Sebija All about

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15851 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

I dalje ni traga ni glasa, a ni slova od diploma, a...?

U medjuvremenu, pronalazi zrtvenu janjad preko koje ce narodu pokazati kako je ona postena i kako niko ne moze i ne smije potkradati i krasti iz UKCS-a. Osim nje, naravno.

Njeno fabrikovanje popunjenosti kreveta, utrosenih lijekova i obavljenih operacija niko ne kontrolise.
Nema nikakve veze sto pacijenti danima leze bez ikakvih tretmana, dok im se na bolnicke liste upisuje da su primili sve i svasta. Logicno, UKCS t osve uredno naplacuje od ZZO.
Nema veze ni sto pacijenti sami donose sve lijekove osim primarnih i najosnovnijih (a samim tim i najjeftinijih), o svom trosku (pa onda mogu traziti refundaciju od ZZO, sto traje nemilice), a UKCS i te lijekovedobrim dijelom prikaze da su dati pacijentima. I naplati ih od ZZO, logicno.
itd.itd.

I onda ona hladno izadje u javnost i kaze da je napravila milionske ustede na UKCS-u. Ali, zato ce neki jado platiti glavom radi falsifikovanja putnog naloga. I treba da plati, naravno, ali... Sve za postenje, zar ne...
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15852 Re: Sebija All about

Post by pici »

sto bi njoj diplome ukidali kad en ljudi i dalje rade a nasli im kupljenje diplome... nikom nista... jeBo ovo vise, sve poskupilo a plate i pemzije, mozes kad poplacas racune,kupit kiflu i umocit u jogurt... pravosudje korumpirano, zdravstvo korumpirano, policija korumpirana, skolstvo korumpirano, smetljari korumpirani, vrane korumpirane... itd itd... postoji li ista u ovom tamnom vilajetu da nije pokvareno i korumpirano...
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15853 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Pa...SDA matrica... Sta bi ti? Postenje, red, rad i disciplinu? Ne moze to, to su komunisticke metode.
ENV metode su nerad, nepotizam, falsifikovanje, korupcija, laz, prevara, kradja i ucjena, uz obavezno "Allaha mi", "Isusa mi", "Boga mi" i sl.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#15854 Re: Sebija All about

Post by Manual »

Gdje su papiri?
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#15855 Re: Sebija All about

Post by Cipiripi2 »

Puna podrška Seki u borbi protiv sujetnih doktora,Trojkaških dnovinara i ostale iskompleksirane rulje!
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15856 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Cipiripi2 wrote: 06/01/2022 14:46 Puna podrška Seki u borbi protiv sujetnih doktora,Trojkaških dnovinara i ostale iskompleksirane rulje!
Fakat me fasciniraju ovi mozgojedi...

Hajde, ako ti nije zahmet, nabroji nam za sta tacno dajes "punu podrsku", tj. kakvoj borbi i na osnovu kojih tacno argumentovanih rezultata?

P.S. Znam da ne kontas ni sta te pitam, ali nema veze...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#15857 Re: Sebija All about

Post by klixoris »

Interesantno kako se ova zmija usutila, nema je na mapi kako se krenulo pricati o diplomi, i danas odjednom izmigolji ispod kamena sa dopisima i za nju karakteristicnim naredbama Vladi KS da definisu put pacijenata i prosire lokacije za obradu PCR testova.

I to sve samo dan nakon druzenja govneta joj od muza sa Plenkovicem, okretanjem ploce pricom kako se treba pomiriti sa Hrvatima, sa cime se odmah slozio i njegov kofol neprijatelj, a zapravo dugogodisnji partner Covic.

Neobican slijed dogadjaja, zar ne ? :mrgreen:
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#15858 Re: Sebija All about

Post by mo-town »

klixoris wrote: 11/01/2022 21:01 Interesantno kako se ova zmija usutila, nema je na mapi kako se krenulo pricati o diplomi, i danas odjednom izmigolji ispod kamena sa dopisima i za nju karakteristicnim naredbama Vladi KS da definisu put pacijenata i prosire lokacije za obradu PCR testova.

I to sve samo dan nakon druzenja govneta joj od muza sa Plenkovicem, okretanjem ploce pricom kako se treba pomiriti sa Hrvatima, sa cime se odmah slozio i njegov kofol neprijatelj, a zapravo dugogodisnji partner Covic.

Neobican slijed dogadjaja, zar ne ? :mrgreen:
Ma nije. Sva bitna pitanja su pala u vodu. Generalno, korupcija, pljacka, tenderi itd. odose u drugi plan (sto ne znaci da su nestali, naprotiv, cvjetaju na sve tri-cetiri strane samo to vise niko ne spominje).
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#15859 Re: Sebija All about

Post by Login77777 »

Dozer wrote: 06/01/2022 15:13
Cipiripi2 wrote: 06/01/2022 14:46 Puna podrška Seki u borbi protiv sujetnih doktora,Trojkaških dnovinara i ostale iskompleksirane rulje!
Fakat me fasciniraju ovi mozgojedi...

