Sebija All about

Post Reply
Kockica1980
Posts: 26
Joined: 05/09/2021 17:56

#15676 Re: Sebija All about

Post by Kockica1980 »

Dozer wrote: 22/10/2021 12:51 Odrodjeno je to od stvarne realnosti, moj Pici.
Njihovi umovi nisu sposobni razmisljati izvan okvira u kojima razmisljaju. Moc i pare za sobom vuku ogromnu dozu samopouzdanja, a to onda direktno kreira mentalni sklop u kojem je prva premisa "ja sam 100% u pravu", a druga "sta me briga za bilo sta, ja sam osiguran/a".

To je uobicajeno kod onih koji ne znaju sta ce s parama, bez obzira na nacin na koji su do njih dosli, a jos je izrazenije kod onih koji pored enormne love imaju i poluge vlasti i moci u svojim rukama.

Sve ovo sto mi, mediji i bilo ko izvan njihovog kruga pricamo, njih naprosto ne dotice jer su empatija, solidarnost, istina i postenje kod njih aktivni iskljucivo za njima bliske osobe. A cesto ni tada.

Oni uopste nisu svjesni svojih stvarnih kapaciteta, znanja i sposobnosti, ali vrlo dobro znaju na koji nacin su dosli do svega sto imaju, od pozicija do materijalnog, tako da su njima sad laz, prevara, kradja i kompleks velicine (vise vrijednosti), a i tudja smrt, sasvim normalne stvari.
Sve dok to obezbjedjuje zadovoljavanje njihovih ego tripova i nacina zivota.

Zivi bili pa vidjeli da li ce tuzilastvo uraditi bilo sta radi ovih lazi pred sudom i pod zakletvom. Cisto sumnjam, kao sto nisu nista uradili ni povodom preko 200 ljudi koji su se okupili da pokrenu tuzbu protiv nje zbog nesavjesnog lijecenja, te lazi i prikrivanja stvarnog zdravstvenog stanja njihovih najmilijih, koji su na kraju umrli upravo radi toga.
Najlakše je po Sebiji..da je sve kriva. Niste u pravu!
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15677 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Kockica1980 wrote: 22/10/2021 13:13
Dozer wrote: 22/10/2021 12:51 Odrodjeno je to od stvarne realnosti, moj Pici.
Njihovi umovi nisu sposobni razmisljati izvan okvira u kojima razmisljaju. Moc i pare za sobom vuku ogromnu dozu samopouzdanja, a to onda direktno kreira mentalni sklop u kojem je prva premisa "ja sam 100% u pravu", a druga "sta me briga za bilo sta, ja sam osiguran/a".

To je uobicajeno kod onih koji ne znaju sta ce s parama, bez obzira na nacin na koji su do njih dosli, a jos je izrazenije kod onih koji pored enormne love imaju i poluge vlasti i moci u svojim rukama.

Sve ovo sto mi, mediji i bilo ko izvan njihovog kruga pricamo, njih naprosto ne dotice jer su empatija, solidarnost, istina i postenje kod njih aktivni iskljucivo za njima bliske osobe. A cesto ni tada.

Oni uopste nisu svjesni svojih stvarnih kapaciteta, znanja i sposobnosti, ali vrlo dobro znaju na koji nacin su dosli do svega sto imaju, od pozicija do materijalnog, tako da su njima sad laz, prevara, kradja i kompleks velicine (vise vrijednosti), a i tudja smrt, sasvim normalne stvari.
Sve dok to obezbjedjuje zadovoljavanje njihovih ego tripova i nacina zivota.

Zivi bili pa vidjeli da li ce tuzilastvo uraditi bilo sta radi ovih lazi pred sudom i pod zakletvom. Cisto sumnjam, kao sto nisu nista uradili ni povodom preko 200 ljudi koji su se okupili da pokrenu tuzbu protiv nje zbog nesavjesnog lijecenja, te lazi i prikrivanja stvarnog zdravstvenog stanja njihovih najmilijih, koji su na kraju umrli upravo radi toga.
Najlakše je po Sebiji..da je sve kriva. Niste u pravu!
:lol: Hajde da budemo fer. Mozda nije iskljucivi krivac za neke stvaru, ali je ozbiljan sukrivac za sve sto se desava.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#15678 Re: Sebija All about

Post by Better Man »

Kockica1980 wrote: 22/10/2021 13:13
Dozer wrote: 22/10/2021 12:51 Odrodjeno je to od stvarne realnosti, moj Pici.
Njihovi umovi nisu sposobni razmisljati izvan okvira u kojima razmisljaju. Moc i pare za sobom vuku ogromnu dozu samopouzdanja, a to onda direktno kreira mentalni sklop u kojem je prva premisa "ja sam 100% u pravu", a druga "sta me briga za bilo sta, ja sam osiguran/a".

