Sefer Halilovic

Post Reply
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#326 Re: Sefer Halilovic

Post by klosar pravi »

Na prste jedne ruke možeš nabrojati prave komandante i s naše i njihove strane.
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#327 Re: Sefer Halilovic

Post by Sultanahmed »

:bih:
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#328 Re: Sefer Halilovic

Post by Piaty »

Smail Aga Cengic wrote: 08/10/2014 20:53 Pretpostavljam da medju komentarima ima mnogo krtica i trollova, jer dovoditi u pitanje Seferovu ljubav prema BiH te njegovo znanje se ne moze opravdato osim nekim svojim licnim interesima.

Sefer je skinut samo zbog pokusaja da pocisti KOS-ovce (Muslimovic, Rekic, Mujezinovic za pocetak) te zahtjevom Aliji da se finansije i donacije stave na papir a ne da ih Cengici krcme kao da im je to babovina.

Svo ostalo naklapanje je samo naklapanje a ostaje tuga sto Sefer onda nije bagru postrijeljao...

komandante,

POZDRAV DOMOVINI!!!
Ne moze se porediti general Halilovic sa ovima sto su im trbusi rasli.

Pored dokazanih argumenata, doprinos i velicinu Sefera Halilovica mozemo sagledati kroz dva pitanja:
1. Ko je od oficirskog kadra bio na "drugoj" strani?
2. STA KAZU OBICNI BORCI ZA NJEGA, A STA KAZU ZA OVE DRUGE (argument broj 1 oduvijek i zauvjek)

Jos jedna stvar, Sefer je mnooooogo bolji vojnik nego sto je politicar.
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#329 Re: Sefer Halilovic

Post by selma 83 »

