Seferova dupla igra prema Talijanu, Zuki, Arifu...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
AXEL IMAM

Seferova dupla igra prema Talijanu, Zuki, Arifu...

Post by AXEL IMAM » 01/06/2011 18:43

Da je Sefer Halilović bio oficir KOS-a prije stupanja početka rata, općepoznata je činjenica. Da je i u ratu održavao kontakte sa visokim oficirima KOS-a, i to je poznata stvar. Ali, javnost malo zna kakav je odnos imao Sefer Halilović, Načelnik u štabu vrhovne komande Armije BIH, prema komandantima i borcima Armije kojom je zapovjedao.

Evo samo jedan, prvi, primjer:

1. RAZGOVOR SEFERA HALILOVIĆA I SAFETA ĆIBE, 16.04.1993. GODINE:

U ovom razgovoru Sefer Halilović (na kraju 5., a na početku 6. strane) pita Ćibu za hrvatske civile sa Zlatara, jer mu je Petković "pištao" na Ćibu oko civila, te Ćibo Seferu priznaje da ih je on zarobio, tj. da ih je samo sklonio od granatiranja sa hrvatskih položaja.

http://www.slobodanpraljak.com/16-04-1993_2.pdf[url][/url]

2. RAZGOVOR SEFERA HALILOVIĆA I MUSTAFE HAJRULAHOVIĆA-TALIJANA, 16.04.1993. GODINE:

Nakon toga, u ovom razgovoru Sefer Halilović (na kraju 5., a na početku 6. strane) govori rahmetli Talijanu da je Zuka hrvatske civile sa Zlatara zarobio, iako mu je Ćibo priznao da je on sklonio civile.

http://www.slobodanpraljak.com/16-04-1993.pdf[url][/url]

===>

Šta je htio sa ovim postići istinski zna samo Sefer Halilović, ali da je pravio mućku između komandanata i starješina kojima je naređivao to je očito. Mnoge mućke i smućke napravljene su i kolika je njihova cijena to niko ne zna, nažalost plaćene suživotima nevinih, a ovo je jedan od primjera kako je dezavuisao Sefer Halilović.

Započinjem ovu temu jer živim u demokratskoj svojoj zemlji, gdje su mediji demokratski profilisani, a ljudi pismeni i iskreni. Obzirom na osobne prilike u kojima sam bio, poznavalac sam odnosa u Štabu Armije BiH u toku rata, a pogotovo onih oko Sefera Halilovića. Smatram da ljudi i svekolika javnost treba da zna ko je bio majka, a ko maćeha Bosne i Hercegovine.

Tvrtko II Kotromanić

Re: Seferova dupla igra prema Talijanu, Zuki, Arifu...

Post by Tvrtko II Kotromanić » 01/06/2011 18:46

da nije praljak majka?

AXEL IMAM

Post by AXEL IMAM » 01/06/2011 18:47

Ovih razgovora i dokumenata na internetu ima mnogo, pa mi - koji smo znali a nismo imali niti ikada poslije vidjeli dokaze o ovome, sada možemo da progovorimo.

AXEL IMAM

Post by AXEL IMAM » 01/06/2011 18:49

@Tvrtko II Kotromanić
SDB je prisluškivao Sefera zbog sumnje da Sefer sprema državni udar, a praljkova strtanica je to objavila, jednako kao što je i Sefer objavio dio toga, koji mu je odgovarao u svojoj, pardon, sinovoj knjizi. Toliko o tome.

A Praljak, Prlić, Petković i ekipa, sa kojom se Sefer očito intimno putem veze čuo u jeku rata sa HVO-om, će dobiti svoje, da mu kalendar više neće trebati.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 01/06/2011 18:57

Menščini da je Sefer iz dijela Sandžaka gdje se govori ijekavski, a ovdje transkripti prisluškivanja sve na ekavskom.

Piši propalo. Šestorka iz Haga ima da dobije golemu kaznu za udruživanje u zločinački poduhvat, tu, negdje oko 600 godina.

Imate mahanje od prvog komandanta Armije RBiH, a možebiti da presuda bude i genocidna!

Ako tipkaš iz BiH, očekuj tužbu od generala ARBiH Sefera Halilovića.

Ja jeste pritisli na ovu Bosnu sa svih strana....E baš zato. MRŠ odavle!
:x

maja-boo

Post by maja-boo » 01/06/2011 18:59

AXEL IMAM wrote:Da je Sefer Halilović bio oficir KOS-a prije stupanja početka rata, općepoznata je činjenica. Da je i u ratu održavao kontakte sa visokim oficirima KOS-a, i to je poznata stvar. Ali, javnost malo zna kakav je odnos imao Sefer Halilović, Načelnik u štabu vrhovne komande Armije BIH, prema komandantima i borcima Armije kojom je zapovjedao.

U ovom razgovoru Sefer Halilović (na kraju 5., a na početku 6. strane) pita Ćibu za hrvatske civile sa Zlatara, jer mu je Petković "pištao" na Ćibu oko civila, te Ćibo Seferu priznaje da ih je on zarobio, tj. da ih je samo sklonio od granatiranja sa hrvatskih položaja.

