Sebija All about

Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16401 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

skrbavi-admin wrote: 28/11/2022 14:37
uglavnomja wrote: 28/11/2022 14:33 :lol: :lol: :lol: :D



u stvari je tuzno, pretuzno i tragicno, a ne smijesno :(

jednog dana kad se prolije velika krv saznacemo mi kakvi su horori sakrivani na sarajevskom UKCu

svarit mogu pljacku para, korupciju, i totalni nepotizam.... al serijsko ubijanje... nikako.... sad sam 100 posto siguran da je bilo ubistava koja su brutalno i sistemski prikrivena....oduzimanje telefona, onemogucavanje bilo kakve komunikacije sa rodbinom....zabranjen pristup UKCu...totalno odsustvo bilo kakve sudske i policijske istrage, sudskog vjestacenja.... ma jarane 1000 posto sam siguran da je tamo bila klaonica.... pobila je kuja kamaru naroda a nepismen narod pusio objasnjenja....
:thumbup:

cicak usao bez korone - a umro od korone ... odakle?????

stoka :twisted:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4184
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#16402 Re: Sebija All about

Post by skrbavi-admin »

Login77777 wrote: 28/11/2022 14:52
skrbavi-admin wrote: 28/11/2022 14:45 nama vladaju nepismeni, neobrazovani olosi i tu napretka nema.... ili ce se narod fatat puske ili cao
Isti takvi ih biraju.
sve znam, istim takvim je ubijala familije, ljudi dolazili na nogama u UKC i potom umirali.....
seksi_ideje
Posts: 1075
Joined: 29/07/2022 15:43

#16403 Re: Sebija All about

Post by seksi_ideje »

Sjecam se negdje tamo noc-dvije nakon izbora, pise ovdje neki lik da moramo uzeti puske u ruke i cak pozivao na rat protiv Hrvatske i bukvalno cijelog svijeta, samo da ne postanemo nova Gaza. Naravno, vatreni DFovac. A ja samo mislim: zasto bi smo se mi borili za bilo sta, kad u ustanovima i institucijama sjede likovi poput Sebije i Osmice? Nismo ni spremni da se njihA rijesimo. Naprotiv, dobi Sebija laganini 14 hiljada glasova.
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#16404 Re: Sebija All about

Post by detroit-mercy »

Logovan wrote: 28/11/2022 14:50
detroit-mercy wrote: 28/11/2022 14:35
I jos dobije 8-9k glasova na izborima :skoljka:. Kazu narod nije kriv :mrgreen:.
Meni stvarno nije jasno kako neko moze glasati za nju, a da nije familija, prijatelj, neko sa klinickog, neko ko je kupljen za 50 KM i slicno.

Hajde da je to 500, 1000, ali ovakvih je na hiljade i hiljade.
prika moj, ne bi ti vjerovao koliko ima raje kojima je ona sposobna zena, pozeljna polticarka, zakletva i sl.
Zato, dobro je, samo nek ne puca :skoljka:
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16405 Re: Sebija All about

Post by Styling »

detroit-mercy wrote: 28/11/2022 15:06
Logovan wrote: 28/11/2022 14:50
Meni stvarno nije jasno kako neko moze glasati za nju, a da nije familija, prijatelj, neko sa klinickog, neko ko je kupljen za 50 KM i slicno.

Hajde da je to 500, 1000, ali ovakvih je na hiljade i hiljade.
prika moj, ne bi ti vjerovao koliko ima raje kojima je ona sposobna zena, pozeljna polticarka, zakletva i sl.
Zato, dobro je, samo nek ne puca :skoljka:
Upravo tako. Ja u okruzenju imam ljudi visoko obrazovanih iintelektualaca, koji su toliko impresionirani i njom i Bakriom i Zahiragicem, da je to zastrasujuce. Valjda podsvjesno zele da su na njihovom mjestu, ne znam sta je, ali odron pravi.
giannibelif
Posts: 1907
Joined: 28/01/2017 22:11

#16406 Re: Sebija All about

Post by giannibelif »