armagedon3 wrote: 05/10/2013 08:58 30. decembar, 2007. -- Dogovor između tzv. "velikih muslimana" pod rukovodstvom Alije Izetbegovića sa jedne, i velikosrpskog projekta sa druge strane, se odvijao još tokom 1980-tih godina sa akademicima SANU, ideolozima projekta. Zaslužuju spomen memoari Nedžada Latića, gdje on možda i nehotice baca svjetlo na ulogu Predraga Matvejevića u kreiranju grupe "muslimanskih mučenika" Sarajevskog procesa 1983. U tome su bitnu ulogu imali visoko rangirani intelektualci-agenti, na lokalnom i internacionalnom nivou, poput Predraga Matvejevića – za kojega je Nedžad Latić ispravno napisao da je "i iznad SANU", što pokazuje njegovu povezanost sa internacionalnim krugovima koji bi se okvirno mogli nazvati Britanska obavještajna služba odn. anglocionisti. Razbijanje SFR Jugoslavije je obavljeno prema tom scenariju. Ulogu je dobio i Alija Izetbegović, kojega je 1980-tih podržavao i Adil Zulfikarpašić, agent organizama kojima je pripadao Matvejević. Alija Izetbegović je od Beograda dobio u RBiH svoje suradnike, agente DB-a (zloglasne UDBE) i KOS-a, da se pripremi i 1990-tih izvede u vidu agresije, ratnih zločina, pokolja, genocida nad građanima Republike BiH. Dogovor je postignut okvirno, prije nego što je i jedna granata ispaljena u BiH. Ta garnitura je na vlasti već 17 godina, i ona u BiH odn. Federaciji BiH, ima snažnu, ustrojenu agenturu koja ih čuva na vlasti, u projektu. Jedan od glavnih ciljeva je držati SDA na vrhu bošnjačkog naroda pod kontrolom Bakira Izetbegovića, da se očuva poredak stvoren genocidom, da se očuva Republika srpska i nacistička podjela BiH, u nesagledivom daljnjem etničkom, vjerskom sukobu i disfunkcionalnosti odn. kolaborantskom funkcioniranju vjersko-nacističkih oligarhija iz tri naroda i zatiranju svake normalne, evropske građanske države i društva. U toj su šemi Haris Silajdžić i Mustafa Cerić. Na vrhu operativnog udbaškog sistema je Bakir Izetbegović, koji raspolaže materijalnim sredstvima koja se mjere u milionima dolara (maraka, Eura, svejedno), kao i neprocjenljivim sistemima podrške. Ta struktura nacista, kvazi-muslimana, mafijaša, svoje informacije razmjenjuje sa Britanskom obavještajnom službom odn. anglocionističkim organizmima; sa njima usklađuje lokalne i internacionalne aktivnosti. Sinhrono djeluju u istom projektu. Medijska kontrola naroda je neophodna! U tome segmentu projekta, Fahrudin Radončić i njegova medijska kuća "Avaz" igraju ključnu ulogu. Nije daleko niti Senad Pećanin i njegov magazin "Dani". U projektu je i magazin SAFF, neka vrsta klerikalističko-političkog magazina; najgora kombinacija. SAFF je naizgled "zamijenio" bošnjački magazin "Ljiljan" kada su "Ljiljan" i njegov neformalni sponzor Hasan Čengić, postali nepodobni opisanoj strukturi udbaša i njihovih internacionalnih pokrovitelja. "Ljiljanu" je Fahrudin Radončić ponudio asistenciju, ali je svega nekoliko mjeseci nakon toga, magazin ugasio. Direktora je zaposlio na svojoj TV stanici "Alfa", te ga ubrzo otpustio. Formalno je sada na vrhu te "muslimanske, bošnjačke" političke strukture u vlasti, Haris Silajdžić, u čemu ga podržava i Mustafa Cerić, uz liderski kadar SDA. "Stranka za BiH" je podložna Silajdžiću; igra onako kako on diktira. SDP Zlatka Lagumdžije ima suparnički odnos prema Silajdžiću i njegovoj stranci -- nastoji ih zamijeniti na vlasti. To je pokušano 2006. godine, ali je to propalo; obični glasači SDA i SBiH, kao i tzv. "veliki muslimani" ne vjeruju Lagumdžiji, pa su radije uzeli Silajdžića. To su samo personalna i stranačka nadmetanja, dok je njihov nastup prema velikosrpskom projektu istovjetan -- svi podržavaju Republiku srpsku, bore se protiv Hrvata, pri čemu bi eventualno Hrvatima dali neku Zapadnu Hercegovinu i slično. Iako ovo stanje dominira, sve je to nestabilno jer je narod sve ogorčeniji, sve politički pametniji. Stoga su oni spremni na sve; u čemu imaju usluge svojih internacionalnih partnera. Medij koji kritizira SDA i SBiH je "Slobodna Bosna", ali je to limitirano na korupciju, nemoral, i slične pojave, dok i taj magazin Republiku srpsku brani. Trudi se da u FBiH postavi na vlast SDP odn. Zlatka Lagumdžiju, kao i FTV emisija "60 minuta". Veliko razočarenje Lagumdžije odn. "Slobodne Bosne", je u tome što nisu mogli izvesti prevaru sa Miloradom Dodikom i njegovim SNSD-om, da ga predstave kao socijaldemokratu i tako sebi stvore "prirodnog saveznika i partnera" u varanju Bošnjaka u Federaciji BiH, te formiranju okosnice vlasti SDP-SNSD u dejtonskoj BiH. Dodik je totalno otvoreno pokazao da je samo još jedan od mnogobrojnih četnika – pa je "Slobodna Bosna" provela proteklih godinu-dvije dana u žalopojkama nad tom ispuhanom, propalom podvalom. Ti udbaški organizmi su "bošnjački", tj. nisu standardno srbijanski odn. srpski po predznaku -- nego su PARTNERI četničkom projektu; saveznici. Stoga su četnici i Britanci njima prepustili lokalni obračun sa oponentima. Dakako, oni rade za Republiku srpsku, a jedan od najradikalnijih primjera je sabotiranje naše Tužbu na Svjetskom sudu, kada su Srbiju "skinuli sa udice" tako što su Sakib Softić i ekipa urušavali i urušili Tužbu iznutra. Oni sistematski bacaju sjenu na genocid, te počiniocima genocida "peru ruke", a ujedno nastoje prikriti i svoju kolaboraciju u genocidu i rušenju države Bosne i Hercegovine.
intersantno niko ni jedan mali komentar na ovaj malo poduži tekst. Ja ću samo reći, više se ništa ne zna. Možda mi jedan dan ostanemo na ovom 25%. granica Donji Vakuf, G.Vakuf. Dobrinja, Gž. Blagaj(MO), gore Velež itd. sve je moguće!?
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#330 Re: Sefer Halilovic