2. RAZGOVOR SEFERA HALILOVIĆA I MUSTAFE HAJRULAHOVIĆA-TALIJANA, 16.04.1993. GODINE:

Nakon toga, u ovom razgovoru Sefer Halilović (na kraju 5., a na početku 6. strane) govori rahmetli Talijanu da je Zuka hrvatske civile sa Zlatara zarobio, iako mu je Ćibo priznao da je on sklonio civile.

===>

Šta je htio sa ovim postići istinski zna samo Sefer Halilović, ali da je pravio mućku između komandanata i starješina kojima je naređivao to je očito. Mnoge mućke i smućke napravljene su i kolika je njihova cijena to niko ne zna, nažalost plaćene suživotima nevinih, a ovo je jedan od primjera kako je dezavuisao Sefer Halilović.

Započinjem ovu temu jer živim u demokratskoj svojoj zemlji, gdje su mediji demokratski profilisani, a ljudi pismeni i iskreni. Obzirom na osobne prilike u kojima sam bio, poznavalac sam odnosa u Štabu Armije BiH u toku rata, a pogotovo onih oko Sefera Halilovića. Smatram da ljudi i svekolika javnost treba da zna ko je bio majka, a ko maćeha Bosne i Hercegovine.

Bravo za temu, dovoljno je da kažem da je muški dio moje porodice platio tu cijenu Seferovanja Armije BiH, na Bistriku, ko je bio u ratu gore zna o kome i o čemu je riječ.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 01/06/2011 19:06

maja-boo wrote:
AXEL IMAM wrote:Da je Sefer Halilović bio oficir KOS-a prije stupanja početka rata, općepoznata je činjenica. Da je i u ratu održavao kontakte sa visokim oficirima KOS-a, i to je poznata stvar. Ali, javnost malo zna kakav je odnos imao Sefer Halilović, Načelnik u štabu vrhovne komande Armije BIH, prema komandantima i borcima Armije kojom je zapovjedao.

===>

Bravo za temu, dovoljno je da kažem da je muški dio moje porodice platio tu cijenu Seferovanja Armije BiH, na Bistriku, ko je bio u ratu gore zna o kome i o čemu je riječ.

Šta je bona bilo na Sedreniku od strane Armije BiH?
Sram te bilo,....Dok je Sefer k-dovao ARBiH je bila ko suza čista!
Sefer je heroj! Sefer je pobijedio! Sefer je skršio Veliku Srbiju, Veliku Hrvatsku i AP Veliku Kladušu!
Heroji sa Kovča (osim pojedinaca) mirno spavajte. Odbranićemo ponovo i Sefera i Bosnu!

maja-boo

Post by maja-boo » 01/06/2011 19:12

PipiDugaDevetka wrote:Menščini da je Sefer iz dijela Sandžaka gdje se govori ijekavski, a ovdje transkripti prisluškivanja sve na ekavskom.

Piši propalo. Šestorka iz Haga ima da dobije golemu kaznu za udruživanje u zločinački poduhvat, tu, negdje oko 600 godina.

Imate mahanje od prvog komandanta Armije RBiH, a možebiti da presuda bude i genocidna!

Jovan Divjak, borac za BiH, kojem se ja iskreno divim zbog lika i djela u ratu i poslije rata, se nalazi kao slika ispod tvoga imena, a cijeli svoj život priča ekavski:)

Prije desetak dana je Sefer Halilović u novinama spominjao imena tih nekih ljudi koji su tamo radili u mup-u i vršili reprodukovanje tonskih zapisa prisluškivanja, i znam da su po imenima bili Srbi ili pravoslavci. možda je to odgovor, a možda i nije:))) Ali mi je interesantno stavljanje u kontekst tvojeg zapažanja, a Jovo Divjak, koji je proveo rat tu, sa nama, nikada nije progovorio ijekavicu. Samo da se zna. :)))

maja-boo

Post by maja-boo » 01/06/2011 19:14

Ne znam šta je bilo na Sedreniku.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 01/06/2011 19:18

maja-boo wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Menščini da je Sefer iz dijela Sandžaka gdje se govori ijekavski, a ovdje transkripti prisluškivanja sve na ekavskom.

Jovan Divjak, borac za BiH, kojem se ja iskreno divim zbog lika i djela u ratu i poslije rata, se nalazi kao slika ispod tvoga imena, a cijeli svoj život priča ekavski:)

Prije desetak dana je Sefer Halilović u novinama spominjao imena tih nekih ljudi koji su tamo radili u mup-u i vršili reprodukovanje tonskih zapisa prisluškivanja, i znam da su po imenima bili Srbi ili pravoslavci. možda je to odgovor, a možda i nije:))) Ali mi je interesantno stavljanje u kontekst tvojeg zapažanja, a Jovo Divjak, koji je proveo rat tu, sa nama, nikada nije progovorio ijekavicu. Samo da se zna. :)))

Jovo Divjak govori onako kako ga je matera naučila i okolina gdje je učio govoriti. Šta on ima da prelazi na ijekavicu,...Bježi.ba tamo šta ste stisli ovu Bosnu sa svih strana, pa dahnuti ne može! Jovu ja razumijem i kada francuski priča.
Saću ti poslati moderaciju da ureduje na ovoj antibosanskoj temi!

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Post by ladyblue18 » 01/06/2011 19:21

E da, nastavljamo sa trendom pricanja sami sa sobom po forumima. :roll:

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma”
» AXEL IMAM, maja-boo

Locked