Hajde, ako ti nije zahmet, nabroji nam za sta tacno dajes "punu podrsku", tj. kakvoj borbi i na osnovu kojih tacno argumentovanih rezultata?

P.S. Znam da ne kontas ni sta te pitam, ali nema veze...
Zato sto je ona iz sdO a on kao sdO bot je mora braniti. :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15860 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Eh...opet mi heroJina propade k'o kauc, na dno tema. Ne moze tako, ona zasluzuje sam vrh, uvijek, a ne k'o KCUS da tezi ka dnu.

Ima li tih nesretnih diploma igdje na vidiku?
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15861 Re: Sebija All about

Post by pici »

Amina Smajlović: Za neke koji su odbili liječiti Nadin pobrinuo se Bog. Ne moram čekati tužilaštvo

Glavna tužiteljica Tužilaštva Kantona Sarajevo Sabina Sarajlija jučer je konačno prekinula šutnju te je najavila tužilačku odluku u slučaju djevojčice “Nadin Smajlović”.

Radi se o slučaju u kojem je KCUS, prema tvrdnjama roditelja, odbio liječiti djevojčicu Nadin – a u centru skandala našla se direktorica Sebija Izetbegović. Direktorica Izetbegović je u svom bahatom stilu tad državla press-konferencije uspred KCUS-a i prozivala ljekare pedijatrije – jednog po jednog – pitajući ih žele li liječiti dijete. Iz straha ili ko zna čega rekli su da ne žele.

Da meterijala ima tužiteljstvo jasno je već svima, međutim, ovaj predmet se već tri godine vuče po ladicama. Zanimljivo je da tužiteljica Sarajlija ignorira zahtjeve porodice djevojčice za infomracijama, a onda ih plasira preko medija.

Kontaktirali smo majku djevojčice Nadin – Aminu Smajlović. Ona je za Raport podijelila neke nove informacije.

Na samom početku kaže da ona nema nikakve informacije iz Tužilaštva KS iako ih je tražila.

Kaže da je od Ombudsmena dobila pismo u kojem se upozorava Federalno ministarstvo zdravstva i ZZO da konačno postupe po ranijim nalozima. Podsjetimo, Ombudsmeni su još ranije stali na stranu porodice Smajlović.

Ona ističe i da je KCUS uložio određenu žalbu na prvostepenu presudu koju je dobila porodica Smajlović.

“U žalbi oni navode da sam ja vršila pritisak na Tužilaštvo. Oni kažu da ja vršim pritisak na javnost što onda čini pritisak na Tužilaštvo. Spominje se to da sam ja podržala i porodicu Memić. Njima smo mi krivi što istupamo u javnost. To je apsurd. Naša borba se nastavlja”, navodi Amina Smajlović.

Ona dodaje kako je i VSTV od njih tražio dokumentaciju u slučaju ‘Nadin’.

“Mi ćemo sve upletene u ovaj slučaj teretiti kao zločinačku organizaciju”.

Sjetila se nedavne drame na nebu, kada je Nadin pala u komu tokom leta u Tursku gdje ide na liječenje.

“Evo da je Nadin umrla u avionu, oni bi mene okrivili. Rekli bi da sam ja kriva što vodim dijete tamo na liječenje. Pilot je tad spasio život njoj. On je bukvalno napravio pometnju na nebu, 45 minuta ranije smo stigli.”, navodi majka.

“Ja evo treću godinu liježem i budim se sa strahom hoće li mi dijete preživjeti. Šta će biti s njom, hoće li biti loše, hoće li imati napad… Konstantno strahujem, a nikakve odluke Tužilaštva nema”.

Ona ističe da su joj u cijelom slučaju najžalosniji ljudi iz struke.

“Oni su svi bili uz Sebiju kada se dešavalo ovo. Sad mene pitaju kako je Nadin i brinu se kao. To je žalosno”, navodi Amina.

Kaže da se za neke ljekare uključene u cijeli slučaj ‘pobrinio u Bog’.

“Znam ja šta se dešava tim ljudima koji su odbili liječiti moje dijete. Za neke od njih pobrinuo se Bog, ne moram čekati tužilaštvo. A oni znaju na šta ja mislim”, navodi Amina Smajlović.

Kaže da je stanje djevojčice Nadin sad stabilno, ali da je ipak u strahu.

“Znate, u KCUS-u je neće liječiti. Opća bolnica nema te uvjete. Tuzla je daleko, Turska…”, kaže ona.

Kaže da je menadžment KCUS-a u konfrontaciji sam sa sobom.