To je uobicajeno kod onih koji ne znaju sta ce s parama, bez obzira na nacin na koji su do njih dosli, a jos je izrazenije kod onih koji pored enormne love imaju i poluge vlasti i moci u svojim rukama.

Sve ovo sto mi, mediji i bilo ko izvan njihovog kruga pricamo, njih naprosto ne dotice jer su empatija, solidarnost, istina i postenje kod njih aktivni iskljucivo za njima bliske osobe. A cesto ni tada.

Oni uopste nisu svjesni svojih stvarnih kapaciteta, znanja i sposobnosti, ali vrlo dobro znaju na koji nacin su dosli do svega sto imaju, od pozicija do materijalnog, tako da su njima sad laz, prevara, kradja i kompleks velicine (vise vrijednosti), a i tudja smrt, sasvim normalne stvari.
Sve dok to obezbjedjuje zadovoljavanje njihovih ego tripova i nacina zivota.

Zivi bili pa vidjeli da li ce tuzilastvo uraditi bilo sta radi ovih lazi pred sudom i pod zakletvom. Cisto sumnjam, kao sto nisu nista uradili ni povodom preko 200 ljudi koji su se okupili da pokrenu tuzbu protiv nje zbog nesavjesnog lijecenja, te lazi i prikrivanja stvarnog zdravstvenog stanja njihovih najmilijih, koji su na kraju umrli upravo radi toga.
Najlakše je po Sebiji..da je sve kriva. Niste u pravu!
jeste. Ona kao generalna direktorica je glavna i odgovornma za sve što se dešava na UKCS.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15679 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Naravno da jeste. Komandna odgovornost.

Da ne pricamo o njenim licnim i vrlo direktnim aktivnostima, poput naredbe osoblju Podhrastova da kriju informaciju o broju umrlih za samo jednu noc (50), vecina na Malina respiratorima, i da lazu porodicama danima kako bi se ta cifra razgodila na vise dana.
To je bio momenat i kap koja je normalnima prelila casu i kada je otislo 13 anesteziologa.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#15680 Re: Sebija All about

Post by Patton44 »

Dozer wrote: 22/10/2021 17:33 Naravno da jeste. Komandna odgovornost.

Da ne pricamo o njenim licnim i vrlo direktnim aktivnostima, poput naredbe osoblju Podhrastova da kriju informaciju o broju umrlih za samo jednu noc (50), vecina na Malina respiratorima, i da lazu porodicama danima kako bi se ta cifra razgodila na vise dana.
To je bio momenat i kap koja je normalnima prelila casu i kada je otislo 13 anesteziologa.
PTSSeka.
Pa valjda 13 ubica kolega,oni su pacijente prikljucivali na malina resp,nisu se sami pacijenti,il jesu. :-)
Razumijem ja i rat i ratne strahote i posljedice istog,al potrazi strucnu pomoc brate,nit je sramota nit si jedini.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15681 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Hajd' ne njajke, kad ti ovako moram reci.
Ko je naredio da se ti respiratori uvedu u JIN?
Ko je naredio da se ljudi na njih prikopcavaju, iako su doktori upozoravali da se to ne radi jer to nisu respiratori za JIN?
Ko je onda naredjivao da se kriju stvarni brojevi umrlih na tim respiratorima?
Ko i pred sudom laze o svemu tome?

Mora da je to sve do mog navodnog PTSP-a, a ne do generalne direktorice KCUS-a bez diploma...

A, slazem se. Nije sramota potraziti strucnu pomoc. Samo sto to moras izgovoriti 3x na glas pred ogledalom, jer nevjerovatno je da jos uvijek postoji neko ko brani nju i njen kriminal.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#15682 Re: Sebija All about

Post by oruzana_pobuna »

Nema te strucne pomoci za ovakve ološe u sluzbi vladajuce oligarhije - izgleda da ih ima kamara.... ili su klonirani ne znam.... :oops:

podsjecaju me na one petokolonase sto su pucali u svoj narod sa zgrada.... i svoju raju..... :oops:
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#15683 Re: Sebija All about

Post by Patton44 »

Dozer wrote: 23/10/2021 17:28 Hajd' ne njajke, kad ti ovako moram reci.
Ko je naredio da se ti respiratori uvedu u JIN?
Ko je naredio da se ljudi na njih prikopcavaju, iako su doktori upozoravali da se to ne radi jer to nisu respiratori za JIN?
Ko je onda naredjivao da se kriju stvarni brojevi umrlih na tim respiratorima?
Ko i pred sudom laze o svemu tome?

