Seboreicni dermatitis

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#701 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Maja557799 »

Ima li neko da bi kupio SL sampon, nov , neotvoren
Kupila dva odjednom a ne odgovara mi , jak je puno
Prodala bi u pola cijene
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#702 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

Da li je neko pio tableteresochin?Niak nisam cula da mi daje antibiotike mjesec dana da pijem a on krema neku blagu .Imam samo malo na celu uz tjeme i uzasno se crveni
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#703 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

Da li je neko pio tableteresochin?Niak nisam cula da mi daje antibiotike mjesec dana da pijem a on krema neku blagu .Imam samo malo na celu uz tjeme i uzasno se crveni
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#704 Re: Seboreicni dermatitis

Post by nekome »

koristim oronazol (prije toga rekanazol) godinama
bio i kod doktora a samo kaze nastavi to koristiti i naplati...
koliko znam nema lijeka, jeste da je nesto do "iz nutra" i neko moze popraviti ishranom ali ne svako
pomaze sigurno sunce i fizicka aktivnost

ali jeste zajebano, ne smijes preskakati kupanje/pranje tim samponom, ne mozes pustiti bradu jer sve svrbi itd
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#705 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

Moze li neka krema bez kortikosteroida da prodje crvenilo na celu da mogu mazati na svoju ruku bez dermatologa?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#706 Re: Seboreicni dermatitis

Post by irac300 »

Evelinda wrote: 17/04/2021 11:26 Moze li neka krema bez kortikosteroida da prodje crvenilo na celu da mogu mazati na svoju ruku bez dermatologa?
Meni je ova pomagalo svojevremeno sto se tice crvenila i svraba.
Bioderma Sensibio DS+
Malo je poskupa, ali radila je posao.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#707 Re: Seboreicni dermatitis

Post by biscanka2 »

Evelinda wrote: 17/04/2021 11:26 Moze li neka krema bez kortikosteroida da prodje crvenilo na celu da mogu mazati na svoju ruku bez dermatologa?
Pokusaj celo sa cinkovom kremom tanko mazati ( imas u DM-u). Uglavnom nemoze naskoditi.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#708 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

Bilo koja sa cinkovom kremom?
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#709 Re: Seboreicni dermatitis

Post by biscanka2 »

Evelinda wrote: 17/04/2021 13:30 Bilo koja sa cinkovom kremom?
Ja koristim cinksalbe (sa zinkoxsidom u tubi). Mislim da u DM-u imaju samo tu vrsta.
Posto mi se i po glavi (kosi pojavilo) - nemam perut nego samo crvene tackice po kozi i opadanje kose, pokusavam sa samponima.Dobila sam preporuku da korijen od zare prokuham te na oprano kosu kozu dobro natopim. To u umotam i nakon 15 minuta ponovo kosu operem.To namjeravam cim zara pocne rasti.
Last edited by biscanka2 on 17/04/2021 17:43, edited 1 time in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#710 Re: Seboreicni dermatitis

Post by tovarish »

Probajte serum ili šampon od australijskog čajevca. Meni donekle djeluje. Kupujem ih u Farmasiju, ali vjerujem i da u apotekama ima.
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#711 Re: Seboreicni dermatitis

Post by nekome »

wtf zar nije cink stetan
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#712 Re: Seboreicni dermatitis

Post by biscanka2 »

nekome wrote: 17/04/2021 16:05 wtf zar nije cink stetan
Nije proguglaj malo.Cink u ljudskom tijelu, izmedju ostalog,sluzi za njegu i zastitu koze.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#713 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

Ima krema za njegu koze kod beba kada se pojavi pelenski osip na bazi cinka tako da mislim da nije stetan
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#714 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Adoxxx »

Unazad 3-4 mjeseca sam smanjio unos secera za 80%, i jedem skoro svaki dan bademe i orahe, pijem zeleni i crni caj i stanje sa kozom je mnogo mnogo bolje, e sad da li ima to kakve veze ne znam :)
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#715 Re: Seboreicni dermatitis

Post by madesa »

Adoxxx wrote: 25/04/2021 15:22 Unazad 3-4 mjeseca sam smanjio unos secera za 80%, i jedem skoro svaki dan bademe i orahe, pijem zeleni i crni caj i stanje sa kozom je mnogo mnogo bolje, e sad da li ima to kakve veze ne znam :)
ima, i ja sam to isto uradio sto se tice secera i puno je bolje stanje. Cak se sve povuklo skroz.A secer samo uz kafu i to je to.
zigson
Posts: 2891
Joined: 04/04/2015 22:17