Možda je završila kurs za kiropraktiku u Meksiku kao Alan Harper, lik iz sitcoma. I on tjera ljude da ga oslovljavaju titulom Doktora.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16407 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

da me ko ne shvati pogresno - ovoj spodobi zelim dugotrajan zatvor i da ostane bez gaca, i svim ostalim kriminalcima poniklim oko alije :twisted:


ali cinjenice kazu
u onom sistemu medicinu su mogli upisati samo odlikasi nad odlikasima, znaci sve petice
cesto ni to nije bilo dovoljno pa su odlucivala nijanse tipa takmicenja, sekcije, pohvale ...

zavrsiti medicinu znacilo je krv propisati :oops:
odnosno razlika izmedju broja upisanih i zavrsenih je bila velika


e, sto se napatila da je zavrsi, i to jedva - to je naplatila svim ovim zvanjima i zlom koje je nanijela ljudima, i licno i (ne)strucno


smrad ljudski, ono polozilo hipokratovu zakletvu :twisted: smajlikojipovraca
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#16408 Re: Sebija All about

Post by Better Man »

uglavnomja wrote: 28/11/2022 14:53
skrbavi-admin wrote: 28/11/2022 14:37


jednog dana kad se prolije velika krv saznacemo mi kakvi su horori sakrivani na sarajevskom UKCu

svarit mogu pljacku para, korupciju, i totalni nepotizam.... al serijsko ubijanje... nikako.... sad sam 100 posto siguran da je bilo ubistava koja su brutalno i sistemski prikrivena....oduzimanje telefona, onemogucavanje bilo kakve komunikacije sa rodbinom....zabranjen pristup UKCu...totalno odsustvo bilo kakve sudske i policijske istrage, sudskog vjestacenja.... ma jarane 1000 posto sam siguran da je tamo bila klaonica.... pobila je kuja kamaru naroda a nepismen narod pusio objasnjenja....
:thumbup:

cicak usao bez korone - a umro od korone ... odakle?????

stoka :twisted:
Čičak bio zbog srčanog udara gore i kad je opasnost prošla i sve se stabilizovalo, prebace ga na rehabilitaciju i tu ga zaraze koronom i umre čovjek. Horor. Navodno je dan ili dva bio mrtav i tek onda javili supruzi.
NediM17
Posts: 21489
Joined: 05/11/2009 11:49

#16409 Re: Sebija All about

Post by NediM17 »

Styling wrote: 28/11/2022 15:31
detroit-mercy wrote: 28/11/2022 15:06
prika moj, ne bi ti vjerovao koliko ima raje kojima je ona sposobna zena, pozeljna polticarka, zakletva i sl.
Zato, dobro je, samo nek ne puca :skoljka:
Upravo tako. Ja u okruzenju imam ljudi visoko obrazovanih iintelektualaca, koji su toliko impresionirani i njom i Bakriom i Zahiragicem, da je to zastrasujuce. Valjda podsvjesno zele da su na njihovom mjestu, ne znam sta je, ali odron pravi.
Nema neke razlike izmedju njihA i tebe, i ti zelis da budes Dina kad porastes. :mrgreen:
User avatar
eltroxin
Posts: 2022
Joined: 30/08/2009 23:35

#16410 Re: Sebija All about

Post by eltroxin »

Styling wrote: 28/11/2022 15:31Upravo tako. Ja u okruzenju imam ljudi visoko obrazovanih iintelektualaca, koji su toliko impresionirani i njom i Bakriom i Zahiragicem, da je to zastrasujuce. Valjda podsvjesno zele da su na njihovom mjestu, ne znam sta je, ali odron pravi.
Mozda imaju diplome ali intelektualci nisu sasvim sigurno.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16411 Re: Sebija All about

Post by Styling »

NediM17 wrote: 28/11/2022 19:16
Styling wrote: 28/11/2022 15:31

Upravo tako. Ja u okruzenju imam ljudi visoko obrazovanih iintelektualaca, koji su toliko impresionirani i njom i Bakriom i Zahiragicem, da je to zastrasujuce. Valjda podsvjesno zele da su na njihovom mjestu, ne znam sta je, ali odron pravi.
Nema neke razlike izmedju njihA i tebe, i ti zelis da budes Dina kad porastes. :mrgreen:
Obzirom da sam starija od Dine, može samo on željeti da bude ja 😜
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16412 Re: Sebija All about

Post by pici »

“Prepis ispita Sebije Izetbegović na reciklažnom papiru ne smatra se dokumentom”

Ispiti Sebije Izetbegoviće sa postdiplomskih studija, njih deset, upisani su na reciklažni papir, rukom, bez memoranduma, pečata, potpisa, potvrdili su za N1 iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove. Inspekcija je postupala na osnovu anonimne prijave koja je u Kantonalnu Upravu za inspekcijske poslove stigla 15. novembra.