“Oni su u jednom saopćenju rekli da neće da budu servis Turskoj u smisli liječenja mog dijeteta i da neće da priznaju dijagnozu koju dijete ima. Moja kćerka je bila sedam dana u komi i oni tad na KCUS primaju istog ljekara koji u Turskoj radi s nama. Apsurd njihov”, navela je Amina.

Advokatica porodice Smajlovića – Maida Galijatović kazala je za Raport da su Ombudsmeni tražili od ZZO da uskladi propise.

“Radi se o provalima izmještanja. Da se mogu ljudi izmjestiti, bez obzira na inicijativu, ovdje je falila inicijativa KCUS-a što Pedijatrijska klinika nije htjela da inicira da se liječi dijete u inostranstvu. Tu je problem nastao. Iako su u otpusnom pismo, kada je Nadin bila bolesna, u njemu je napisano da se prepručujue izmještanje, da se ne može liječiti na KCUS-u, da nemaju znanja, stručnosti, a ni lijeova. Oni su to napisali ali nisu htjeli pokrenuti proceduru”, navodi advokatica Galijatović.

Ona ističe da ne zna ništa o tome šta radi Tužilaštvo.

“Mi kao podnosioci prijave ništa ne znamo. Nama nikad nije dostavljena bilo kakva informacija. Iako smo se interesirali i mi a i javnost”, navodi Galijatović.
Kakvo zlo je na celu KCUS-a... i ono sebe zove vjernikom i klanja...MRŠ.
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15862 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Nije to vidjelo ni vjernika, ni insana. Kao i vecina polupismenog clanstva SDA....

Licemjeri samo takvi. Pokusavam se sjetiti bar jedne stvari koji je ona odradila kako treba, a da nije slagala o tome... I ne ide... Sve sto je zinula da je odradila u pozitivnom smislu otkad je dosla na poziciju GD, sve je samo prenapuhana laz iza koje se krije kriminal, pljacka, nemar i laz prema gradjanima.

Usput, covjek kojeg sam spominjao nedavno, koji je gore dosao nakon teskog infarkta, i nakon cega je 10 dana cekao na operaciju (bypass), konacno je operisan prije 5 dana. Prije 3 je umro.... :roll:
konami666
Posts: 2492
Joined: 11/05/2015 21:57

#15863 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Gdje je diploma?
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15864 Re: Sebija All about

Post by palermo »

konami666 wrote: 28/01/2022 18:38 Gdje je diploma?
Kod Djokovica.....
konami666
Posts: 2492
Joined: 11/05/2015 21:57

#15865 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

palermo wrote: 28/01/2022 19:18
konami666 wrote: 28/01/2022 18:38 Gdje je diploma?
Kod Djokovica.....
Kako će biti kod njega nešto sto ne postoji?
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15866 Re: Sebija All about

Post by palermo »

konami666 wrote: 28/01/2022 19:52
palermo wrote: 28/01/2022 19:18

Kod Djokovica.....
Kako će biti kod njega nešto sto ne postoji?
Navodno mu ona sredila pozitivan nalaz a on će njoj diplomu....pošto kupio po to prod'o....nemoj da se jezietiš
konami666
Posts: 2492
Joined: 11/05/2015 21:57

#15867 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

palermo wrote: 28/01/2022 20:00
konami666 wrote: 28/01/2022 19:52

Kako će biti kod njega nešto sto ne postoji?
Navodno mu ona sredila pozitivan nalaz a on će njoj diplomu....pošto kupio po to prod'o....nemoj da se jezietiš
Ne razumijem, možeš li da pojasniš? Šta on ima sa njenom lažnom diplomom? On je bio dijete kad je ona devedesetih radila vratolomije :)
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15869 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

A gore ljudi i dalje umiru k'o na traci, sad vec uveliko jer ih nema vise ko lijeciti i operisati....

A narod suti li suti... Ne zna se ko je gluplji, Sebija i SDA ili narod koji ih trpi....
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15870 Re: Sebija All about

Post by Logovan »

Ima li te diplome? Evo ja još čekam, a ko čeka taj i dočeka. :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#15871 Re: Sebija All about

Post by Login77777 »

Lingo @Wikipediolog gdje zapelo sa diplomom?

@tramvajtrojka :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27841
Joined: 20/03/2013 15:38

#15872 Re: Sebija All about

Post by Naslovnica »

Stavili danas, ali stranica više ne postoji...

Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10701
Joined: 27/04/2021 22:52

#15873 Re: Sebija All about

Post by tramvajtrojka »

Login77777 wrote: 03/03/2022 20:25 Lingo @Wikipediolog gdje zapelo sa diplomom?

