Seboreicni dermatitis

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#501 Re: Seboreicni dermatitis

Post by madesa »

imam perut vec nekih 6-7 godina i kupim sampon pantene za masnu kosu ( providno pakovanje ) , kosTA oko 7km i od drugog pranja mi nestane u potpunosti perut. Probajte :thumbup:
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#502 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

Kakva je situacija? :)
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#503 Re: Seboreicni dermatitis

Post by ortodont »

drag_gost wrote:Kakva je situacija? :)
Kritična. Ove godine su mi počele fleke i po licu, ranije nisam imao, sada u glavi i kod zolufa te između obrva, užas. Svako par dana se aktivira. Stres je tu i plus ovo vrijeme ne pomaže.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#504 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Ajatolah_ »

Meni je ovo doba godine tradicionalno katastrofa.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#505 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

ortodont wrote:
drag_gost wrote:Kakva je situacija? :)
Kritična. Ove godine su mi počele fleke i po licu, ranije nisam imao, sada u glavi i kod zolufa te između obrva, užas. Svako par dana se aktivira. Stres je tu i plus ovo vrijeme ne pomaže.
Probaj naci metodu koju sam ranije pisao o limunu i kamilici. Dao sam je i jednom prijatelju i pomogla mu je. Meni je takodjer pomogla.
Naslovnica
Posts: 27836
Joined: 20/03/2013 15:38

#506 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Naslovnica »

Meni se već godinu-dvije pojavljuju sitne bubuljice na tjemenu (imam ih 5-6 komada, uvijek na tačno određenim mjestima na glavi, tačno znam gdje će se pojaviti), koje se napune gnojem, puknu, i stvori se krastica. Imam jednu koja se isto tako pojavljuje na lijevoj ruci. Tačno dođe period, bukne, naraste (ne previše), ja ne mogu da se suzdržim da to ne češem, odvalim, raskrvarim, to popusti, i sve tako u krug... :roll:
Tjeme me veoma često svrbi, ali peruti nemam.
Guglao sam malo, izgleda da je to folikulitis. Išao gore na KCUS, doktorica me nije ni pogledala kako treba, dali mi rivanol i nekakav prah, nije mi pomoglo.
Kakva su vaša iskustva?
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#507 Re: Seboreicni dermatitis

Post by liaar »

ortodont wrote:
drag_gost wrote:Kakva je situacija? :)
Kritična. Ove godine su mi počele fleke i po licu, ranije nisam imao, sada u glavi i kod zolufa te između obrva, užas. Svako par dana se aktivira. Stres je tu i plus ovo vrijeme ne pomaže.
Isti problem imamo, identično. Prije mi je bilo samo po tjemenu, sad imam i iznad zolufa, između obrva, sa obje strane nosa...
Samo ne znam kako da ti opišem, suha koža koja se zacrveni. Raspameti me...
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#508 Re: Seboreicni dermatitis

Post by smijesni_ste »

_BataZiv_0809 wrote:Revita krema :thumbup:
Ove kreme nema u Sarajevu kupiti koliko sam skontao? :(
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#509 Re: Seboreicni dermatitis

Post by ortodont »

drag_gost wrote: Probaj naci metodu koju sam ranije pisao o limunu i kamilici. Dao sam je i jednom prijatelju i pomogla mu je. Meni je takodjer pomogla.
Počeo sam samo limun koristiti, odmah nanesem na prvi trag crvenila i bolje mi je. Kreme su mi uzas, sve sto sam stavljao samo pojaca efekat. Odustao sam od krema skroz.
User avatar
dulekrele
Posts: 3835
Joined: 10/04/2014 18:25

#510 Re: Seboreicni dermatitis

Post by dulekrele »

Naslovnica wrote:Meni se već godinu-dvije pojavljuju sitne bubuljice na tjemenu (imam ih 5-6 komada, uvijek na tačno određenim mjestima na glavi, tačno znam gdje će se pojaviti), koje se napune gnojem, puknu, i stvori se krastica. Imam jednu koja se isto tako pojavljuje na lijevoj ruci. Tačno dođe period, bukne, naraste (ne previše), ja ne mogu da se suzdržim da to ne češem, odvalim, raskrvarim, to popusti, i sve tako u krug... :roll:
Tjeme me veoma često svrbi, ali peruti nemam.
Guglao sam malo, izgleda da je to folikulitis. Išao gore na KCUS, doktorica me nije ni pogledala kako treba, dali mi rivanol i nekakav prah, nije mi pomoglo.
Kakva su vaša iskustva?
I meni se s vremena na vrijeme pojave bubuljice na glavi koje su propracene svrabom po celu i ledima. Takoder mi se i pojavila perut na unutrasnjoj strani usiju. U kosi nemam peruti. da li je u pitanju seboreicni dermatitis? nisam isao ljekarima.
AmacSa
Posts: 21
Joined: 19/07/2016 14:05

