Sebija All about

User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#21651 Re: Sebija All about

Post by ultima_palabra »

izvrsni direktor wrote: 12/02/2024 18:11 Prosjecnom sda glasacu da bakir dodje kuci i naguzi zenu on bi skino gace i reko"ako ti je malo predsjednice evo i moja", i kao cudite se zasto takvi glasaju za sebiju.
Prosjecan sda glasac smatra da je novalicu montiran proces, i cudite se sto glasaju za sebiju nakon sto je dokazana prevqra.
Prosjecan sda glasac gleda hayat, a hayat kaze "sa diplomom je sve uredu", i cudite se sto göasaju takvi za sebiju?
Pa takvi bi svakako izasli da glasaju za SDA, taman cuskije padale. S druge strane, koliko je ljudi koji mozda ne bi izasli, a kad vide njenu njusku na plakatu odu i zaokruze Trojku?

Znaci njen utjecaj na rezultat SDA je neto negativan. Slicno vrijedi i za Zahiragica i jos neke likove.
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#21652 Re: Sebija All about

Post by seksi_ideje »

ultima_palabra wrote: 12/02/2024 18:43
izvrsni direktor wrote: 12/02/2024 18:11 Prosjecnom sda glasacu da bakir dodje kuci i naguzi zenu on bi skino gace i reko"ako ti je malo predsjednice evo i moja", i kao cudite se zasto takvi glasaju za sebiju.
Prosjecan sda glasac smatra da je novalicu montiran proces, i cudite se sto glasaju za sebiju nakon sto je dokazana prevqra.
Prosjecan sda glasac gleda hayat, a hayat kaze "sa diplomom je sve uredu", i cudite se sto göasaju takvi za sebiju?
Pa takvi bi svakako izasli da glasaju za SDA, taman cuskije padale. S druge strane, koliko je ljudi koji mozda ne bi izasli, a kad vide njenu njusku na plakatu odu i zaokruze Trojku?

Znaci njen utjecaj na rezultat SDA je neto negativan. Slicno vrijedi i za Zahiragica i jos neke likove.
Ja mislim da se politicka klima mijenja i to u citavom svijetu. Zapravo takvi likovi poput Sebije i Harisa se sada traze. Ta agresivnost je postala en vogue
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#21653 Re: Sebija All about

Post by ultima_palabra »

seksi_ideje wrote: 12/02/2024 18:47
ultima_palabra wrote: 12/02/2024 18:43
izvrsni direktor wrote: 12/02/2024 18:11 Prosjecnom sda glasacu da bakir dodje kuci i naguzi zenu on bi skino gace i reko"ako ti je malo predsjednice evo i moja", i kao cudite se zasto takvi glasaju za sebiju.
Prosjecan sda glasac smatra da je novalicu montiran proces, i cudite se sto glasaju za sebiju nakon sto je dokazana prevqra.
Prosjecan sda glasac gleda hayat, a hayat kaze "sa diplomom je sve uredu", i cudite se sto göasaju takvi za sebiju?
Pa takvi bi svakako izasli da glasaju za SDA, taman cuskije padale. S druge strane, koliko je ljudi koji mozda ne bi izasli, a kad vide njenu njusku na plakatu odu i zaokruze Trojku?

Znaci njen utjecaj na rezultat SDA je neto negativan. Slicno vrijedi i za Zahiragica i jos neke likove.
Ja mislim da se politicka klima mijenja i to u citavom svijetu. Zapravo takvi likovi poput Sebije i Harisa se sada traze. Ta agresivnost je postala en vogue
Takva kakva je u svijetu, kod nas je bila 30 godina. Ljudi sad traze nesto drugacije (ne svi).
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#21654 Re: Sebija All about

Post by seksi_ideje »

ultima_palabra wrote: 12/02/2024 18:49
seksi_ideje wrote: 12/02/2024 18:47
ultima_palabra wrote: 12/02/2024 18:43

Pa takvi bi svakako izasli da glasaju za SDA, taman cuskije padale. S druge strane, koliko je ljudi koji mozda ne bi izasli, a kad vide njenu njusku na plakatu odu i zaokruze Trojku?

Znaci njen utjecaj na rezultat SDA je neto negativan. Slicno vrijedi i za Zahiragica i jos neke likove.
Ja mislim da se politicka klima mijenja i to u citavom svijetu. Zapravo takvi likovi poput Sebije i Harisa se sada traze. Ta agresivnost je postala en vogue
Takva kakva je u svijetu, kod nas je bila 30 godina. Ljudi sad traze nesto drugacije (ne svi).
Ja hocu da vjerujem u to. Medjutim dobar dio onih koji su to trazili, vec su dobrim dijelom otisli i ne glasaju vise.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#21655 Re: Sebija All about

Post by Hajvan »

vratice se oni
bice istjerani od niskozemskih/danskih/njemackih/francuskih Sebija i Zahiraga

za razliku od nasih desnicara, u nabrojanim zemljama ce biti efikasni u svojim nakanama.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11041
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#21656 Re: Sebija All about

Post by Prpa.ba »

Kakav dzentlmenski izlaz za zenu, majku, medicinsku sestru.

