Sefer Halilovic

kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#276 Re: Sefer Halilovic

Post by kv99 »

Tacticus wrote:kv99
covjeka (momka od 21 godine) koji je kupio u vlasenici kalasnjikov za 1000 DEM poznavao sam dobro jer ga je ugostila kao izbjeglicu moja nana u tuzli u svojoj kuci nesto manje od 2 mjeseca i momak cim je osigurao majku i obje sestre otisao u armiju i borio se manje od mjesec dana kada je zbog svoje hrabrosti zavrsio 1.5 km u iza neprijateljkse linije dok su linijasi pobjegli osato je on sa nekoliko prijatelja i samo su se 2 vratila sa njim bez nogu koje je zolja raznela, umro je 2 dana kasnije u mukama u gradini, inace je bio skoro fanaticni sda-ovac dok nije dozivio u vlasenici sta je dozivio i od tada je pominjao imenom i prezimenom koji je bio u vrhu opstine vlasenica i koji mu je prodao pusku, ali ih nista nije uputio dok se on ispalio 2 dana ranije prije pada vlasenice da ce ga ubiti na licu mjesta kada ga vidi
drugi covjek je rod sa zenine strane mom dajdji nije dramaticna prica i ispricao je isto sa puno gorcine mom dadji dok sam ja sjedio pored njega
tako nije da nije vic kv99 nego realna prica
Nisam ja rekao da je taj momak slagao vec sam te pitao kako je on znao da su ti kalasi prije agresije kostali 200 DM po nabavnoj cijeni ili je to njegova ili tvoja pretpostavka ?
sto se tice hvo-a nemam veliko misljenje o njihovoj ukupnoj borbenoj vrednosti na nekoliko mjesta, ali na nekoliko mjesta su se izvrsno borili jer vidis ja ne zivim u alijinoj propagandi, evo npr. u bosanskoj posavini dok su imali logistiku i pokoju (da pokoju) jedinici HV oni u se oduprali najboljim jedinicama VRS + dobrovoljci + nekoliko regularnih jedinica JV, takodzer su se dobro pokazali u zapadnoj hercegovini
a sto se tice kletvi mislim da je daleko najgora dabogda ti sda vladala
Ti tvrdis da su se borili i Smiljko Sagolj to tvrdi ali navedi neki razultat te borbe gdje se vide to naoruzanje i pripreme za koje tvrdis da su bile moguce samo da se htjelo ? Kupres ...i pored ucesca hv poraz. Posavina...dok nije dosla podrska hv poraz, kada je je bilo podrske HV islo je, cim je podrska povucena opet poraz. Hercegovina ...cetnici ne samo da su izbili na Neretvu kao dio zacrtanog cilja vec su zauzeli i "hrvatski stolni grad " Mostar ..i tu su se po tebi i Smiljku Sagolju dobro pokazali ? Tek kada je dosla hv tada je krenula protivofanziva u Hercegovini i sve ovo sabrano pokazuje da ni hvo nije bio naoruzan i sposoban a ti tvrdis da se moglo samo da se htjelo. Pa da li su i njih rahmetli Alija i SDA onemogucili u tome ili je razlog nesto drugo ?

sto se tice HVO-a, zovicu molim te mi iskreno odgovori da li su jedinice (tada su jos imale naziv TO) velika vecina imala uniforme TO, nauruzana pjesadiskim oruzijem (istina vecinom pap-ovke, tomsoni, ...), imala 3 baterije minobacaca (oko 12 komada) i 6 bestrazjnih topova i 2 haubice 105 mm M-56 jer meni je to rekao neko ko se tamo borio

i sto se tice nabavne cjene kalasnjikova, rekao mi je tetak koji je ucestovao u organizacije nabavke istih za 2 korpus i rekao je da ih nabavljaju za 20-250 DEM, nesto od ex-vojske istocne njemacke nesto iz rumunije
tako kv99 ja nepricam price iz druge ili trece ruke, nego velikom vecinom iz prve ruke, a manjim djelom iz licnog iskustva
Kada su ih nabavljali ? Kada su bile takve cijene ? Prije agresije ili poslije ? Ja znam da je cijena bila oko 250-300 DM za kalas ali tek tamo oko 1994-1995 prije agresije su cak i cetnici prodavali po 1000-1200 DM pa da i oni nisu bili pod rahmetli Alijinom komandom? Kada je rahmetli Alija organizovao ubistvo rahmetli Zaima Imamovica kao sto neki tvrde ovdje na forumu jer im je o tome "neko " pricao sto ne bi stajao i iza svega onoga drugog sto su cetnici radili.
I kada pricamo o cijeni znam isto tako da se citavo vrijeme trebalo kupiti 2 ili 3 puske da bi dosla 1 jer je hv /hvo uzimali 50-75 % za sebe. I ako ti treba da kupis 3 stvari da bi dobio jednu koliko te na kraju ispadne ta stvar ?
a koliko vidim kako ti branis sda kadar, prema tome zaklucujem ili da si isti ili si profitirao od istih, a za takve koji prave viceve od onoga sto su mrtve patriote rekle, zelim da vam se vratin svo dobro i svo zlo koje je sda napravila vlastitom narodu, pa (ipak nedaj boze jer nevalja druge kleti) kada bi ti se to ostvarilo vidio bi ti jad kojim bi se zabavio
Ne branim ja ni sda ili bilo koju drugu stranku ili partiju jer sam ranije rekao da nije bilo razlike ko je za koga glasao i koja je stranka bila na vlasti u vezi priprema i stanja svijesti vec ti govorim ovo sto i drugi ljudi koji su vidjeli u praksi ovo sto ti negiras u teoriji.
nemoguce vruce
Posts: 748
Joined: 13/03/2012 15:41

#277 Re: Sefer Halilovic

Post by nemoguce vruce »

@Tacticus...
Kao prvo, ne branim SDA koja je imala milion gresaka. Ako cemo ruku na srce, u nju su se kao i u svaku drugu stranku uvukle dojucerasnje komunjare. Zanimljivo da su komunjare iz reda sprskog naroda, koje ce kasnije postaji najzesci cetnici, imale veoma veliku ulogu u pripremi agresije na BiH. Mislim da je suvislo o tome govoriti da su te pripreme pocele polovinom 80-tih godina. Za razliku od nasih komunjara, njihove su lukavo i mudro radile na pripremi agresije na BiH. E sad, pitanje, kako to da nase komunjare to nisu skontale, prokuzile,namirisale, znale, shvatile, pa da i one na vrijeme pocnu sa pripremama odbrane i da narodu ukazu na opasnost?
Meni najlogocniji odgovor je, jer su nam isprali mozak. Znas onu mudru, da rat nije izgubljen kad te dusman pobijedi na bojnom polju, vec onda kad njegovu istinu prihvatis kao svoju. nama su cete prodale mude za bubrege i kapak.
Onda ti je dzaba i da imas svo oruzje svijeta, kad je mozak na nivou pileta.
I na kraju samo da dodam, nikada mi nije bilo bitno da li je neko SDA,SDP ili sta drugo. Gledo sam ko je sa mnom u rovu i ko je dero one lojavce. A bilo nas je i "crvenih" i "zelenih" i "bezbojnih"...
Tacticus
Posts: 481
Joined: 24/04/2012 21:38

