Seboreicni dermatitis

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#426 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zenicablues »

Velkoski wrote:https://www.reddit.com/r/SkincareAddict ... n_my_face/

btw. Balea krema iz DM-a za crvenilo ponekad pomaže, ponekad ne, zavisi od raspoloženja valjda :mrgreen:
Društvo,kakva su iskustva sa ovom kremom? Koja je cijena?
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8517
Joined: 11/02/2009 15:21

#427 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Ajatolah_ »

sabanss wrote: Poslije toga uz malo vise sunca po celavoj glavi i brijanje uspio sam dovesti do faze da se i ne primjeti.
Tjeme mi je toliko crveno i ljuskasto da se ne usudim skratiti na nešto baš kratko, ne bih smio iz kuće.


Vidim neko je gore spominjao - i meni se stvorila crvena mrlja na prsima, jednom u tri mjeseca stavim kortikosteroide kad me zasvrbi, inače zaboli me kako mi prsa izgledaju. Šta se ne vidi, ne zanima me kako izgleda.
Osim prsa, s vremenom mi se proširilo i crvenilo na vrat. :roll:

Kelual je meni ok... Ne djeluje baš predugo i poskup je, al' bar nije betametazon.
sabanss
Posts: 4560
Joined: 13/08/2006 11:20

#428 Re: Seboreicni dermatitis

Post by sabanss »

Ajatolah_ wrote:
sabanss wrote: Poslije toga uz malo vise sunca po celavoj glavi i brijanje uspio sam dovesti do faze da se i ne primjeti.
Tjeme mi je toliko crveno i ljuskasto da se ne usudim skratiti na nešto baš kratko, ne bih smio iz kuće.
Ja sam to prvi put uradio pred godisnji... Koza se na moru stabilizuje za recimo 7-8 dana poslije toga samo odrzavas. Meni je tjeme bilo toliko oljusteno da me zena htjela izbaciti iz kuce zbog usisavanja mrtve koze za mnom.

Ja sam se branio da sam to i dobio zbog nje i njenog zvocanja :evil:
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#429 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zenicablues »

Velkoski wrote:Reconazol je meni skroz prestao djelovati, tako da u posljednja dva mjeseca koristim pjenu... Nije loša, ali nije ni dobra. Al' svejedno, meni glava i nije toliki problem, upali se samo ako se ne šišam preko mjesec dana.

@drag_gost

Jesi li ikada pokušao s tretmanom s morskom soli? Dakle, ova iz prodavnice :mrgreen: Ja ću pokušati danas početi... Mislim da se nikada nisam upalio kao sada :roll:
Velkoski,jesi pokušao ovom terapijom pomoću soli? Nadam se da nije puno izgrizlo
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72719
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#430 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

zenicablues wrote:Velkoski,jesi pokušao ovom terapijom pomoću soli? Nadam se da nije puno izgrizlo
Jesam, zadnja tri dana 2x dnevno - ujutro i navečer.

Navečer namažem i ovu DM-ovu kremu + plimycol... Za sada djeluje, smirilo se lice pravo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#431 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

Velkoski wrote:
zenicablues wrote:Velkoski,jesi pokušao ovom terapijom pomoću soli? Nadam se da nije puno izgrizlo
Jesam, zadnja tri dana 2x dnevno - ujutro i navečer.

Navečer namažem i ovu DM-ovu kremu + plimycol... Za sada djeluje, smirilo se lice pravo.
Sta tacno uradis ?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72719
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#432 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

Umijem se običnom toplom vodom na početku, onda stavim morsku so' u najtopliju vodu koju mogu dobiti s česme (nisam pokušao prokuhati, mrsko mi) i promiješam sve dok se ne istopi totalno, onda doslovno kompletno lice skvasim u toj 'morskoj vodi' i ostavim tako mokro, pa na kraju nakon 5-10 minuta operem sve hladnijom vodom.

Možda je samo placebo, al' meni nije loše :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#433 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

Morska so-like that one sto kupis u konzumu medju zacinima :-?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72719
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#434 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

Image

ova bi bila idealna :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#435 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

Pa koju si ti uzeo nesretjo? :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72719
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#436 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

:lol:

Naš'o u kuhinji neku hrvatsku :mrgreen:

Konzum > Bingo :mrgreen:
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#437 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zenicablues »

_BataZiv_0809 wrote:Pa koju si ti uzeo nesretjo? :D
Bata,hajde probaj ovu slanu terapiju,pa javi :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#438 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

zenicablues wrote:
Bata,hajde probaj ovu slanu terapiju,pa javi :lol:
Nije frka, taman ne mogu na more ove godine :D
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#439 Re: Seboreicni dermatitis

Post by avenija »

Ljudi, imao sam SD i znam kakve su muke , na kraju mogu reci da sve to dolazi iznutra i da je samo prikaz na kozi , kada ugasite to unutra u organizmu samo ce se ugasiti i na tijelu . Ishrana , san , higijena, fizicka aktivnost i neka hidro krema i sve ce doci samo istrajno .
User avatar
drag_gost
Posts: 5512
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#440 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

kr0 0ss wrote: Dan počinje uvijek sa osmehom na licu .....
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Definitivno.