Post by sehohari »

selma 83 wrote: 07/04/2022 00:46
armagedon3 wrote: 05/10/2013 08:58 30. decembar, 2007. -- Dogovor između tzv. "velikih muslimana" pod rukovodstvom Alije Izetbegovića sa jedne, i velikosrpskog projekta sa druge strane, se odvijao još tokom 1980-tih godina sa akademicima SANU, ideolozima projekta. Zaslužuju spomen memoari Nedžada Latića, gdje on možda i nehotice baca svjetlo na ulogu Predraga Matvejevića u kreiranju grupe "muslimanskih mučenika" Sarajevskog procesa 1983. U tome su bitnu ulogu imali visoko rangirani intelektualci-agenti, na lokalnom i internacionalnom nivou, poput Predraga Matvejevića – za kojega je Nedžad Latić ispravno napisao da je "i iznad SANU", što pokazuje njegovu povezanost sa internacionalnim krugovima koji bi se okvirno mogli nazvati Britanska obavještajna služba odn. anglocionisti. Razbijanje SFR Jugoslavije je obavljeno prema tom scenariju. Ulogu je dobio i Alija Izetbegović, kojega je 1980-tih podržavao i Adil Zulfikarpašić, agent organizama kojima je pripadao Matvejević. Alija Izetbegović je od Beograda dobio u RBiH svoje suradnike, agente DB-a (zloglasne UDBE) i KOS-a, da se pripremi i 1990-tih izvede u vidu agresije, ratnih zločina, pokolja, genocida nad građanima Republike BiH. Dogovor je postignut okvirno, prije nego što je i jedna granata ispaljena u BiH. Ta garnitura je na vlasti već 17 godina, i ona u BiH odn. Federaciji BiH, ima snažnu, ustrojenu agenturu koja ih čuva na vlasti, u projektu. Jedan od glavnih ciljeva je držati SDA na vrhu bošnjačkog naroda pod kontrolom Bakira Izetbegovića, da se očuva poredak stvoren genocidom, da se očuva Republika srpska i nacistička podjela BiH, u nesagledivom daljnjem etničkom, vjerskom sukobu i disfunkcionalnosti odn. kolaborantskom funkcioniranju vjersko-nacističkih oligarhija iz tri naroda i zatiranju svake normalne, evropske građanske države i društva. U toj su šemi Haris Silajdžić i Mustafa Cerić. Na vrhu operativnog udbaškog sistema je Bakir Izetbegović, koji raspolaže materijalnim sredstvima koja se mjere u milionima dolara (maraka, Eura, svejedno), kao i neprocjenljivim sistemima podrške. Ta struktura nacista, kvazi-muslimana, mafijaša, svoje informacije razmjenjuje sa Britanskom obavještajnom službom odn. anglocionističkim organizmima; sa njima usklađuje lokalne i internacionalne aktivnosti. Sinhrono djeluju u istom projektu. Medijska kontrola naroda je neophodna! U tome segmentu projekta, Fahrudin Radončić i njegova medijska kuća "Avaz" igraju ključnu ulogu. Nije daleko niti Senad Pećanin i njegov magazin "Dani". U projektu je i magazin SAFF, neka vrsta klerikalističko-političkog magazina; najgora kombinacija. SAFF je naizgled "zamijenio" bošnjački magazin "Ljiljan" kada su "Ljiljan" i njegov neformalni sponzor Hasan Čengić, postali nepodobni opisanoj strukturi udbaša i njihovih internacionalnih pokrovitelja. "Ljiljanu" je Fahrudin Radončić ponudio asistenciju, ali je svega nekoliko mjeseci nakon toga, magazin ugasio. Direktora je zaposlio na svojoj TV stanici "Alfa", te ga ubrzo otpustio. Formalno je sada na vrhu te "muslimanske, bošnjačke" političke strukture u vlasti, Haris Silajdžić, u čemu ga podržava i Mustafa Cerić, uz liderski kadar SDA. "Stranka za BiH" je podložna Silajdžiću; igra onako kako on diktira. SDP Zlatka Lagumdžije ima suparnički odnos prema Silajdžiću i njegovoj stranci -- nastoji ih zamijeniti na vlasti. To je pokušano 2006. godine, ali je to propalo; obični glasači SDA i SBiH, kao i tzv. "veliki muslimani" ne vjeruju Lagumdžiji, pa su radije uzeli Silajdžića. To su samo personalna i stranačka nadmetanja, dok je njihov nastup prema velikosrpskom projektu istovjetan -- svi podržavaju Republiku srpsku, bore se protiv Hrvata, pri čemu bi eventualno Hrvatima dali neku Zapadnu Hercegovinu i slično. Iako ovo stanje dominira, sve je to nestabilno jer je narod sve ogorčeniji, sve politički pametniji. Stoga su oni spremni na sve; u čemu imaju usluge svojih internacionalnih partnera. Medij koji kritizira SDA i SBiH je "Slobodna Bosna", ali je to limitirano na korupciju, nemoral, i slične pojave, dok i taj magazin Republiku srpsku brani. Trudi se da u FBiH postavi na vlast SDP odn. Zlatka Lagumdžiju, kao i FTV emisija "60 minuta". Veliko razočarenje Lagumdžije odn. "Slobodne Bosne", je u tome što nisu mogli izvesti prevaru sa Miloradom Dodikom i njegovim SNSD-om, da ga predstave kao socijaldemokratu i tako sebi stvore "prirodnog saveznika i partnera" u varanju Bošnjaka u Federaciji BiH, te formiranju okosnice vlasti SDP-SNSD u dejtonskoj BiH. Dodik je totalno otvoreno pokazao da je samo još jedan od mnogobrojnih četnika – pa je "Slobodna Bosna" provela proteklih godinu-dvije dana u žalopojkama nad tom ispuhanom, propalom podvalom. Ti udbaški organizmi su "bošnjački", tj. nisu standardno srbijanski odn. srpski po predznaku -- nego su PARTNERI četničkom projektu; saveznici. Stoga su četnici i Britanci njima prepustili lokalni obračun sa oponentima. Dakako, oni rade za Republiku srpsku, a jedan od najradikalnijih primjera je sabotiranje naše Tužbu na Svjetskom sudu, kada su Srbiju "skinuli sa udice" tako što su Sakib Softić i ekipa urušavali i urušili Tužbu iznutra. Oni sistematski bacaju sjenu na genocid, te počiniocima genocida "peru ruke", a ujedno nastoje prikriti i svoju kolaboraciju u genocidu i rušenju države Bosne i Hercegovine.
intersantno niko ni jedan mali komentar na ovaj malo poduži tekst. Ja ću samo reći, više se ništa ne zna. Možda mi jedan dan ostanemo na ovom 25%. granica Donji Vakuf, G.Vakuf. Dobrinja, Gž. Blagaj(MO), gore Velež itd. sve je moguće!?
Smiješna priča po meni.