#278 Re: Sefer Halilovic

Post by Tacticus »

tebi ono bas u detalje da bi shvatio
on rekao kupio 1000 DEM
ja znam preko tetka da su oni nabavljali u junu za 200-250 DEM, ponavljam iz stokova bivse DDR (koje su ogromnim kolicinama krali rusi dok su se povlacili) i iz rumunije (sjecas se snimaka sa pocetka rata onih kalasnjikova koji su imali rucke ispred sanzera), a obzirom da je on iz tuzle i da je tada komadant bio knez oni su ili placali vrjednost 10% konvoja ili ostavljali 10% konvoja, ali do slagacu januara-marta 93 tako je islo, a zanam da je eksploziv iz vitezita dolazio cak do maja 93 u tuzlu od kojeg su pravljene minobacacke granate
posavinu je branio moj dobar prijatelj (bosnjak) iz bosanskog broda u okviru HVO-a (uvjek tvrdio da su gore bili poprilicno pro-bosanski nastojeni) i kaze da je znalo goriti po 15-20 dana sa neprekidnim granatiranjma i napadima ponekad pjesadijom, ponekad oklopno-mehanizovanim snagama, a da su liniju drzali samo domaci, mada je znao da je teska artiljerija i vecina tenkova iz HV-a
inace kaze da njegova linija nikada nije pala i da je ranije ucestovao u oslobadjanju drvente, a povukli su se po naredzenju sa obrazlozenjem da su cetnici probili liniju i da im preti okruzenje, govorio je da su najvjerovatnije izdani, ali nikada nije mogao staviti ruku u vatru
sada zivi u njemackoj i kako su mu roditelji umrli kao povratnici u b.brod nemisli se vise ikada vratiti
za ostalo neznam

a ti opet o nekoj teoriji, a ja ti dam realnost u vidu tuzle i opet tvrdim da bi bilo daleko bolje bez sda
Tacticus
Posts: 481
Joined: 24/04/2012 21:38

#279 Re: Sefer Halilovic

Post by Tacticus »

nemoguce vruce wrote:@Tacticus...
Kao prvo, ne branim SDA koja je imala milion gresaka. Ako cemo ruku na srce, u nju su se kao i u svaku drugu stranku uvukle dojucerasnje komunjare. Zanimljivo da su komunjare iz reda sprskog naroda, koje ce kasnije postaji najzesci cetnici, imale veoma veliku ulogu u pripremi agresije na BiH. Mislim da je suvislo o tome govoriti da su te pripreme pocele polovinom 80-tih godina. Za razliku od nasih komunjara, njihove su lukavo i mudro radile na pripremi agresije na BiH. E sad, pitanje, kako to da nase komunjare to nisu skontale, prokuzile,namirisale, znale, shvatile, pa da i one na vrijeme pocnu sa pripremama odbrane i da narodu ukazu na opasnost?
Meni najlogocniji odgovor je, jer su nam isprali mozak. Znas onu mudru, da rat nije izgubljen kad te dusman pobijedi na bojnom polju, vec onda kad njegovu istinu prihvatis kao svoju. nama su cete prodale mude za bubrege i kapak.
Onda ti je dzaba i da imas svo oruzje svijeta, kad je mozak na nivou pileta.
I na kraju samo da dodam, nikada mi nije bilo bitno da li je neko SDA,SDP ili sta drugo. Gledo sam ko je sa mnom u rovu i ko je dero one lojavce. A bilo nas je i "crvenih" i "zelenih" i "bezbojnih"...
a ja ti kazem da je bio ili zulfikarpasic ili durakovic bilo daleko bolje!
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#280 Re: Sefer Halilovic

Post by kv99 »

Tacticus wrote:tebi ono bas u detalje da bi shvatio
on rekao kupio 1000 DEM
ja znam preko tetka da su oni nabavljali u junu za 200-250 DEM, ponavljam iz stokova bivse DDR (koje su ogromnim kolicinama krali rusi dok su se povlacili) i iz rumunije (sjecas se snimaka sa pocetka rata onih kalasnjikova koji su imali rucke ispred sanzera), a obzirom da je on iz tuzle i da je tada komadant bio knez oni su ili placali vrjednost 10% konvoja ili ostavljali 10% konvoja, ali do slagacu januara-marta 93 tako je islo, a zanam da je eksploziv iz vitezita dolazio cak do maja 93 u tuzlu od kojeg su pravljene minobacacke granate
posavinu je branio moj dobar prijatelj (bosnjak) iz bosanskog broda u okviru HVO-a (uvjek tvrdio da su gore bili poprilicno pro-bosanski nastojeni) i kaze da je znalo goriti po 15-20 dana sa neprekidnim granatiranjma i napadima ponekad pjesadijom, ponekad oklopno-mehanizovanim snagama, a da su liniju drzali samo domaci, mada je znao da je teska artiljerija i vecina tenkova iz HV-a
inace kaze da njegova linija nikada nije pala i da je ranije ucestovao u oslobadjanju drvente, a povukli su se po naredzenju sa obrazlozenjem da su cetnici probili liniju i da im preti okruzenje, govorio je da su najvjerovatnije izdani, ali nikada nije mogao staviti ruku u vatru
sada zivi u njemackoj i kako su mu roditelji umrli kao povratnici u b.brod nemisli se vise ikada vratiti
za ostalo neznam

