Sebija All about

Post Reply
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#8976 Re: Sebija All about

Post by winpin »

Klinički centar Univerziteta u Sarajevu, Sebija Izetbegović, direktorica KCUS-a i Simurg media kao i Sejad Lučkin prvostepenom presudom krivi su za klevetu protiv Kemala Dizdarevića.


Image
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#8977 Re: Sebija All about

Post by winpin »

Ku's po Seki, nalet bio.. :D


Kemal Dizdarević: Ovo je dokaz da Sebija kleveće i laže! Zagubila se u sopstvenom mentalnom glibu, naša mala Seka


„Ova prvostepena presuda je još jednom pokazala ono što sam i ranije govorio – Sebija kleveće i laže. Međutim, presuda je pokazala da ona ne samo da laže o meni i u vezi mene, već laže i o sudskim odlukama i daje klevetničko tumačenje zvaničnih sudskih odluka. Na taj način ona indirektno pravi pritisak na sudske instance dajući im do znanja da javno percipiranje sudskih odluka mora da bude u skladu sa njenim šarlatanskim tumačenjima. Ali nije se šaliti sa sudom i pravdom. Zagubila se u sopstvenom mentalnom glibu, naša mala Seka. Ustvari, sada mi je potpuno jasno od koga je njen supružnik u papučama učio da pravi pritisak na sud“, kazao je za Raport prof. Dizdarević, koji trenutno radi u inozemstvu.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#8978 Re: Sebija All about

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Roccohljup wrote: 08/06/2020 11:41 to joj fahro i miloKrad sredili kod jarana intervju :D :D
Dogovoreni intervju, nastrebani odgovori na unaprijed poznata pitanja... :lol:

"Ja-pa-ja" osoba... :oops: :D
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#8979 Re: Sebija All about

Post by black »

Bosanskohercegovački glumac Damir Kustura poručio je putem Facebooka direktorici Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebiji Izetbegović da treba da je bude sram.

Poruku koju je poslao direktorici KCUS-a i svim odgovornim za ovakve situacije prenosimo u cijelosti:

"Gospođo Izetbegović i svi odgovorni, postoje li u Kantonu Sarajevo mediji putem kojih bi mogli informirati građane da primate samo "hitne slučajeve" !?? I tu obavjest ponavljati do besvjesti kao i mnoštvo drugih budalaština kojima nas opterećujete... Jeste li tako mogli spriječiti gomilanje jadnih pacijenata na dvije kapije!?? Otegli se redovi, jedni drugima pušu u vrat... Čekaju jadni ljudi - da bi im kad dođu na red bilo rečeno da primate samo hitne slučajeve, onkološke pacijente i trudnice!

Sram da vas bude! Mrcvarite ovaj jadni narod na sve moguće načine!

Majku sam jutros iz Rakovice doveo na kontrolu, hvala Bogu imam automobil pa mi je malo lakše, u redu je bila žena s bolesnim djetetom iz Tarčina, tri prijevoza promjenila, čekala u redu da bi joj rekli - nazad!!! I koliko je takvih...

Fotografiju u prilogu sam uslikao oko 08:15h kapija KUM-a, s glavne kapije se red koji je bio duplo veći od ovog razišao, ovi jadni pacijenti čekaju i ne prihvataju da budu vraćeni, a sve ih na kraju vrate! Na dušu svima koji su odgovorini za ovakve propuste!

Nakon ove objave kontaktirali smo i Klinički centar Univerziteta u Sarajevu, ali za sada nisu odgovorili na naše pozive.



https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja ... ki-q90i9nI
sumirprimus
Posts: 81467
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#8980 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

Dezerterka sa sumnjivom diplomom i stazom kod zagrebackog krimosa se opet zabarikadirala?
Citas li i ovo sizoidna zeno? :oops:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8981 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

:thumbup: gospodarici se ne obraća, nego se ona obraća.
sumirprimus
Posts: 81467
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#8982 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

Grdna je dezerterka prva dama u bosnjaka al pravo :roll:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#8983 Re: Sebija All about

Post by Novak20 »

Tranzicija i privatizacija.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/15 ... se_od.html
Nakon što je u maju sa KCUS-a otišlo pet ljekara, dr. Alimanović Emina, dr. Alimanović Ilda, dr. Berina Kapetanović, dr. Rusmir Arslanagić, te prim. dr. Asja Prohić, iz ove bolnice spremaju se otići još neki vrhunski ljekari, piše NAP.