#716 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zigson »

zigson wrote: 06/03/2021 00:19 Jedini sampon koji mi je pomogao donedavno (a svakakvih sam probao) je bio ducray kelual ds po preporuci dermatologa, oko 30tak km je i pomagao je dvije i isto kao da sam imun postao na njega, odjednom mi se sve vratilo, svrab, crvenilo, perut, ljuskice... probao vichy unistio me haha, isto kao da je kontra efekat imao. Sad sam opet po preporuci probao mycoseb i nakon 2 pranja mi je pomogao nevjerovatno, ne svrbi nikako nista, skroz malo peruti ima, ljepota.. vidjet cemo dokle ce. Ali isto tako sam primjetio da je i stres uzrocnik, kao i zacinjena hrana, cigarete itd. Kako se unos ovog svega smanji tako se i crvenilo i svrab smanje :D

Sta je problem sa kortikosteroidima isl.? Ja sam aktivno koristio kelual ds 2 godine i nije mi nista bilo.
Evo pocinje opet svrbiti, i pojavljaju se ljuskice i perut... u pm ni mycoseb sad ne djeluje. Moram SL uzeti da probam. Jebo ga sve vise na glavu mi se popelo
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#717 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

MOLIM ZA POMOC
Naime moja prica je ta da nemam peruti po kosi niti ikakvih problema na kosi.Isla sam kod raznih doktora neki kazu lupus neki seboreja.E sad meni je problem celo uz samo vlasiste kose bude toliko crveno da je to strasno.Na sunce ne smijem ni da privirim.Nekada se malo smiri pa opet.Zahvacalo je samo celo a sada je crven i nos i pecka.Ne znam da li je izgorio ili je ova napast.Pokusavala sam maziti sa nema cim nisam.Ali nista.Ima 4 dana kupila sam neku kremu najblazi kortikosteroid ali ocito ne pomaze.Tacno ne znam sta da radim cim da mazem i koliko dugo smijem da pkoristim kortikosteroide?Uspu nista se ne peruta i ne ljusti.Koza je vise masna nego suha
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#718 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Chmoljo »

zigson wrote: 02/05/2021 00:40
zigson wrote: 06/03/2021 00:19 Jedini sampon koji mi je pomogao donedavno (a svakakvih sam probao) je bio ducray kelual ds po preporuci dermatologa, oko 30tak km je i pomagao je dvije i isto kao da sam imun postao na njega, odjednom mi se sve vratilo, svrab, crvenilo, perut, ljuskice... probao vichy unistio me haha, isto kao da je kontra efekat imao. Sad sam opet po preporuci probao mycoseb i nakon 2 pranja mi je pomogao nevjerovatno, ne svrbi nikako nista, skroz malo peruti ima, ljepota.. vidjet cemo dokle ce. Ali isto tako sam primjetio da je i stres uzrocnik, kao i zacinjena hrana, cigarete itd. Kako se unos ovog svega smanji tako se i crvenilo i svrab smanje :D

Sta je problem sa kortikosteroidima isl.? Ja sam aktivno koristio kelual ds 2 godine i nije mi nista bilo.
Evo pocinje opet svrbiti, i pojavljaju se ljuskice i perut... u pm ni mycoseb sad ne djeluje. Moram SL uzeti da probam. Jebo ga sve vise na glavu mi se popelo
Pa u kelual ds nema kortikosteroida. I ja sam koristio kad mi je bilo katastrofalno stanje, ali kremu i mnogo mi je pomoglo. Pomaže posebno kod jakog crvenila i kod pojave ljuspica.

Koristio sam i plimycol zajedno sa ovim gore i rezultati nisu izostali. Jer jednim saniraš posljedice, drugim uzročnika.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#719 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

Moze li meni neko pomoci
zigson
Posts: 2891
Joined: 04/04/2015 22:17

#720 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zigson »