a ti opet o nekoj teoriji, a ja ti dam realnost u vidu tuzle i opet tvrdim da bi bilo daleko bolje bez sda
I sta je jos rekao ? Ti se tvrdio da su kalasi prije agresije preprodavani po 1000 DM a kupovani po 200 DM i pozivas se na momka iz Vlasenice pa da li ti je on to rekao ili nije ? Ne samo da je kupio za 1000 vec da je znao da su nabavljani po 200 DM ? Da ti je rekao da je ON kupio to je sigurno cinjenica ali taj dio o 200 DM je srz citave price : da li ti je on to rekao i na osnovu cega je znao ili si ti to dodao i zbog cega jer JUNI 1992 nije prije agresije.
I sta bi gore u B.Brodu ? Kolega ti rekao za hvo upravo ono sto ti ja citavo vrijeme govorim : Da su se drzali dok je bilo podrska od hv . I kada je prestala podrska hv ostale su puske , rucni PO i ...poraz hvo-a. Rezultat = kao i TO /ARBIh na pocetku rata pa me zanima ako se hvo mogao da efikasno naoruza kao sto tvrdis da je mogla TO/ARBIH a vidimo da nije da li je i njima razlog rahmetli Alija i SDA ? Ti imas misljenje kao sto je i Smiljko u svojim reportazama tvrdio kako se hvo bori i jedini brani Bosnu i Herceovinu ali to ne mijenja cinjenicu da na terenu te odbrane i tih rezultata nije bilo , ustvari nije bilo nista bolje nego sto je to TO/ARBIH radila pa kako to da se oni nisu efikasno naoruzali i pripremili a tvrdis da se moglo samo da nije bilo rahmetli Alije i SDA. Da li je i njima on to zabranio ?
I mozda su za Tuzlu uzimali 10 % , za ostale koji nisu imali takav povlasteni status su uzimali vec u lukama 50 % a ostatak je uziman kroz Hercegovinu tako da je na kraju stizalo tek svaki 2-i ili 3-i komad. Nekada je znalo da se plati i u luke stigne posiljka novih kalas a dok se prevezu kroz Hrvatsku ili Hercegovinu stignu kalasi sa sprzenim cijevima, izgrebani, razglimani , osteceni ili jednostavno receno ocigledno koristeni komadi. " Neko " je zamjenio novo oruzje sa
rashodovanim iz "domovinskog rata " a platila je ARBIH. Kolika je tu cijena kada platis nov a stigne komad koji nije ni za staro gvozdje ? A kazes moglo se samo da se htjelo da se naoruza ili samo da nije bilo rahmetli Alije .
Tacticus
Posts: 481
Joined: 24/04/2012 21:38

#281 Re: Sefer Halilovic

Post by Tacticus »

dragi boze za nepovjerovati
momak je kupio kalasnjikova za 1000 DEM od covjeka iz opstine Vlasenica koji je bio (prepostavljam i ostao) SDA, a JA znam da su se u to vrijeme kalasnjikovi bez vecih problema mogli kupiti za 200 DEM zar je to visa matematika
ili vise nemas argumenata pa postavljas ovakva konfuzna pitanja jer sto je vazno ko mi je sta rekao, ono sto je vazno da je SDA 99.99% kupovala za 200 DEM (nov novcat nekosta vise od 400-500) , a prodavala 5 puta vise i onda su se busali u prsa da su tim pomagali odbranu ili ti mislis da je cjena u januaru 1992 bila pet puta veca ili cak u oktobru 1991, na tvoju zalost danas citajuci razne izvjestaje i clanke nije, sto vise 1990 su se istocnonjemacki kalasnjikovi prodavani od odlazecih rusa za 50 DEM, a zatim sto su ih uopste prodavali, sto nisu skupili 20-tak provjerenih ljudi sa kojima stvorili kostur neke jedinice pa onda se pokusali odbraniti?!

a sada pitanje, o cemu ti to pricas
po tebi HVO sada ispade neka samostalna sila
pa ptice na grani znaju da je HVO bila BiH bransa HV, pa naravno da su se u skladu sa tim naoruzavali i organizovali, pa to ti je kao da si me pitao kako se sds organizovao i naoruzao i da nije mogao nista da im JNA nije ostavila sve + jos nesto njihovo
i opet na mjestima gdje je organizacija bile vise manje samostalna opet su se bolje naoruzali i organizovali od mjesta gdje je sda imala vecinu
a sto se tice B.Broda dali znas da je najveca kolicina tehnike i ljudstva (vise nego kod sarajeva) koristena od strane VRS + dobrovoljci is srbije (bjeli orlovi, arkanovci, ...) + neke regularne jedinice JA (niski specijalci, jedinice za pronalazenje meta sa rijetkim artiljeriskim radarom), pa tamo je bila kompletna 1 oklopna (kompletna od M-84 tenkova i to oko 80-tak) i samo za tu svrhu formirana 2 oklopna brigada + njihove elitne 17 krajiska (u sastavu jedina imala oklopni bataljon), vukovi iz bjeljine, ..., tako da naravno da HVO posavine (a imali su i svoje artiljerije i nekoliko svojih tenkova zarobljenih od cetnika u borbama) bez podrske HV nisu imali sanse pogotovu sto se radilo o terenu pogodnom za oklopno-mehanizovani rat
sto se tice onoga sto si ispricao, veoma mi je poznato i zbog toga, a i zbog cinjenice da je HVO zaratio samo radi neke teritorije (koju su na kraju izgubili) sto je samo islo na ruku cetnicima sto je nakraju stavilo zadnji ekser u multietnicku BiH (sto im jeste bio cilj) je prezirem hvo
inace veoma malo je ko kupovao novo u toku rata, skoro sve nauruzanje je bilo ili koristeno ili iz stokova
jedino su hrvati uzimali djelove vecinom iz ukrajine, a djelom iz ceske sa kojima su uspjeli napraviti cirka 30-tak novih M-84
tako neboj se nije SDA kupovala nista novo, a i da jeste ono sto su kupovali nije kostalo ogromne cifre jer naskuplja oprema su tenkovi, avioni i pa raketni sistemi
pjesadisko oruzije, rucni i navodeci po sistemi srednjeg dometa(naravno ne najmoderniji), laka i srednja artiljerija ne kosta ogromne cifre jer su to oprema za masovnu proizvodnju
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#282 Re: Sefer Halilovic

Post by kv99 »

Tacticus wrote:dragi boze za nepovjerovati
momak je kupio kalasnjikova za 1000 DEM od covjeka iz opstine Vlasenica koji je bio (prepostavljam i ostao) SDA, a JA znam da su se u to vrijeme kalasnjikovi bez vecih problema mogli kupiti za 200 DEM zar je to visa matematika
ili vise nemas argumenata pa postavljas ovakva konfuzna pitanja jer sto je vazno ko mi je sta rekao, ono sto je vazno da je SDA 99.99% kupovala za 200 DEM (nov novcat nekosta vise od 400-500) , a prodavala 5 puta vise i onda su se busali u prsa da su tim pomagali odbranu ili ti mislis da je cjena u januaru 1992 bila pet puta veca ili cak u oktobru 1991, na tvoju zalost danas citajuci razne izvjestaje i clanke nije, sto vise 1990 su se istocnonjemacki kalasnjikovi prodavani od odlazecih rusa za 50 DEM, a zatim sto su ih uopste prodavali, sto nisu skupili 20-tak provjerenih ljudi sa kojima stvorili kostur neke jedinice pa onda se pokusali odbraniti?!
Za nepovjerovati je koliko pokusavas da se izvuces iz izjava o kojima nemas pojma jer sta znas ? Znas napamet nabrojati sve nazive i karakteristike oruzja a kada te se pita koliko je kostala nabavna cijana kalasa u Bosni i Hercegovini prije rata ti meni spominjes cijene u Rusiji . Imas li ikakav dokaza da su prije rata kupovali po rusiji ili su kupovali po Hrvatskoj pa cak i od cetnika u BiH ? Prije rata nisu kupovali po Rusiji ili izvan bivse Juge pa zato me zanima kako onda mozes da se pozivas na tog momka kada ti je on samo rekao koliko je on platio a ti se na to sam dodao da je nabavljeno po 200. Pozivas se na mrtve ljude i dodajes ono sto tebi odgovara da bi dokazao neku teoriju kako tebi odgovara.