#511 Re: Seboreicni dermatitis

Post by AmacSa »

Ja nisam siguran, ali pretpostavljam da imam ovo. Oko nosa imam crvenila između nosa i obraza (nije baš crveno nego crvenkasto/rozo). Prije kada bih noktom zagrebao po nosu (nos se baš gulio) i oko njega, ostalo bi pod noktom neka bjelina, a vidjele bi se velike pore na koži i koža bi se upalila. Također, i sa tjemena bih uspijevao tako zagrebati, mada ne toliko. U međuvremenu, ne znam ni ja kako, na licu je ostala samo blago crvenkasta boja, a koža se ne ljušti kao prije i izgleda skroz normalno (mada nikad nije bilo loše), a što se tiče tjemena sada moram više tražiti to da mi ostane pod noktom. Uglavnom, da li neko od vas ima sličnu situaciju i znate li ima li ovo kakve veze sa gubitkom kose? Pošto sam primijetio da više gubim kosu kad je perem od kako mi se ovo pojavilo (prije nekih 2 god sam ovo fasovao), kontam možda je neko zapaljenje ili neki problem iznutra pa se to na koži i kosi odrazi. Kosa mi obavezno začepi odvod i ima je posvuda. Možda je i ono standardno ćelavlenje kod muškaraca, mada čisto sumnjam pošto za ove dvije godine nisam baš primijetio neko stanjivanje i prorijeđivanje (jbg kosa opet naraste).
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#512 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Ramzess Veliki »

Ja sam digao ruke i ufatio se britve. Samo glanc izbrijanu glavu podnosim, ako dva dana zapustim bradu hocu da krepam od svrbezi.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#513 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

Ramzess Veliki wrote:Ja sam digao ruke i ufatio se britve. Samo glanc izbrijanu glavu podnosim, ako dva dana zapustim bradu hocu da krepam od svrbezi.
Znoj, cesto pomogne...
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#514 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Zizi505 »

Na ovom blogu ima dosta dobrih informacija kako uspješno tretirati seboroični dermatitis.

https://simpleskincarescience.com/
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#515 Re: Seboreicni dermatitis

Post by dejang93 »

@drag_gost Vezano uz ovu metodu što si napisao sa limunom i kamilicom. Koliko vremena treba proći od umivanja lica sa limunovim sokom do ispiranja lica sa kamilicom? Hvala
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#516 Re: Seboreicni dermatitis

Post by BJB »

Meni preporucili ovo Image
Prijavim vam cim isprobam..Covjek koji je isprobao na sebi kaze namazao 5-6 puta i nestalo..Navodno djeluje na ekcem, psorijazu,seboreju, itd..
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#517 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Partijaner »

BJB wrote:Meni preporucili ovo Image
Prijavim vam cim isprobam..Covjek koji je isprobao na sebi kaze namazao 5-6 puta i nestalo..Navodno djeluje na ekcem, psorijazu,seboreju, itd..
Odakle se ima poruciti, mene zeza crvenilo oko nosa i perut po bradi, bas me jebe u pm valjda ti pomogne. :thumbup:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#518 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Lajavikrelac »

Za seboreičare i ekcemaše kao i ljude sa osjetljivom kožom preporučujem proizvode kompanije http://www.naturasiberica.ba/, a ko je u mogućnosti tj ima nekoga ili je u AUT ili DE neka koristi proizvode (muškarci ) kompanije https://au.bulldogskincare.com/
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#519 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zijancer »

ma bitni su sastojci koje proizvodi trebaju ili ne smiju sadržavati
ali kad niko ne zna ništa o tome :cry:
znači čitati ona sitna slova na poleđini, a njet reklamu
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#520 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Lajavikrelac »

Ovo što sam preporučio je potpuno prirodna kozmetika :) lično na sebi korisitim :wink:
User avatar
1941.
Posts: 435
Joined: 12/04/2008 17:05

#521 Re: Seboreicni dermatitis

Post by 1941. »

.
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#522 Re: Seboreicni dermatitis

Post by BJB »