Neko nedobronamjeran bi mogao jos i pomisliti da je neko iz Trojke aktivno radio da "ublazi" pad. Upuceniji ce prepoznati i pecat. Dzentlmenski, kao i uvijek. :mrgreen:
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#21657 Re: Sebija All about

Post by rida1976 »

Joj kurve kolko ce ojaditi UKCS zbog ovih tuzbi, strasno. Ali dzaba, ne smije Fadil da propjeva da je povali jednom za sva vremena.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#21658 Re: Sebija All about

Post by Novi_Nick »

Hadzifejzovic na Face Tv kaze da je Sebijin otac radio za drzavnu bezbjednost CG i Srbije. Nije ni cudo za cije je interese radila, da razvali zdravstvo u nekoliko mjesovitih Bosnjacko Hrvatskih kantona.

Pazi ovo, u njenom imenu Sebija je Srbija!
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#21659 Re: Sebija All about

Post by suspect_zero »

Aha, kad kucaš njeno ime vazda mi izbaci Srbija :D


Mukica draga dala otkaz :cry: šta ćemo sad 😭
DonieBrasco
Posts: 15552
Joined: 31/08/2016 16:09

#21660 Re: Sebija All about

Post by DonieBrasco »

Samo jos da ima mogucnost da uzme "bijeli hljeb".
BiBi911
Posts: 2917
Joined: 09/12/2018 17:47

#21661 Re: Sebija All about

Post by BiBi911 »

Novi_Nick wrote: 12/02/2024 23:13 Hadzifejzovic na Face Tv kaze da je Sebijin otac radio za drzavnu bezbjednost CG i Srbije. Nije ni cudo za cije je interese radila, da razvali zdravstvo u nekoliko mjesovitih Bosnjacko Hrvatskih kantona.

Pazi ovo, u njenom imenu Sebija je Srbija!
Jos se udala za zivkovica. Onaj nas hebo u ratu bakir poslije

Servski svet postaje realnost
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#21662 Re: Sebija All about

Post by Novi_Nick »

BiBi911 wrote: 12/02/2024 23:40
Novi_Nick wrote: 12/02/2024 23:13 Hadzifejzovic na Face Tv kaze da je Sebijin otac radio za drzavnu bezbjednost CG i Srbije. Nije ni cudo za cije je interese radila, da razvali zdravstvo u nekoliko mjesovitih Bosnjacko Hrvatskih kantona.

Pazi ovo, u njenom imenu Sebija je Srbija!
Jos se udala za zivkovica. Onaj nas hebo u ratu bakir poslije

Servski svet postaje realnost
Moze takozvana Velika Srbija ili Srpski svet sanjati o prosirenjima na tudje teritorije kao Bosna i Hercegovina, CG, Kosovo, Albanija, Makedonija ali to ce im ostati samo kao pusti san. Karma je cudo, doci ce vrijeme kada ce se morati vratiti u njihove stare granice Srbije bez Vojvodine, Sandzaka i kompletnog dijela juzne Srbije.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#21663 Re: Sebija All about

Post by sehohari »

Novi_Nick wrote: 12/02/2024 23:13 Hadzifejzovic na Face Tv kaze da je Sebijin otac radio za drzavnu bezbjednost CG i Srbije. Nije ni cudo za cije je interese radila, da razvali zdravstvo u nekoliko mjesovitih Bosnjacko Hrvatskih kantona.

Pazi ovo, u njenom imenu Sebija je Srbija!
Image

- BIA koja zahvaljuje Sebiji na dobro urađenom poslu uništenja zdravstva u FBiH

- Sebija koja je već došla na klinike uništene od raznoraznih SDA/SDP političara od 1995.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#21664 Re: Sebija All about

Post by Novi_Nick »

Sukob interesa. Niko ko je zaposlen po drzavnim bolnicama, a koje su izgradili i finansiraju poreski obveznici, nebi smio pararelno raditi i u bolnici i u privatnim ordinacijama. Zaposleni se moraju odluciti gdje ce, i ovo se sve treba uvrstiti u zakon.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#21665 Re: Sebija All about

Post by Ozimician »