a sada pitanje, o cemu ti to pricas
po tebi HVO sada ispade neka samostalna sila
pa ptice na grani znaju da je HVO bila BiH bransa HV, pa naravno da su se u skladu sa tim naoruzavali i organizovali, pa to ti je kao da si me pitao kako se sds organizovao i naoruzao i da nije mogao nista da im JNA nije ostavila sve + jos nesto njihovo
Tvrdio si da se moglo organizovati i naoruzati u Bosni i Hercegovini samo da se htjelo i sada sam priznajes da se BiH Hrvati nisu organziovali i naoruzali u Bosni i Hercegovini i mene zanima da li je i njima branio rahmetli Izetbegovic i SDA ? Za razliku od njih tzv JNA je organizovala i naoruzala Srbe po Bosni i Hercegovini a ne po Srbiji tako da tvoje poredzenje nema smisla. Tvrditi da je hvo dozivio poraz od cetnika jer su bili neorganizovani i nenaoruzani i da im je to bio dio plana jer su bili organziovani po Hrvatskoj je negiranje prakse da bi opravdao teoriju. Cinjenica je da hvo nije bio organizovan i opremljen i da na pocetku nije bio nista bolji od TO/ARBIH pa me zanima da li je i za to rahmetli Alija kriv ?

i opet na mjestima gdje je organizacija bile vise manje samostalna opet su se bolje naoruzali i organizovali od mjesta gdje je sda imala vecinu
A gdje je bila ta organizacija ? Na Kupresu kada su ih i pored hv porazili cetnici ? U Hercegovini kada su im zauzeli cak i "hrvatski stolni grad " ? U Posavini gdje su ih sabili u Orasje koje je ustvari branila hv ? U Srednjoj Bosni gdje se vidjela kako su dobor organizvoani i spremni da su 1993 , godinu dana poslije izbijanja rata bili ko kokoske bez glave. Imali su 1993 takve pocetne polozaje da je bio veci majstorluk da ih izgube nego da ih zadrze pa su ih opet izgubili. Toliko o hvalospjevu o hvo i njihovoj organizaciji i spremnosti na koju se pozivas.

Code: Select all

a sto se tice B.Broda dali znas da je najveca kolicina tehnike i ljudstva (vise nego kod sarajeva) koristena od strane VRS + dobrovoljci is srbije (bjeli orlovi, arkanovci, ...) + neke regularne jedinice JA (niski specijalci, jedinice za pronalazenje meta sa rijetkim artiljeriskim radarom), pa tamo je bila kompletna 1 oklopna (kompletna od M-84 tenkova i to oko 80-tak) i samo za tu svrhu formirana 2 oklopna brigada + njihove elitne 17 krajiska (u sastavu jedina imala oklopni bataljon), vukovi iz bjeljine, ..., tako da naravno da HVO posavine (a imali su i svoje artiljerije i nekoliko svojih tenkova zarobljenih od cetnika u borbama) bez podrske HV nisu imali sanse pogotovu sto se radilo o terenu pogodnom za oklopno-mehanizovani rat

A sto se tice B.Broda tu nije bilo nikakvog hvo kada su cetnici poceli napade i kada su bili par stotina metara od mosta. Tek kada je presla hv tada su odbaceni i toliko o organizaciji i naoruzanju hvo-a i sve ovo sto si gore naveo dokazuje da hvo nije bio spreman i naoruzan vec da se u njihovo ime borila hv koja je dosla iz Hrvatske a taj luksuz nije imala ARBIH.
sto se tice onoga sto si ispricao, veoma mi je poznato i zbog toga, a i zbog cinjenice da je HVO zaratio samo radi neke teritorije (koju su na kraju izgubili) sto je samo islo na ruku cetnicima sto je nakraju stavilo zadnji ekser u multietnicku BiH (sto im jeste bio cilj) je prezirem hvo
inace veoma malo je ko kupovao novo u toku rata, skoro sve nauruzanje je bilo ili koristeno ili iz stokova
jedino su hrvati uzimali djelove vecinom iz ukrajine, a djelom iz ceske sa kojima su uspjeli napraviti cirka 30-tak novih M-84
tako neboj se nije SDA kupovala nista novo, a i da jeste ono sto su kupovali nije kostalo ogromne cifre jer naskuplja oprema su tenkovi, avioni i pa raketni sistemi
pjesadisko oruzije, rucni i navodeci po sistemi srednjeg dometa(naravno ne najmoderniji), laka i srednja artiljerija ne kosta ogromne cifre jer su to oprema za masovnu proizvodnju
[/quote]

Niko nije kupovao novo iz fabrike i ja to nisam nikada ni tvrdio vec je kupovano uskladisteno oruzje koje nije prije toga koristeno i koje je bilo u vrlo dobrom stanju. Rusi nisu skladistili kalase sa isprzenim cijevima za svoje snage u Istocnoj Evropi vec kvalitetno oruzje i to je oruzje i kupovano.

Jedna mala lekcija iz ekonomije i logistike : cijena jednog proizvoda se ne zasniva samo na prozvodnoj cijeni vec na ponudi i potraznji tako da cijena jednog metka ili puske se ne moze gledati na to koliko je kostalo da se napravi i da li je to opremna za masovnu proizvodnju vec su drugi faktori u pitanju. Npr cijena jednog metka za proizvesti prije rata koji su bili u zalihama tzv jNA je bila ispod 0.5 DM, mozda jos manje ali da uzmemo tu cijenu. Taj isti metak su znali u Bihacu prodavati po 7-8 DM. Znaci nekada i po 10-15 puta vecoj cijeni od nabavne tako da sta nesto kosta da se proizvede ne znaci da je slicna cijena kada se prodaje.
sumirprimus
Posts: 80479
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#283 Re: Sefer Halilovic