Od dolaska Sebije Izetbegović na čelo KCUS-a u januaru 2016. godine Klinički centar Univerziteta u Sarajevu napustilo je ili je dobilo otkaze ili je primorano na odlazak više od 100 ljekara među kojima je i veliki broj profesora koji su obučavali mlade kadrove. Pojedine klinike potpuno su kadrovski opustošene, a neke specijalizacije više se i ne vrše na KCUS-u.

Pokušaji dovođenja kadrova iz drugih bolnica po želji Izetbegović bili su kratkog daha, pa su neki nakon samo nekoliko mjeseci napuštali KCUS i vraćali se u svoje matične bolnice.

Raditi u atmosferi stalnog pritiska, straha od progona, sakrivajući se od postavljenih kamera, ukora zbog razgovora s kolegama, prijetnjom disciplinskim prijavama koje je na desetine pokrenula Izetbegović, pravdati se za određene medicinske usluge koje se pružaju pacijentima uprkos zabranama, prijetnje egzistencijom, neracionalno spajanje klinika, natjeralo je brojne ljekare da se odluče na odlazak.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#8984 Re: Sebija All about

Post by SmokingMan »

Ovo je drugi, možda veći, neuspjeh KCUS nakon nagomilanih dugova. Sada gotovo i da nemaš osnovne usluge, iako se meni uredno za zdravstveno odbija od plate/plaće. U novinama svako malo javni oglasi KCUS.a, traže se čak i čistačice, a kada imaš deficit tog osoblja, ne znači ništa drugo doli da se gore sprovodi sjevernokorejski tip diktature. Možda ne bi bilo loše zaviriti ispod površine kada govorimo od 10.tak tona donirane medicinske opreme koja propada na carinjenju. Da li je posrijedi još jedan moralni fijasko ("mojih", autentičnih) bošnjaka, koji neardo podsjeća na one humanitarne marifetuke iz rata, gdje se uveliko trgovalo sa doniranom robom. I šta kažu, ustanove u BIH imaju opreme tek toliko da pokriju osnovne potrebe za narednh 10 ili 15. dana.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8985 Re: Sebija All about

Post by spreca »

Novak20 wrote: 19/06/2020 13:13 Tranzicija i privatizacija.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/15 ... se_od.html
Nakon što je u maju sa KCUS-a otišlo pet ljekara, dr. Alimanović Emina, dr. Alimanović Ilda, dr. Berina Kapetanović, dr. Rusmir Arslanagić, te prim. dr. Asja Prohić, iz ove bolnice spremaju se otići još neki vrhunski ljekari, piše NAP.

Od dolaska Sebije Izetbegović na čelo KCUS-a u januaru 2016. godine Klinički centar Univerziteta u Sarajevu napustilo je ili je dobilo otkaze ili je primorano na odlazak više od 100 ljekara među kojima je i veliki broj profesora koji su obučavali mlade kadrove. Pojedine klinike potpuno su kadrovski opustošene, a neke specijalizacije više se i ne vrše na KCUS-u.

Pokušaji dovođenja kadrova iz drugih bolnica po želji Izetbegović bili su kratkog daha, pa su neki nakon samo nekoliko mjeseci napuštali KCUS i vraćali se u svoje matične bolnice.

Raditi u atmosferi stalnog pritiska, straha od progona, sakrivajući se od postavljenih kamera, ukora zbog razgovora s kolegama, prijetnjom disciplinskim prijavama koje je na desetine pokrenula Izetbegović, pravdati se za određene medicinske usluge koje se pružaju pacijentima uprkos zabranama, prijetnje egzistencijom, neracionalno spajanje klinika, natjeralo je brojne ljekare da se odluče na odlazak.
Elena Izetbegovic ce se jednog dana rasplatiti za svoja nedjela ,akobogda
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#8986 Re: Sebija All about

Post by stranacc »

kritikos wrote: 08/06/2020 12:59 Da li ima podataka o sanatorijumu na Arhitektonskom fakultetu?
Koliko je koštala izložbena postavka?
Koliko je pacijenata primljeno?
Koliko je traja izložbena postavka?
Šta se desilo za izložbenom postavkom i materijalom?
Koji ste vilevati
A da je trebalo a nije se uradilo tad opet nebi valjalo?
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#8987 Re: Sebija All about

Post by stranacc »