“S obzirom da su postupajuće inspektorice navode iz predmetne prijave cijenile novim činjenicama i okolnostima, u smislu člana 31. Zakona o inspekcijama, 23.11.2022.godine izvršen je inspekcijski nadzor na okolnosti tražene novim zahtjevom. Tom prilikom, između ostalog je utvrđeno i da upisni listovi o prijavi I i II semestra od februara i oktobra 1991. godine ne sadrže podatke o nazivu visokoškolske organizacije, broju upisnice, podatke o studentu, mjesto i datum popunjavanja upisnog lista kao ni svojeručni potpis studenta i podatke o semestru, što je slučaj i sa III semestrom”, naveli su iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove KS.

Ispiti na reciklažnom papiru
“Inspektorima su, na okolnosti priznavanja položenih ispita na Medicinskom fakultetu, Sveučilišta u Zagrebu, predočena dva lista tzv. reciklažnog papira na kojima je u rukopisu napisano/nabrojano (na engleskom jeziku) 10 ispita sa ocjenama prema kopiji indeksa i 9 naziva predmeta (na maternjem jeziku) bez ocjena”, navode iz Inspekcije.

Inspektori su utvrdili da se navedeni papiri ne mogu smatrati dokumentom.

“Navedena dva lista papira nemaju memoranduma institucije koja je sačinila prethodno opisani sadržaj, nema evidentiranog datuma sačinjavanja, nema pečata, nema potpisa lica koje je sačinilo sadržaj na pomenutim papirima. Inspektori su utvrdili da se navedeni “papiri” ne mogu smatrati dokumentom o priznavanju položenih ispita na drugom medicinskom fakultetu na način kako je to bilo propisano Statutom Medicinskog fakulteta u Sarajevu iz 1991.godine”, navode iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove”, navode u odgovoru za N1.

Neuredno vođena dokumentacija na Medicinskom fakultetu
Iz Inspekcije kažu i da u Matičnim knjigama tokom matične od 1990. godine do 1997. godine uopšte nije upisana Sebija Izetbegović te da se nalazi u matičnoj knjizi magistranata od 1964. do 1998.godine no da nije naveden datum njenog upisa.

“Neposrednim opažanjem Matičnih knjiga od strane inspektora je utvrđeno da u Matičnoj knjizi I, od rednog broja 723, koji počinje sa datumom upisa 03.01.1990.godine do rednog broja 907, odnosno do kraja Matične knjige, koji završava školske 1996/97.godine, nije upisana Izetbegović Sebija. Pod rednim brojem 836 (broj dosije-a koji je naznačen grafitnom olovkom na Listu o prijavi za Sebiju Izetbegović) upisan je Sarić Senad sa datumom upisa 04.02.1992.godine, dok u Matičnoj knjizi broj II imenovana također nije upisana”, objasnili su u Upravi za insepekcijske poslove KS.

Osim toga, inspektori su pojasnili da da su Matične knjige vođene “neuredno i nepotpuno”.

“Tim Statutom u članovima 152,153. i 154. propisan je način prelaska studenata sa drugih medicinskih fakulteta i priznavanja položenih ispita u smislu da je odluku o prelasku studenata donosio Savjet Fakulteta na prijedlog dekana, a da je odluku o priznavanju ispita donosio Dekanat Fakulteta, po prethodno pribavljenom mišljenju predmetnog nastavnika odnosno Katedre. Također, članom 130. i 131. Statuta Medicinskog fakulteta bila je predviđena mogućnost ekvivalencije započetog studija odnosno završenim pojedinim godinama, semestrima, trisemestrima i položenim ispitima, u skladu sa postupkom i načinom utvrđenim posebnim pravilnikom kojeg donosi Nastavno – naučno vijeće Fakulteta.