Novi_Nick wrote: 13/02/2024 01:06 Sukob interesa. Niko ko je zaposlen po drzavnim bolnicama, a koje su izgradili i finansiraju poreski obveznici, nebi smio pararelno raditi i u bolnici i u privatnim ordinacijama. Zaposleni se moraju odluciti gdje ce, i ovo se sve treba uvrstiti u zakon.
Zar ne stoji u zakonu da radnik ne smije biti konkurencija poslodavcu?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#21666 Re: Sebija All about

Post by JohnnyS »

Smije, uz dozvolu poslodavca
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#21667 Re: Sebija All about

Post by Ozimician »

JohnnyS wrote: 13/02/2024 07:55 Smije, uz dozvolu poslodavca
Pa eto onda, rijesena stvar, zasto bi UKC izdavao nekome takve dozvole osim ako nisu u talu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#21668 Re: Sebija All about

Post by Haris.ba »

Ozimician wrote: 13/02/2024 07:59
JohnnyS wrote: 13/02/2024 07:55 Smije, uz dozvolu poslodavca
Pa eto onda, rijesena stvar, zasto bi UKC izdavao nekome takve dozvole osim ako nisu u talu.
Jucer na jednoj klinici roditelj mi dobio savjet da bi bilo dobro da posjeti doktora koji tu radi, a ima i privatnu praksu. Niko te ne tjera. Samo ti kazu.
Kako to protumaciti?

A, ne smijes se puno pobuniti. Jaran se tako bunio , kritikovao, zalio. Eno ga operisali, mora ponoviti operaciju.

A, dobro su rijesili ulaske preko reda. Doktor sa pacijentom ulazi kod doktora. Da izgleda kao da je dosao od njega.
BiBi911
Posts: 2917
Joined: 09/12/2018 17:47

#21669 Re: Sebija All about

Post by BiBi911 »

Haris.ba wrote: 13/02/2024 08:31
Ozimician wrote: 13/02/2024 07:59
JohnnyS wrote: 13/02/2024 07:55 Smije, uz dozvolu poslodavca
Pa eto onda, rijesena stvar, zasto bi UKC izdavao nekome takve dozvole osim ako nisu u talu.
Jucer na jednoj klinici roditelj mi dobio savjet da bi bilo dobro da posjeti doktora koji tu radi, a ima i privatnu praksu. Niko te ne tjera. Samo ti kazu.
Kako to protumaciti?

A, ne smijes se puno pobuniti. Jaran se tako bunio , kritikovao, zalio. Eno ga operisali, mora ponoviti operaciju.

A, dobro su rijesili ulaske preko reda. Doktor sa pacijentom ulazi kod doktora. Da izgleda kao da je dosao od njega.
Meni je Doktor kada sam koljeno shebao savjetovao da idem u privatnu kliniku u HR. Taj isti mi doktor operisao koljeno. Samo sto bi u Bosni bilo za dẓ̌ dok u HR je sve kostslo par tisutja Eura
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#21670 Re: Sebija All about

Post by JoseMujica »

Novi_Nick wrote: 13/02/2024 01:06 Sukob interesa. Niko ko je zaposlen po drzavnim bolnicama, a koje su izgradili i finansiraju poreski obveznici, nebi smio pararelno raditi i u bolnici i u privatnim ordinacijama. Zaposleni se moraju odluciti gdje ce, i ovo se sve treba uvrstiti u zakon.
treba nama reforma ZZO-a...samo da se možemo sa svojim osiguranjem liječiti gdje želimo...onda će nas bolit chundara gdje ko radi, a razmišljat ćemo o tome kako ko radi, a bome i doktori
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#21671 Re: Sebija All about

Post by Ozimician »

JoseMujica wrote: 13/02/2024 10:20
Novi_Nick wrote: 13/02/2024 01:06 Sukob interesa. Niko ko je zaposlen po drzavnim bolnicama, a koje su izgradili i finansiraju poreski obveznici, nebi smio pararelno raditi i u bolnici i u privatnim ordinacijama. Zaposleni se moraju odluciti gdje ce, i ovo se sve treba uvrstiti u zakon.
treba nama reforma ZZO-a...samo da se možemo sa svojim osiguranjem liječiti gdje želimo...onda će nas bolit chundara gdje ko radi, a razmišljat ćemo o tome kako ko radi, a bome i doktori
To je tacno i treba to uvesti, samo sutra da se to uvede, ne bi to ni izbliza izgledalo onako kako se ovdje zamislja. Bilo bi poput ovog u Njemackoj trenutno (gdje imas tu mogucnost da biras kod kojeg ces doktora - u teoriji, a u praksi doktor bira tebe).
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#21672 Re: Sebija All about

Post by JoseMujica »