@tramvajtrojka :mrgreen:
Image

samo ce dusmani reci da ovo nije validno , Sebija okaci ovo validnije je od tvoje diplome a za osmicu treba jos kurs Photoshop-a da prodje jer i na srednjoj skoli je zapinjao :oops: :oops:
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#15874 Re: Sebija All about

Post by aerodinamika »

Naslovnica wrote: 03/03/2022 20:30 Stavili danas, ali stranica više ne postoji...

Image
Image
naravno da ne postoji, jer se ya iynosenje neistina i blacenje ugleda ide u zatvor u najmanju ruku, a sta su "strucnjaci" napisali...citiram, a prenjeli su neki drugi opskurni portali
Uprava za inspekcijske poslove Kantona Sarajevo dobila je prije nekoliko dana, putem međunarodnopravne pomoći Republike Hrvatske, odgovore Medicinskog fakulteta, kao i Ministarstva pravosuđa i uprave Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti o provjeri vjerodostojnosti diplome Sebije Izetbegović, direktorice KCUS-a.

Kako se navodi u dokumentima, a što je utvrdilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja Hrvatske, na osnovu provjere Medicinskog fakulteta u Zagrebu, Sebija Izetbegović bila je upisana na prvu godinu postdiplomskog studija Ultrasound in clinical medicine u akademskoj 1992./1993. godini.

Međutim, u dosjeu Izetbegović ne postoji dokumentacija kojom bi se potvrdila i vjerodostojnost indeksa. Ministarstvo znanosti i obrazovanja je zatražilo pojašnjenje zašto nije moguće doći do informacija o tome je li imenovana položila neki kolegij te je li imenovana diplomirana i je li joj izdata diploma, koji je datum diplomiranja i broj diplome.
No, Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu dao je objašnjenje kako u dosjeu Sebije Izetbegović ne postoji dokumentacija o polaganju ispita i da imenovana nakon polaganja ispita nije vratila u studentsku referadu niti indeks niti ispitnu dokumentaciju na temelju koje bi joj se upisalo polaganje ispita u evidenciju.

Fakultet je, također, odgovorio da Sebija Izetbegović nije završila postdiplomski studij Ultrasound in clinical niti joj je na tom studiju izdata diploma.
ovdje su , po meni tristvari kljucne
1. Kako se jasno vidi iz drugog pasusa prof.dr Sevbija Izetbegovic JESTE bila upisana u prvu godinu postdiplomskog studija
2. U njenom dosjeu ne postoji dokumentacija o polaganju ispita i navode da navodno nije polozila nijedan ispit, niti je vratila indeks, niti je zavrsila pomenuti studij
e sad se postavlja pitanje/ako je bila upisana na studij-sto je Sveuciliste nedvojbeno potvrdilo, kako to da nema podataka o polozenim ispitima koji su navedeni u indeksu koji je prof.dr Sebija Izetbegovic predala Univerzitetu u Sarajevu
Da li je mozda neko "petljao po dosjeima studenata konkretno dosjeu prof.dr Sebije Izetbegovic i otudjio dokumentaciju koja dokazuje polaganje ispita :?:
Ko je to toliko mocan ko je imao interesa i bio u stanju uciniti nesto takvo? :?
Podsjecam da je npr jednu Tursku tresla afera diplome Predsjednika Erdogana, gdje se utvrdilo da su gulenovci ukrali diplomu, kompletnu dokumentaciju o upisu i sve kopije diplome, tako da takav slucaj nije nezabiljezen-interesne grupe, radi svojih ciljeva su radile i gore stvari-ubistvo Kenedija 1963. godine, sprega mafije i tajnih sluzbi npr.
Odgovor na pitanje KO i zasto daje datum u kojem se objavljuju ove informacija...ovo su dani kada sa ponosom proslavljamo obnovu nase drzavnosti ne nezavisnostu koju smo krvlju platili
Igrom slucaja na celo te borbe, sada vec daleke, historijske 1992. stala je SDA i Izetbegovic Stariji, sada smo opet u nekim novim borbabma i bitkama za opstanak, mozda su sadasnje bitke i teze i opasnije, a velikohrvatski i velikosrpski snovi o podjeli bosne su i dalje zivi. Opet je na celu odbrane drzave SDA i Izetbegovic-Mlađi, koji je uz oca pekao politicki zanat.
Da li je na djelu podmukao pokusaj diskreditiranja politckog vrha Bosnjackog naroda :?: :!: :?: odgovorice vrijeme, ali bosnjacki narod ne smije da se dijeli, mora da ostane jedinstven, posebno imajuci u vidu vrijeme u kojem zivimo-vrijeme globalne prijetnje ratom i totalnim nuklearnim unistenjem, evropa i svijet su na nogama, mi ne smijemo biti na koljenima...
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#15875 Re: Sebija All about

Post by Novak20 »

:-)

Jbt, Sebija i njena nepostojeća diploma postadoše predmet neprijateljskih urota i vitalni nacionalni interes u Bošnjaka. :lol:

Aferim.
Post Reply