Post by sumirprimus »

nemoguce vruce wrote:@Tacticus...
S.Beslagic i ekipa, iako su znali da ce biti belaja, nisu dovoljno uspjeli nabaviti naoruzanja. Ovo nije kritika, vec hocu kazati, da kad oni nisu mogli, kako je tek mogao onaj obican Bosnjo koji nije sanjao da ce biti belaja, uljuljan u bajku o dobrim komsijama, kumovanju itd?
Vidis kolega, da bi se mogla napraviti dobra i kvalitetna odbrana, kao prvo je potreban dovoljan broj ljudi koji ne moraju biti vojnicki on the top, ali u svakom slucaju moraju biti svjesni situacije, cilja, opasnosti koja vreba...mi ni jeddno ni drugo nismo tada imali. Sve je manje vise iz stvarano iz nuzde, ne iz dobre pripreme. Ovo je moje licni iskustvo. Na pocetku se imalo dva neprijatelja. Cetnicieinfiltrirani u svaku poru drustva, i ove nasi "Indijance" koji su bili zadojeni bratstvom i jedinstvom i koji su x puta govorili da ce nas prijaviti. Nisi znao kome vjerovati.
I sad ti skontaj kuda i kako nabaviti oruzje, kome ga dati i objasniti zasto.
Mom prvom komsiji su rodjenog brata cetnici na Ozrenu uhvatli, zavezali za ogradu i zivog ga zapalili. Taj isti komsija je samo koji mjesec dana ranije, nama 5-ci , psovo i govorio kako smo banda koji zeli zavaditi dobre komsije. Jbg drug, sto bi reko jedan mudri ciko, iz Bosnje ces sve istjerati sem dvije svtari, mahmurluk i komunizam.
nemoguce vruce,al da su bogdom svi u bosni pred rat i na samom pocetku rata imali isti onaj mamurluk i komunizam u sebi ,ko mi...gdje bi nam kraj bio...
momAk ti prica o minimumu minimuma priprema,koje su na kraju krajeva u tuzli i uradjene...rezultati???zar nisu evidentni?
pred sam rat,i na samom pocetku svako je bio prepusten samom sebi,kako se ko pripremio,i sta je ko uradio na tom planu,evidentno je i dan danas....
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#284 Re: Sefer Halilovic

Post by Klavikula »

kv99 wrote:
Tacticus wrote:dragi boze za nepovjerovati
momak je kupio kalasnjikova za 1000 DEM od covjeka iz opstine Vlasenica koji je bio (prepostavljam i ostao) SDA, a JA znam da su se u to vrijeme kalasnjikovi bez vecih problema mogli kupiti za 200 DEM zar je to visa matematika
ili vise nemas argumenata pa postavljas ovakva konfuzna pitanja jer sto je vazno ko mi je sta rekao, ono sto je vazno da je SDA 99.99% kupovala za 200 DEM (nov novcat nekosta vise od 400-500) , a prodavala 5 puta vise i onda su se busali u prsa da su tim pomagali odbranu ili ti mislis da je cjena u januaru 1992 bila pet puta veca ili cak u oktobru 1991, na tvoju zalost danas citajuci razne izvjestaje i clanke nije, sto vise 1990 su se istocnonjemacki kalasnjikovi prodavani od odlazecih rusa za 50 DEM, a zatim sto su ih uopste prodavali, sto nisu skupili 20-tak provjerenih ljudi sa kojima stvorili kostur neke jedinice pa onda se pokusali odbraniti?!
Za nepovjerovati je koliko pokusavas da se izvuces iz izjava o kojima nemas pojma jer sta znas ? Znas napamet nabrojati sve nazive i karakteristike oruzja a kada te se pita koliko je kostala nabavna cijana kalasa u Bosni i Hercegovini prije rata ti meni spominjes cijene u Rusiji . Imas li ikakav dokaza da su prije rata kupovali po rusiji ili su kupovali po Hrvatskoj pa cak i od cetnika u BiH ? Prije rata nisu kupovali po Rusiji ili izvan bivse Juge pa zato me zanima kako onda mozes da se pozivas na tog momka kada ti je on samo rekao koliko je on platio a ti se na to sam dodao da je nabavljeno po 200. Pozivas se na mrtve ljude i dodajes ono sto tebi odgovara da bi dokazao neku teoriju kako tebi odgovara.
da ti frajer donese papir iz arhive ARBiH, opstepoznata stvar je SDA to oruzije nabavljala za mizerne cijene, a o tome je i govorio covjek na cijoj temi vodite raspravu..
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#285 Re: Sefer Halilovic

Post by kv99 »

Klavikula wrote:
kv99 wrote:
Tacticus wrote:dragi boze za nepovjerovati
momak je kupio kalasnjikova za 1000 DEM od covjeka iz opstine Vlasenica koji je bio (prepostavljam i ostao) SDA, a JA znam da su se u to vrijeme kalasnjikovi bez vecih problema mogli kupiti za 200 DEM zar je to visa matematika
ili vise nemas argumenata pa postavljas ovakva konfuzna pitanja jer sto je vazno ko mi je sta rekao, ono sto je vazno da je SDA 99.99% kupovala za 200 DEM (nov novcat nekosta vise od 400-500) , a prodavala 5 puta vise i onda su se busali u prsa da su tim pomagali odbranu ili ti mislis da je cjena u januaru 1992 bila pet puta veca ili cak u oktobru 1991, na tvoju zalost danas citajuci razne izvjestaje i clanke nije, sto vise 1990 su se istocnonjemacki kalasnjikovi prodavani od odlazecih rusa za 50 DEM, a zatim sto su ih uopste prodavali, sto nisu skupili 20-tak provjerenih ljudi sa kojima stvorili kostur neke jedinice pa onda se pokusali odbraniti?!
Za nepovjerovati je koliko pokusavas da se izvuces iz izjava o kojima nemas pojma jer sta znas ? Znas napamet nabrojati sve nazive i karakteristike oruzja a kada te se pita koliko je kostala nabavna cijana kalasa u Bosni i Hercegovini prije rata ti meni spominjes cijene u Rusiji . Imas li ikakav dokaza da su prije rata kupovali po rusiji ili su kupovali po Hrvatskoj pa cak i od cetnika u BiH ? Prije rata nisu kupovali po Rusiji ili izvan bivse Juge pa zato me zanima kako onda mozes da se pozivas na tog momka kada ti je on samo rekao koliko je on platio a ti se na to sam dodao da je nabavljeno po 200. Pozivas se na mrtve ljude i dodajes ono sto tebi odgovara da bi dokazao neku teoriju kako tebi odgovara.
da ti frajer donese papir iz arhive ARBiH, opstepoznata stvar je SDA to oruzije nabavljala za mizerne cijene, a o tome je i govorio covjek na cijoj temi vodite raspravu..
Opstepoznata stvar ? Kao i ona kada si tvrdio da je rahmetli Alija Izetbegovic odgovoran za ubistvo rahmetli Zaima Imamovica ? I za to si tvrdio da je opstepoznata stvar pa imas li neki dokaz: da si ti licno bio tu / cuo od izvrsioca/ nasao neki dokument/ ili barem izjavu nekog svjedoka koji je bio na licu mjesta i u vrijeme pogibije pa da potvrdis tu opstepoznatu stvar ? Mozda sam ja samo lose obavjesten pa ne znam ono sto svi znaju pa se nadam da ces me informisati i o toj opstepoznatoj stvari. Kada su tako opstepoznate stvari pa nadam se da mozes da dokazes barem jednu. Unaprijed se zahvaljuem.
I sta je govorio covjek sa ove teme koliko je kostalo i gdje se kupovalo oruzje prije agresije? Za 200 DM u Rusiji ili Bugarskoj ? Imas li ti neki dokaz ili licno saznanje kolika je bila nabavna cijena oruzja koje se onda prodavalo po 1000 DM ? Mozes li reci da je bila 200 DM, 500 ili 1000 DM ? Imas li ti nekih informacija ili znas licno koliko su kostalo i gdje se kupovalo oruzje prije agresije ?
Tacticus
Posts: 481
Joined: 24/04/2012 21:38

