Sebija All about

Post Reply
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#9501 Re: Sebija All about

Post by drag_gost »

ultima_palabra wrote: 03/11/2020 01:45 Pa Bakir je sigurno medju 10% ljudi svoje generacije kad je u pitanju fizicki izgled. Druga stvar je sto je gnjida kao covjek.
Jao...
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#9502 Re: Sebija All about

Post by ABH017 »

kluz franjo wrote: 03/11/2020 17:32 Zastupnica SDA Bišćević-Tokić upravo na sjednici Skupštine je pročitala neke podatke iz federalne inspekcije na KCUS.
Valjda da pohvali šeficu...
Po izjavi Bišćević-Tokić skoro 50% kapaciteta kreveta na KCUS je trenutno nepopunjeno.
Od više od 1500 kreveta na KCUS popunjeno nekih 800.
Navodno KCUS raspolaže sa preko 450 kreveta za tretman Covid pacijenata.
Na KCUS-u je navodno trenutno cca. 200 pacijenta sa Covid dijagnozom, od kojih se njih cca. 130 primarno tretira zbog Covida - uglavnom na Podhrastovima (ostali su vjerovatno zbog drugih bolesti tamo).

EDIT:
- Prema stanju na dan 2.11.2020. godine broj ukupno ležećih pacijenata na organizacionim jedinicama KCUS-a je 808, od čega su 200 Covid-pacijenti, a 608 ostali ležeći pacijenti;

- Prema stanju na dan 2.11.2020. godine raspoloživost bolničkih kapaciteta za ležeće pacijente na svim organizacionim jedinicama KCUS-a je ukupno 1.524 kreveta od čega su 457 COVID kreveti, a 1066 kreveti predviđeni za ostale pacijente;
Zastupnica SDA je upravo potvrdila informacije, da se KCUS odbija pacijente. Kako one sa Covidom, tako i one sa drugim vidovima bolesti.
Ja ne mogu da shvatim ove koji brane Sebiju. Kao da je KCUS njena babovina, kao da ga je izgradio lično njen babo za nju. Kako neko ne može da shvati da je Sebija, kao i sav zdravstveni sistem, plaćeno i plaća se iz naših džepova. Bahati se sa tuđim (našim) parama.
S druge strane u Općoj bolnici u četverokrevetne sobe ubacuju po još jedan krevet, kako bi smjestili sve pacijente. Opća bolnica je puna ko oko.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9503 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Ja ne mogu da shvatim gradjane, tj. nas. Lako mi je shvatiti Sebiju i slicne, ali ne mogu da shvatim nas....

Umjesto da smo odavno pred i u UKC-u, i da smo odavno onu protuhu iscupali vani za kosu i nabili nogom uz dozivotnu zabranu ulaska u krug UKC-a, gradjani sute.

Mislim...koga se bojite ba? Bakira, Sebije i SDA? Ozbiljno....?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9504 Re: Sebija All about

Post by vjesticanametli »

Dozer wrote: 09/11/2020 12:52 Ja ne mogu da shvatim gradjane, tj. nas. Lako mi je shvatiti Sebiju i slicne, ali ne mogu da shvatim nas....

Umjesto da smo odavno pred i u UKC-u, i da smo odavno onu protuhu iscupali vani za kosu i nabili nogom uz dozivotnu zabranu ulaska u krug UKC-a, gradjani sute.

Mislim...koga se bojite ba? Bakira, Sebije i SDA? Ozbiljno....?
Izvest i streljat bez ikakve price
Govnara
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9505 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Ma dobro....necemo sad u toliku krajnost... Mislim, nije da ih gomila to nije zasluzila do sad, ali tu treba pristupiti na medicinski nacin. Odstraniti kao i svaki drugi tumor i baciti u kantu. Odumrijece samo od sebe cim nije spojeno na organizam (narod) i nema hranjenja (budzeta).
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#9506 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

jednom rječju mazohizam i sadaka mentalitet u smislu da vazda čekamo da neko drugi riješi naše probleme. i tako zadnjih 20 i kusur godina...
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9507 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Vec cca. 15 godina to ponavljam, ali nije lose jos koji put - ovo je bespovratno glup narod. Podanicki mentalitet.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#9508 Re: Sebija All about

Post by dr.gog »

Dozer wrote: 10/11/2020 13:42 Vec cca. 15 godina to ponavljam, ali nije lose jos koji put - ovo je bespovratno glup narod. Podanicki mentalitet.
A šta misliš o tome da je kompletan sistem "demokracije" samo jedna obmana, i to suštinska?