Sebija pali ove kineske kulumatore sad ce dino i Narod i pravda pod hrastove :-D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#8988 Re: Sebija All about

Post by ultima_palabra »

Opet dopust u zooloskom vrtu...
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#8989 Re: Sebija All about

Post by Manual »

stranacc wrote: 20/06/2020 02:21 Sebija pali ove kineske kulumatore sad ce dino i Narod i pravda pod hrastove :-D
Treba to sve na kovace poslati sa alijom da malo prilegnu
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#8990 Re: Sebija All about

Post by stranacc »

ultima_palabra wrote: 20/06/2020 03:13 Opet dopust u zooloskom vrtu...
Yeeee

Neka si malo izasao :D

Bujrum, deder nam koju mud-ru
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#8991 Re: Sebija All about

Post by hamza_sa »

stranacc wrote: 20/06/2020 02:21 Sebija pali ove kineske kulumatore sad ce dino i Narod i pravda pod hrastove :-D
Jarane, ti si opasno bolestan!

Mislim, bez obzira na shvatanje politike i razlicitosti u njoj, ovako nesto napisati, za mene je nenormalno.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#8992 Re: Sebija All about

Post by stranacc »

hamza_sa wrote: 21/06/2020 02:05
stranacc wrote: 20/06/2020 02:21 Sebija pali ove kineske kulumatore sad ce dino i Narod i pravda pod hrastove :-D
Jarane, ti si opasno bolestan!

Mislim, bez obzira na shvatanje politike i razlicitosti u njoj, ovako nesto napisati, za mene je nenormalno.
Ma jok.
Cisti sarkazam. Dini zelim brzo ozdravljenje.
Ima jedna poslovica koja veli nikada vrata ne zatvaraj guzicom kad odnekud izlazis-odlazis.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#8993 Re: Sebija All about

Post by izvrsni direktor »

Koji umobolesnik jbt
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#8994 Re: Sebija All about

Post by stranacc »

izvrsni direktor wrote: 21/06/2020 05:29 Koji umobolesnik jbt
Sto ne spavas bolan. Koliko je u tebe ura?
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#8995 Re: Sebija All about

Post by izvrsni direktor »

boli te briga
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8996 Re: Sebija All about

Post by Bloo »

stranacc wrote: 21/06/2020 05:46
izvrsni direktor wrote: 21/06/2020 05:29 Koji umobolesnik jbt
Sto ne spavas bolan. Koliko je u tebe ura?
Mjesec.
Trolanje.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8997 Re: Sebija All about

Post by Bloo »

izvrsni direktor wrote: 21/06/2020 05:29 Koji umobolesnik jbt
7 dana za te sarmantne izraze.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#8998 Re: Sebija All about

Post by Leverage »

Eto, sad mjesec dana moram pratit VoA da čujem neki haber.
User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#8999 Re: Sebija All about

Post by piupiu »

ALMEDIN ŠIŠIĆ: Koliko je Sebiji važan ljudski život?

Seka je i “problem” zaražene trudnice riješila na vrijeme jer, zaboga, još bi da pomislimo da bolnica služi za liječenje bolesnih a ne smještaj zdravih! Pa da se, nedo bog, desi da 50 ili 100 bolesnih ljudi nagrne na klinike KCUS-a, na šta bi to ličilo?


Kao supruga i muža, oca četvero djece, strašno me pogodila vijest o izbacivanju trudnice pred porodom iz Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) jer je utvrđeno da je pozitivna na Covid 19.

Gotovo jednako kao vijest o odbijanju liječenja djevojčice Nadin Smajlović na KCUS-u, ili smrti doktora Šefika Pašagića (za koju još niko nije odgovarao!), a koji je preminuo usljed teške nebrige kolega, njihovog kukavičluka i neciviliziranog tretmana. Iako je bio kolega. I vrhunski stručnjak.

Sva tri ova tragična događaja posljedica su raspalog zdravstva, o čemu sam ranije pisao, korumpiranog sistema u kojem su instalirane brigade skorojevića po partijskim linijama. Sistema kojim rukovode politički direktori najvećih klinika, poput Dodikovog poltrona Vlade Đajića (SNSD), polupismenog Ante Kvesića (HDZ) i naravno, bosanskohercegovačke čelične lejdi Sebije Izetbegović (SDA).

https://inforadar.ba/almedin-sisic-koli ... ski-zivot/
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#9000 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

a kad se desilo ovo za trudnicu??? :? :oops:
Post Reply