seal "crazy"

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#26 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

Evo sad sam pogledao sta je tacno supak Owen rekao.

Ti si ocigledno mislio na njegovu prvu recenicu

"Don't, don't, don't live under this dream the West has been coming to sort this problem out."

a ja na drugu

"Don't dream dreams"
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#27 Re: seal "crazy"

Post by piupiu »

Romeo 80 wrote:
piupiu wrote:Dok je bio originalni spot, bila je tu i email adresa tipa koji je smontirao spot -- sad ni toga nazalost nema. Zna li neko ko je tip, itd, onaj originalni video sam slala svima koji su mi ikad postavili kakvo pitanje o (bilo kojem) ratu uz casicu sardonea i uzdah: "Oh, wars are terrible. Have you seen the new episode of Desperate Housewives?"
Jedva nađoh spot! :-) Ton je nešto slabiji pa treba pojačat, ali je originalna muzika...

http://www.myvideo.de/watch/2587633/Sarajevo
Bravo, Romeo! Hvala ti puno! Skinut, spremljen.
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#28 Re: seal "crazy"

Post by mp3sa »

Ja sam neki dan preslagao svoje kasete i jedna koja je snimljana u ratu pod nazivom RAT - ART me je dotukla a prva je pjesma Seal -a o kojoj se govori... Kreno sam da ovdje otvorim temu "Rat - Art sjecate li se" i cini mi se Segmedina Srna da je vodila, a druga o ovoj pjesmi koju nikako nisam mogo da nadjem na internetu (pa se zahvaljujem) ali nisam mogo od emocija. I ja sam do 97 bio ubjedjen da je ova pjesme o ratu u BiH i kad sam vidio orginalni snimak malo je rec da sam se sj.bo. :sax:
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#29 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

Dobro bi bilo podsjetiti se na neku Rat Art emisiju
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#30 Re: seal "crazy"

Post by jedna »

hvala na spotu. sva sam se naježila i tužna sam i nervozna i ljuta. ne mogu ni da vam opišem svoje trenutno stanje :(
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#31

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 16/04/2015 08:48, edited 2 times in total.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#32 Re: seal "crazy"

Post by pici »

instrumentala verzija.........





Sarajevo 92-95

User avatar
Romeo 80
Posts: 4376
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#33 Re: seal "crazy"

Post by Romeo 80 »

piupiu wrote:
Romeo 80 wrote:
piupiu wrote:Dok je bio originalni spot, bila je tu i email adresa tipa koji je smontirao spot -- sad ni toga nazalost nema. Zna li neko ko je tip, itd, onaj originalni video sam slala svima koji su mi ikad postavili kakvo pitanje o (bilo kojem) ratu uz casicu sardonea i uzdah: "Oh, wars are terrible. Have you seen the new episode of Desperate Housewives?"
Jedva nađoh spot! :-) Ton je nešto slabiji pa treba pojačat, ali je originalna muzika...

http://www.myvideo.de/watch/2587633/Sarajevo
Bravo, Romeo! Hvala ti puno! Skinut, spremljen.
Nema na čemu! :thumbup: Drago je i meni da ga nađoh. Treba imati takve stvari za pokazati ljudima, a i da se sami prisjetimo toga kada počnemo zakerati zbog trivijalnih stvari! :roll: Nevjerovatno je šta smo preživjeli... :cry:
sajosarajlija
Posts: 156
Joined: 04/09/2008 20:58

#34 Re: seal "crazy"

Post by sajosarajlija »

:cry: Šta reći...
User avatar
P. Stanley
Posts: 94
Joined: 11/05/2009 16:45
Location: Vrbanjuša

#35 Re: seal "crazy"

Post by P. Stanley »

Image
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#36 Re: seal "crazy"

Post by hrusta »

ja sam gledo taj spot u subotu imam nekoliko sati rata na dvd-u, i nesto sam presnimavo/editovo, i tako se fino sjetim sta sam prezivio u SA u toku rata, i tako me taj spot podsjeti na te dane prezivljavanja, i kad sam sam se penju u izgoreni dio sibice i penjo se do 8 sprata i virio prema grbavici da vidim vide li se cete, bicikolo do stupa, iso na zuc u drva. evo sta je reko onaj mamlaz ovan:

"Don't dream dreams," was the celebrated advice Lord David Owen gave to the Bosnians as they battled the mass murderers, ethnic cleansers, and indicted war criminals licensed to kill by Slobodan Milosevic.
The tip from the British mediator came at the end of 1992 when the Bosnian capital Sarajevo was under Serbian siege. The racial pogroms had uprooted two million people, mainly Bosnian Muslims, and left two thirds of Bosnia under Serb control.

"Don't, don't, don't live under this dream that the west is going to come and sort this problem out," Lord Owen said. The Bosnians were not dreaming. They were living a nightmare.


mater mu jebem lordovsku..... :x
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#37 Re: seal "crazy"

Post by Edin H. »

hrusta wrote:ja sam gledo taj spot u subotu imam nekoliko sati rata na dvd-u, i nesto sam presnimavo/editovo, i tako se fino sjetim sta sam prezivio u SA u toku rata, i tako me taj spot podsjeti na te dane prezivljavanja, i kad sam sam se penju u izgoreni dio sibice i penjo se do 8 sprata i virio prema grbavici da vidim vide li se cete, bicikolo do stupa, iso na zuc u drva. evo sta je reko onaj mamlaz ovan:

"Don't dream dreams," was the celebrated advice Lord David Owen gave to the Bosnians as they battled the mass murderers, ethnic cleansers, and indicted war criminals licensed to kill by Slobodan Milosevic.
The tip from the British mediator came at the end of 1992 when the Bosnian capital Sarajevo was under Serbian siege. The racial pogroms had uprooted two million people, mainly Bosnian Muslims, and left two thirds of Bosnia under Serb control.

"Don't, don't, don't live under this dream that the west is going to come and sort this problem out," Lord Owen said. The Bosnians were not dreaming. They were living a nightmare.


mater mu jebem lordovsku..... :x
I njemu i Douglas Hurd-u :x



At long last the Serbs responsible for committing atrocities in Bosnia and Kosovo are being charged for war crimes in The Hague. For this, credit is due to the determined quartet of [Prime Minister] Tony Blair, [Foreign Secretary] Robin Cook, [President] Clinton and [Defence Secretary] Madeleine Albright.

But Douglas Hurd ought to be tried alongside the Serbs. When he was Foreign Secretary, under John Major, the Serbs were committing atrocity after atrocity against Muslim and Croat in places such as Banja Luka but, each time, Hurd remained adamant that British troops could not help the civilians against slaughter, because British troops would be ‘at risk’. Hurd constantly argued with newspaper and television reporters, who wanted something done.

I suspect the Serbs bribed Hurd for, as soon as he left his post as Foreign Secretary, he began a lucrative job in a Serb bank. Well, Hurd has got his blood money! The Americans wanted to intervene but were constantly rebuffed by Hurd, so they did not take any action, unwilling as they were to act unilaterally.

How many of the bereaved in Bosnia and Croatia must be cursing Douglas Hurd! That man must have a heart of stone! John Major deserves blame too for not dismissing Hurd for acting culpably!

New Labour in Britain and the Democrats in America, whatever critics may say of their other policies, are to be congratulated for their foreign policy: they had the audacity and resolve to right a wrong and actually bomb Yugoslavia. This has sent a message to the Serbs, and indeed the world, that depravity in military conflicts will not be tolerated by the USA, Britain and the rest of the civilised world [and our current role in Sierra Leone is similarly to be applauded].

Baroness Thatcher was absolutely correct to say that British and American intervention in the Balkans came woefully late, and for this Douglas Hurd is primarily responsible. This one man is accountable for hundreds of thousands of casualties, and the untold suffering of millions, in Bosnia and Croatia, over a number of years!