Odmakni pogled od našeg dvorišta, usmjeri ga u SAD npr.. Ili pak u prošlost, kada je NSDAP uzeo vlast.
Ono o čemu ti govoriš je temeljno razrađeno, još davno, ali je politički i "hipsterski" vrlo nekorektno za iznositi.
Naime, odavno se hvatam za opasač kada mi kao argument za izlazak na izbore pomenu ono "neizlazak je ravan davanju glasa nekim "drugima"".
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9509 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Naravno da je obmana. Vlast ce uvijek gledati sebe i svoj interes, primarno. Nebitno je na koji nacin je ta vlast uspostavljena i kako se naziva sistem.

Medjutim, demokratski nacin izbora omogucava kakvu-takvu volju naroda kroz mehanizam izbora, tako da je u ovom sistemu narod najodgovorniji za svoje stanje. Kako po pitanju glasanja, tako i po pitanju primjene ostalih demokratskih metoda u cilju vrsenja pritiska na vlast da radi ono sta narod trazi i zeli.

Dakle - do nas je, i ni do koga vise.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#9510 Re: Sebija All about

Post by General War »

Dozer wrote: 09/11/2020 12:52 Ja ne mogu da shvatim gradjane, tj. nas. Lako mi je shvatiti Sebiju i slicne, ali ne mogu da shvatim nas....

Umjesto da smo odavno pred i u UKC-u, i da smo odavno onu protuhu iscupali vani za kosu i nabili nogom uz dozivotnu zabranu ulaska u krug UKC-a, gradjani sute.

Mislim...koga se bojite ba? Bakira, Sebije i SDA? Ozbiljno....?
Boje se onoga: sjasi kurta da uzjase murta.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9511 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »



Šta reći....
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9512 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Eto, sefica je sinoc izdala novi ferman, pa da se svi sada postroje i urade kako je naredila. Da vidim ko ce stisnuti da se odupre.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#9513 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

Styling wrote: 11/11/2020 06:42 Eto, sefica je sinoc izdala novi ferman, pa da se svi sada postroje i urade kako je naredila. Da vidim ko ce stisnuti da se odupre.
Ferman stiže sa poljina.......
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9514 Re: Sebija All about

Post by madner »

Ferman je skroz ok, fakat za poluditi sa DZ i telefonima.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9515 Re: Sebija All about

Post by madner »

I da dodam da Bake sigurno jeste pri vrhu generacije. :D
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#9516 Re: Sebija All about

Post by Control panel »

Zena cim otvori usta slaze i skida posao sa sebe.
Moj drug ima vec 10 dana od testiranja nije dobio nalaz.
Mrs.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9517 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Interesantan interview.... Novinarka pitanja cita s telopa ili kakvog papira, nijednom se ne prikazase zajedno u prostoriji...
Sebija, po obicaju, uredno slaga naciju u oci da KCUS obradi nalaze za 24h, i naravno sasvim normalno i glat krivicu za sve prebaci na Domove zdravlja. Kao, oni su ti koji ne obavjestavaju gradjane o nalazima po 3-4-5-6 dana.... OK, mozda je ovo cak i moguce, s obzirom da se DZ dobije na tel. vise nego tesko, a cesto i nikako... Ali, brate... Popusti malo s pranjem sebe i prikazivanjem sebe kao svetice i jedine ispravne...
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9518 Re: Sebija All about

Post by Logovan »