Ozimician wrote: 13/02/2024 10:29
JoseMujica wrote: 13/02/2024 10:20
Novi_Nick wrote: 13/02/2024 01:06 Sukob interesa. Niko ko je zaposlen po drzavnim bolnicama, a koje su izgradili i finansiraju poreski obveznici, nebi smio pararelno raditi i u bolnici i u privatnim ordinacijama. Zaposleni se moraju odluciti gdje ce, i ovo se sve treba uvrstiti u zakon.
treba nama reforma ZZO-a...samo da se možemo sa svojim osiguranjem liječiti gdje želimo...onda će nas bolit chundara gdje ko radi, a razmišljat ćemo o tome kako ko radi, a bome i doktori
To je tacno i treba to uvesti, samo sutra da se to uvede, ne bi to ni izbliza izgledalo onako kako se ovdje zamislja. Bilo bi poput ovog u Njemackoj trenutno (gdje imas tu mogucnost da biras kod kojeg ces doktora - u teoriji, a u praksi doktor bira tebe).
u svakom slučaju trenutno je ZZO najslabija karika za nas koji plaćamo, a najjača za partitokratiju koja zlatnom kokom upravlja
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#21673 Re: Sebija All about

Post by Ozimician »

JoseMujica wrote: 13/02/2024 10:35
Ozimician wrote: 13/02/2024 10:29
JoseMujica wrote: 13/02/2024 10:20

treba nama reforma ZZO-a...samo da se možemo sa svojim osiguranjem liječiti gdje želimo...onda će nas bolit chundara gdje ko radi, a razmišljat ćemo o tome kako ko radi, a bome i doktori
To je tacno i treba to uvesti, samo sutra da se to uvede, ne bi to ni izbliza izgledalo onako kako se ovdje zamislja. Bilo bi poput ovog u Njemackoj trenutno (gdje imas tu mogucnost da biras kod kojeg ces doktora - u teoriji, a u praksi doktor bira tebe).
u svakom slučaju trenutno je ZZO najslabija karika za nas koji plaćamo, a najjača za partitokratiju koja zlatnom kokom upravlja
To stoji svakako.

Ono sto je najgore od svega jeste sto ja ne vidim drugacije (povoljnije) rjesenje, mislim da poliklinika Atrijum vec ima takav ugovor i da se kod njih mozes lijeciti preko ZZO, pa iskreno bih volio da cujem iskustva iz prve ruke onih koji su kartone tamo prebacili.
User avatar
Truba
Posts: 81799
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21674 Re: Sebija All about

Post by Truba »

jel bolje imat malu penziju 30-40 godina (primjer iz okolice moje)

ili veliku penziju 2 godine

:(
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21675 Re: Sebija All about

Post by Ateista »

Ozimician wrote: 13/02/2024 10:38
JoseMujica wrote: 13/02/2024 10:35
Ozimician wrote: 13/02/2024 10:29

To je tacno i treba to uvesti, samo sutra da se to uvede, ne bi to ni izbliza izgledalo onako kako se ovdje zamislja. Bilo bi poput ovog u Njemackoj trenutno (gdje imas tu mogucnost da biras kod kojeg ces doktora - u teoriji, a u praksi doktor bira tebe).
u svakom slučaju trenutno je ZZO najslabija karika za nas koji plaćamo, a najjača za partitokratiju koja zlatnom kokom upravlja
To stoji svakako.

Ono sto je najgore od svega jeste sto ja ne vidim drugacije (povoljnije) rjesenje, mislim da poliklinika Atrijum vec ima takav ugovor i da se kod njih mozes lijeciti preko ZZO, pa iskreno bih volio da cujem iskustva iz prve ruke onih koji su kartone tamo prebacili.
Meni je karton kod njih, iskustva su dosta OK. U vrijeme korone kad se vecinom niko nije javljao na telefon, njih sam mogao dobiti, pa te doktor nazove da vidis kako si i slicno. Kad treba neki pregled, otvaranje bolovanja i slicno, nazoves i dobijes termin, ne bude ispostovan bas 100% ali ne bude previse cekanja, sve skupa puno manje cekanja nego dom zdravlja. Besplatni su regularni pregledi koji su vezani za porodicnu medicinu, laboratorija, ultrazvuk i ostale usluge se regularno placaju, ali je zanimljivo da njihovi dotori uglavnom prvo ponude da posalju uputnicu u neku od "drzavnih" klinika gdje se to moze besplatno uraditi, tada se naravno ceka kao i ostali ili platis kod njih. Koliko sam upratio, losi su jako uslovi ljudi koji tamo rade, vlasnik je neki kreten kazu. Ne idem cesto srecom jer sam dobrog zdravlja, ali skoro svaki put je novi doktor, stalno odlaze i dolazi neko novi. Svi su uglavnom bili korektni sa kim sam imao kontakt do sad i bolja mi je opcija nego dom zdravlja.
Post Reply