Yours sincerely, Dr. Umar Azam
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#38

Post by Richard Peti »

.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39 Re: seal "crazy"

Post by ExNihilo »

Zadnjih dana na radiju piči Crazy i uredno me svakog jutra asocira na rat. Potražih više infomacije o nastanku same montaže, pa nabasah na knjigu Jeremy Bowena, novinara koji je proveo rat u opkoljenom Sarajevu. Evo šta veli.

Image

Image
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#40 Re: seal "crazy"

Post by miki27A »

Onaj link sa .de ne radi vise, nadjoh na youtube trazeci pod seal crazy robin williams sarajevo, prvi video je taj (Sarajevo Crazy) od Robin Williamsa.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#41 Re: seal "crazy"

Post by Thorgerson »

Svaki put kad pogledam ovaj spot sjebe me totalno...tacno me odmah vrati u taj period. Iako sam tada bio dijete veoma dobro se sjecam ove pjesme i spota...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#42 Re: seal "crazy"

Post by DaffyDuck »

S kakvim bremenom prošlosti mi zivimo....
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#43 Re: seal "crazy"

Post by zgiba »

Svi mi zivimo u ubjedjenju da smo ostali normalni .... dok ponovo ne odgledamo ovaj spot. I sve se vrati kao da je bilo juce i izmakne ti tlo pod nogama. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid:
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#44 Re: seal "crazy"

Post by trambusek88 »

Pregledao sam svakakvih ratnih snimaka zadnjih godina (vazda s oprezom da ne naletim na nešto što će me proganjati), ali ovaj mi je spot ostao u lošem sjećanju, i otkad se nakon rata prestao vrtiti na televiziji nikad se nisam usudio da ga pogledam, mada sam ga par puta pustio i skrolovao dole.

Ne ponovilo se nikad i nikom.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#45 Re: seal "crazy"

Post by azurna_obala »

Sjećam se da sam na tv -u gledala snimak ovog čovjeka što izlazi iz kamiona, pa pucaju po njemu, imala sam 5 ili 6 godina. To mi je bilo nevjerovatno da neko tako puca na čovjeka, a on i dalje puže...ne znam, strašno.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#46 Re: seal "crazy"

Post by dudlov »

miki27A wrote:Onaj link sa .de ne radi vise, nadjoh na youtube trazeci pod seal crazy robin williams sarajevo, prvi video je taj (Sarajevo Crazy) od Robin Williamsa.
na 4:46 moj punac nosi u vreći ćumura i drži mog ,tada malog, šuru za ruku.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#47 Re: seal "crazy"

Post by ExNihilo »

dudlov wrote:
miki27A wrote:Onaj link sa .de ne radi vise, nadjoh na youtube trazeci pod seal crazy robin williams sarajevo, prvi video je taj (Sarajevo Crazy) od Robin Williamsa.
na 4:46 moj punac nosi u vreći ćumura i drži mog ,tada malog, šuru za ruku.
...i prolaze kraj tijela u lokvi krvi.

Punac ti je spomenut na stranicama knjige koje sam postavio gore.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#48 Re: seal "crazy"

Post by dudlov »

ExNihilo wrote:
dudlov wrote:
miki27A wrote:Onaj link sa .de ne radi vise, nadjoh na youtube trazeci pod seal crazy robin williams sarajevo, prvi video je taj (Sarajevo Crazy) od Robin Williamsa.
na 4:46 moj punac nosi u vreći ćumura i drži mog ,tada malog, šuru za ruku.
...i prolaze kraj tijela u lokvi krvi.

Punac ti je spomenut na stranicama knjige koje sam postavio gore.
upravo vidjeh. hvala
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49 Re: seal "crazy"

Post by _BataZiv_0809 »

Joj ljudi ja sam na ovo totalno zaboravio :shock: Uvijek sam se pitao sto li mi je ta pjesma izazivala nelagodu i ne znam jesam li je ikada u zivotu odslusao od pocetka do kraja :roll: Kako se samo vratise sjecanja :run:
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#50 Re: seal "crazy"

Post by Haris033 »

Ima sličan spot uz pjesmu Dr. Albana "It's my life", ali ga ne mogu nigdje naći na netu. :(
Post Reply