SDA su lopovi i svašta, ali reći da je Alija Izetbegović od početka do kraja bio projekat SANU - obična podvala. Ne kažem da je bio dobar, ali je sigurno da Bosna i Bošnjaci to ne bi ne bi preživjeli.

Da je htio, Alija je vazda imao opciju da ostavi Bosnu u krnjoj Jugoslaviji i pod plaštom "spasa Jugoslavije" Bošnjake šalje da budu srpsko topovsko meso u Hrvatskoj. Pod takvoj nadmoći, Tuđman bi morao potpisati kapitaluciju i za par godina bi imali Veliku Srbiju. Nakon nekog vremena, petokraku zamjenjuje šajkača, Muslimani opet postaju "Srbi muslimanske vere", a Šešeljevci premijeri i predsjednici.
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#331 Re: Sefer Halilovic

Post by selma 83 »

mihlebulesed wrote: 16/06/2012 23:24 @"Tacticus"
takodjer pokazatelj nesposobnosti ljudi koji su nas vodili mi se ocitavala da ako neko zarobi tenk, taj isti ostane u toj brigadi i tako smo ono malo tej=hnike sto smo imali bilo razbacano po cjeloj BiH, umjesto da naprave barem 1-2 mehanizovana bataljona (a toliko tehnike smo imali) pa da se koncentrira i uveca njihova efikasnost
mene bas zanima kako bi to pomoglo da se tenk zarobljen na Gradaccu prebaci do Mostara, ili onaj na Vlasicu do Teocaka ili Sapne..naravno karikirim, ali ne shvatam sta zelis da kazes, o kakvom ugrupnjavanju govoris? da se svi ili vecina tenkova skupi na jednom mjestu, recimo prebaciti sve tenkove sa zone odgovornosti 2.Korpusa samo na jedan dio ratista a ostale linije fronta ostaviti bez tenkova ? ne znam kako bi to pomoglo..mozes li pojasniti ?
uvjek se sjetim izjave sefera kada je rekao, on sa nekoliko ljudi pokusava formirati PL, a oko njega velika ravnodusnost
Bijeljina i Zvornik gore ( ciji stanovnici ni sami nisu pruzili gotovo nikakav otpor ) a u Sarajevu nosaju Titine slike i u sav glas daju podrsku Jugoslaviji,dok ih istovremeno nadlijecu cetnicki avioni, a artiljerijske cijevi uperene prema gradu,sta´s, stoka smo od naroda..nazalost... :(
[/quote]
nositi Tita je imalo veliku poruku. trebalo ga je nositi čitav rat, jer on jest bio protiv fašizma i čettništva. Radovanu je Tito glogov kolac ili nešto što mrzi iz dna duše. i Tito je umro 1980, sve za poslije nije on mogao uticati, a nema ni Kardelja, ni Bijedića, ni Mikulića, jaše armija pod uticajem Miloševića, Ćosića i ostalih akademika. ono što je JNa postala nije Titto kriv, to mnogi sa naše strane podvaljuju.(kao bilo čisto srpska Armija/ A bilo je kadra i iz Hrv. I Bošnj:naroda, što neko reče, u toj Armiji su bili: ADemi, Sefer, Rasim D. Gotovina, Tuđman, Talijan, Stipetić, Tus, Bobetko itd itd.ok većina Srrrbi. ;-)
Daft Haruki
Posts: 251
Joined: 05/04/2019 14:18