Chmoljo wrote: 02/05/2021 18:48
zigson wrote: 02/05/2021 00:40
zigson wrote: 06/03/2021 00:19 Jedini sampon koji mi je pomogao donedavno (a svakakvih sam probao) je bio ducray kelual ds po preporuci dermatologa, oko 30tak km je i pomagao je dvije i isto kao da sam imun postao na njega, odjednom mi se sve vratilo, svrab, crvenilo, perut, ljuskice... probao vichy unistio me haha, isto kao da je kontra efekat imao. Sad sam opet po preporuci probao mycoseb i nakon 2 pranja mi je pomogao nevjerovatno, ne svrbi nikako nista, skroz malo peruti ima, ljepota.. vidjet cemo dokle ce. Ali isto tako sam primjetio da je i stres uzrocnik, kao i zacinjena hrana, cigarete itd. Kako se unos ovog svega smanji tako se i crvenilo i svrab smanje :D

Sta je problem sa kortikosteroidima isl.? Ja sam aktivno koristio kelual ds 2 godine i nije mi nista bilo.
Evo pocinje opet svrbiti, i pojavljaju se ljuskice i perut... u pm ni mycoseb sad ne djeluje. Moram SL uzeti da probam. Jebo ga sve vise na glavu mi se popelo
Pa u kelual ds nema kortikosteroida. I ja sam koristio kad mi je bilo katastrofalno stanje, ali kremu i mnogo mi je pomoglo. Pomaže posebno kod jakog crvenila i kod pojave ljuspica.

Koristio sam i plimycol zajedno sa ovim gore i rezultati nisu izostali. Jer jednim saniraš posljedice, drugim uzročnika.
Kelual ds sam 2 godine koristio, i nakon 2 god mi se opet pocelo javljati, isto kao da sam imun postao na njega. Evo do neki dan mi je mycoseb pomagao, ali opet mi se pocelo javljati sve isto. Ne znam vise
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#721 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Chmoljo »

Ovo što pišete da su uzročnici i stres i loša i začinjena hrana, to je sve tačno. Okidač za moj je bio stresna situacija, bukvalno najgori dan u životu.

Malo se skontaj jesi li šta mijenjao u tom pogledu, dolazr lijepi dani, koristi sunce jer će ti ono sigurno pomoći, kao i odlazak na more.

I probaj zarotirati proizvode. Probaj sa plimycol. On nije skup ako ti ne bude pomagao.
pritchard
Posts: 609
Joined: 24/04/2011 19:02

#722 Re: Seboreicni dermatitis

Post by pritchard »

Nisam dermatolog, ali mi se cini da po pitanju seboreje moji savjeti vise vrijede. :D

Perut:
- muska crna Schauma protiv peruti

Lice:
- Uriage DS linija za drzanje pod kontrolom, emulzija i gel moussant
- Ulje curekota takodjer iznimno prija

Hrana i pice:
- ovisi sto komu prija i kakve prehrambene navike ima...
- zeleni caj, ali onaj pravi, ne iz vrecice
- kombuha napitak

Najvaznije od svega je stres svesti na minimum. Ja sam imao nesto stresniji period prije 2-3 godine i tada mi nije pomagalo cak ni gotovo potpuno izbacivanje secera na duzi period tak da sam zakljucio da nije to, a nije da sam ga ikad nesto mnogo konzumirao, bas kao ni skart hranu tipa pastete i sl. Sadasnjim stanjem sam i vise nego zadovoljan.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#723 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Evelinda »

Kupila sam uriage sampon,losion,kremu za lice danjsku i nocnu.Da li je neko koristio i da li valja?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#724 Re: Seboreicni dermatitis

Post by irac300 »

Chmoljo wrote: 02/05/2021 19:34 Ovo što pišete da su uzročnici i stres i loša i začinjena hrana, to je sve tačno. Okidač za moj je bio stresna situacija, bukvalno najgori dan u životu.

Malo se skontaj jesi li šta mijenjao u tom pogledu, dolazr lijepi dani, koristi sunce jer će ti ono sigurno pomoći, kao i odlazak na more.

I probaj zarotirati proizvode. Probaj sa plimycol. On nije skup ako ti ne bude pomagao.
Ovo je istina. Meni je buknulo 2016. nakon oceve bolesti i kasnije smrti. Ali evo, kao sto napisah ranije, smirilo se ima preko godinu dana nemam vise problema.
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#725 Re: Seboreicni dermatitis

Post by ortodont »

Evelinda wrote: 02/05/2021 18:56 Moze li meni neko pomoci
Probaj Belosalic. Ja ga koristim godinama, kratkotrajno peče prilikom nanošenja, ali je meni uvijek pomagao, dan/dva i crvenilo nestaje.
Spoiler
Show
Image
Post Reply