#286 Re: Sefer Halilovic

Post by Tacticus »

o HVO vise necu, ja svoje znanje o istom temeljim na onom sto su mi rekli ljudi koji su bili tamo, ali kako me za HVO zaboli polni organ (cast izuzecima) nemam zelje trositi ono malo snage sto imam na kraju dana, ali zato cu reci ovo:

cinjenica - cjena kalasnjikova iz stokova vojske DDR-a u periodu od 1989 - 1992 (nama interesatni period) je varirala od 50 do 250 DEM
cinjenica - ja sam u rukama drzao kalasnjikov tog momka na cijem je kundaku pisalo DDR, a on mi je rekao da ga je kupio (imenom i prezimenom) SDA kadra u Vlasenici u martu 1992 za 1.000 DEM
cinjenica - covjek iz kozluka kupio za istu cjenu kalasnjikov
najlogicniji zakljucak oruzije JESTE kupovano po daleko nizim cjenama i dovozeno u BiH da bi se prodavalo po visokim cjenama, a ne radi pripreme odbrane

cinjenica - jedna opstina jeste uspijela uraditi minimum minimuma tj. nabavili 200-300 cjevi i 20-tak PO sredstava (februar-mart 92) + ono sto su imali i ustrojili nekoliko taktickih jedinica koje su uspijeli iskoristiti da odbrane grad + zarobili jedno od najvecih skladista TO u BiH i to bez ikakve pomoci partije na vlasti koja se "brinula" za interes tada muslimana sada bosnjaka + kasnije sa tim oruzijem otjerali cetnike 15 KM od grada i sacuvali najveci dio regije, a nije da su imali ista bolju situaciju nego drugi jer su imali i oni kasarnu JNA u gradu, cetnike ukopane na majevici, vojni aedrom u blizini, cetnika koji su nadirali iz vise pravaca prema istom gradu, veliku srpsku populaciju u gradu, petokolonase u vlasti, ...
najlogicniji zakljucak, da se pokusao zadovoljiti neki minimum minimuma (a sto je sefer pokusao da uradi, ali bez ikakve realne podrske vladajuce stranke) imali bi REALNE sanse da uradi mnogo vise u organizacije odbrane, sa cime bi se postiglo daleko bolja naoruzanost BiH snaga, a sto bi imalo NAJVJEROVATNIJU posljedicu da nebi bilo sukoba sa HVO-om

toliko bi bilo dovoljno svakoj iole normalnoj osobi
ali kao sto stara kaze "ne raspravljaj se sa ludim jer ce te u raspravi spustiti na svoj nivo i onda unistiti ogromnim iskustvom"
ali ja tebe ne smatram ludim jer ti na veoma prefigani nacin pokusavas (praveci se lud) braniti nekoga i nesto od necega sto sve vise ljudi polako pocinje shvatati, ali mislim da si shvatio sta sam htio da kazem ovom poslovicom

ali neka i dalje ti brani nesto, a ja cu cekati jos koju godinu mozda cak i desetak, ali istina vec polako izlazi na vidjelo i sve veci broj ljudi ce shvatiti kakva je bila uloga stranke "koja nas je odbranila"
i sa ovim zavrsavam raspravu sa tobom
Last edited by Tacticus on 18/06/2012 22:16, edited 1 time in total.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#287 Re: Sefer Halilovic

Post by kv99 »

Tacticus wrote:cinjenica kalasnjikov iz stokova vojske DDR-a u periodu od 1989 - 1992 (nama interesatni period) je varirala od 50 do 250 DEM
cinjenica, ja sam u rukama drzao kalasnjikov tog momka na cijem je kundaku pisalo DDR, a on mi je rekao da ga je kupio (imenom i prezimenom) SDA kadra u Vlasenici u martu 1992 za 1.000 DEM
cinjenica covjek iz kozluka kupio za istu cjenu kalasnjikov
najlogicniji zakljucak oruzije JESTE kupovano po daleko nizim cjenama i dovozeno u BiH da bi se prodavalo po visokim cjenama, a ne radi pripreme odbrane
Cinjenica je da nemas pojma gdje se i kako nabavljalo oruzje vec prilagodzavas podatke da pase tvojoj teoriji. To sto je cijena u Bosni i Hercegovini prije agresije bila 1000 DM i sto je bila 250-300 DM u Rusiji ne znaci nista i ne govori koliko je ruku proslo na putu iz Rusije do BIH , ko je sve kupovao i ko je sve preprodavao. Ne govori nista ali ti ipak izvlacis zakljucke. Kao i kolega kojem je opstepoznato da je Alija ubio Zaima Imamovica tako je i tebi opstepoznato nesto sto je samo tebi poznato.

cinjenica, jedna opstina jeste uspijela uraditi minimum minimuma tj. nabavili 200-300 cjevi i 20-tak PO sredstava (februar-mart 92) + ono sto su imali i ustrojili nekoliko taktickih jedinica koje su uspijeli iskoristiti da odbrane grad + zarobili jedno od najvecih skladista TO u BiH i to bez ikakve pomoci partije na vlasti koja se "brinula" za interes tada muslimana sada bosnjaka + kasnije sa tim oruzijem otjerali cetnike 15 KM od grada i sacuvali najveci dio regije, a nije da su imali ista bolju situaciju nego drugi jer su imali i oni kasarnu JNA u gradu, cetnike ukopane na majevici, vojni aedrom u blizini, cetnika koji su nadirali iz vise pravaca prema istom gradu, veliku srpsku populaciju u gradu, petokolonase u vlasti, ...
najlogicniji zakljucak, da se pokusao zadovoljiti neki minimum minimuma (a sto je sefer pokusao da uradi, ali bez ikakve realne podrske vladajuce stranke) imali bi REALNE sanse da uradi mnogo vise u organizacije odbrane, sa cime bi se postiglo daleko bolja naoruzanost BiH snaga, a sto bi imalo NAJVJEROVATNIJU posljedicu da nebi bilo sukoba sa HVO-om