Dozer wrote: 11/11/2020 12:34 Interesantan interview.... Novinarka pitanja cita s telopa ili kakvog papira, nijednom se ne prikazase zajedno u prostoriji...
Sebija, po obicaju, uredno slaga naciju u oci da KCUS obradi nalaze za 24h, i naravno sasvim normalno i glat krivicu za sve prebaci na Domove zdravlja. Kao, oni su ti koji ne obavjestavaju gradjane o nalazima po 3-4-5-6 dana.... OK, mozda je ovo cak i moguce, s obzirom da se DZ dobije na tel. vise nego tesko, a cesto i nikako... Ali, brate... Popusti malo s pranjem sebe i prikazivanjem sebe kao svetice i jedine ispravne...
Ma po njoj sve je super sa njihove strane, sve na vrijeme odrade, nema grešaka čak ni onih najsitnijih, imaju sve od opreme i aparata, nema da fali, radi se vrijedno i pošteno pa čak se i više sati radi nego što treba, nema zabušavanja, zajebavanja, a o nekom odmoru, godišnjem da ne govorim, itd.
User avatar
jazzer
Posts: 7210
Joined: 20/12/2004 14:44

#9519 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

Nisam ja znao da je ovako dobro na KCUS, prosto ti dodje da odes zdrav gore i odmoris se 10 dana.
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9520 Re: Sebija All about

Post by Styling »

jazzer wrote: 11/11/2020 13:00 Nisam ja znao da je ovako dobro na KCUS, prosto ti dodje da odes zdrav gore i odmoris se 10 dana.
Mayo klinika je za ove amaterizam.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9521 Re: Sebija All about

Post by Patton44 »

Dozer wrote: 11/11/2020 12:34 Interesantan interview.... Novinarka pitanja cita s telopa ili kakvog papira, nijednom se ne prikazase zajedno u prostoriji...
Sebija, po obicaju, uredno slaga naciju u oci da KCUS obradi nalaze za 24h, i naravno sasvim normalno i glat krivicu za sve prebaci na Domove zdravlja. Kao, oni su ti koji ne obavjestavaju gradjane o nalazima po 3-4-5-6 dana.... OK, mozda je ovo cak i moguce, s obzirom da se DZ dobije na tel. vise nego tesko, a cesto i nikako... Ali, brate... Popusti malo s pranjem sebe i prikazivanjem sebe kao svetice i jedine ispravne...
Upravo ko sto je i rekla. Domovi zdravlja salju briseve na KCUS, i dobiveni rezultati testiranja se vracaju domovima zdravlja, a oni obavjestavaju paciente od kojih su uzeli brisove.Osim ako su na KCUS oni uzeli bris, onda licno obavjestavaju pacijenta.
E sad je pitanje, mogu li bas u 24h stici obraditi sve uzorke,jer briseve dobijaju i iz drugih kantona.
Dobro joj je Konakovic napisao...sta god da uradis, malo ce ti ljudi zahvaliti i cestitati.Oni odmah traze neke druge stvari da kritikuju.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9522 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Pa i sam kazes da je veliko pitanje da li moze obraditi sve uzorke za 24h.

S druge strane, licno poznajem ljude koji su na nalaz cekali i po 6 dana. Ne da im jave iz DZ rezultate, nego da nalaz dodje u DZ.

Evo, rodjak ga jos uvijek ceka, bris mu uzeli u subotu. Nije rezultat jos stigao u DZ.
Ko onda tu laze?

Po dosadasnjem iskustvu oko mase stvari, laze Sebija. I to radi od prvog dana kad je dosla gore, sve kako bi sebe predstavila kao naj, naj u svakom smislu. I svoju stranku, logicno.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#9523 Re: Sebija All about

Post by Patton44 »

Dozer wrote: 11/11/2020 20:02 Pa i sam kazes da je veliko pitanje da li moze obraditi sve uzorke za 24h.

S druge strane, licno poznajem ljude koji su na nalaz cekali i po 6 dana. Ne da im jave iz DZ rezultate, nego da nalaz dodje u DZ.

Evo, rodjak ga jos uvijek ceka, bris mu uzeli u subotu. Nije rezultat jos stigao u DZ.
Ko onda tu laze?