Mora da je to sve do mog navodnog PTSP-a, a ne do generalne direktorice KCUS-a bez diploma...

A, slazem se. Nije sramota potraziti strucnu pomoc. Samo sto to moras izgovoriti 3x na glas pred ogledalom, jer nevjerovatno je da jos uvijek postoji neko ko brani nju i njen kriminal.
Pa jebote, po tebi ovih 13 anasteziologa stvarno ubice,znajuci da nisu za upotrebu,svjesno pacijente prikljucivali na iste.

Koji sejtan tebe tjera.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15684 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Bolje pitanje je - koji tjera tebe?

Ti bi odbio naredjenje sefa i tako ostao bez posla preko noci? Nije da nisu imali prethodne primjere na 150+ kolega i kolegica....

Na kraju su ipak ostali bez posla, ali su odmah dobili drugi. Drugacije je kad ti rospija da otkaz zbog neposluha, ne izgleda lijepo u biografiji, a ni u medijima, nego kad ga ti sam das i jos javno kazes zasto si to uradio, pa to jos i potkrijepis dokazom (pismo, koje je stuha pokusala diskreditovati glupavom konstatacijom da je to "interni dokument").
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#15685 Re: Sebija All about

Post by Patton44 »

Dozer wrote: 23/10/2021 21:55 Bolje pitanje je - koji tjera tebe?

Ti bi odbio naredjenje sefa i tako ostao bez posla preko noci? Nije da nisu imali prethodne primjere na 150+ kolega i kolegica....

Na kraju su ipak ostali bez posla, ali su odmah dobili drugi. Drugacije je kad ti rospija da otkaz zbog neposluha, ne izgleda lijepo u biografiji, a ni u medijima, nego kad ga ti sam das i jos javno kazes zasto si to uradio, pa to jos i potkrijepis dokazom (pismo, koje je stuha pokusala diskreditovati glupavom konstatacijom da je to "interni dokument").
Da zakljucimo.
Bolje ubijat pacijente,neg ostat bez posla.
Ako iskazes neposluh da ubijas pacijente i zato dobijes otkaz,to ti nece lijepo izgledat u CV.i medijima.
Kad ti dojadi mjesecima ubijat po naredjenju,das otkaz i boli te k...Tu su Gavran i Vrana da te prime jer imas lijep CV.

Pa bog te ne ubio,sto netrazis strucnu pomoc,vidis da ti se iz dana u dan stanje pogorsava.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15686 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Zakljucili smo.
Sve cinjenice su jasne. Ko im ne vjeruje i dalje nastavlja s odbranom neodbranjivog, jbg...do njega je.
I, umjesto sto odbranu doktorice opste medicine baziras na ad hominemu na forumu, pokusaj, za promjenu, naci neki validan argument kojim ces to raditi. Znamo obojica da toga nemas.
User avatar
jazzer
Posts: 7151
Joined: 20/12/2004 14:44

#15687 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

Je li krenula sa tuzbama protiv onih koji su joj osporavali i ismijavali skolovanje? Ljudi pripremili pare, kao sto im je i
rekla, ali tuzbe nigdje. :)

@ Patton44

Imas li kakav info iz prve ruke, sta je sa tim tuzbama?
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#15688 Re: Sebija All about

Post by Patton44 »

jazzer wrote: 25/10/2021 10:43 Je li krenula sa tuzbama protiv onih koji su joj osporavali i ismijavali skolovanje? Ljudi pripremili pare, kao sto im je i
rekla, ali tuzbe nigdje. :)

@ Patton44

Imas li kakav info iz prve ruke, sta je sa tim tuzbama?
Odbacene, kaze tuzilac da tuzeni u trenutku cinjenja djela nisu bili svjesni svojih postupaka.
Da napomenem,ovo nejma nikakve veze sa kiflom i pecatom,cista slucajnost.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15689 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Znaci, sad smo svi mi bili privremeno neuracunljivi? :lol: :lol: :lol:

Jel' joj Enra smislila ovo opravdanje? :lol: :lol:

Btw, gdje su njeni originali diploma ba? Nadje li ih ikada? :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#15690 Re: Sebija All about

Post by dječak sa šibicama »

Nejmate sanse protiv Sebije :bih:
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#15691 Re: Sebija All about

Post by sabanss »

dječak sa šibicama wrote: 25/10/2021 11:30 Nejmate sanse protiv Sebije :bih:
Nema niko šanse.

