojavio niko da opuni prazninu. Da li je Šepić taj lik, vidjećemo.

Iako u Kantonu Sarajevo nije Konaković kapacitet koji je Kukić u Tuzli, može dobrano da utiče podržavanjem nekog kandidata.

Valjda je sada svima jasno da će Fahro 99% da bude kandidat.

SDP po prvi put ima kandidata Bošnjaka poslije puno vremena koji može pobjediti.

U tom srazu, ništa nije sigurno.
User avatar
Janjicar
Posts: 5446
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#73 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by Janjicar »

bingov buraz wrote:
ultima_palabra wrote:
bingov buraz wrote:Jedini koji pojavom liči na političara u toj stranci.
Dobar izbor i jedini logičan ,za Sebiju ne bi glasali ni svi članovi porodice a Zvizdić je harizmatičan ko hidrant.

Ja mu dakako želim da izgubi ali namazan i opasan igrač.Ne bi me čudilo da zasjedne.
Zvizdiću je harizma nula, ali je Šefiku u minusu.

Sebija bi lagano pomela izbore, ali bi to dugoročno pocijepalo SDA.
Vjerovatno si u pravu ali je Džaferović osoba za koju će svaki sdaovac izaći i glasati.
Ne slažem se za Sebiju,mislim da bi ona daleko najmanje glasova dobila od ponuđenih.
Debelo se tu varaš. Zivi bili pa vidjeli :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#74 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by azurna_obala »

Šeki samo tri stranice :mrgreen: ne sluti na dobro :oops:
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#75 Re: Šefik Džaferović - All about

Post by saibaba »

fosna2014 wrote:Denis ce dobiti glasove clanova i simpatizera SDP-s i to u potpunosti. Uzece glasove skoro svim strankama (obzirom da ce stranke sem NS izgubiti veliki dio glasaca), a ponajvise od DF, GS i NS, a dobar dio ce uzeti i novim glasacima ali i onima koji su razocarani politikom Bakira.

Formula je jednostavna: Denis je najkompletniji politicar za tu poziciju, jer ce, izmedjuostalog, dobiti glasove svih boja.
Da smumiramo Denis ce dobiti: Glasove SDA, SDP, HDZ, SDS, DF, GS, NS, SDU, SNSDA Onih koji su razocarani, oni koji nisu razocarani,
onih koji su glasali i onih koji nisu glasali, glasove svih boja i dezena....

Pa ni njegovi u stranci nisu bili toliko sigurni u njega toliko čim su organizovali interno glasanje za kandidata...
Locked