toliko bi bilo dovoljno svakoj iole normalnoj osobi
ali kao sto stara kaze "ne raspravljaj se sa ludim jer ce te u raspravi spustiti na svoj nivo i onda unistiti ogromnim iskustvom"
ali ja tebe ne smatram ludim jer ti na veoma prefigani nacin pokusavas (praveci se lud) braniti nekoga i nesto od necega sto sve vise ljudi polako pocinje shvatati, ali mislim da si shvatio sta sam htio da kazem ovom poslovicom

ali neka i dalje ti brani nesto, a ja cu cekati jos koju godinu mozda cak i desetak, ali istina vec polako izlazi na vidjelo i sve veci broj ljudi ce shvatiti kakva je bila uloga stranke "koja nas je odbranila"
i sa ovim zavrsavam raspravu sa tobom
[/quote]

Cinjenica je da je sve ovo navedeno politicki pamfplet kao i ono sto si do sada navodio :
- Moglo se naoruzati i opremiti kao i Hrvatska....a Hrvatska se tako "dobro " naoruzala i opremila da je pustila JNA da se iseta iz Zagreba, Splita , Zadra i ostalih kasarni kao i sto su iz Sarajeva, Zenice i Tuzle . I za to se Francek izdize u nebesa kao genije koji je naoruzao Hrvatsku a ovamo se pljuje na Aliju.
- Moglo se naoruzati i opremiti u Bosni i Hercegovini da se htjelo i da je dala SDA ....a kada se pita da li je zbog toga hvo bio nista bolje naoruzan i opremljen nego TO/ARBIH trazi se izgovor da su cetnici bili previse dobro naoruzani i opremljeni kao da nisu bili i kada je TO/ARBIH u pitanju.
- Tvrdis da se prije agresije kupovalo po 200 DM a prodavalo po 1000 DM i navodis primjer da ti je jedan covjek rekao da je kupio prije rata za 1000 DM a drugi da ti je rekao da su u ratu kupovaali po 250-300 DM. Kako su to mogli da kupe u junu 1992 a prodaju u proljece iste godine je za tebe ocigledno i logicno ali izvini za mene nije.
- Kada ti se jave ljudi koji su dozivjeli isto ono sto sam ti i ja govorio kakva je bila svijest ljudi i kako nije bilo bas tako lahko organizovati ljude kako ti tvrdis da jeste spominjes neku teoriju kako je to mogla Slovenija i Hrvatska a "zaboravljas " da su oni imali skroz druge preduslove.
- Spominjes kako se moglo samo da su bili drugi politicari ili stranke a do danas se od 1992 promjenilo ne znam koliko politicara i stranka na vlasti ali izgleda da je samo jedan kriv za sve. I ne branim ja njega vec mi je malo ofinro da se toliko uzdizu drugi a svako ko se imalo sjeca ne samo tog vakta vec vidi i sada sta se desava zna da nije tako crno-bijelo kako ti to pokusavas da objasnis.

Sve u svemu : pakujes cinjenice i prodajes ih kroz politicke pamflete kako tebi odgovara.
Tacticus
Posts: 481
Joined: 24/04/2012 21:38

#288 Re: Sefer Halilovic

Post by Tacticus »

Sarajmen wrote:Po meni je njegov pristup '' pišanje uz vjetar''.Najmanje je bilo komentara u vezi generala Halilovića, koji i jeste suština teme. Njega se dotiče, najvećim dijelom da bi optužio politički vrh bosanske vlade. Sve u svemu, nedopustivo neutemeljen pristup...

Bosnom niko nije nikada vladao, njemu se to samo činilo. Niko nema namjeru da brani politiku i politički establišment onog vremena, a pogotovu danas, kada se sa velike distance stvari mogu da sagledaju mnogo objektivnije...već se izgleda ''miševi popeli na brod'' pa fursat dolazi do izražaja.

A rijeke i dalje teku...
dobro si rekao reke teku, a istina isplivava i sve se vise ispostavlja da je sefer bio u pravu
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#290 Re: Sefer Halilovic

Post by matematicar_teski »

Ma hv imao iranske strijele,pakistanske topove mislite da im je to donirano(njima) sve je to nase trebalo biti. A oni sebi uzimali,ali vratit ce se kad-tad.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#291 Re: Sefer Halilovic

Post by pirpa »

Nek se vidi, nek se zna ko je pravi BH patriota. :bih:







armagedon3
Posts: 30
Joined: 30/09/2013 10:51

#292 Re: Sefer Halilovic

Post by armagedon3 »