Skenderija 3 je jedina šansa. I ne zajebajem se
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15692 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Pade mi heroJina daleko u temama. Ne moze to tako.

Nadje li ikad diplome? :D
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#15693 Re: Sebija All about

Post by Johnny_x »

Dozer wrote: 29/10/2021 12:06 Pade mi heroJina daleko u temama. Ne moze to tako.

Nadje li ikad diplome? :D
Znas sta SDA botovi kazu, da je u zadnju godinu javnost bila nepotrebno bila zaokupljena aferom respiratori dok Dodik razvaljuje drzavu. Isto tako briga za Sebijinu diplomu je od nepotrebne vaznosti za javnost, ko da je bitno da li je ljekar opste prakse ili ginekolog, ako zna raditi posao.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#15694 Re: Sebija All about

Post by oruzana_pobuna »

Image
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15695 Re: Sebija All about

Post by drndalo »

Dozer wrote: 29/10/2021 12:06 Pade mi heroJina daleko u temama. Ne moze to tako.

Nadje li ikad diplome? :D
Sad ce iz BGD donijeti drugu specijalizaciju koju je online odradila, dok joj ko i co’jeku joj u nje ne spadne kruna...
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15696 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Johnny_x wrote: 29/10/2021 15:45
Dozer wrote: 29/10/2021 12:06 Pade mi heroJina daleko u temama. Ne moze to tako.

Nadje li ikad diplome? :D
Znas sta SDA botovi kazu, da je u zadnju godinu javnost bila nepotrebno bila zaokupljena aferom respiratori dok Dodik razvaljuje drzavu. Isto tako briga za Sebijinu diplomu je od nepotrebne vaznosti za javnost, ko da je bitno da li je ljekar opste prakse ili ginekolog, ako zna raditi posao.
I vice-versa.... Dodikova prica i razvaljivanje ionako razvaljene drzave ( cemu SDA kumuje vec 25 godina podrzavajuci Dodika finansijski na razne nacine i suteci na sve sto radi), skrenula je fokus sa Sebije i njenih kriminala, Osmice, raznih afera ala Malina respiratori, ali i sa nevjerovatne kolicine SDA nebuloza i lazi u kompletu.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15697 Re: Sebija All about

Post by japin_mutapi »

Bella ciao
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15698 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Opet mi heroJina pade u zapecak, a ona to ne zasluzuje.

Back to Top :D

Pojavise li se diplome?

In the meantime, odiseja nebuloza na KCUS se nasstavlja. Jaranovoj zeni rade UZ abdomena, kazu - imate priraslice od prethodne operacije. Zena nikad nije bila operisana...

Tetkinoj jaranici kazu - Imate upalu bubrega, a zena bubreg nema vec 10 godina i ide na dijalizu...

Kolegici zakazali CT za 5 dana, u Vojnoj se sad ceka i po 3 mjeseca. Na KCUS slabo ko uopste hoce da ide, ja prvi jok.

Sto kaze ovaj jedan stariji doktor koji je jos uvijek gore - nema tamo vise nikoga da uspostavi kvalitetnu i ispravnu dijagnozu. 3. interna se jos drzi, i to je to. Ostalo je u par s dzokerom....
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#15699 Re: Sebija All about

Post by broj dva »

Bloo wrote: 20/10/2021 20:23
Patton44 wrote: 20/10/2021 20:07
Rahmetli Alija je istorijska licnost,a oni su obicne karine,i takvi ce ostat.
Mene strah, ko ce naslijediti Bakira kad jednog dana bude rahmetli... :|
Ima Dodik neke djece...a ne bi niko primjetio neku razliku...
User avatar
jazzer
Posts: 7151
Joined: 20/12/2004 14:44

#15700 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

Samo da upitam sta je sa onim tuzbama koje je doticna najavila? Ljudi pripremili pare da je obestete ali tuzbe nigdje.

A ne bi nikada u zivotu lakse zaradila pare (mislim Seka i zaradila pare :) ), pokaze diplomu i uzme levate lopatom.
Post Reply