Partijaner wrote: Odakle se ima poruciti, mene zeza crvenilo oko nosa i perut po bradi, bas me jebe u pm valjda ti pomogne. :thumbup:
Ja narucila sa ebay-a ..Umalo sam Vam zaboravila reci, fleke po nogama prosle, nit me svrbe listovi vise, niti imam rane a koza pocinje da postaje svjetlija..E nemojte traziti da vam slikam noge, stidljiva sam..https://www.ebay.com/itm/1-Antibacteria ... rk:14:pf:0
Kod ovog sellera ima prevod na engleski i koji su sastojci kreme i za kakve sve probleme se koristi..Ja sam vec narucila i nekim drugim clanovima porodice, neki su probali, nek ce tek..Svima pomaze..Meni nakon prve tubice koja je minijaturna (15gr) nema vise fleka po nogama..Yes, i ispocetka krema hladi, to je malo onako cudno..Prodje za nekih 4-5 mins, vjerovatno zato sto je menta jedan od sastojaka..
ImageImage
A probala sam skuplje francuske kreme, ma nema sta nisam probala..Da mi je neko rekao da ce mi kineska krema pomoci rekla bih da je lud/a..sad znam da mi ove kreme nece vise nikad nestati u kuci..Ima da uvijek imam 1-2 u steku..
Uostalom pogledaj komentare na AMazonu, ljudi cak postaju i prije/poslije slike..
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#523 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Maxxtro »

BJB wrote: Ja narucila sa ebay-a ..Umalo sam Vam zaboravila reci, fleke po nogama prosle, nit me svrbe listovi vise, niti imam rane a koza pocinje da postaje svjetlija..E nemojte traziti da vam slikam noge, stidljiva sam..https://www.ebay.com/itm/1-Antibacteria ... rk:14:pf:0
Kod ovog sellera ima prevod na engleski i koji su sastojci kreme i za kakve sve probleme se koristi..Ja sam vec narucila i nekim drugim clanovima porodice, neki su probali, nek ce tek..Svima pomaze..Meni nakon prve tubice koja je minijaturna (15gr) nema vise fleka po nogama..Yes, i ispocetka krema hladi, to je malo onako cudno..Prodje za nekih 4-5 mins, vjerovatno zato sto je menta jedan od sastojaka..
ImageImage
A probala sam skuplje francuske kreme, ma nema sta nisam probala..Da mi je neko rekao da ce mi kineska krema pomoci rekla bih da je lud/a..sad znam da mi ove kreme nece vise nikad nestati u kuci..Ima da uvijek imam 1-2 u steku..
Uostalom pogledaj komentare na AMazonu, ljudi cak postaju i prije/poslije slike..
Ne bih da ti se ono userem u cejf i ne tvrdim da ista znam u vezi ovoga, ali ranije sam malo nesto istrazivao o ovom sapunu, jer mi je nekako zvucalo predobro da bi bilo istinito. S obzirom na njegovo gotovo cudotvoran ucinak za ocito dosta sirok spektar koznih problema i generalno losu regulaciju kineskih proizvoda, mislim da definitivno ima mjesta sumnji da sapun sadrzi i neke sastojke koji nisu deklarisani. Otrkiveno je navodno da kineska krema Yiganerjing sadrzi kortikosteroide: https://www.gov.uk/government/news/natu ... n-steroids
Jos jedan clanak na tu temu generalno: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC27755/
Ne znam ima li ovaj sapun ikakve veze sa tim, ali cini mi se bazirano na informacijama sa ove stranice da se radi o istom proizvodjacu ko za ovu kremu gore: https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... daifu.html

Mozda je stvarno bezopasan, ne znam, ovo je samo savjet za oprez svima koji koriste redovno kineske proizvode. Treba se raspitati ako je moguce dati uzorak na testiranje u apoteci ili nekom laboratoriju.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72762
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#524 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

Jbg brt, kad imaš problema s ovim namaz'o bi i govna da prođe :mrgreen:

naručio sam dva pa da vidimo.

Inače, iz prve ruke, ishrana MINIMALNO pomaže. Nit' pušim dvije godine nit' jedem junk dvije godine, isti kurac sve, mislim malo je manje problematično, al' ni blizu da ispari skroz :mrgreen:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#525 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Maxxtro »

Velkoski wrote:Jbg brt, kad imaš problema s ovim namaz'o bi i govna da prođe :mrgreen:

naručio sam dva pa da vidimo.

Inače, iz prve ruke, ishrana MINIMALNO pomaže. Nit' pušim dvije godine nit' jedem junk dvije godine, isti kurac sve, mislim malo je manje problematično, al' ni blizu da ispari skroz :mrgreen:
Jbg razumijem, ali treba biti oprezan, samo to savjetujem. Ne znam jesi li ikada probao kreme koje sadrze steroide, djeluju zaista cudotvorno, gotovo trenutno poboljsanje, ali postoji razlog zasto su iste dobiju samo uz recept i zasto je se potrebno strogo pridrzavati uputa doktora. A potrazi na netu, imas posvuda koje su posljedice dugotrajne zloupotrebe steroida.
Post Reply