#332 Re: Sefer Halilovic

Post by Daft Haruki »

Smjesna prica po meni...
Zanimljivo mi je kako ti znas i prepostavljas sta bi se desilo da je Alija odigrao taj potez. Mislim kako znas realno sta bi se desavalo ili imas kuglu u koju gledas paralelnu buducnost .
Hajd sto pises ali sto vjerujes u to i ubjeden si. Al hajd neka je tako.
Helem nejse. Kako niko ne ispitao ovu pricu oko Baketa i njegovog babe. Meni je on sumnjiv do zla Boga sto se kaze.
Ja licno neznam puno o tome i neznam jeli Latic smutljivac ili Bake a bas me zanima. Ali bojim se Baketa da nas ne izda.
Inace moja teorija je da je on pinun Erdoanov a on i Putin kako se dogovore Srbi i mi cemo igrati.
Aprodali su nas Austrogarima sto nebi i Rusima i Srbima pa jel.Evropa je inace lesinar koji ce svaki situaciju iskoristiti u svoju korist i oni nikad nece od Bih praviti funkcionalnu državu.
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#333 Re: Sefer Halilovic

Post by selma 83 »

selma 83 wrote: 07/04/2022 00:46 intersantno niko ni jedan mali komentar na ovaj malo poduži tekst. Ja ću samo reći, više se ništa ne zna. Možda mi jedan dan ostanemo na ovom 25%. granica Donji Vakuf, G.Vakuf. Dobrinja, Gž. Blagaj(MO), gore Velež itd. sve je moguće!?
Smiješna priča po meni.

SDA su lopovi i svašta, ali reći da je Alija Izetbegović od početka do kraja bio projekat SANU - obična podvala. Ne kažem da je bio dobar, ali je sigurno da Bosna i Bošnjaci to ne bi ne bi preživjeli.

Da je htio, Alija je vazda imao opciju da ostavi Bosnu u krnjoj Jugoslaviji i pod plaštom "spasa Jugoslavije" Bošnjake šalje da budu srpsko topovsko meso u Hrvatskoj. Pod takvoj nadmoći, Tuđman bi morao potpisati kapitaluciju i za par godina bi imali Veliku Srbiju. Nakon nekog vremena, petokraku zamjenjuje šajkača, Muslimani opet postaju "Srbi muslimanske vere", a Šešeljevci premijeri i predsjednici.
[/quote]
jest ,tačno! zalete se tako ove galamdžije iz HzHB i viču Alija reko za RAvno nije naš rat(mada ja ne znam kad je on to rekao) a onda onaj jedan poče vuči ručnu , u jednoj emisiji, "AAA jes ,da, da, Alija nije digo 200 000 Bošnjaka u gotovost i uključio u napad na HR". Taj se sjetio toga. I pitanje je, ko bi mogao Ravno i pomoći.Kuda? ;-)
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#334 Re: Sefer Halilovic

Post by sehohari »

selma 83 wrote: 07/04/2022 01:26
selma 83 wrote: 07/04/2022 00:46 intersantno niko ni jedan mali komentar na ovaj malo poduži tekst. Ja ću samo reći, više se ništa ne zna. Možda mi jedan dan ostanemo na ovom 25%. granica Donji Vakuf, G.Vakuf. Dobrinja, Gž. Blagaj(MO), gore Velež itd. sve je moguće!?
Smiješna priča po meni.

SDA su lopovi i svašta, ali reći da je Alija Izetbegović od početka do kraja bio projekat SANU - obična podvala. Ne kažem da je bio dobar, ali je sigurno da Bosna i Bošnjaci to ne bi ne bi preživjeli.