U pogledu prijave i odbrane magistarskog rada inspektori nisu ponovo vršili inspekcijski nadzor, jer je isto već bilo predmet prethodnog inspekcijskog nadzora, a cijeneći da se u prijavi ne navode nove činjenice i oklonosti u vezi sa navedenim.

Izvršen je uvid u Matičnu knjigu magistranata broj I od 1964. do 1998.godine od rednog broj 1 do 442, te je utvrđeno da je pod rednim brojem 437 upisana Izetbegović dr. Sebija, da je dana 19.03.1998.godine odbranila magistrski rad na temu “Efekti ishrane trudnica na incidenciju malformacija novorođenčati za vrijeme rata u Sarajevu”. Iz Matične knjige proizilazi da rubrika “godina upisa i apsloviranja na studiju trećeg stupnja” nije popunjena, te nije naznačeno da je imenovana podigla diplomu.

Prema odredbama člana 77. Zakona o visokom obrazovanju KS, koji je stupio na snagu u septembru ove godine, visokoškolska ustanova obavezna je poništiti i oglasiti nevažećom diplomu, dodatak diplomi i uvjerenje o stečenom zvanju u slučaju da imalac diplome nije ispunio sve ispitne obaveze na studiju na način i prema postupku koji je utvrđen propisima iz oblasti visokog obrazovanja koji su bili na snazi u vrijeme izdavanja javne isprave, ovim zakonom i studijskim programom visokoškolske ustanove. S tim u vezi, zapisnici o izvršenim inspekcijskim nadzorima sa utvrđenim činjeničnim stanjem dostavljeni su visokoškolskoj ustanovi, odnosno Univerzitetu u Sarajevu, kao i Tužilaštvu KS koje također vodi istragu u navedenom predmetu, te Uredu za borbu protiv korupcije KS, kao odgovor na proslijeđeni zahtjev za inspekcijski nadzor”, navode iz Inspekcije.

Ranije danas sa Medicinskog fakulteta UNSA poručili su da se dva studenta Sarić i Izetbegović nisu vodili pod istim brojem.
https://ba.n1info.com/vijesti/prepis-is ... kumentom/
Koja lopovska munafička banda, na reciklaznom papirivu obicnom olovkom upisivali ocjene i predmete.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16413 Re: Sebija All about

Post by pici »

Styling wrote: 28/11/2022 15:31
detroit-mercy wrote: 28/11/2022 15:06
prika moj, ne bi ti vjerovao koliko ima raje kojima je ona sposobna zena, pozeljna polticarka, zakletva i sl.
Zato, dobro je, samo nek ne puca :skoljka:
Upravo tako. Ja u okruzenju imam ljudi visoko obrazovanih iintelektualaca, koji su toliko impresionirani i njom i Bakriom i Zahiragicem, da je to zastrasujuce. Valjda podsvjesno zele da su na njihovom mjestu, ne znam sta je, ali odron pravi.
Imas ljudi koji to smatraju intelegentnim snalazenjem al dosta njiHa je ucjenjeno i prepralseno.Ernu znam dvajs godina, ista govnara sada i prije dvajs godina.Bracni par causesku je jako dobro birao koga ce uz sebe i ko ce im biti lijeva i desna ruka.Oni koji su se protivili znamo kako su zavrsili od pritisaka i mobinga na poslu, pritisaka na djecu, bliznje, kreditiranja itd.To je uvezana hobotnica slicna sicilijanskon cosa nostri.Mnogi se poklope i sute, drugi pokupe kofere i odu, treci diskredituju, omalozavaju, ucjenjuju, sikaniraju.Isto ovo imamo pod HDZ-eom i SNSD-om, sdO je zapišala svoj begovat i neda ga, sto bi bOkir rekao, hoce da nam otmu ono sto smo se MI izborili i izgradili.Bagra lopovska i munafička.
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#16414 Re: Sebija All about