@Velkoski, morsku so koristi jedan moj poznanik i pomagala mu je neko vrijeme. Kasnije se valjda tijelo navikne, jer seboreicni dermatitis je autoimun uglavnom. Ono sto ti predlazem, kao i svima vama je RougjHair cisteca pjena.

http://2.bp.blogspot.com/-eZgv8g9jSFk/V ... 00/SAP.jpg

Ima je u svakoj apoteci kupiti 16-22 km je cijena. Seboreja ce vremenom sama nestati kako tijelo bude starilo, tj. ne nestati vec ce se smanjiti toliko da vise nece biti lako vidljiva, cak i ako je ne budete lijecili. Izlazite tijelo znojenju, C vitaminu i suncu (b vitaminu). Ranije sam napisao tacno kako sam je ja zalijecio kod sebe. Preporucujem svima jer nema koristenja nekih teskih medikamenata. A koristio sam prije toga sve i svasta. Bitno je samo da uspijete odrediti sta vasem organizmu odgovara, a sta ne. Svi smo unikatni.
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#441 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zenicablues »

Velkoski wrote:Umijem se običnom toplom vodom na početku, onda stavim morsku so' u najtopliju vodu koju mogu dobiti s česme (nisam pokušao prokuhati, mrsko mi) i promiješam sve dok se ne istopi totalno, onda doslovno kompletno lice skvasim u toj 'morskoj vodi' i ostavim tako mokro, pa na kraju nakon 5-10 minuta operem sve hladnijom vodom.

Možda je samo placebo, al' meni nije loše :mrgreen:
Kakvi su rezultati nakon više dana?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72719
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#442 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

zenicablues wrote:
Velkoski wrote:Umijem se običnom toplom vodom na početku, onda stavim morsku so' u najtopliju vodu koju mogu dobiti s česme (nisam pokušao prokuhati, mrsko mi) i promiješam sve dok se ne istopi totalno, onda doslovno kompletno lice skvasim u toj 'morskoj vodi' i ostavim tako mokro, pa na kraju nakon 5-10 minuta operem sve hladnijom vodom.

Možda je samo placebo, al' meni nije loše :mrgreen:
Kakvi su rezultati nakon više dana?
Za sada je dobro.

Koža mi se ne 'peruta' zadnjih par dana, a i crvenilo je na najnižem mogućem nivou. Vidjet ćemo do kad će trajati veselje :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#443 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

Meni je zadnjih dana nesto buknulo :-)

Krste, pošto košta ona krema iz DM :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72719
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#444 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

Ne znam fakat, uvijek pošaljem neko žensko da mi kupi :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#445 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

Je li ti donese na vrata? :per:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72719
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#446 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

Aha :mrgreen:

Jah btw. koristim ovo što je gost spomenuo par puta: RougjHair cisteca pjena - nije loše, nemam toliko problema s glavom uopšte :mrgreen:
User avatar
drag_gost
Posts: 5512
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#447 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

Probaj i ostale preparate za lice, ne samo za tjeme od RougjHair-a. (ruži).
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#448 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zenicablues »

drag_gost wrote:
kr0 0ss wrote: Dan počinje uvijek sa osmehom na licu .....
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Definitivno.



@Velkoski, morsku so koristi jedan moj poznanik i pomagala mu je neko vrijeme. Kasnije se valjda tijelo navikne, jer seboreicni dermatitis je autoimun uglavnom. Ono sto ti predlazem, kao i svima vama je RougjHair cisteca pjena.

http://2.bp.blogspot.com/-eZgv8g9jSFk/V ... 00/SAP.jpg

Ima je u svakoj apoteci kupiti 16-22 km je cijena. Seboreja ce vremenom sama nestati kako tijelo bude starilo, tj. ne nestati vec ce se smanjiti toliko da vise nece biti lako vidljiva, cak i ako je ne budete lijecili. Izlazite tijelo znojenju, C vitaminu i suncu (b vitaminu). Ranije sam napisao tacno kako sam je ja zalijecio kod sebe. Preporucujem svima jer nema koristenja nekih teskih medikamenata. A koristio sam prije toga sve i svasta. Bitno je samo da uspijete odrediti sta vasem organizmu odgovara, a sta ne. Svi smo unikatni.
Goste,je li ovo krema ili neki tel za tuširanje? je li ti zaista pomoglo?

Hvala
User avatar
drag_gost
Posts: 5512
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#449 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

To je cisteca pjena za tjeme. Ja to koristim kao sampon. Neko kaze da moze kao dodatak samponima, ali ja koristim samo kao sampon.

Jeste, pomoglo je zajedno sa ostalim stvarima. Limun, B vitamin, izbaciti mlijeko, jaja , bijelo brasno, crveno meso.
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#450 Re: Seboreicni dermatitis

Post by kr0 0ss »

Vi sve što više non-stop druge preparate mjenjate time vam se stanje pogoršava :(

Ako vam je SD nastao zbog pretjeranog razmozavanja gljivica onda morate koristiti neki preparat koji sadrži fungicid!!!
Morate suzbiti njihovo razmožavanje.

Ketoconazol djeluje samo ako se pravilno koristi. Dakle morate ga 5 min. ostaviti da djeluje!! A onda dobro sa mlakom vodom isprati. U prvoj sedmici prati 5x a isto koristiti blagi šampon. Drugu i trecu sedmicu svaki drugi dan. Četvrtu sedmicu svaki treći dan. Ne prekidati tretman!!! Dalje sedmično jedanput prati.
Bitno je da vam se zaštitni sloj kože regeneriše i ponovo vrati u normalno stanje.
Poželjno je koristiti šampon koji ne sadrži Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate! Ove dvije hemikalije su veoma agresivne za kožu.

Zink-Pyrithion i Pirocton-Olamin ne djeluju dovoljno protiv gljivica. U ostalom nadražuju kožu i izazivaju alergiju.
Post Reply