Da je htio, Alija je vazda imao opciju da ostavi Bosnu u krnjoj Jugoslaviji i pod plaštom "spasa Jugoslavije" Bošnjake šalje da budu srpsko topovsko meso u Hrvatskoj. Pod takvoj nadmoći, Tuđman bi morao potpisati kapitaluciju i za par godina bi imali Veliku Srbiju. Nakon nekog vremena, petokraku zamjenjuje šajkača, Muslimani opet postaju "Srbi muslimanske vere", a Šešeljevci premijeri i predsjednici.
jest ,tačno! zalete se tako ove galamdžije iz HzHB i viču Alija reko za RAvno nije naš rat(mada ja ne znam kad je on to rekao) a onda onaj jedan poče vuči ručnu , u jednoj emisiji, "AAA jes ,da, da, Alija nije digo 200 000 Bošnjaka u gotovost i uključio u napad na HR". Taj se sjetio toga. I pitanje je, ko bi mogao Ravno i pomoći.Kuda? ;-)
[/quote]

To oko Ravnog je davno objašnjeno, ali neko (namjerno?) širi neistine.
Taj isti čovjek je samo malo kasnije šutio kada je spaljeno pola Podrinja, ali eto ovdje zbog mržnje prema Hrvatima nije htio da pomogne.

Isto tako nije bilo ni reakcije kada su malo prije toga ti isti tenkovi na putu prema Dubrovniku "slučajno" ispalili bombe na Fazlagića kulu kod Gacka.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12051
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#335 Re: Sefer Halilovic

Post by dr_Evil »

selma 83 wrote: 07/04/2022 01:26

Smiješna priča po meni.

SDA su lopovi i svašta, ali reći da je Alija Izetbegović od početka do kraja bio projekat SANU - obična podvala. Ne kažem da je bio dobar, ali je sigurno da Bosna i Bošnjaci to ne bi ne bi preživjeli.

Da je htio, Alija je vazda imao opciju da ostavi Bosnu u krnjoj Jugoslaviji i pod plaštom "spasa Jugoslavije" Bošnjake šalje da budu srpsko topovsko meso u Hrvatskoj. Pod takvoj nadmoći, Tuđman bi morao potpisati kapitaluciju i za par godina bi imali Veliku Srbiju. Nakon nekog vremena, petokraku zamjenjuje šajkača, Muslimani opet postaju "Srbi muslimanske vere", a Šešeljevci premijeri i predsjednici.

jest ,tačno! zalete se tako ove galamdžije iz HzHB i viču Alija reko za RAvno nije naš rat(mada ja ne znam kad je on to rekao) a onda onaj jedan poče vuči ručnu , u jednoj emisiji, "AAA jes ,da, da, Alija nije digo 200 000 Bošnjaka u gotovost i uključio u napad na HR". Taj se sjetio toga. I pitanje je, ko bi mogao Ravno i pomoći.Kuda? ;-)
Ovo je prica na razini sta bi bilo kad bi bilo, ali evo hajde da se pricamo.

Kad sve stavis na stol Alija je vjerovatno bio projekt SANU. Pogresno razmisljas. Da je ALija ostao u Jugi, rat izmedju Bosnjaka i Srba vjerovatno se ne bi desio. Narod se ne bi mrzio, etnicki ciste teritorije ne bi postojale, automatski velike Srbija ni mala fildzan Bosna ne bi postojale. Sta bi radio Milosevic sa 6mil. Bosnjaka u drzavi, konstitutivnih Bosnjaka? Jel mu bolje da ima cistu etnicku Srbiju i RS.

Sve kad zbrojis ocito je da su Alija, Slobo i Njofra jedan te isti projekat stvaranja mrznje i trajne podijele medju narodima. Kao sto Alija rece Karadzicu kada je nastao SDS:" Pa gdje ste vi do sada, cekali smo vas" - Bujrum.

Vrhovni cilj je bio unistiti komunizam i Jugu, zatim preuzeti drustvenu imovinu, one sve milijarde.

Projekt okoncan, narod preminuo. Zivjela narodna grbaca.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#336 Re: Sefer Halilovic

Post by Novosti »

Zašto bi Bosna ostala u SFRJ ako narod nije hteo, a s Miloševićem se nije moglo, htio čovjek centraliziranu državu umjesto konfederacije.
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#337 Re: Sefer Halilovic

Post by Comanche »

dr_Evil wrote: 07/04/2022 09:33 Ovo je prica na razini sta bi bilo kad bi bilo, ali evo hajde da se pricamo.