30. decembar, 2007. -- Dogovor između tzv. "velikih muslimana" pod rukovodstvom Alije Izetbegovića sa jedne, i velikosrpskog projekta sa druge strane, se odvijao još tokom 1980-tih godina sa akademicima SANU, ideolozima projekta. Zaslužuju spomen memoari Nedžada Latića, gdje on možda i nehotice baca svjetlo na ulogu Predraga Matvejevića u kreiranju grupe "muslimanskih mučenika" Sarajevskog procesa 1983. U tome su bitnu ulogu imali visoko rangirani intelektualci-agenti, na lokalnom i internacionalnom nivou, poput Predraga Matvejevića – za kojega je Nedžad Latić ispravno napisao da je "i iznad SANU", što pokazuje njegovu povezanost sa internacionalnim krugovima koji bi se okvirno mogli nazvati Britanska obavještajna služba odn. anglocionisti. Razbijanje SFR Jugoslavije je obavljeno prema tom scenariju. Ulogu je dobio i Alija Izetbegović, kojega je 1980-tih podržavao i Adil Zulfikarpašić, agent organizama kojima je pripadao Matvejević. Alija Izetbegović je od Beograda dobio u RBiH svoje suradnike, agente DB-a (zloglasne UDBE) i KOS-a, da se pripremi i 1990-tih izvede u vidu agresije, ratnih zločina, pokolja, genocida nad građanima Republike BiH. Dogovor je postignut okvirno, prije nego što je i jedna granata ispaljena u BiH. Ta garnitura je na vlasti već 17 godina, i ona u BiH odn. Federaciji BiH, ima snažnu, ustrojenu agenturu koja ih čuva na vlasti, u projektu. Jedan od glavnih ciljeva je držati SDA na vrhu bošnjačkog naroda pod kontrolom Bakira Izetbegovića, da se očuva poredak stvoren genocidom, da se očuva Republika srpska i nacistička podjela BiH, u nesagledivom daljnjem etničkom, vjerskom sukobu i disfunkcionalnosti odn. kolaborantskom funkcioniranju vjersko-nacističkih oligarhija iz tri naroda i zatiranju svake normalne, evropske građanske države i društva. U toj su šemi Haris Silajdžić i Mustafa Cerić. Na vrhu operativnog udbaškog sistema je Bakir Izetbegović, koji raspolaže materijalnim sredstvima koja se mjere u milionima dolara (maraka, Eura, svejedno), kao i neprocjenljivim sistemima podrške. Ta struktura nacista, kvazi-muslimana, mafijaša, svoje informacije razmjenjuje sa Britanskom obavještajnom službom odn. anglocionističkim organizmima; sa njima usklađuje lokalne i internacionalne aktivnosti. Sinhrono djeluju u istom projektu. Medijska kontrola naroda je neophodna! U tome segmentu projekta, Fahrudin Radončić i njegova medijska kuća "Avaz" igraju ključnu ulogu. Nije daleko niti Senad Pećanin i njegov magazin "Dani". U projektu je i magazin SAFF, neka vrsta klerikalističko-političkog magazina; najgora kombinacija. SAFF je naizgled "zamijenio" bošnjački magazin "Ljiljan" kada su "Ljiljan" i njegov neformalni sponzor Hasan Čengić, postali nepodobni opisanoj strukturi udbaša i njihovih internacionalnih pokrovitelja. "Ljiljanu" je Fahrudin Radončić ponudio asistenciju, ali je svega nekoliko mjeseci nakon toga, magazin ugasio. Direktora je zaposlio na svojoj TV stanici "Alfa", te ga ubrzo otpustio. Formalno je sada na vrhu te "muslimanske, bošnjačke" političke strukture u vlasti, Haris Silajdžić, u čemu ga podržava i Mustafa Cerić, uz liderski kadar SDA. "Stranka za BiH" je podložna Silajdžiću; igra onako kako on diktira. SDP Zlatka Lagumdžije ima suparnički odnos prema Silajdžiću i njegovoj stranci -- nastoji ih zamijeniti na vlasti. To je pokušano 2006. godine, ali je to propalo; obični glasači SDA i SBiH, kao i tzv. "veliki muslimani" ne vjeruju Lagumdžiji, pa su radije uzeli Silajdžića. To su samo personalna i stranačka nadmetanja, dok je njihov nastup prema velikosrpskom projektu istovjetan -- svi podržavaju Republiku srpsku, bore se protiv Hrvata, pri čemu bi eventualno Hrvatima dali neku Zapadnu Hercegovinu i slično. Iako ovo stanje dominira, sve je to nestabilno jer je narod sve ogorčeniji, sve politički pametniji. Stoga su oni spremni na sve; u čemu imaju usluge svojih internacionalnih partnera. Medij koji kritizira SDA i SBiH je "Slobodna Bosna", ali je to limitirano na korupciju, nemoral, i slične pojave, dok i taj magazin Republiku srpsku brani. Trudi se da u FBiH postavi na vlast SDP odn. Zlatka Lagumdžiju, kao i FTV emisija "60 minuta". Veliko razočarenje Lagumdžije odn. "Slobodne Bosne", je u tome što nisu mogli izvesti prevaru sa Miloradom Dodikom i njegovim SNSD-om, da ga predstave kao socijaldemokratu i tako sebi stvore "prirodnog saveznika i partnera" u varanju Bošnjaka u Federaciji BiH, te formiranju okosnice vlasti SDP-SNSD u dejtonskoj BiH. Dodik je totalno otvoreno pokazao da je samo još jedan od mnogobrojnih četnika – pa je "Slobodna Bosna" provela proteklih godinu-dvije dana u žalopojkama nad tom ispuhanom, propalom podvalom. Ti udbaški organizmi su "bošnjački", tj. nisu standardno srbijanski odn. srpski po predznaku -- nego su PARTNERI četničkom projektu; saveznici. Stoga su četnici i Britanci njima prepustili lokalni obračun sa oponentima. Dakako, oni rade za Republiku srpsku, a jedan od najradikalnijih primjera je sabotiranje naše Tužbu na Svjetskom sudu, kada su Srbiju "skinuli sa udice" tako što su Sakib Softić i ekipa urušavali i urušili Tužbu iznutra. Oni sistematski bacaju sjenu na genocid, te počiniocima genocida "peru ruke", a ujedno nastoje prikriti i svoju kolaboraciju u genocidu i rušenju države Bosne i Hercegovine.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#293 Re: Sefer Halilovic

Post by theTruePath »

Sefer Halilovic: UBIJALI SU NAS KAO BOŠNJAKE, MRZILI NAS ZBOG ISLAMA, ZATIRALI NAM TRAG ZBOG BOSANSKOG JEZIKA

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=50203
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#294 Re: Sefer Halilovic

Post by _mufljuz_ »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sefer-ha ... /140710095


pa eto - ako stignem i mognem glasat - isprobacu i tebe generale, pa bog mu dusa mu :roll:
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#295 Re: Sefer Halilovic

Post by arslanbey »

theTruePath wrote:Sefer Halilovic: UBIJALI SU NAS KAO BOŠNJAKE, MRZILI NAS ZBOG ISLAMA, ZATIRALI NAM TRAG ZBOG BOSANSKOG JEZIKA

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=50203
e to ,to je ono sto mnogi negiraju i danas
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#296 Re: Sefer Halilovic

Post by Matijevic_Vlado »

arslanbey wrote:
theTruePath wrote:Sefer Halilovic: UBIJALI SU NAS KAO BOŠNJAKE, MRZILI NAS ZBOG ISLAMA, ZATIRALI NAM TRAG ZBOG BOSANSKOG JEZIKA

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=50203
e to ,to je ono sto mnogi negiraju i danas
nek si sam sebe citirao :mrgreen:
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#297 Re: Sefer Halilovic

Post by arslanbey »

Matijevic_Vlado wrote:
arslanbey wrote:
theTruePath wrote:Sefer Halilovic: UBIJALI SU NAS KAO BOŠNJAKE, MRZILI NAS ZBOG ISLAMA, ZATIRALI NAM TRAG ZBOG BOSANSKOG JEZIKA

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=50203
e to ,to je ono sto mnogi negiraju i danas
nek si sam sebe citirao :mrgreen:

:lol: :-)
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#298 Re: Sefer Halilovic

Post by arslanbey »

Izjava mu je za 10,sto vrijedi citirati i 10 puta
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#299 Re: Sefer Halilovic

Post by Woody »

Ako bude vodio državu, k'o što je vodio vojsku-najebali smo
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#300 Re: Sefer Halilovic

Post by RahatHurmašica »

Woody wrote:Ako bude vodio državu, k'o što je vodio vojsku-najebali smo
Sta je konkretno problem sa vođenjem vojske?
Post Reply