Po dosadasnjem iskustvu oko mase stvari, laze Sebija. I to radi od prvog dana kad je dosla gore, sve kako bi sebe predstavila kao naj, naj u svakom smislu. I svoju stranku, logicno.
Vjerovatno su i mogli dok nije krenuo drugi val.Sad sigurno nemogu,pa su ukljucili i privatne laboratorije.
Sto se tice tog uzorka koji je uzet u subotu ,vjeruj da prije ponedeljka nije poslat.Znam i to provjereno da su uzeti brisovi znali 3-4 dana stajati u DZ prije nego ih posalju.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#9524 Re: Sebija All about

Post by hamza_sa »

Patton44 wrote: 11/11/2020 20:22
Dozer wrote: 11/11/2020 20:02 Pa i sam kazes da je veliko pitanje da li moze obraditi sve uzorke za 24h.

S druge strane, licno poznajem ljude koji su na nalaz cekali i po 6 dana. Ne da im jave iz DZ rezultate, nego da nalaz dodje u DZ.

Evo, rodjak ga jos uvijek ceka, bris mu uzeli u subotu. Nije rezultat jos stigao u DZ.
Ko onda tu laze?

Po dosadasnjem iskustvu oko mase stvari, laze Sebija. I to radi od prvog dana kad je dosla gore, sve kako bi sebe predstavila kao naj, naj u svakom smislu. I svoju stranku, logicno.
Vjerovatno su i mogli dok nije krenuo drugi val.Sad sigurno nemogu,pa su ukljucili i privatne laboratorije.
Sto se tice tog uzorka koji je uzet u subotu ,vjeruj da prije ponedeljka nije poslat.Znam i to provjereno da su uzeti brisovi znali 3-4 dana stajati u DZ prije nego ih posalju.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#9525 Re: Sebija All about

Post by hamza_sa »

Dozer wrote: 11/11/2020 20:02 Pa i sam kazes da je veliko pitanje da li moze obraditi sve uzorke za 24h.

S druge strane, licno poznajem ljude koji su na nalaz cekali i po 6 dana. Ne da im jave iz DZ rezultate, nego da nalaz dodje u DZ.

Evo, rodjak ga jos uvijek ceka, bris mu uzeli u subotu. Nije rezultat jos stigao u DZ.
Ko onda tu laze?

Po dosadasnjem iskustvu oko mase stvari, laze Sebija. I to radi od prvog dana kad je dosla gore, sve kako bi sebe predstavila kao naj, naj u svakom smislu. I svoju stranku, logicno.
Ovakvi nisu ovdje da bi komunicirali. Oni su ovdje po zadatku i sa veoma preciznim naputcima kako da se ponasaju.

Npr, jedan od njih je sljedeci: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Iliti prevedeno: "Nisi tamo da puno pametujes i ulazis u rasprave. Drzi se zadanih margina! Za sve izvan toga ne postoji :lol: Nista se ne sekiraj. To je samo forum i tvoj jedini posao je tzv. "posao papagaja". Bakir, Sebija, SDA! Svi izvan tih margina su izdajnici, protivnici Bosne i Bosnjaka! (neuzubillah) Allah nije savrsen i bezgrjesan, i na dunjaluku nema dobrih i postenih, osim Bakira, Sebije i SDA. Svi zele zlo Bosni i Bosnjacima osim Bakira, Sebije i SDA! Ne interesuje te i ne treba da se obazires na to sto ce ti stotine ljudi reci da su nezadovoljni. Oni mrze Bosnu i Bosnjake i mrze jedine koji stoje na braniku od tog zla, Bakira, Sebiju i SDA! Svi koji su napustili SDA, bez obzira sto si ih prije par godina branio u okviru zadatih margina, sada su najvece zlo za Bosnu i Bosnjake, pa samim tim Bakira, Sebiju i SDA! I dobro zapamti (neuzubillah) nema bogova osim nas! Mi nemamo sudruga. Nama pripada sva vlast, nama pripada sva hvala i mi smo svemocni! "

(jedina istina: "LA ILAHE ILLALLAHU VAHDEHU LA ŠERIKE LEHU, LEHUL-MULKU VE LEHUL HAMDU VE HUVE ALA KULLI ŠEJ’IN KADIR”
Nema boga sem Allaha, On nema sudruga, Njemu pripada sva vlast, Njemu pripada sva hvala i On je svemoćan)


Ne postoji mogucnost komunikacije sa ovakvim.




Samo da znas sa kim vodis raspravu. Paton je jedan od njih.
Post Reply