Kad sve stavis na stol Alija je vjerovatno bio projekt SANU. Pogresno razmisljas. Da je ALija ostao u Jugi, rat izmedju Bosnjaka i Srba vjerovatno se ne bi desio. Narod se ne bi mrzio, etnicki ciste teritorije ne bi postojale, automatski velike Srbija ni mala fildzan Bosna ne bi postojale. Sta bi radio Milosevic sa 6mil. Bosnjaka u drzavi, konstitutivnih Bosnjaka? Jel mu bolje da ima cistu etnicku Srbiju i RS.

Sve kad zbrojis ocito je da su Alija, Slobo i Njofra jedan te isti projekat stvaranja mrznje i trajne podijele medju narodima. Kao sto Alija rece Karadzicu kada je nastao SDS:" Pa gdje ste vi do sada, cekali smo vas" - Bujrum.

Vrhovni cilj je bio unistiti komunizam i Jugu, zatim preuzeti drustvenu imovinu, one sve milijarde.

Projekt okoncan, narod preminuo. Zivjela narodna grbaca.
Neznam samo gdje iskopa 6 miliona Bosnjaka???
User avatar
dr_Evil
Posts: 12051
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#338 Re: Sefer Halilovic

Post by dr_Evil »

Comanche wrote: 07/04/2022 12:09
Neznam samo gdje iskopa 6 miliona Bosnjaka???
A dobro, upravu si, vjerovatno da nije bilo rata do sad bi bilo 6, po svim republikama, gledajuci prirastaj. Ali za onaj trenutak, 100% si upravu.
Daft Haruki
Posts: 251
Joined: 05/04/2019 14:18

#339 Re: Sefer Halilovic

Post by Daft Haruki »

Novosti wrote: 07/04/2022 12:06 Zašto bi Bosna ostala u SFRJ ako narod nije hteo, a s Miloševićem se nije moglo, htio čovjek centraliziranu državu umjesto konfederacije.
Pa jednostavan odgovor. Igrad igru koja je najpovoljnija za tvoj narod. Cekas da oruzani sukobi produ,JNA oslabi i Srbi ekonomski grohnu i onda proglasis nezavisnost.A ne da se bijes sa armijo do tuba naoruzanom a tebi uveden embargo na uvoz oruzija.
Pogledaj kako evropske zemlje odradise WW II.
Nor holandija pala za 40 etak dana. K.urac ce se oni boriti. Igras neku njihovu igru dok ne legnu a onda krenes u oslobadanje.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#340 Re: Sefer Halilovic

Post by Novosti »

Daft Haruki wrote: 21/04/2022 00:31
Novosti wrote: 07/04/2022 12:06 Zašto bi Bosna ostala u SFRJ ako narod nije hteo, a s Miloševićem se nije moglo, htio čovjek centraliziranu državu umjesto konfederacije.
Pa jednostavan odgovor. Igrad igru koja je najpovoljnija za tvoj narod. Cekas da oruzani sukobi produ,JNA oslabi i Srbi ekonomski grohnu i onda proglasis nezavisnost.A ne da se bijes sa armijo do tuba naoruzanom a tebi uveden embargo na uvoz oruzija.
Pogledaj kako evropske zemlje odradise WW II.
Nor holandija pala za 40 etak dana. K.urac ce se oni boriti. Igras neku njihovu igru dok ne legnu a onda krenes u oslobadanje.

Kakav ba narod? Nikog nije ni tada ko ni danas zanimo narod, dovoljno je pogledati privatizaciju.

Narod je reko svoje i tjt. Isto bi bilo i sa je neko drugi bio umjesto Alije. Da je BiH ostala u krnjoj Jugoslaviji onda bi njezini narodi moral ratovati za RSK a kasnije i Kosovo u sastavu JNA kasnije JA,VJ il kako se zvalo kasnije već.
.
Primjer sa Holandijom je totalno promašen.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#341 Re: Sefer Halilovic

Post by geralt »

Na temu Sefera, vjerovatno najbolja odluka koju je Alija donio u toku rata je bila ta da ga zamijeni sa Delicem. Na stranu njihovi individualni moralni i ljudski kvaliteti, Delic je jednostavno bio sposobniji oficir.