Post by Seyfo »

hladan.preminger wrote: 28/11/2022 08:32
Seyfo wrote: 28/11/2022 00:09 Onaj ko ima diplomu medicinskog fakulteta,ponosno je drzi na vidljivom mjestu u kuci i pokazuje uvijek svima, ko zeli i ko ne zeli da je vidi. Ako se desi "visa sila" pa diploma nestane,tipa izgori kuca,ukrade lopov, dijete nacrta na njoj cica glisu ili se prospe trahana po njoj,ima uvijek opcija da se zaisce od fakulteta da izda kopiju diplome. E sad sta je ovo sa njenom diplomom, zasto je ona nema, pa onda nacin na koji se ona trazi po fakultetskim ladicama, trkeljanje... pa sve nesto mahsuz i nikad vidjeno do sad....jbg sve je to "sui generis" iliti svoje vrste sultanija.
Mati vadila diplomu na medicinskom fakultetu u Sarajevu jer joj je trebala za primarijat, u ratu zapaljen original.
Čitava procedura trajala 7 dana. Zahtjev i 100km.
Da je ko imao šapnuti Sebiji... :D
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#16415 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

Nisu oni impresionirani njom, nego su u halci ii valja sutit i podrzavat. Pa i glasat na izborima.
Zar se zaista misli da su svi oni silni dr mr strucnjaci i biznismeni zbilja pametni, vispreni i snalazljivi?
giannibelif
Posts: 1907
Joined: 28/01/2017 22:11

#16416 Re: Sebija All about

Post by giannibelif »

"Kralj mudrosti" i snaha princeza. :lol: :lol:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#16417 Re: Sebija All about

Post by agnostic_front »

I onda ovdje botine pisu kako se bavimo nebitnim stvarima, a drzavu nam napadaju. Istina je da napadaju drzavu, ali u prvom redu oni koje botine podrzavaju.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16418 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

pici wrote: 28/11/2022 19:36
“Prepis ispita Sebije Izetbegović na reciklažnom papiru ne smatra se dokumentom”

Ispiti Sebije Izetbegoviće sa postdiplomskih studija, njih deset, upisani su na reciklažni papir, rukom, bez memoranduma, pečata, potpisa, potvrdili su za N1 iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove. Inspekcija je postupala na osnovu anonimne prijave koja je u Kantonalnu Upravu za inspekcijske poslove stigla 15. novembra.

...
https://ba.n1info.com/vijesti/prepis-is ... kumentom/
Koja lopovska munafička banda, na reciklaznom papirivu obicnom olovkom upisivali ocjene i predmete.
meni je prvo ovo upalo u oci :D
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#16419 Re: Sebija All about

Post by Seyfo »

Šta se brinite,i toalet papir je papir.
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#16420 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

prosto nevjerovatno o cemu se kod nas raspravlja. ima ili nema validnu dokumentaciju? isto ko za osmicinu diplomu, ima li ili nema? wtf ba :lol: :-)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#16421 Re: Sebija All about

Post by hladan.preminger »

Pa valjda svaki organ čuva odnosno mora čuvati onu dokumentaciju na osnovu koje izdaje uvjerenje ili potvrdu ili nešto slično.
Nema u dosijeu na medicinskom fakultetu, traži od sebije da dostavi. Ako ne dostavi u roku, poništi sve i ćao.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16422 Re: Sebija All about

Post by pici »

Ta je 11 godina studirala, tek kad su joj svekra SANUovci pustili iz zatvora i dali mu funkciju da osnuje muslimansku nacionalisticku stranku, ona je krenula da zavrsi a kasnije specijalizira, magistrira i doktorira.Samo po zasluzi.Zato smo u dubiozi i mladi nam pobjegose odavle i posteni insani, osta go lopov i munafik.
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#16423 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

zar nije onaj lik prico kod senada o nekim njenim diplomama i o zeninoj diplomi sta vec da su neki listovi bili iskinuti ili tako nesto?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16424 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

sumirprimus wrote: 29/11/2022 11:10 zar nije onaj lik prico kod senada o nekim njenim diplomama i o zeninoj diplomi sta vec da su neki listovi bili iskinuti ili tako nesto?
mislim da se radilo o magistarskom radu, ne o diplomi
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#16425 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

aaa neki je klinac, uglavnom se zalio da fali stranica da je ko fol ova iskinula :lol:
Post Reply