Sefer u normalnim uslovima ne bi napredovao u karijeri dalje od majora, eventualno potpukovnika. Dovoljno je reci da poslije vise od godinu dana nije uspio da uspostavi komandu i autoritet nad 15-20 km2 opkoljenog Sarajeva. Mislim da bi Hasan Efendic bio mnogo bolji izbor za komandanta Armije od starta, ali je on za SDA bio previse "crven".
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#342 Re: Sefer Halilovic

Post by Grean »

U nasoj vojsci prednost su imali KOS-ovci, oni koji bi bili zarobljeni od strane Armije BiH i postavljeni za komadante 3 dana poslije.

Vidjeti pod Fikret Muslimovic, najsumnjiviji lik ratnog perioda. Siva eminencija. Covjek koji je stajao iza antentata na Cuperka na Igmanu.

Toliko o smjeni Sefera i imenovanju Delica. Ista prica.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#343 Re: Sefer Halilovic

Post by Piaty »

geralt wrote: 21/04/2022 15:40 Na temu Sefera, vjerovatno najbolja odluka koju je Alija donio u toku rata je bila ta da ga zamijeni sa Delicem. Na stranu njihovi individualni moralni i ljudski kvaliteti, Delic je jednostavno bio sposobniji oficir.

Sefer u normalnim uslovima ne bi napredovao u karijeri dalje od majora, eventualno potpukovnika. Dovoljno je reci da poslije vise od godinu dana nije uspio da uspostavi komandu i autoritet nad 15-20 km2 opkoljenog Sarajeva. Mislim da bi Hasan Efendic bio mnogo bolji izbor za komandanta Armije od starta, ali je on za SDA bio previse "crven".
Ja se zabezeknu. Nisam ocekivao ovaj komentar od tebe.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#344 Re: Sefer Halilovic

Post by Truba »

Zamisli ukrajinci zarobe nekog
Sutra im on zapovjedjik :lol:
Al sve moze u bosni
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#345 Re: Sefer Halilovic

Post by Piaty »

Black swan wrote: 05/05/2022 22:38 Zamisli ukrajinci zarobe nekog
Sutra im on zapovjedjik :lol:
Al sve moze u bosni
Bilo je toga i u drugim nama bliskim zemljama, doduse na malo nizim razinama zapovjedanja :)

Jebiga
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#346 Re: Sefer Halilovic

Post by geralt »

Piaty wrote: 05/05/2022 22:37
geralt wrote: 21/04/2022 15:40 Na temu Sefera, vjerovatno najbolja odluka koju je Alija donio u toku rata je bila ta da ga zamijeni sa Delicem. Na stranu njihovi individualni moralni i ljudski kvaliteti, Delic je jednostavno bio sposobniji oficir.

Sefer u normalnim uslovima ne bi napredovao u karijeri dalje od majora, eventualno potpukovnika. Dovoljno je reci da poslije vise od godinu dana nije uspio da uspostavi komandu i autoritet nad 15-20 km2 opkoljenog Sarajeva. Mislim da bi Hasan Efendic bio mnogo bolji izbor za komandanta Armije od starta, ali je on za SDA bio previse "crven".
Ja se zabezeknu. Nisam ocekivao ovaj komentar od tebe.
Uporedi ABiH u ljeto '93. i krajem '95. Nabroj uspjesne ofanzivne akcije izvedene pod Delicem i pod Seferom. Dosta toga je do komandanta.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#347 Re: Sefer Halilovic

Post by geralt »

Black swan wrote: 05/05/2022 22:38 Zamisli ukrajinci zarobe nekog
Sutra im on zapovjedjik :lol:
Al sve moze u bosni
Zamisli da si komandant vojske koji ne zna sta mu rade komandanti brigada udaljeni kilometar od njega. Ili koji posalje generala na Igman da preuzme komandu, pa mu se general vrati premlacen.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#348 Re: Sefer Halilovic

Post by Romanista 101% »

Pitajte Mostarce i Hercegovce sta misle o Seferu. Kako je bilo stanje za vrijeme i poslije njegove smjene.
I zbog cega je smijenjen, i na ciji zahtjev.


User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#349 Re: Sefer Halilovic

Post by Spiritbreaker »

Ko god je protiv Sefera je na strani SDA udbaske fildzan kriminalne drzave. Rasim je deset puta gori komandant bio.
Iz istih razloga je smjenjen i Zeljko Knez.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#350 Re: Sefer Halilovic

Post by Piaty »

@Romanista 101%

Pitaj bilo kojeg obicnog borca, iz bilo kojeg predjela BiH, ne moras samo Mostarce.
Post Reply